Najlacnejšia keto diéta

Najlacnejšia keto diéta. Recenzie a Skúsenosti. (NE)Kupuj!

Kilá navyše som mala odjakživa. Napriek tomu, že som sa za ne nikdy nehanbila, priznávam, že som vždy hľadala spôsoby, ako schudnúť. Ani nie preto, aby som sa niekomu páčila alebo si mohla obliecť menšie číslo oblečenia, ale preto, aby som sa cítila vo svojom tele dobre a zdravo. O keto diétach som toho veľa čítala, odhodlala som sa ich vyskúšať až vo chvíli, keď si ňou „prešla“ jedna moja dobrá kamarátka a schudla vďaka nej počas 10 týždňov viac ako 8 kg. Ako prvú som „ochutnala“ diétu KetoMix, avšak chcela som vyskúšať aj ďalšie, preto som si postupne zakúpila balíčky od Prodietix, Ketodiet a aj nejaké výrobky od Chia Shake.

Publikované: 12.03.2024
Aktualizované: 13.03.2024
Obsah článku:

Vzhľadom na to, že ketónových balíčkových diét nie je až tak veľa, rozhodla som sa vyskúšať viacero z nich, aby som zistila, ktorá mi sadne najviac. Každá z nich ma niečím zaujala, avšak celkovo som bola najviac spokojná práve s KetoMixom. Možno preto, že som túto diétu vyskúšala ako prvú, možno pre výber produktov, ale aj pre cenu, ktorá mi mesačne neprišla prehnane vysoká.

Top 4 keto diéty

Názov Hodnotenie Detail
KetoMix   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Chia Shake   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
KetoDiet   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Prodietix   ✔   Pre náročných5*Zobraziť produkt

KetoMix

Pri tejto diéte ma zaujal vysoký podiel kvalitných bielkovín, minerálov, vitamínov, teda to, že majú potrebnú nutričnú hodnotu. Obávala som sa, že budem musieť hladovať, avšak napriek tomu, že je nutné sa držať konkrétneho diétneho plánu podľa nadváhy, hladom som netrpela. Stravovanie je v tomto prípade rozdelené podľa diétneho plánu, ktorý predurčuje to, aká je vaša hmotnosť, BMI a cieľ, ktorý chcete dosiahnuť. Podľa BMI kalkulačky na webe KetoMixu môžete poľahky zistiť, ktorý diétny plán je pre vás ten ideálny a k nemu prislúchajú jednotlivé balíčky. KetoMix diéta pozostáva z 3 fáz, každá má svoje trvanie, ktoré je prispôsobené tomu, akého diétneho plánu sa chudnúci drží, resp. podľa jeho nadváhy. Najprv je to fáza ketózy (1 až 8 týždňov), počas ktoréj sa je 5 KetoMix jedál denne, 2. fáza (netrvá dlhšie ako 14 týždňov) je tiež redukčná, avšak už konzumujete 3 KetoMix jedlá denné a 2 nízkosacharidové, ktoré si sami pripravíte. Treťou fázou (stabilizačná alebo fixačná fáza) sa diéta končí, človek prechádza na stravu, ktorú bude konzumovať dlhodobo. Mala by pozostávať z 5 nízkosacharidových jedál, pričom môžete do jedálnička zaradiť aj KetoMix jedlá. Vyskúšala som balíček na 4 týždne diéty, ktorý obsahoval 140 porcií jedál – kokteily, polievky, omelety, kaše, palacinky, pudingy, žemle a konjakové cestoviny. Páčilo sa mi, že na výber je vždy viacero príchutí, napr. pri kokteiloch si môžete vybrať až zo 14 rôznych. Plusom je skutočne nenáročná príprava pokrmov, zvyčajne len stačilo obsah sáčku zmiešať s vodou. V balíčku sa okrem jednotlivých jedál nachádza aj šejker, receptár, jedálniček a diétny plán.

