Rozhovory

V tejto kategórii sme pre vás pripravili rozhovory so zaujímavými ľuďmi o témach, ktoré by vás mohli zaujímať. S psychologičkami, výživovými poradkyňami či nadšencami, pre ktorých sú deti a rodičia stredom vesmíru. Postupne načrieme do rôznych tém – od tých, ktoré sa týkajú tehotenstva až po tie, s ktorými sa môžete stretnúť pri výchove. Čítajte a inšpirujte sa.

Mária Hrivnáková rozhovor

Dula Mária Hrivnáková: Základnou úlohou duly je poskytnúť žene rešpektujúci prístup a empatickú podporu

Certifikovaná dula Mária Hrivnáková nám prezradila, kedy by mala budúca mamička dulu kontaktovať, čo sa na stretnutiach s ňou dozvie, ale aj to, akým spsôobom ženu pri pôrode podporuje.
Zuzana Guzmická rozhovor

Spánková poradkyňa Zuzana: Riešenia, ale aj príčiny spánkových problémov sú iné v novorodeneckom období a iné napríklad v 2 rokoch

Aby bolo dieťa spokojné a schopné optimálne fungovať, je kvalitný spánok nesmierne dôležitý. Certifikovaná spánková poradkyňa pre bábätká a deti Zuzana Guzmická nám prezradila o tejto téme viac.
Darina Blahutová rozhovor

Pôrodná asistentka Darina: Základom dobre zvládnutého pôrodu je dobre zvládnuť dýchanie a dobre zvládnuť svoju psychiku

S pôrodnou asistentkou Darinou Blahutovou sme sa porozprávali o tom, prečo je predpôrodná príprava dôležitá a čo všetko zahŕňa. Viete, kedy je najlepší čas začať s predpôrodnou prípravou?
Znepokojené matky rozhovor

Ivana z OZ Znepokojené matky: Naše deti raz vyrastú a budú sa nás pýtať, čo sme robili, keď sa ešte dalo tomu najhoršiemu zabrániť

Členka OZ Znepokojené matky Ivana Nemethová nám prezradila o aktivitách tohto občianského združenia viac. V rozhovore sa okrem iného dozviete, ako sa ekologickú krízu snaží riešiť Slovensko.
Petra Kuřátková rozhovor

Nutričná terapeutka Petra Kuřátková: Každý má nárok na niečo, čo mu nechutí, nemusíme všetci jesť všetko a to platí aj v prípade malých detí

Nutričná terapeutka a laktačná poradkyňa Petra Kuřátková nám prezradila časté príčiny odmietania niektorých jedál u detí, ako si s problémom poradiť i to, ako dieťa motivovať, aby sa rozjedlo.
BUDDY rozhovor

Mirka z programu BUDDY: Najväčšou výzvou pre dobrovoľníkov je znovuvybudovať v dieťati schopnosť veriť – nielen ľuďom, ale aj sám sebe

Program BUDDY pomáha deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojich rodinách, prostredníctvom bezpečného vzťahu s dospelým, ktorý dieťaťu poskytuje oporu pri ich ďalšom životnom rozvoji. Viac nám prezradila Mirka Zelizňáková.
Fitshaker rozhovor

Saška Veis z Fitshaker: Žena v tehotenstve by mala cvičiť pocitovo

Cvičiť počas tehotenstva môžu budúce mamičky pokojne aj v pohodlí domova. Takúto možnosť ponúka aj webový portál Fitshaker. So Saškou Veis sme sa porozprávali, aké cvičenie je pre tehotné ženy vhodné.
BikeUp rozhovor

Táňa z BikeUP: Predplatné na detské bicykle odbremení rodičov od nutnosti ich neustále kupovať

Pre mnohých rodičov je kupovanie bicykla každý rok či dva finančné náročné. Jednou z možností, ako dieťaťu dopriať kvalitný bicykel, je jeho predplatenie. Na túto tému sme sa rozpávali s Táňou z BikeUP.