Najlepší krém na bolesť chrbta

Najlepší krém na bolesť chrbta. (NE)Kupuj Dolgit a tento

Bolesť krížov si nevyberá, môžu sa s ňou stretnúť ľudia, ktorí cvičia, ktorí majú sedavé zamestnanie i tí, ktorí pracujú v stoji, ľudia s nadváhou či tehotné ženy. Napriek tomu, že mám sedavé zamestnanie, akosi som dúfala, že sa s ňou nikdy nestretnem. Predsa len sa snažím pravidelne hýbať a udržiavať si hmotnosť, aby som sa zdravotným problémom vyhla. Preto ma v jeden deň veľmi nemilo prekvapila bolesť chrbta nad zadkom. Nikdy som takýto problém nemala, preto som v prvej chvíli netušila, čo robiť. Nebola to neznesiteľná bolesť krížov, hýbať som sa mohla, hoci to nebolo pohodlné, a tak som hneď začala hľadať masť, ktorá by mi od bolesti uľavila.

Publikované: 13.03.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Vyskúšala som tradičné i menej tradičné krémy, najlepšie skúsenosti som mala s Dolgit krémom, Flector gélom, Hrejivou konskou masťou, Ibalgin Duo a Olfen Forte. Prirodzene, krém je dobrou voľbou, ale treba zapracovať aj na sebe, pri tréningu sa viac zameriavam na cviky na chrbát a trochu viac sa strážim pri tom, ako sedím za počítačom. Jednotlivé produkty mám odskúšané dlhšiu dobu, preto môžem zhodnotiť ich účinnosť, zloženie aj cenu, ktorá pri výbere neraz zohráva veľku rolu.

Top 5 krémov na bolesť chrbta

Názov Hodnotenie Detail
Dolgit krém   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Hrejivá konská masť   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Flector EP gél   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Ibalgin Duo Effect   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Olfen Forte   ✔   Pre náročných5*Zobraziť produkt

Dolgit krém

Tento krém mi na bolesť chrbta odporučili v lekárni. Po prečítaní popisu som si nebola celkom presvedčená, že mi pomôže, ale na moje prekvapenie zabral už v daný deň. V 100 g sa nachádza 5 g ibuprofénu, s ktorým už mám v boji s bolesťou skúsenosti. Dolgit je nutné nanášať pomerne často (3-4x denne), čo môže byť pri väčšej bolesti chrbta trochu problematické. Treba ho starostlivo votrieť do pokožky, aby rýchlejšie zabral, avšak pôsobenie sa mi zdalo krátke. Pri pravidelnej aplikácii, samozrejme, funguje, ale ak ho nepoužívate každé 3-4 hodiny, bolesť sa vráti. Krém sa rýchlo vstrebáva do pokožky, čo považujem za plus.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Dolgit krém recenzia

Flector EP gél

Flector gél som striedala s náplasťami rovnakej značky, keď som mala pocit, že sa od bolesti ani nepostavím. Liečivé náplaste s analgetikom na lokálne použitie a gél s obsahom epolamínovej soli diklofenaku (nesteroidový protizápalový liek) považujem za veľmi účinné. Gél zanecháva mastnejšiu pokožku, preto je nutné chvíľu po jeho aplikácii chvíľu počkať, kým sa plne vstrebe. Chválim, že ho stačí vtrieť len jemne do pokožky, pri bolestivom chrbte to je veľmi nápomocné. Flector účinkuje takmer okamžite, avšak aj v tomto prípade je nutné jeho pravidelné používanie. Zmiernenie bolesti sa u mňa vždy dostavilo do 20 minút. Aplikovať ho treba 3-4x denne, takže účinnosť by mohla byť o niečo dlhšia.

Zobraziť viac info o géli alebo aktivuj akciovú cenu.

Flector EP gél recenzia

Hrejivá konská masť

Masť s prírodným zložením obsahuje 25 bylinných extraktov, medzi inými sú to arnika horská, chilli extrakt, pagaštan konský, kostihoj lekársky a borievka obyčajná. Hrejivá konská masť má príjemnú gélovú konzistenciu, dobre sa rozotiera a vstrebáva. Postihnuté miesto skutočne zahreje a od bolesti uľavuje vskutku rýchlo. Hneď po jej aplikácii zvyknem kríže zakryť dekou. Veľkou výhodou daného produktu je jeho rôznorodé použitie. Používam ho tiež pred športom na posilnenie regenerácie, ale aj pri pocite unavených nôh a mravenčení v nohách. Vyhovuje mi prírodné zloženie a to, že boľavé miesto prehreje, vďaka čomu akoby cítim, ako sa bolesť postupne rozchádza. K dispozícii je aj chladivá masť, ale tá sa mi pri bolesti chrbta neosvedčila, nápomocnejšia bola pri svalovej únave. Je to však vec vkusu, niekomu sadnúť môže.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Hrejivá konská masť recenzia

