Najlepší kolagén na kĺby

Najlepší kolagén na kĺby (kolená) – Recenzie. Ktorý (NE)kúpiť?

Aktívne športujem už niekoľko rokov a v posilňovni trávim veľa času. Tréning v posilňovni striedam s behom, čo sa začalo prejavovať problémami s kĺbami. Ortopéd mi odporučil zopár kolagénov, ktoré som vyskúšala, a teraz sa s vami podelím o svoje skúsenosti s nimi. Jeden druh kolagénu vždy užívam 3 mesiace, potom si dávam 3 mesiace prestávku. Takto som za posledné 2 roky vyskúšala 5 druhov kolagénu: Dr.Max Collagen Drink (dobrý pomer cena/kvalita, víťaz testu), Inca Collagen, KolagenDrink (čistý kolagén s rýchlym účinkom), Powerlogy Collagen a Kloubus.

Publikované: 04.03.2024
Aktualizované: 22.04.2024
Obsah článku:

Kolagén je najrozšírenejšia štrukturálna bielkovina v ľudskom tele, ktorá funguje v podstate ako lepidlo – našim bunkám a tkanivám poskytuje pevnosť a štruktúru. Aby zostali kĺby zdravé (ale aj obličky, kardiovaskulárny systém či pleť), je nutné udržiavať správnu hladinu kolagénu v tele. V elastických chrupavkách a kĺboch sa nachádza kolagén typu II, v kostiach, šľachách a väzoch sa zas nachádza typ I. Vekom sa prirodzene produkcia kolagénu znižuje, preto je nutné ho dopĺňať, avšak kolagén je vhodné užívať v akomkoľvek veku.

Top 5 Overených Kolagénov

Názov Hodnotenie Detail
Dr.Max Collagen Drink   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
KolagenDrink   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Inca Collagen5*Zobraziť produkt
Kloubus5*Zobraziť produkt
Powerlogy Collagen   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Najlepší kolagén na kĺby (kolená)

Dr.Max Collagen Drink

V každom vrecku, teda dennej dávke sa nachádza 10 000 mg čistého bravčového hydrolyzovaného kolagénu (je lepšie vstrebateľný, keďže obsahuje menšie časti). Okrem neho sa v prípravku nachádza kyselina hyalurónová, vitamín C, mangán, zinok. Pri tomto produkte ide o dobrý pomer cena/kvalita, keďže okrem kĺbov má priaznivé účinky na vlasy, pokožku a aj nechty. Ide o čistý kolagén prírodného pôvodu, ktorý je za mňa trochu sladší, ale rozpustnosť je bezproblémová. Na pleti, vlasoch  a nechtoch sa účinky prejavili už po cca 2 týždňoch, zlepšenie kĺbov sa prejavilo po približne mesiaci užívania. Dr.Max Collagen Drink mi vyhovoval, hoci časom sa chuť stala trochu otravná a musela som sa pri pití mierne premáhať, ale vyriešila som to rozpúšťaním v džúse. V tomto prípade ide o veľmi dobrý pomer cena/kvalita.

Zobraziť viac info o kolagéne a aktivovať akciovú cenu (zľava 21%)

Dr.Max Collagen Drink

Inca Collagen

Trojzložkový kolagén obsahuje kolagén typu I (80 %), II (19,5 %) aj III (0,5 %), ide o prírodný produkt s obsahom 100 % čistého morského kolagénu. Denná dávka obsahuje 3 000 mg účinného hydrolyzovaného kolagénu, ktorý sa výborne vstrebáva. Dávkovanie je jednoduché, balenie obsahuje 30 3-gramových vrecúšok, jedno vrecúško denne treba rozpustiť v 200 – 300 ml studeného nápoja (používala som vodu, mlieko a občas aj pomarančový džús). Trochu mi prekážala pachuť a vôňa rybaciny (hoci výrobca sľubuje, že ide o výrobok bez príchute), preto odporúčam radšej voliť ochutené nápoje. Inca Collagen sa môže užívať ráno aj večer, mne viac vyhovovalo večerné užívanie, aby mohol prípravok pôsobiť regeneračne počas noci. Veľmi chválim zloženie, pretože okrem kolagénov I a II obsahuje aj kolagén III, ktorý je pomerne vzácny.

