Sanatórium Koch Bratislava – Recenzie a skúsenosti

V Bratislave majú rodičky na výber nielen z 3 štátnych pôrodníc, ale aj jednu súkromnú, ktorá sa špecializuje na gynekológiu a pôrodníctvo. Vzhľadom na to, že ide o súkromné zariadenie, k dispozícii sú len nadštandardné pôrodné boxy aj izby pre šestonedelie. Naozaj toto sanatórium spĺňa, čo sľubuje a poskytuje ženám prvotriednu starostlivosť? Podeľte sa o svoje skúsenosti a buďte nápomocné budúcim mamičkám, ktoré nad touto pôrodnicou uvažujú.

Diskusie, fóra, komentáre

Napriek tomu, že ide o súkromné zariadenie a rodičky si za to, aby mohli prežiť pôrod podľa svojich predstáv a za komfort, platia, nie všetky skúsenosti sú pozitívne. Veľmi kladne bola hodnotená čistota zariadenia a to, že sa personál k ženám vo väčšine prípadov správal ako k pacientkám, nie ako k niekomu, kto je na obtiaž a chcú sa ho čo najskôr zbaviť. Pochvalné slová sa týkali anesteziológov, laktačnej poradkyne i lekárov. Avšak nie všetky ženy majú pozitívne zážitky a niektoré uviedli, že záujem o pacienta nie je najväčší a personál je neprofesionálny a neodborný.

Pozdávalo sa im krásne prostredie, výborné jedlo a súkromie, keďže všetky izby sú nadštandardné a určené pre max. 2 osoby. Samozrejmosťou je tak vlastné WC a kúpeľňa.

Pridajte skúsenosť

Máte so sanatóriom Koch dobré alebo zlé skúsenosti? Podeľte sa o svoje zážitky a prezraďte budúcim mamičkám, ktoré plánujú v tomto zariadení rodiť, či ste boli spokojné s prístupom lekárov a personálu celkovo, aká bola starostlivosť o vás i dieťa, napíšte zoznam vecí, ktoré ste potrebovali či to, aká bola podpora dojčenia. Vaše osobné skúsenosti môžu byť veľmi nápomocné.

 • Aké sú vaše skúsenosti s touto pôrodnicou?
 • Zodpovedal prístup personálu vašim očakávaniam?
 • Bol personál nápomocný pri starostlivosti o bábätko?
 • Odporúčate túto pôrodnicu ostatným budúcim mamičkám?
 • Mohli ste si zazmluvniť pôrodníka?
 • Čo ste platili, aké boli ceny?
 • Aký bol zoznam vecí, ktoré ste potrebovali?
 • Mohli ste si vybrať nadštandardnú izbu?
 • Mohli ste si priniesť vlastný pôrodný plán?
 • Vyhovovali vám návštevné hodiny?
 • Boli ste spokojné s podporou dojčenia?
 • Je bonding v tejto nemocnici realitou?

Komentáre
Ivana 05.Feb.2024
Na senatórium Koch mám zlé spomienky. Môj syn má vďaka zlému prístupu pri pôrode celoživotné zdravotné následky.
Rodila som v roku 2020 a vedľa mňa stal môj partner. Keď som prišla, že mi niečo odtieklo, povedali, že je to v poriadku, ale nechali ma tam. V ten deň tam mali chaos. Veľa pôrodov, málo personálu, ktorý nestíhal. Ja som ešte nerodila. Chodili ma kontrolovať a neskôr mladý 27 ročný doktor rozhodol, že mi da vyvolávačku. Neurobili mi sono. Na pôrodnej sále bola mladá sestrička, ktorá mi tlačila na brucho a stará doktorka (mohla mať tak 70) a ten mladý doktor. Keď som kričala, že to bolí doktorka na mňa ziapala slovami: Ale mladá slečna, pôrod bolí, musíte tlačiť. Nepočúvala ani keď som povedala, že to nejde a niečo nie je v poriadku. Až po pár minútach zistili, že synček sa mi zasekol v pôrodnych cestach ramienkom a hlavičkou. Brali ma na akutny cisarak kde doktor krical, aby rychlo isli sestricky inak moje dietatko zomrie. Stara sestra sa ho pytala ci citi to co ona. Nevedeli co maju robit. Maleho mi vytiahli a nasledne ozivovali, bol omotany komplet od noh po hlavicku pupocnou snurou, nasledne chceli maleho prevazat ale to trvalo az 4 hodiny. Nakoniec ho na Kramaroch stabilizovali a dali do podchadzovacej podlozky co mu zachranilo cast buniek v hlavicke. Syncek ma vdaka zlym reakciam zdravotnikov dozivotne zdravotne nasledky DMO-Dipareza. Jeho prognozy boli slepost, lezanie a postihnutie. UZ 4 rok bojujeme o jeho buducnost a zdravie, navstenujeme nespocetne vela specialistov a rehabilitacnych stredisk aj na SK aj mimo SK.
Keby som vedela kam podat staznost, aj to urobim...

Odpovedať

Mirka 31.Mar.2024

Ahoj, mala som to podobne, ale pri mojej dcérke sa naplnil najhorsi scenar. Vinou laxneho pristupu personalu zmasakrovali zdravé dieťatko. Môžeš sa mi súkromne ozvat.

Pridať komentár