Aké homeopatiká na tvorbu mlieka?

Aké homeopatiká na tvorbu mlieka?

Publikované: 26.06.2023
Aktualizované: 15.12.2023

Mnohé mamičky či tehotné ženy často riešia otázku nedostatku tvorby mlieka, a to ešte pred pôrodom. Mnohé budúce mamičky ani netušia, že s materským mliekom prichádzajú už do pôrodnice. To sa totiž začína tvoriť už okolo 16. týždňa tehotenstva. Tento proces trvá do pôrodu alebo ešte niekoľko dní po pôrode. Tvorba mlieka sa ustáli na základe toho, aký je dopyt po mliečku. Aj preto sa odporúča prikladanie dieťaťa k prsiam, aby sa rozvinul sací reflex a telo mamičky dostalo impulz, že laktáciu treba naštartovať. Krátko po pôrode novorodenec pije len veľmi malé množstvá materského mliečka a mamičky majú pocit, že sa mlieko netvorí a preto ho dieťa nevie piť. Samozrejme, sú aj opodstatnené dôvody, pri ktorých je reálny nedostatok materského mlieka možný. V mnohých prípadoch však sú spôsoby, ako zvýšiť tvorbu mlieka. Ako fungujú homeopatiká na tvorbu mlieka?

Homeopatiká na tvorbu mlieka sú založené na čerpaní z prírodných zdrojov. Ide teda o prípravky, ktoré obsahujú prírodné zložky rastlinného a živočíšneho pôvodu. Homeopatické preparáty sú vhodné pre tehotné ženy i dojčiace matky. Práve homeopatiká na podporu laktácie si mnohé mamičky pochvaľujú. Známe sú aj rôzne výživové doplnky s obsahom účinných byliniek, ako senovka grécka, benedikt lekársky, moringa olejová alebo jarabina lekárska. Tvorbu mlieka počas dojčenia výrazne podporí i ricín. A aké homeopatiká na tvorbu mlieka pomáhajú?

Medzi najrozšírenejšie preparáty patrí Ricinus communis 5CH, ktorý slúži na podporu laktácie. Je možné ho užívať opakovanie a po nástupe laktácie je vhodné ho vysadiť. Užíva sa perorálne. Veľmi obľúbené a osvedčené je taktiež homeopatikum Urtica urens 5CH. Známy homeopatický prípravok na podporu tvorby mlieka je aj Agnus castus 5CH. Pri výskyte hrčiek v prsníkoch môže byť účinné homeopatikum Phytolacca decandra 9CH, ktoré napomáha uvoľňovaniu mlieka z prsníka.

Ženy vo fórach a diskusiách sa tiež často odvolávajú na pozitívne účinky homeopatík, ktoré im relatívne v rýchlom čase pomohli v podpore tvorby mlieka. Najčastejšie sa skloňoval v diskusiách práve prípravok Ricinus communis 5CH. Sú však aj také, ktoré účinok nepocítili a chyba bola v zlej technike dojčenia alebo si dieťa vyžadovalo viac času, kým si sací reflex riadne osvojilo.

Aké homeopatiká na tvorbu mlieka? skúsenosti Mamaaja.sk
Zdroj: Mamaaja.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Detská poradňa

Vaše hodnotenie:
(91%)