Zobraziť viac info o kolagéneaktivovať akciovú cenu

Inca Collagen recenzia

KolagenDrink

Švédsky kolagén v prášku s obsahom 100 % čistého biologicky aktívneho hovädzieho kolagénu typu I a III obsahuje v dennej dávke 10 000 mg účinného kolagénu Pure Peptide. Odporúčaná denná dávka je 10 g denne (2 odmerky), jedno balenie (300 g) tak vydrží na mesiac. Hoci ide o kolagén určený v prvom rade na zlepšenie vlasov a pokožky, priaznivo pôsobí aj na kĺby. KolagenDrink je ľahko rozpustný, konzumovala som ho väčšinou s džúsom (nie grepovým), hoci odporúčané je rozpúšťanie vo vode. Hovädzí kolagén je na kĺby veľmi účinný a u mňa zaberá. Tento čistý kolagén má rýchly účinok. Pozitívne výsledky, čo sa kĺbov týka, sa dostavili cca po dvoch baleniach, teda po dvoch mesiacoch, ale zlepšenie pokožky a vlasov si všimnete už po pár týždňoch. Ide o čistý kolagén s rýchlym účinkom bez akýchkoľvek aditív.

Zobraziť viac info o KolagenDrinkaktivovať akciovú cenu 

KolagenDrink

Powerlogy Collagen

Na Slovensku vyrábaný kolagén neobsahuje žiadne aditíva ani umelé konzervanty, obsahuje len hydrolyzovaný hovädzí kolagén, rybací a vajíčkový kolagén (I., II., III., V. a X. typu). V zložení sa nachádza taktiež L-glycín a vitamín C. Kolagén Powerlogy pomerne chutný (pomarančová príchuť) a nezapácha. Užíva sa rozpustený vo vode, odporúčaná dávka je 15 g denne. V malom množstve vody (prípadne v inom teplom alebo studenom nápoji či jogurte) ho treba nechať úplne rozpustiť (má skvelú rozpustnosť) a potom priliať zvyšok nápoja. Zlepšenie stavu kolien som pocítila už po mesiaci a zlepšila sa mi aj kvalita vlasov. Jedno balenie (300 g) vydrží 20 dní.

Powerlogy Power Collagen

Kloubus

Kĺbová výživa Kloubus vyrábaná u našich západných susedov v Česku vo  forme rozpustného prášku obsahuje hydrolyzovaný kolagén – kolagénové peptidy 5000 Da (2 730 mg), MSM, chondroitín, glukosamín a k tomu ešte vitamíny (C a D). Vyhovuje mi grepová chuť, ktorá je mierne kyslá, ale nie umelá, a aj výborná rozpustnosť. Prášok sa naozaj ľahko rozpúšťa, používala som ho s vodou (200 až 250 ml). Užívala som ho vždy pred raňajkami. Nejde o liek, ale o spôsob, akým sa dá predchádzať bolestiam alebo opotrebeniu kĺbov. Jedno balenie obsahuje 30 samostatných vrecúšok (9 g) s rozpustným práškom, takže dávkovanie je veľmi jednoduché. Kloubus sa v mojom prípade osvedčil a už po cca 4 týždňoch som nepociťovala bolesti kĺbov ani problémy s pohybom, ktoré by ma limitovali. Ide o veľmi dobre hodnotený produkt zo strany spotrebiteľov.

Kloubus recenzia

Cena

Či už potrebujete kolagén na kolená alebo hľadáte výživové doplnky na kĺby, cena je nezanedbateľným parametrom pri výbere. Prípravok treba užívať vždy aspoň 3 mesiace, potom si treba dať pauzu. Čiže finančné zaťaženie je značné. Ani lacný kolagén nemusí byť zlou voľbou, ale nie vždy ide o najlepšie riešenie. Skúšané produkty nie sú najlacnejšie, ale výsledok utratené peniaze plne nahradí. Najlacnejší bol KolagenDrink Collagen, ktorého mesačné balenie stojí približne 25 eur. O niečo drahšou voľbou boli Kloubus za 28,5 eura, Powerlogy Power Collagen za cca 30 eur a Dr.Max Collagen Drink za 34 eur. Najdrahší zo skúšaných výživových doplnkov je Inca Collagen, 30 sáčkov stojí takmer 54 eur. (03/2024)

Najlepší kolagén na kĺby

Ak by som mala zvoliť víťaza spomedzi odskúšaných kolagénov, bol by to Dr.Max Collagen Drink. Obsahuje dobre vstrebateľný bravčový kolagén skombinovaný s kyselinou hyalurónovou, vitamínom C, mangánom a zinkom, nezaťažuje žalúdok a naozaj regeneruje kĺby, svaly aj šľachy. Páči sa mi jednoduché užívanie, hoci balenie nie je veľmi ekologické, vhodnejšie by bolo balenie v jednej nádobe a dávkovanie odmerkou. Výrobok sa dobre rozpúšťa a (ne)chuti sa dá predísť rozpustením v ochutenom nápoji, napr. pomarančovom džúse. S výsledkami som bola spokojná, odporúčam však prípravok užívať aspoň 3 mesiace. Cena nie je najnižšia, preto treba sledovať akcie.

