Najlepší kolagén pre ženy

Najlepší kolagén pre ženy na vlasy a pleť. (NE)Kupuj Tieto! Recenzie

O zdravú výživu a celkovo zdravý životný štýl sa zaujímam dlhodobo. Výživovú poradkyňu robím už nejaký ten rok a zameriavam sa na riešenie problémov s akné, vráskami, celulitídou a celkovo s pleťou žien. Dnes vám poviem niečo viac o kolagénoch, ktoré tvoria súčasť väčšiny mnou zostavovaných jedálničkov. Odporúčam predovšetkým tieto produkty: Inca Collagen, Dr.Max Collagen Drink, KolagenDrink Collagen, Venira Collagen, Powerlogy Collagen a Collalloc.

Publikované: 08.03.2024
Aktualizované: 09.03.2024
Obsah článku:

Keď už môže užívať kolagén Plačková, prečo by ste si ho nemohli dopriať aj vy? Za mňa má naozaj výborné účinky nielen na pleť, ale aj na vlasy a nechty. Pri kolagéne považujem za veľmi dôležité zloženie, malo by ísť o čistý kolagén, najlepšie s čo najväčšou koncentráciou a s obsahom viacerých typov kolagénov. Je viac-menej jedno, či si zvolíte hovädzí alebo morský kolagén, dôležité je, aby bol účinný. Budem rada, ak mi do komentárov napíšete, či ste kolagén na vlasy alebo na pleť vyskúšali a aké boli vaše skúsenosti.

Top 6 Overených Kolagénov

Názov Hodnotenie Detail
Dr.Max Collagen Drink   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Inca Collagen   ✔   Pre náročných5*Zobraziť produkt
Collalloc   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Powerlogy Collagen   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Venira Collagen   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
KolagenDrink Collagen   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt

Inca Collagen

Tento produkt obsahuje 100 % hydrolyzovaný rybí kolagén I., II. a III. typu. V jednej dávke je 3 000 mg výborne sa vstrebávajúceho kolagénu. V balení sa nachádza 30 vrecúšok, jedno 3-gramové vrecúško treba rozmiešať v 200 až 300 ml vody. Rozpustnosť je veľmi dobrá. Morský kolagén je neochutený a je bez zápachu. Ak by ste však mali pocit, že cítite miernu rybiu arómu, môžete ho radšej rozpustiť v džúse alebo ochutenej minerálnej vode. Inca Collagen odporúčam, pretože má čisté zloženie bez prísad a v jednej dávke sa nachádza vysoká koncentrácia kolagénu. Zo skúsenosti mojich zákazničok viem, že naozaj obnovuje poškodené tkanivá a pokožka sa po nejakom čase užívania krásne vypne. Zlepšuje kvalitu vlasov, podporuje ich rast a spevňuje nechty. Za mňa ide o jeden z naj produktov na pleť a výborný produkt na vlasy.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

Inca Collagen recenzia

Dr.Max Collagen Drink

V dennej dávke sa nachádza 10 000 mg čistého bravčového hydrolyzovaného kolagénu. Hydrolizovaný kolagén obsahuje menšie časti, preto je lepšie vstrebateľný. Dr.Max Collagen Drink obsahuje tiež kyselinu hyalurónovú, vitamín C, mangán, zinok. Všetko sú to zložky, ktoré majú priaznivý vplyv na pleť aj vlasy. Ide o produkt s dobrým pomerom cena/kvalita, pretože účinkuje nielen na vlasy, pokožku a nechty, ale priaznivé účinky má aj na kĺby. Ide o čistý kolagén prírodného pôvodu, ktorý sa veľmi dobre rozpúšťa. Pre mňa je trochu sladší a limetkovo-citrónová chuť sa mi zdá jednotvárna, avšak to sa sa dá vyriešiť rozpúšťaním v džúse namiesto vody. Účinky na pleti, vlasoch a nechtoch som sama užívala a účinky som pocítila už o dva týždne, preto som s produktom veľmi spokojná. Zaberá aj na kĺby, v tomto prípade sa zlepšenie prejavilo o niečo neskôr. Považujem ho za najlepší kolagén na pleť a výborný produkt na vlasy, s ohľadom na cenu ide o veľmi dobrú voľbu.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

