Najlepšia masť na hemoroidy

Najlepšia masť na hemoroidy. Ktorý krém (NE)kúpiť

Práca za počítačom spojená s nedostatkom pohybu a genetickými predispozíciami sa u mňa prejavila nepríjemným ochorením – hemoroidmi. Tento problém je u nás v rodine pomerne bežný, pokiaľ viem, mal ho aj môj otec a strýko. Pokúšam sa viac hýbať a stravovať sa zdravšie, ale aby som sa zbavila prejavov svrbenia, pálenia a bolesti v konečníku, vyskúšala som rôzne krémy na hemoroidy. Niektoré boli účinnejšie ako iné, avšak vždy je vhodné nespoliehať sa len na jeden produkt a skúšať sa problému zbaviť celkovo.

Publikované: 06.03.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Skúsenosti mám s produktami Faktu masť, Hemostop gél, dubová kôra gél, Procto-Glyvenol a Protecton krém na hemoroidy. V mojom prípade ide o vonkajšie hemoroidy, pri ktorých je práve lokálna liečba za pomoci mastí účinná. Liečbu netreba podceňovať, v prípade, že s ňou začnete čo najskôr, môžete sa príznakov hemoroidov zbaviť.

Najlepšia masť na hemoroidy

Názov Hodnotenie Detail
Faktu masť   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Procto-Glyvenol   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Hemostop gél   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Procten krém na hemoroidy   ✔   Pre náročných5*Zobraziť produkt
Dubová kôra masť   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt

Faktu masť

Faktu krém je vhodný pri vonkajších i vnútorných hemoroidoch. Liečivými látkami sú polykrezulén (lokálne hemostatikum a antiseptikum) a cinchokaín (lokálne anestetikum). Mastička pôsobí utišujúco a účinok je veľmi rýchly, úľavu prináša už po nanesení. Zastavuje krvácanie aj pálenie. Plusom je jeho všestranné využitie, dá sa použiť napr. aj na herpesy a kútiky. Faktu treba aplikovať ráno a večer (2- až 3-krát denne), po zmiernení príznakov stačí krém používať len 1x denne. U mňa zafungoval vždy pri akútnych problémoch, trochu mi prekážalo mierne štípanie tesne po zavedení, avšak to je prirodzené, keďže obsahuje liečivá zneškodňujúce patogénne mikroorganizmy a znižujúce riziko infekcie. O jeho priaznivých účinkoch vás presvedčia taktiež ďalšie pozitívne recenzie.

Pozri viac info alebo aktivuj akciovú cenu.

Faktu masť na hemoroidy

Hemostop gél

Tento krém na hemoroidy som si vybrala nielen pre vynikajúce recenzie, ale aj pre zloženie. Hemostop gél obsahuje 12 rastlinných extraktov, okrem dubovej kôry je to boswéllia, ľubovníková vňať, vňať očianky rostkovovej, skorocelový list, rebríčková vňať, nechtíkový kvet, bazový kvet, kvet slezu a fialky, prasličková vňať a aloe vera. Stop hemoroidom gél hneď po nanesení pôsobí chladivo a úľavu prináša takmer okamžite. Podporuje regeneráciu sliznice, vytvára hydratačnú, regeneračnú vrstvu, konzistencia je príjemná, polotekutá a gél nie je mastný, teda nešpiní bielizeň. Oceňujem, že neštípe a príjemne vonia. Nanášať ho treba 2-3x denne, najvhodnejšie je to ráno a večer. Prípravok je vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy.

Pozri viac info alebo aktivuj akciovú cenu.

Hemostop gél na hemoroidy

Procto-Glyvenol

Masť na zlatú žilu Procto-Glyvenol pomáha pri vnútorných aj vonkajších hemoroidoch a potláča s nimi spojené príznaky – bolesť, svrbenie, pálenie a zápal. Dvomi účinnými látkami sú tribenozid (vazoprotektívum s mierne protizápalovými, analgetickými a hojivými vlastnosťami) a lidokaín (lokálne anestetikum). Krém je vhodné nanášať 2x denne, a to ráno a večer. Veľkou výhodou je, že je použiteľný až 5 rokov. Tridsaťgramové balenie vydrží pomerne dlho, preto dlhú záruku oceňujem. Zmiernenie bolesti a pocitu svrbenia sa dostavilo vždy rýchlo (cca do 10 minút), odstránenie drobných prasklín trvalo pár dní. Krémová konzistencia sa ľahko roztiera a rýchlo sa vstrebáva, prípravok nie je mastný a nešpiní bielizeň. Tento produkt je vhodný od 4. mesiaca tehotenstva a dokonca aj počas laktácie.

Pozri viac info alebo aktivuj akciovú cenu.

Procto-Glyvenol na hemoroidy

Dubová kôra masť

Masť s obsahom extraktu z dubovej kôry (Quercus robur), glycerínu, parafínu a včelieho vosku neobsahuje parfumy ani farbivá. Rastlinné zloženie mi vyhovuje, masť rýchlo uľavuje od bolesti, pálenia a aj premasťuje suchú pokožku. Dr. Müller masť stačí jemne votrieť niekoľkokrát denne do pokožky v oblasti konečníka. Prírodný produkt s vysokým obsahom účinných látok má príjemnú, skôr tekutejšiu konzistenciu a ľahko sa nanáša. Pripadá mi lepší ako sedací kúpeľ na hemoroidy, na ktorý je práve dubová kôra veľmi vhodná. Trochu špiní bielizeň, treba si na to dať pozor, resp. počkať, kým sa vstrebe.