Najlepší kolagén na kĺby

Najčastejšie otázky – FAQ

Ťažko určiť, ktorý je najlepší kolagén na trhu, prípadne, ktorý je najlepší pre športovcov, avšak vždy si treba všímať zloženie a recenzie. Najlepšie je, ak prípravok obsahuje viac typov kolagénov a denná dávka je dostatočne vysoká.

Tento kolagén zvyčajne obsahuje kolagén typu I a III. Priaznivo účinky má na posilnenie kĺbov, chrupaviek a šliach. Prospešný je z krátkodobého (zmiernenie bolestí) i z dlhodobého hľadiska (zmierňuje riziko ochorení pohybového aparátu). Vhodný je najmä pre športovcov, keďže skracuje dobu regenerácie po fyzickej námahe.

Áno, kolagén pomáha tomuto ochoreniu predchádzať a keď už sa artróza objaví, zlepšuje funkciu a pohyblivosť kĺbov. Opotrebovanie kĺbovej chrupavky (artróza) sa pomocou kolagénu zmierňuje.

Okrem otestovaných kolagénov odporúčam skúsiť kolagén GymBeam (ide o kĺbový komplex s obsahom kolagénu typu II) a výživový doplnok Ch-Alpha, s ktorým majú spotrebitelia veľmi dobré skúsenosti. Obsahuje kolagén typu II, ktorý sa vyskytuje najviac práve v chrupavkách, k tomu vitamíny C a B a minerály horčík a zinok.


Komentáre
Miloš 14.Mar.2024

Mám pocit, že tých kĺbových výživ je v poslednom čase nejako veľa. Sa v tom človek má problém vyznať, preto mám rad takéto porovnania. Kupujem Dr.Max, fakt vyzerá dobre a aj cena sa mi páči

Odpovedať

Zuzana 02.Apr.2024

pozerala som si tieto kolagény a hodnotenia. Je fajn, že sú také hodnotenia. Rada si ich pozriem. Za mňa je jasný viťaz kolagény .Sú s príchuťou a na rôzne indikácie. Majú slovenský pôvod. Doporučujem.

Odpovedať

Visna 16.Apr.2024
Ak by som mala zvoliť víťaza spomedzi odskúšaných kolagénov, bol by to Dr.Max Collagen Drink. Obsahuje dobre vstrebateľný hovädzí kolagén skombinovaný s kyselinou hyalurónovou, vitamínom CDr.Max Collagen Drink
V každom vrecku, teda dennej dávke sa nachádza 10 000 mg čistého bravčového hydrolyzovaného kolagénu (je lepšie vstrebateľný, keďže obsahuje menšie časti)., mangánom a zinkom, nezaťažuje žalúdok a naozaj Takže aký? Bravčový či hovädzí?????

Odpovedať

Alex 16.Apr.2024
Dlho som si myslela, že Dr.Max Collagen Drink je hovädzí kolagén, ale nie, je bravčový, čo je však jedno, oboje sú dobré pre zdravie :) Po rozmiešaní s vodou doň dávam aj citrónovú šťavu, aby som trochu neutralizovala "dojazd", po vypití totiž zostáva v ústach nepríjemná chuť. Užívam už skoro 1,5 mesiaca a mám lepšiu pleť, takže som spokojná. Predpokladám, že sa zlepšia aj kĺby, ale na hodnotenie je ešte skoro. Z tohto zoznamu mám odskúšaný len tento, ale keďže funguje, neplánujem to meniť.

Odpovedať

Martina Sidorská 18.Apr.2024
Preboha! Prečítala som si viac porovnaní na webe. Maximálne trápne sa tváriť, že ste niečo porovnáváli a testovali. Umelé fejkové recenzie a ešte aj komentáre. Sponzorské kolagény, ktorých tu je asi 10. Nehnevajte sa, ale čo recenzia to úžasný produkt. Wow. Prečítam si ktorúkoľvek a vo výsledku je to super produkt. Bomba, kupujem? A porovnávať krémy na bolesť chrbta alebo spreje do hrdla. Väčšia sprostosť je už porovnať len kolagény a tehotenské testy, ale aj to sa evidentne dá. :D To kto tomuto môže veriť? Nehovoriac, že to nie sú reálne recenzie. To dôjde aj menej vnímavým. Komentáre to isté. No ešte otestuje vaginálne čípky, potom chcem kontakt na ženu, čo to testovala.