Dr.Max Collagen Drink recenzia

KolagenDrink Collagen

Kolagénový nápoj vyrábaný vo Švédsku má komplexné zloženie. V dennej dávke sa nachádza 10 000 mg účinného kolagénu Pure Peptide (hydrolyzovaný hovädzí kolagén) a k tomu vitamíny B5, B6, B12, C a D, meď, kremík a kyselina hyalurónová. Chuť lesných plodov je príjemne nasladlá, ako sladidlo je použitý steviol zo stévie. Denná dávka predstavuje 25 ml, jedno balenie tak vydrží na 20 dní. KolagenDrink Collagen je určený na zlepšenie kvality pleti, vlasov a nechtov, avšak vďaka kolagénu typu I a III má priaznivý vplyv aj na kĺby. Pri pravidelnom používaní už po cca mesiaci a pol pobadáte hustejšie vlasy a krajšiu a napnutejšiu pleť. Produkt je vhodný pre ženy i pre mužov, čo je plusom v prípade, že majú problémy obaja partneri.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

KolagenDrink Collagen

Venira Collagen

Kolagénový drink s 8 000 mg hydrolyzovaného kolagénu v jednej dávke s príjemnou chuťou podporuje zdravie vlasov, nechtov aj pleti. Ďalšími aktívnymi látkami sú MSM, vitamíny B2, B3, B6, B9, B7 a C, zinok, selén a hyaluronát sodný. Ide o prírodný produkt, ktorý odporúčam pri problémoch rôzneho druhu. Vlasy, nechty a pokožku vyživuje a komplexné zloženie posilňuje imunitu. Omladzujúce výsledky sú viditeľné už po pár týždňoch, na pleť má overené účinky. Venira Collagen vrásky eliminuje, pleť vypína a rozžiaruje. Kedykoľvek počas dňa treba užiť 2 odmerky, jedno balenie zodpovedá 30 dávkam. Mne najviac vyhovuje jahoda-limetka, avšak vybrať si môžete aj 7 ďalších rôznych príchutí. Drink je sladený stéviou a neobsahuje žiaden cukor.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

Venira Collagen recenzia

Powerlogy Collagen

Produkt slovenskej firmy Powerlogy je vyrábaný na Slovensku, čo považujem za jeho veľké plus. Nie je však jediné. Ide o hydrolyzovaný hovädzí kolagén, rybací a vajíčkový kolagén (I., II., III., V. a X. typu) s vysokým obsahom esenciálnych aminokyselín, v zložení sa nachádza taktiež L-glycín a vitamín C. Kolagénový prášok Powerlogy Collagen je skutočne jemný, avšak rozpustnosť to neovplyvňuje, tá je trochu horšia. Chuť je príjemná, má pomarančovú príchuť. Odporúčam ho rozmiešať v čistej vode, netreba ho kombinovať s džúsom alebo ochutenou minerálkou. Zákazníčky chvália účinky na pokožke aj vlasoch. Produkt nezaťažuje trávenie a je veľmi ľahko stráviteľný.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

Powerlogy Collagen

Collalloc

Bioaktívny morský kolagén Collalloc je vhodný na vlasy, nechty, pleť aj kĺby. Ide o švajčiarsku výrobu, čo samo osebe evokuje kvalitu. Je bez prísad, preto sa výborne vstrebáva, v dennej dávke sa nachádza 3 300 mg kolagénu. Balenie obsahuje 30 vrecúšok, jedno denne stačí rozpustiť v obľúbenom studenom nápoji. Môže sa užívať kedykoľvek počas dňa, odporúčam si stanoviť presný čas, ľahšie sa vám bude dodržiavať užívanie. Podľa ohlasov zákazníčok sa efekt prejaví veľmi rýchlo (v priemere 1 až 3 týždne). Potvrdili pevnejšie nechty, hustejšie vlasy, ale aj jemnejšiu pokožku a elimináciu bolesti kĺbov. Trochu problematickejšia je rozpustnosť a nepríjemná chuť, preto je vhodné kolagén primiešať do ochuteného nápoja, najlepšie do džúsu.