KetoMix mi pomohol nielen schudnúť (za mesiac cca 5,3 kg), ale ma tiež naučil jesť pravidelne a dodržiavať pitný režim. Niektoré chute boli síce mdlé, niektoré však veľmi príjemné a hlavne jedlá zasýtia. Ako plus vnímam taktiež pestrosť jedálnička a rýchlu prípravu pokrmov. Túto diétu teda vnímam pozitívne, hoci si treba uvedomiť, že pri akejkoľvek ketónovej diéte budete mať fázy, keď sa budete cítiť fyzicky slabšie, pretože si budete na stav ketózy zvykať.

Zobraziť viac info o keto diéte alebo aktivuj akciovú cenu.

KetoMix recenzia

Chia Shake

Diétny balíček na 4 týždne ponúka aj Chia Shake. Pozostáva z 2 veľkých diétnych kokteilov (na prípravu 60 jedál, na výber je 14 príchutí), 2 chia pudingov (na prípravu 20 jedál, 3 príchute), 2 diétnych polievok (na prípravu 20 jedál, 4 príchute), 2 proteínových palaciniek (20 jedál), 1 diétnej omelety (na prípravu 10 jedál, 3 príchute) a 1 diétnej kaše (10 jedál). Celkovo ide o 140 porcií jedál, jedálniček pozostáva z 5 jedál denne, pričom na desiatu a olovrant sa odporúča kokteil. Povolené sú aj niektoré ďalšie potraviny, napr. zelená zelenina, oriešky, 90 % horká čokoláda a biely nesladený jogurt. V balení sa k tomu nachádza šejker, diétny plán a ku každej objednávke dostanete aj darček. Príprava je podobne jednoduchá ako v prípade KetoMixu. Z ponuky Chia Shake mám odskúšané kokteil a kašu. Obe môžete rozmiešať s vodou, ale aj s  mliekom, v druhom prípade zasýtia o niečo viac. Vyhovovala mi pri nich rýchlosť prípravy, konzistencia a dokonca aj chuť. Jedlo ma dostatočne zasýtilo, čo považujem za veľké plus, naozaj som nebola po ich konzumácii hladná. V zložení mi nič neprekážalo, aj v tomto prípade je základom vysoký podiel bielkovín a vlákniny. Vo väčšine prípadov obsahujú produkty srvátkový proteín a je v nich len minimum sacharidov a isté množsto tukov. Určite ide o zaujímavú voľbu, hoci v tomto prípade je k dispozícii menej druhov potravín v základnom balíčku.

Zobraziť viac info o keto diéte alebo aktivuj akciovú cenu.

Chia Shake recenzia

KetoDiet

Aj na webe KetoDiet sa nachádza BMI kalkulačka, ktorá vám po zadaní základných údajov odporučí konkrétny diétny plán. Ja som vyskúšala Basic, k dispozícii sú tiež Medium a Intense. Aj v tomto prípade je diétny plán rozdelený do troch krokov – redukčný, prechodný, stabilizačný, každá fáza má svoje trvanie. V prípade Basic je diétny plán rozdelený na 3x2 týždne, Medium trvá 3x3 týždne a Intense 3x4 týždne. Súčasťou diétnych plánov je kompletný jedálniček s rôznymi druhmi proteínových jedál. Ide o práškové jedlá rozpustné vo vode. KetoDiet som vyskúšala na dva týždne, v balíčku sa nachádzali jedlá, ktoré som mohla ľubovoľne kombinovať. Teda polievka nemusela byť vyslovene na obed a kaša na raňajky. Práve toto sa mi na danej ketónovej diéte páčilo. Balíček obsahoval 70 porcií rôznych bielkovinových jedál, konkrétne 3 druhy proteínových nápojov (3x7), proteínové cestoviny (7x), 2 druhy polievok (2x7), proteínová kaša (7x), omeleta (7x), palacinky (7x) a chlieb (7x). Okrem toho v balení boli šejker a brožúrka o keto diéte. Nutné je pravidelné stravovanie 5x denne a dostatočný pitný režim. Príprava jedál je rýchla a jednoduchá, dopĺňať sa dajú o niektoré druhy zeleniny a oriešky (všetko je podrobne popísané v brožúrke). Jedlo bolo nutrične bohaté, rôzne potraviny obsahovali rôzne druhy proteínov, nielen srvátkový, ale aj hrachový či mliečnu bielkovinu. V tomto prípade som nemala výhrady, čo sa chuti ani prípravy týka. Všetko je veľmi zrozumiteľne popísané, diéta je pestrá. Ako mínus vnímam, že chute sa nedajú vybrať. V jednotlivých balíčkoch sú už nakombinované, preto ak vám napr. nechutí nápoj jahoda a banán alebo tekvicová polievka, môže to byť trochu problém. Za dva týždne som schudla cca 2 kilogramy, čo nie je zlý výsledok.