Pozri viac info alebo aktivuj akciovú cenu.

Dubová kôra masť na hemoroidy

Procten krém na hemoroidy

Na hemoroidy som vyskúšala i prírodný krém Protecton. Zaujal ma prírodným zložením, najmä obsahom ozodinov. OzoilE je spojením ozónu, kyseliny olejovej a acetátu vitamínu E, v kréme sa nachádza ďalej čajovníkový olej, soľ kyseliny hyalurónovej, arginín, včelí vosk a extrakt z listov čiernych ríbezlí. Úľavu od bolesti som pocítila už po prvom použití, pomerne rýchlo sa znížilo pálenie aj svrbenie a hemoroidy po čase zmizli tiež. Je vhodný na upokojenie podráždeného konečníka, ale aj ako prevencia. Vzhľadom na rastlinné zloženie ho považujem za dobrú voľbu ako hemoroidom predchádzať.

Pozri viac info alebo aktivuj akciovú cenu.

Procten krém na hemoroidy

Cena

Na rýchlu liečbu hemoroidov a svrbenie konečníka je masť na zlatú žilu vhodná. Krém nie je väčšinou drahou záležitosťou a podľa mňa účinkuje nielen ako liečba, ale aj ako prevencia. Gél z dubovej kôry stojí len cca 3 eurá, zato Procten krém na hemoroidy stojí až okolo 17 eur. Za 5 – 7 eur sú dostupné Faktu masť, Hemostop gél aj Procto-Glyvenol. Keďže účinky sú veľmi rýchle a po ústupe práznakov stačí krém používať len raz denne, jedno balenie vydrží aj pri pravidelnom používaní naozaj dlho. (03/2024)

Najlepšia masť na hemoroidy

Na zmiernenie sprievodných príznakov vyskytujúcich sa pri hemoroidoch je masť na zlatú žilu veľmi účinnou voľbou. Procto-Glyvenol sa mi zakaždým osvedčil a považujem ho za veľmi účinný. Upokojujúco pôsobí do pár minút, vyhovuje mi konzistencia i to, že nešpiní bielizeň a nepáchne. Aplikácia krému je jednoduchá, balenie obsahuje aj aplikátor na aplikovanie krému na vnútorné hemoroidy.

Aké účinné látky si všímať?

Keďže krém na zlatú žilu by mal pôsobiť anesteticky (znecitlivovať organizmus), mal by obsahovať príslušnú účinnú látku, napr. lidokaín alebo cinchokaín, obsahovať hemostatikum (prostriedok, ktorý zastaví krvácanie) a antiseptikum (látku, ktorá bráni rozmnožovaniu baktérií), ako je polykrezulén. Pozitívny efekt na hemoroidy majú rôzne prírodné látky, v krémoch by sa mali nachádzať výťažky z dubovej kôry, pagaštanu konského, repíka lekárskeho alebo kostihoja. Masť bude najúčinnejšia, ak ju budete používať pravidelne viackrát do dňa. Konečník musí byť pri aplikácii suchý a čistý.

Najčastejšie otázky – FAQ

Dôležitá je celková úprava životného štýlu, ktorá zahŕňa cvičenie, stravu bohatú na vlákninu a pitie veľa tekutín. Dôležité je vyhýbať sa dlhému sedeniu na toalete a aj prílišnemu tlačeniu na toalete. Na toaletu treba chodiť vždy vtedy, keď vám treba, netreba zbytočne otáľať.

K tým, ktoré viete ovplyvniť, patria nesprávny životný štýl s nedostatkom pohybu, dvíhanie ťažkých predmetov, dlhé sedenie a prílišné tlačenie na toalete a zápcha. Rizikovými faktormi, ktoré ovplyvniť nedokážete, patria tehotenstvo, vek a genetika.

Vonkajšie hemoroidy sa tvoria na vonkajšej strane konečníka, preto môžu byť veľmi bolestivé. Prejavujú sa svrbením či pálením. Vnútorné hemoroidy vznikajú hlboko vo vnútri konečníka a spočiatku nebývajú bolestivé. Podľa závažnosti sa vnútorné hemoroidy delia na niekoľko stupňov, 1. nie je viditeľný okom a môže vymiznúť aj bez liečby, pri 2. sa žilový pletenec vysúva a hemoroidy sprevádza svrbenie, pálenie aj krvácanie, často sa však spontánne vráti naspäť. Pri 3. stupni dochádza k prolapsu, a teda viditeľnému vychádzaniu z konečníka, pričom sa dajú späť zatlačiť. Tento stav je sprevádzaný všetkými príznakmi – bolesťou, svrbením, pálením aj krvácaním. Najzávažnejšie je 4. štádium, pri ktorom sú prítomné všetky príznaky, avšak krvácajúce hemoroidy z konečníka vyčnievajú trvalo a nedajú sa manuálne zasunúť späť do análneho otvoru.

Áno, tento homeopatický liek s obsahom lanolínu, materskej tinktúry z blyskáča cibuľkového a pivonky lekárskej, adrenalínu a amylokaínium-chloridu je vhodný ako symptomatická liečba hemoroidov. Masť treba v tenkej vrstve aplikovať 3-4x denne.


Komentáre
Vierka 14.Mar.2024
Veľmi dobre poznám, tiež som to dlho tajila a na internete som hľadala, čo používať, objednala som Hemostop, lebo som videla reklamu a fajn, zabral rýchlo

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(89.2%)