Pôrodnica Liptovský Mikuláš – Recenzie a skúsenosti

Čaká vás pôrod a vyberáte pôrodnicu alebo máte skúsenosti s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši, o ktoré sa chcete podeliť? Napíšte ich do komentárov. Budúce mamičky si pomocou osobných skúsenosti môžu jednoduchšie vybrať pôrodnicu, v ktorej by chceli rodiť. Prečo sa teda o ne nepodeliť? Nemocnici môžete v recenziách nastaviť zrkadlo, samozrejme, týka sa to dobrých i zlých hodnotení. Každá skúsenosť pomôže dotvoriť obraz o danom nemocničnom zariadení.

Diskusie, fóra, komentáre

Mamičky majú s pôrodnicou v Liptovskom Mikuláši prevažne dobré skúsenosti. Maximálna spokojnosť sa z ich strany týkala prístupu pôrodných asistentiek, lekárov i celkovo starostlivosti. Personál vo väčšine prípadov mamičky označili za príjemný a veľmi ochotný, len zopár skúseností bolo v tomto smere negatívnych. Všetko je to o ľuďoch a ak natrafíte na nepríjemný personál v takých ťažkých chvíľach ako je pôrod a šestonedelie, môže vám to zážitok z pôrodnice pokaziť. Ženám sa páčili dvojposteľové izby, dve sprevádzajúce osoby pri pôrode i celkovo prostredie.

Pridajte skúsenosť

Prečítajte si skúsenosti ostatných alebo sa podeľte o svoje vlastné. Pomôžte budúcim mamičkám tým, že sa o svoje postrehy podelíte a predstavíte im podľa vás výhody či nevýhody danej pôrodnice. Zaujímajú sa nielen o tieto otázky:

 • Aké sú vaše skúsenosti s touto pôrodnicou?
 • Zodpovedal prístup personálu vašim očakávaniam?
 • Bol personál nápomocný pri starostlivosti o bábätko?
 • Odporúčate túto pôrodnicu ostatným budúcim mamičkám?
 • Mohli ste si zazmluvniť pôrodníka?
 • Čo ste platili, aké boli ceny?
 • Aký bol zoznam vecí, ktoré ste potrebovali?
 • Mohli ste si vybrať nadštandardnú izbu?
 • Mohli ste si priniesť vlastný pôrodný plán?
 • Vyhovovali vám návštevné hodiny?
 • Boli ste spokojné s podporou dojčenia?
 • Je bonding v tejto nemocnici realitou?

Komentáre
Mončiči 19.Jan.2024
Pred blížiacim pôrodom som si pozerala recenzie porodníc a musím povedať, že ma niektoré skúsenosti žien s personálom vystrašili. Našťastie som narazila na milých a ochotných lekárov aj sestričky a nemôžem sa sťažovať. Pôrod prebehol v poriadku a vďaka pôrodnej asistentke som v pohode prežila kontrakcie. Radila mi najlepšie ako vedela, bola pre mňa veľkou oporou, ďakujem za jej ľudský prístup. Pani doktorka bola tiež samý úsmev, šírila dobrú náladu a synčeka mi odrodila veľmi rýchlo. Snažila sa komunikovať a šíriť dobrú energiu. Išlo o môj prvý pôrod a som rada, že to takto skvelo dopadlo. Výber pôrodnice urobí veľa a tiež to, na akých ľudí tam narazíte.

Odpovedať

Martina Rybanská 18.Mar.2024
V tejto pôrodnici som porodila 2 deti, 2020 a 2022. Prvý pôrod bol celkom rýchly, zaskočil nás všetkých a objavili sa objektívne, nikým nezavinené komplikácie, na personál ale nemôžem povedať krivé slovo. Druhý pôrod bola skúsenosť alebo skôr zážitok, ktorý by som dopriala každej mamine, ktorá ma jeden zlý pôrod uz za sebou - napriek vyvolavaniu všetko dopadlo perfektne, PA ma rešpektovala a dôverovala mi, čo sa týka bolestí a na oplátku aj ja jej. Manžel bol so mnou hneď od rána a porodila som 14:51, sprcha, fit lopta samozrejmosť, čaj počas celej prvej doby pôrodnej, pôrod v pôrodnom kresle, ale v polohe, ktorá mi najviac vyhovovala, pritom mi buď pa alebo manžel ovlazovali pery, žiaden rutinný oxytocín, ani na placentu, bonding sme mali hneď spolu, dcérka, tak ako aj prvý synček ešte s mazkom na mne a potom len jemne utreti od krvi, ale neokupani a bez perinky. Novorodenecké je top, pomoc s dojčením, čaje, ktoré som pri prvom pôrode so sebou nemala, empatia pri nočnom pochodovani s uplakanym novorodencom a stehmi:D ...na vážení pred a po kojení sa tiež dalo pekne ľudsky dohodnúť, že prídeme my s dcérkou a nik mi ju nebudil, odchadzali sme obe najviac spokojné:)

Odpovedať

Martina Rybanská 18.Mar.2024

A na margo pôrodného plánu: žiaden som nemala, ale nebolo treba, všetko bolo so mnou konzultované počas, takisto aj nástrih

Pridať komentár