Zobraziť viac info o keto diéte alebo aktivuj akciovú cenu.

KetoDiet recenzia

Prodietix

Pri Prodietix je k dispozícii taktiež viacero balíčkov (diéta S, M a L), najvhodnejší vám pomôže vybrať BMI kalkulačka. U mňa to bola diéta M na 6 týždňov. Pri výbere diéty sa zohľadňujú nielen fyzické parametre a výsledný BMI, ale aj to, koľko chcete schudnúť. Program je rozdelený do 3 fáz s určitou dĺžkou trvania, vybrať si môžete, či chcete kompletnú celú diétu alebo len jedlá na 1., 2. alebo 3. fázu. Na výber je hotový diétny program s vybranými jedlami alebo si jednotlivé jednotlivé jedlá vyberiete samostatne. Ja som si zvolila hotový diétny program. V každej fáze je nutné konzumovať 5 jedál denne, pričom v prvej fáze ide len o Prodietix jedlá, pričom podiel Prodietix jedál sa znižoval vždy o jedno oproti predošlej fáze. Aj v tomto prípade je možné do jedálnička zaradiť isté druhy zeleniny, ovocia a bielkovinových potravín, pre každú fázu sú stanovené iné množstvá. Veľmi sa mi páčilo, že je ponuka jedál taká pestrá. Okrem iných pozostáva z proteínových kaší, krémov, tyčiniek. vaflí, polievok, smoothie, cestovín či teplých nápojov. Príprava jedál bola nenáročná a rýchla. Samozrejme, niečo mi chutilo viac, niečo menej, ale celkovo som bola spokojná. S diétou som zhodila 10 kg za 6 týždňov, takže úbytok bol najväčší zo spomínaných diét.

Zobraziť viac info o keto diéte alebo aktivuj akciovú cenu.

Prodietix recenzia

Cena

Keto diétu si môžete vybrať podľa recenzií, tie sú pri spomínaných diétach a aj pri väčšine ich produktov zväčša pozitívne, ale aj podľa ceny. Tá, okrem toho, koľko môžete a chcete zhodiť kilogramov, hrá podstatnú rolu pri výbere. Nejde totiž o lacnú záležitosť. Popritom si treba ešte uvedomiť to, že ak s ketónovou diétou začnete, je nutné konzumovať nízkokalorické jedlá aj po jej skončení, inak hrozí jojo efekt. KetoMix (140 porciíí na 4 týždne) stojí cca 200 eur, diétny balíček Chia Shake na 4 týždne si môžete zakúpiť za 215 eur, čo je porovnateľné. Pri KetoDiet je podstatné to, aký balíček konkrétne si vyberiete (Basic, Medium alebo Intense) a ktorú fázu. Niektoré sú na 2 týždne, niektoré na 4, líšia sa teda počtom jedál. Keto diéta Basic na dva týždne (1. fáza, 70 porcií) je dostupná za 145 eur, 2. fáza (56 porcií) už stojí 118 eur. Čo je teda drahšie ako KetoMix aj ako Chia Shake. Cena Prodietix balíčkov na 30 dní sa líši podľa toho, akú diétu si vyberiete. Najlacnejšia je diéta S (90 porciíí) za viac ako 170 eur, diéta M (120 porcií) je drahšia, stojí cca 230 eur, najdrahšou je, samozrejme, diéta L (150 porcií). Stojí takmer 290 eur. (03/2024)

Najlepšia ketónová diéta?

