Powerlogy Upgraded Sport Protein recenzia

Powerlogy Upgraded Sport Protein recenzia a skúsenosti. Prečo (NE)kúpiť?

Zdravá výživa je pre mnohých ľudí dôležitá. A nejde len o to, že chce človek dobre vyzerať, schudnúť alebo byť trendy. Chce sa proste cítiť dobre. Ja som sa k zdravému stravovaniu dostala vďaka cvičeniu. Vtedy som začala získavať disciplínu a naučila sa fungovať v režime rodina – práca – koníčky. Práve do poslednej kategórie patrí aj cvičenie. A v mojej športovej výžive sa okrem jedálnička nachádzajú aj doplnky stravy. Proteín je jedným z nich. Od mojej sestry, ktorá je profesionálna basketbalistka, som sa dozvedela o značke Powerlogy. Veľmi ma zaujala ich BIO, prírodná a čistá filozofia funkčnej výživy. Odvtedy som už od nich vyskúšala viacero produktov.

Publikované: 23.02.2024
Aktualizované: 23.02.2024
Obsah článku:

No a práve proteín Powerlogy Upgraded Sport Protein mi odporučila aj moja sestra. Predtým som už vyskúšala viaceré proteíny, takže mám s čím porovnávať. Hneď na úvod prezradím, že Powerlogy má len jednu príchuť tohto proteínu (čokoláda), ale to niekomu môže vyhovovať. Svoje postrehy, skúsenosti a dojmy vám zhrniem do krátkej recenzie.

Powerlogy Upgraded Sport Protein recenzia

Moja skúsenosť s Powerlogy proteínom

Tento vybraný proteín nie je srvátkový. Ide o energetický hovädzí proteín s obsahom MCT tukov. To sú tuky, ktoré metabolizmu poskytujú rýchly zdroj energie. Na svoje si teda neprídu vegáni. V jednej dávke proteínu je 15 g bielkovín a obsahuje aj vysoký podiel aminokyselín. Viem napríklad, že srvátkové proteíny, ktoré poznám, mali v jednej dávke vyšší podiel bielkovín. Powerlogy v sebe nemá žiadne umelé sladidlá, mlieko ani lepok. V zložení je aj špeciálny polysacharid Palatinose, ktorý je zdrojom energie, nezaťažuje trávenie a vstrebáva sa postupne. Vďaka tomu metabolizmus získava energiu postupne a nie nakrátko a nárazovo.

V minulosti som už ochutnala iné proteíny, no vždy boli srvátkové. Toto tak pre mňa bola trocha zmena. Aj čo sa týka chute. Čokoládové príchute si príliš nevyberám a skôr mám rada tie ovocnejšie. Proteín má príjemnú kakaovú arómu, nie je však presladený. To mi sedelo. Ako sladidlo je použitý steviol zo stévieHovädzí proteín v prášku má trochu inú konzistenciu ako srvátka. Ale to je len vizuálny poznatok. Myslím, že Powerlogy Upgraded Sport Protein má dobré zloženie a pri cvičení ponúka dostatok výživy. Dokonca ho výrobca odporúča profesionálnym športovcom.

Powerlogy Upgraded Sport Protein zloženie

Užívanie a dávkovanie

Proteín som doteraz zvykla piť vždy po tréningu alebo niekedy kedykoľvek počas dňa. Tento som si však dávala ako snack pred tréningom. Práve preto, že má vyššiu energetickú hodnotu. Zarábala som si ho klasicky v šejkri – jedna odmerka (30 g) plus 2 dcl vody. Proteín sa dobre rozpúšťal a ani nejak výraznejšie nepenil. Škoda, že balenie má 300 g. To je dávka, ktorá mi vydržala len na 10 tréningových dávok.

Powerlogy Upgraded Sport Protein prášok

Powerlogy Upgraded Sport Protein nutričné hodnoty

Cena je (NE)milým prekvapením

10 dávok v balení za 24,90 eur? Powerlogy Upgraded Sport Protein (300 g) je síce kvalitný, ale za mňa aj dosť drahý. Výhodnejšiu cenu 19,92 eur dostanete len vtedy, ak budete odoberať proteín mesačne. To je však nezmysel, pretože jedno balenie mesačne je stále len na 10 dávok – tréningov. Nepopieram, že viaceré najrozšírenejšie a cenovo najdostupnejšie srvátkové proteíny sú na jedno kopyto a v nižšej cenovej triede sú výrobné procesy a suroviny menej kvalitné. Nemyslím si však, že natoľko, aby ich ľudia nekupovali. Samozrejme hovädzí proteín a srvátka je niečo úplne iné. No aj konkurenčné produkty vychádzajú cenovo výhodnejšie. Samozrejme, tým netvrdím, že Powerlogy nemôže mať kvalitnejšie zloženie.

Napríklad Hovädzí (beef) proteín – GymBeam stojí 20,95 eur. Ide o balenie 1 kg, čo je 33 dávok. V jednej dávke je až 28 g bielkovín. Cenovo výhodnejšie vychádza aj BioTech USA Beef Protein (1 816 g), za ktorý zaplatíte okolo 50 eur, ale máte v ňom 60 dávok (1 dávka= 26 g bielkovín).

Powerlogy Upgraded Sport Protein užívanie

Moje hodnotenie

Za relatívne krátku dobu som na sebe nestihla spozorovať výraznejšie účinky tohto proteínu. Myslím však, že svojím zložením naozaj môže prispievať k tomu, že počas tréningu človek pociťuje príval energie. Zložky sú kvalitné, len škoda tej vysokej ceny – balenie má 10 dávok, čo mi príde extrémne málo. Zvlášť s ohľadom na cenu. Z tohto dôvodu by som si teda nekupovala Powerlogy Upgraded Sport Protein pravidelne, no kvalitou ho radím určite vysoko. Dobrá je aj samotná chuť. Veľmi prirodzená, nič umelé. Ak máte s týmto proteínom skúsenosť, budem rada, ak sa vyjadríte v diskusii pod článkom.


Komentáre
Kačena 23.Feb.2024
Skvelá chuť, čokoládovú môžem. Vždy ho pijem pred tréningom a cítim rozdiel oproti tomu, keď som žiaden proteín nepoužívala. Mám potrebnú energiu, čím sa zvýšila moja výdrž aj výkon. Dokonca mi to vydrží niekoľko hodín po cvičení, odporúčam ho ďalej.

Odpovedať

Peťa L. 19.Mar.2024
Túto značku mám rada, keď je tá možnosť, siahnem vždy po jej produktoch, proteín nie je výnimkou. Rýchly zdroj energie s čoko príchuťou konzumujem pred tréningom a fakt funguje. Vo fitku vládzem viac :D

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(89.4%)