Ibalgin Duo Effect

Rovnako ako v Dolgit kréme aj v Ibalgine sa nachádza účinná látka ibuprofén. V 100 g krému sa nachádza 5 g účinnej látky. Obsahuje tiež heparinoid (0,200 g v 100 g krému), ktorý podporuje vstrebávanie prípadných krvných podliatin, znižuje tvorbu opuchov, pôsobí protizápalovo a proti bolesti. Krém treba nanášať 2-3x denne s odstupom 4 – 5 hodín. Aplikuje sa hrubá vrstva krému, ľahko sa vtiera do kože, avšak je mastnejší a pomerne dlho trvá, kým sa úplne vsiakne do pokožky. Má výraznú vôňu, ktorá nemusí sadnúť každému, ale účinkom to vyvažuje. Krém je vhodný na používanie v 1. aj 2. semestri a dokonca i počas dojčenia, treba to konzultovať s lekárom.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Ibalgin Duo Effect recenzia

Olfen Forte

Masť na bolesť chrbta Olfen Forte obsahuje nesteroidný protizápalový liek diklofenak, konkrétne dietylamínovú soľ diklofenaku. Sľubuje úľavu od intenzívnej bolesti chrbta, z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že to spĺňa. Aplikuje sa 2x denne, najlepšie ráno a večer a nechá sa pôsobiť. Na boľavé miesto postačí naniesť tenkú vrstvu gélu a jemne ho vtrieť do kože. Nie je mastný, dobre sa rozotiera a vstrebáva sa do pár minút. Maximálna denná dávka je 8 g gélu, čo sa môže zdať málo, avšak vzhľadom na gélovú konzistenciu ide o množstvo vo veľkosti dvoch vlašských orechov. To skutočne postačí na potretie krížov a poskytne úľavu na celý deň či noc. Je chladivý, ale nie príliš, čo mi vyhovuje.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Olfen Forte recenzia

Cena

Popravde, pri bolesti chrbta, obzvlášť krížov, mi na cene produktu zvyčajne nezáleží. Potrebujem rýchlu úľavu, preto vždy siahnem po kvalitnom produkte, ktorý mi dokáže pomôcť. V prípade mastí na kríže, našťastie, nie je cena až taká vysoká. Áno, niektoré produkty sú lacnejšie ako iné, ale ide o to, čo konkrétne vám sadne. Dolgit krém aj Flector EP gél môžete mať už za 6-7 eur, Ibalgin a Olfen Forte sú už o niečo drahšie a dostupné sú za 11-12 eur. Všetky z nich som mala v balení 100 g, ale dostupné sú pri niektorých z nich aj 50 g či 180 g balenia. V najväčšom balení sa predáva konská masť Forte (250 g, ale aj 500 g), pričom cena nie je v porovnaní s ostatnými produktami veľmi vysoká. V závislosti od zvoleného obchodu ju získate za 9 – 12 eur. (03/2024)

Aké účinné látky si všímať?

Voľnopredajné masti na bolesť chrbta obsahujú vždy aspoň jednu účinnú látku, ktorá prináša úľavu od bolesti. Zvyčajne ide o liečivo, ktoré nie je návykové. Najčastejšie sa môžete v týchto produktoch stretnúť s nesteroidným protizápalovým liečivom diklofenak, ktoré zmierňuje bolesť a zápal. Na bolesť účinne pôsobí aj ibuprofén či heparinoid, ktorý navyše znižuje tvorbu opuchov a podporuje vstrebávanie krvných podliatin. Stretnúť sa môžete i so salicylátmi, tie blokujú produkciu chemikálií v tele, ktoré prispievajú k bolesti a zápalu. Pri prírodných produktoch sú účinnými látkami rôzne bylinné extrakty.

Najčastejšie otázky – FAQ

Pokiaľ ide o neznesiteľnú bolesť krížov, vhodné je obrátiť sa na svojho lekára. Predpísať vám môže napr. Fastum gel, ktorý obsahuje liečivo ketoprofén a používa sa ako analgetikum.

Niekomu zaberá viac chlad, niekomu teplo. Mali by ste vyskúšať jedné aj druhé, aby ste zistili, čo vám prináša väčšiu úľavu. Vyskúšať môžete napr. teplé alebo chladivé náplasti, ale aj ľadový či teplý obklad.

Cvikov na úľavu od bolesti krížov je viac. Odskúšané mám priťahovanie nôh v ľahu, vytáčanie pokrčených nôh v ľahu a aj zdvíhanie panvy v ľahu. Pri práci za počítačom sem-tam skúšam vytáčanie sa na stoličke.

Pokiaľ je bolesť krížov dôsledkom zlého spánku, áno, zmena polohy vám pomôže. Spať by ste mali tak, aby nedochádzalo k zbytočnému tlaku na chrbticu, najvhodnejšie je spať na boku. Kolená skrčte, pritiahnite ich bližšie k telu a zasuňte medzi ne vankúš. Pokiaľ je bolesť taká výrazná, že spánok na boku neprichádza do úvahy, spite na chrbte a pod kolená si umiestnite vankúš. Pomáha to narovnať chrbticu a udržiavať ju vo vyrovnanej polohe.


Komentáre
Myška 14.Mar.2024
tiež používam konskú masť, vždy zaberie. teplom sa tá bolesť akoby vždy rozostúpi

Odpovedať

Mária 18.Mar.2024
Ja používam na všetko Flector. Bolesť chrbta, ramena, členka, toto mi vždy pomôže.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90%)