Ketónová diéta nie je pre každého, vyžaduje si prísny režim a následne dodržiavanie stravovania. Návrat k strave ako pred diétou môže skončiť jojo efektom. Predsudky však treba dať bokom a skúsiť, či vám to sadne. U mňa sa osvedčila, vyskúšala som ich viacero, ani nie tak preto, že by som po prvej chcela ešte viac chudnúť, ale preto, že som prosto chcela vedieť, ktorá je najlepšia. Cena, pestrosť jedálnička, schudnuté kilogramy, možnosť kupovať jedlá samostatne, najviac ma v tomto smere oslovila KetoMix. Nezískali si ma všetky chute, ale o žiadnej z nich nemôžem povedať, že by bola vyslovene hnusná. Vyhovovali mi rýchla príprava aj sýtosť jednotlivých pokrmov.

Najčastejšie otázky – FAQ

Rýchlosť odbúravania tukov pri tomto type diéty závisí od viacerých faktorov, napr. od vašej výšky, pohlavia, veku, počiatočnej hmotnosti i úrovne aktivity. Veľký úbytok hmotnosti je badateľný najmä v prvej fáze diéty. Obmedzením príjmu sacharidov sa telo dostane do stavu ketózy, v ktorom efektívne spaľuje tuky. Presný počet kilogramov sa preto nedá určiť, u každého je to individuálne.

Vhodné je napr. hovädzie, jahňacie, kuracie aj bravčové mäso, vajcia, ryby a morské plody (losos, pstruh, sardinky, mušle), zelenina, najmä listová a kapustovitá, ovocie a bobule (avokádo, olivy, jahody, grapefruit, marhule či kivi). Povolené sú tiež orechy a semienka, napr. mandle, vlašské orechy, arašidy a chia semienka, ale aj mliečne výrobky a tuky a oleje.

Ide o nízkosacharidovú diétu, preto všetko s vysokým obsahom sacharidov treba zo stravy vylúčiť. Ide najmä o koreňovú zeleninu (zemiaky, tekvica, červená repa, mrkva či petržlen), strukoviny, ryžu, cestoviny, müsli, ovsenú kašu, pšeničné pečivo a ovocie obsahujúce väčšie množstvo cukru (napr. banány). Vynechať treba aj sladké potraviny. Denne by ste mali konzumovať max. 50 gramov sacharidov.

Najvhodnejšou voľbou je čistá voda, avšak povolený je i nesladený čaj, matcha, káva a kakao (bez cukru). Konzumovať by ste nemali sladené nápoje, ovocné šťavy a ani pivo, víno či miešané nápoje.


Komentáre
Alena Havranová 13.Mar.2024
Dlho som nad keto diétou uvažovala, bála som sa jojo efektu, ale fakt ma naučila jesť pravidelne a zdravo. Po dvoch týždňoch som mala krízu, ale zvládla som to a po mesiaci som bola ľahšia o 6 kíl. Stále sa stravujem zdravo a keto jedlá si dávam už len raz za pár dní. Mala som KetoMix, lebo sa mi pozdávala cena aj príchute, ale predpokladám, že všetky budú približne rovnaké

Odpovedať

Bea 14.Mar.2024
Ja takýmto diétam neverím, podľa mňa je jojo efekt zaručený. Veď neustále jesť zdravo, keď človek na to predtým nebol zvyknutý, nikto nevydrží. Kto tieto diéty vymýšľa, veď zdraví rozum velí jesť len toľko kalórií, koľko dokážeš spotrebovať, ak chceš schudnúť, príjem treba znížiť, ale nie takto zásadne. Mne sa podarilo schudnúť, keď som sa dala na pôst, ten telu aspoň prospieva

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(93%)