Odpovedať

Ľubica Lieskovská 19.Apr.2024

Som sa pobavila, podľa tvojho komentára potom aj výrobcovia jednotlivých produktov píšu fejkové recenzie na vlastné kolagény, lebo teda čítala som viacero porovnaní a aj som si pozerala heureku a stránky produktov a ľudia každý z tohto porovnania chvália. Len tak mimochodom, toto nie sú recenzie, len predstavenie kolagénov, resp. výber tých najlepších na kĺby. Osobne mám odskúšané dva kolagény z tohto testu (Dr.Max a Powerlogy) a pri poctivom braní sú účinky reálne. Osobne si myslím, že pri kolagénoch je to viac-menej o preferenciách, niekto napr. morský kolagén nemôže mnoho ľudí ani cítiť, lebo hoci má byť bez zápachu, pravda je iná, a uprednostňuje hovädzí alebo bravčový. Všímať si treba množstvo kolagénu v dávke a vstrebateľnosť. Ako sa ukazuje podľa recenzií na stránkach jednotlivých výrobkov, ktoré nie vždy sú vychvaľovacie, každý jeden kolagén má niečo do seba. Mne sa táto stránka páči, jasné, možno porovnávať krémy na bolesť chrbta či spreje do hrdla nie je ideálne, ale celkovo sa z toho človek dozvie zaujímavé informácie.

Bystrik 08.May.2024
Kazdy kolagen ma co do seba, avsak na plet a vlasy je idealny morsky. Avsak ak chcete mat silne klby, tak urcite potrebujete nieco silnejsie a to je hovadzi kolagen. Nech si hovori kto chce co chce, je to tak. Velkost davky nie je vyhra. Daktore maju aj 10000 avsak jeho vstrebatelnost je velmi miziva. Opat len hra s cislami. Dolezity je zdroj, potom bilogicka dostupnost. Osobne uzivam gaia collagen protein. Na klby lepsie nenajdete. Vstrebava sa okamzite, receptura sa pouziva uz viac ako 30 rokov a navyse ma 4 patenty na vstrebavanie. Nemusi sa travit, len sa vypije pred spanim na prazdny zaludok... Bez primesy a zbytocnych zloziek. Nehovorim ze MSM alebo kyselin ahyauronova je zla, su super ale nie v kolagene.Cim viac primesi kolagen obsahuje, tym sa znizuje jeho ucinnost. Zial, z kazdej strany pocuvame ze musime taky vitamin, hentaky a potom miesame piate cez deviate.. Chuda zaludok a pecen...

Vsetci zabudate, ze pre zrave klby treba aj pohym a hlavne zdravu stravu! Bez mliecnych vyrobkov, bez cerveneho masa, alkoholu. Treba uzivat navyse kremik a bor...

Odpovedať

Jaroslav Lysík 20.May.2024
Dobrý deň. Pozdravujem všetkých užívateľov kolagénov. V krátkosti, mám 63 rokov, bol som športovec a aj doteraz som pracovne činný bez výraznejších zdravotných problémov. Vyskúšali sme spoločne z manželkou, ktorá mala problémy s kľbom rôzne kolagény viac či emnej účinné a z našich skúsennosti môžem povedať, že nám pomohol výrobok českej spoločnosti prípravok s názvom KLOUBIN, naozaj nám pomáha a nemáme žiadne problémy s kĺbmy. Nerobím reklamu, to by som si nedovolil len dávam do povedomia, čo nám pomohlo aj pomáha. S pozdravom a prianím pokojného života.

Odpovedať

Tomáš 20.May.2024
Určite tieto značky čo sú tu ja neodporúčam veľmi drahé a účinky veľmi slabucke ja pomerné som mal bolesť v ramene kde som chodil na obstrek doktor mi sám povedal že všetko čo sa predáva v lekárni je patent a každú kĺbovku treba brať s Vitamínom C inak je veľmi slabá vstrebatelnost, najviac sa mi osvedčilo a čo som bol veľmi prekvapený od Biocom Kolagén + Magnosol mal som fakt bolesť v oblastí ramená problém s cvičením a zhodou okolností som ani neviem ako že to spojím nechcelo sa mi to 2x miešať a prišiel som na to že tieto účinky boli fakt urýchlene naozaj som si dal aj cenovo aj kvalita úplne lepší produkt ako toto čo sa tu prezentujú ale ako sa hovorí treba vyskúšať všetko nevyskusas nevieš no ja mám dosť už míňať za patenty ktoré iba utlmujú a neliečia toto je môj produkt ktorý užívam pomerné mesiac no výsledky fakt naozaj blahodárne.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(87.8%)