BikeUp rozhovor

Táňa z BikeUP: Predplatné na detské bicykle odbremení rodičov od nutnosti ich neustále kupovať

Bicyklovanie je obľúbeným športom nielen mnohých dospelých, ale aj detí. Rodičia chcú športovú aktivitu vykonávať so svojím dieťaťom a už odmalička ho učia, ako udržať rovnováhu, ako správne pedálovať či ako sa na ceste správať. Aby si dieťa bicyklovanie obľúbilo, je dôležitý výber správneho bicykla. Športové náčinie by mu malo dokonale sadnúť, aby sa dieťa cítilo pri bicyklovaní komfortne. Pre mnohých rodičov je kupovanie bicykla každý rok či dva, keďže deti rýchlo rastú, finančné náročné. Jednou z možností, ako dieťaťu dopriať kvalitný bicykel, je jeho predplatenie.

Publikované: 21.06.2024
Aktualizované: 21.06.2024
Obsah článku:

Takúto možnosť ponúka spoločnosť BikeUP, ktorá rodičom poskytuje možnosť si bicykel prenajať a za mesačný poplatok ho do sýtosti používať. O tom, ako to celé funguje, ako majú rodičia postupovať a výhodach požičiavania si bicyklov sme sa porozprávali s Táňou z tímu BikeUP.

Akým spôsobom bicykel na predplatné funguje?

BikeUP ponúka prenájom detských bicyklov prostredníctvom mesačného predplatného. Rodičia alebo starí rodičia si môžu na webovej stránke vybrať a objednať vhodný bicykel a následne im ho kuriér doručí domov. V rámci mesačného poplatku je zahrnutá možnosť bezplatnej výmeny za väčší model, keď dieťa z bicykla vyrastie.

Bicykel na predplatné BikeUP

Pre koľkoročné deti bicykle ponúkate? Nájde si vo vašej ponuke niečo rodič 3-ročného aj 8-ročného dieťaťa?

Ponúkame predplatné na bicykle pre deti od 2 do 8 rokov. Pre 3-ročné dieťa je k dispozícii odrážadlo, prípadne bicykel Foxie 14" a pre 8-ročné dieťa je v ponuke 20" bicykel s prehadzovačkou a kotúčovými brzdami​.

Zároveň budeme na jeseň rozširovať ponuku bicyklov o veľkosť 24", čo ponúkne možnosť prenájmu Foxie aj pre deti do 12 rokov.

Aké bicykle máte v ponuke a prečo ste sa rozhodli práve pre túto značku?

Máme vlastnú značku ultraľahkých bicyklov Foxie, ktoré sú vyrobené z hliníka. Tieto bicykle sú navrhnuté tak, aby boli ľahké a jednoducho ovládateľné pre deti.

Ultraľahké bicykle Foxie BikeUP

Majú rodičia možnosť si po istej dobe bicykel od vás odkúpiť?

Áno, po 36 mesiacoch je bicykel váš, predplatné vám končí a môžete si ho ponechať.

Čo robiť, keď dieťa z bicykla vyrastie? Ako ho môže rodič vymeniť?

Keď dieťa z bicykla vyrastie, vo svojom profile si môžete požiadať o výmenu za nový model aj s príslušenstvom. My vám bicykel pošleme a kuriér vám ho vymení za pôvodný. Výmena bicykla je kompletne bezplatná.

BikeUP bicykle na prenájom

Vzhľadom na to, že požičiavanie bicyklov funguje formou predplatného, je nutná kontrola bicykla pred jeho ďalším zapožičaním. Kto sa stará o stav bicyklov?

O stav bicyklov sa stará nás tím BikeUP, ktorý po každej výmene alebo vrátení bicykel dôkladne vyservisuje, aby bol ako nový pre ďalšie dieťa.

Pretrhnuté brzdové lanko, poškodené pedále, ošúchané sedlo – čo v prípade, že sa bicykel poškodí?

Škrabance neriešime. Ak sa však na bicykli niečo zlomí alebo inak poškodí, stačí nás kontaktovať. Pošleme vám náhradný diel, alebo ak opravu nezvládnete sami, zabalíte bicykel do krabice a my si ho stiahneme k nám do servisu. Zabezpečíme opravu a bicykel sa vám vráti kuriérom späť.

BikeUP bicykle za predplatné

Ako postupovať, ak predplatený bicykel dieťaťu ukradnú?

V prípade krádeže by nás rodičia mali okamžite kontaktovať a nahlásiť krádež na polícii. Ďalšie kroky by záviseli od podmienok prenájmu, ktoré môžu zahŕňať aj poistenie proti krádeži. V prípade poistenia vám po obdržaní potvrdenia od polície a zaplatení jednorazového poplatku obratom pošleme nový bicykel.

Môže si rodič predplatiť viac bicyklov naraz?

Áno, predplatných môžete mať koľko chcete.

Bicykle za predplatné BikeUP

Aké požiadavky majú rodičia na kvalitný bicykel pre deti?

Rodičia kladú dôraz na bezpečnosť, ľahkú manipuláciu, nízku hmotnosť a kvalitné brzdy.

V súčasnej dobe rodičia preferujú najmä ultraľahké bicykle, ktoré sú však drahšie. Aké sú ich výhody?

Ultraľahké bicykle sú ľahšie ovládateľné, čo umožňuje deťom ľahšie sa naučiť bicyklovať. Zlepšujú tiež stabilitu a manipuláciu, čo zvyšuje bezpečnosť​.

Prečo by si rodič mal bicykel predplatiť? Aké výhody to prináša?

Predplatné na detské bicykle odbremení rodičov od nutnosti ich neustále kupovať a predávať ako dieťa rastie. Ponúkame flexibilitu výmeny, kompletný servis, čo znižuje náklady a šetrí čas.

Táni zo spoločnosti BikeUP ďakujeme za rozhovor. Ak vás téma prenájmu bicyklov zaujala, na webe spoločnosti nájdete viac informácii o tom, ako celý proces funguje.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Rozhovory

Vaše hodnotenie:
(89.2%)