Zobraziť viac info o kolagéne alebo aktivuj akciovú cenu

Collalloc

Cena

Pri najlepších kolagénoch na vlasy, pleť a kĺby cena nie je najmenšia. Ako sa hovorí, za krásu sa platí, preto je najväčším mínusom spomínaných kolagénov práve cena. Produkt môže mať akokoľvek dobré recenzie, cena od neho môže odradiť. Ak to však so svojím zdravím myslíte vážne, mali by ste aspoň občas do seba investovať. Balenie väčšinou býva na mesiac. Za 30 sáčkov morského kolagénu Collalloc zaplatíte 23,90 eura, za Powerlogy Natural Collagen (350 g) takmer 34 eur a za kolagénový drink Venira (324 g) 40 eur. Preto odporúčam tieto produkty kupovať v akciách a sledovať, či sa neobjaví výhodné balenie alebo aspoň nedostanete k produktu darček. Dr.Max Collagen Drink stojí normálne cca 34 eur, ale často býva v zľave a zoženiete ho aj za 26,99 eura. Napr. KolagenDrink Collagen je teraz v akcii, za 3 balenia zaplatíte 64 eur. Najdrahší je Inca Collagen, mesačné balenie je dostupné za 54 eur, avšak k nemu dostanete vitamín C ako darček a po zadaní kódu ešte aj vitamín D. (03/2024)

Najlepší kolagén pre ženy

Zo skúseností vyplýva, že s ohľadom na cenu a účinky sa pri starostlivosti o pleť a vlasy najviac oplatí Dr.Max Collagen Drink. Má veľmi dobré recenzie a hydrolyzovaný kolagén telo veľmi dobre využije. Je ľahko rozpustný a aj ľahko vstrebateľný a nástup účinku je veľmi rýchly. Zlepšené vlasy, nechty i pokožku budete mať už po pár týždňoch.

Najlepší kolagén pre ženy na vlasy a pleť

Najčastejšie otázky – FAQ

Pri každom produkte odporúčame prečítať si príbalový leták a postupovať podľa odporúčaní výrobcu. Vo všeobecnosti však v prípade práškových kolagénov treba jeden sáčok/odmerku rozpustiť v 200 až 300 ml vody, ovocného džúsu alebo ochutenej minerálky a vypiť. Vhodnejšie je najprv kolagén nasypať do pohára a až potom priliať vodu.

Toto rozhodnutie je len na vás, avšak ak ho užijete ráno, príjemne naštartujete metabolizmus a dodáte telu výživu na celý deň, večer zas bude nápomocný pri regenerácii organizmu. Užívať ho môžete pokojne kedykoľvek počas dňa, nič tým nepokazíte.

Nemožno určiť jeden produkt, ktorý by bol najlepší. Treba si všímať zloženie a aj recenzie, pretože z nich sa často dozviete, či je daný produkt na váš problém skutočne vhodný. Okrem odporúčaných produktov môžete vyskúšať Zeen collagen alebo aj Orin Viacollagen.


Komentáre
Hana Hučková 13.Mar.2024
kolagén je fakt super, neverila som, ale odkedy som ho vyskúšala - používam dr.max - každému ho odporúčam. pleť, nechty, vlasy aj kĺby, všetko sa zlepšilo

Odpovedať

Zuzana 02.Apr.2024

predstavené kolagény sú fajn. Majú slovenský pôvod a s príchuťou a plus na rôzne indikácie. Vrelo doporučujem.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(89.8%)