Collalloc kolagén recenzia

Collalloc kolagén Recenzia. Výhodené peniaze? Moje výsledky s 2+1 balením

Zdravé vlasy, pevné nechty a pekná pleť sú pre mňa ako pre ženu veľmi dôležité. Je všeobecne známe, že od istého veku sa produkcia kolagénu v telu spomaľuje a organizmu ho treba dodávať, aby bola pokožka pružná, kosti a kĺby pevné a pružné a vrásky menej výrazné. Žiaľ, nikto nemladne, preto som sa rozhodla kolagénové doplnky vyskúšať aj ja. Mala som kolagénové drinky, teraz moja voľba padla na práškový kolagén pochádzajúci zo Švajčiarska.

Publikované: 05.03.2024
Aktualizované: 19.03.2024
Obsah článku:

Priznám sa, som pomerne vyberavá, preto si vždy pred tým, ako niečo vyskúšam, podrobne čítam zloženie a účinky daného produktu, ale najmä recenzie. V prípade Collalloc kolagénu sú pozitívne, najmä čo sa pleti a vlasov týka, preto som pevne dúfala, že mi práve s týmto problémom pomôžu. O kolagéne mám už čo to načítané, preto viem, že ho treba užívať dlhšiu dobu, kým sa prejavia účinky. Preto som si rovno objednala dve balenia a kolagén užívala 2 mesiace. Aké sú výsledky?

Collalloc kolagén recenzia

Moje skúsenosti po 2 mesiacoch užívania

Ako prvé ma zaujalo, že tento bioaktívny morský kolagén švajčiarskej kvality je 100 % čistý, teda bez prísad. „Švajčiarska kvalita“ vo mne vyvoláva dobrý pocit, predsa len ide o prívlastok, ktorý vzbudzuje dojem hodnoty. Collalloc obsahuje kolagén I. (80 %), II. (19,5 %) a aj III. (0,5 %) typu. Zloženie vnímam ako plus, doteraz som sa pri čistých kolagénoch stretla predovšetkým s takými, ktoré obsahovali jeden alebo dva typy kolagénu. Pochádza z voľne žijúcich morských rýb Severného mora a Severného ľadového oceánu, konkrétne z častí, ktoré sa nespracúvajú v potravinárskom priemysle, čo taktiež svedčí o tom, že ide o bezozvyškové, a teda ekologické využitie zdrojov.

Podľa výrobcu by mal Collalloc pôsobiť nielen na pokožku a vlasy, ale aj na bolesti kĺbov, pružnosť väzov a šliach, strie a celulitídu, celkovú imunitu, regeneráciu po záťaži a aj na tráviaci trakt. Sľubované účinky sú teda vskutku výborné. Čo z toho sa u mňa naplnilo? Účinky som pocítila na pleti, je pružnejšia a pôsobí hydratovane, a zlepšila sa aj celulitída, avšak najmä na vlasoch. Zmiernilo sa ich padanie, čo znamená že pôsobia omnoho hustejšie a sú pevné a lesklé. Problémy s kĺbmi nemám, preto neviem zhodnotiť, či má efekt aj na ne, avšak podľa recenzií Collalloc spĺňa aj toto.

Jedna dávka (vrecko) obsahuje až 3 300 mg morského kolagénu. Nemá žiadnu chuť ani farbu, ale ľudia s citlivejším nosom môžu cítiť miernu rybiu arómu. Treba ho rozmiešať a nechať 5 až 10 minút rozpúšťať v akomkoľvek studenom nápoji (2-3 dcl), môžete použiť vodu alebo džús, ktorý uprednostňujem. Trochu mi chýbalo, že nie je ochutený, vzhľadom na to, že ide o morský kolagén, vyslovene by sa to žiadalo. Páčilo sa mi, že nezaťažuje žalúdok (necítila som ho potom ďalšieho pol dňa) a nespôsobuje tráviace ťažkosti.

Collalloc kolagén zloženie

Dávkovanie a užívanie kedykoľvek počas dňa

Balenie považujem za praktické, nachádza sa v ňom 30 samostatných vrecúšok. Nie je to síce veľmi šetrné, avšak výrazne to uľahčuje dávkovanie. Jedno vracúško má 3,3 g, nachádza sa v ňom 3 300 mg čistého morského kolagénu. Jedno balenie mi tak vydržalo presne 30 dní. Pre zvýšenie účinnosti som ho vždy kombinovala s vitamínom C, ktorý pomáha vstrebávať prijatý kolagén a zároveň podporuje jeho prirodzenú tvorbu v tele. Kolagén sa môže užívať kedykoľvek počas dňa, ja som pila ráno nalačno, v prípade, že som zabudla, som ho užila pred spaním.

Kolagén sa rozpúšťa trochu horšie, treba ho poriadne premiešať a potom nechať ešte niekoľko minút rozpúšťať v nápoji. Uprednostňujem jeho užívanie v sladšom nápoji, ale v podstate je jedno, či si ho rozpustíte vo vode, čaji alebo džúse. Vždy som ho dala aspoň do 2- alebo 3-dcl pohára. Najprv som nasypala vrecúško a až potom doň dala vodu, ale je to len o zvyku, pokojne to môžete robiť naopak.

Collalloc kolagén rozpustnosť

Cena je veľmi dobrá

Skutočne príjemne ma prekvapila cena, mesačné balenie stojí 23,90 eura. Za hydrolyzovaný morský kolagén s 3 typmi kolagénu mi to nepripadá veľa. Collalloc nad ostatnými kolagénmi, ktoré som mala v hľadáčiku, rozhodne vyhráva, čo sa ceny týka. Napr. v porovnaní s Inca Collagenom, ktorý vás na mesiac vyjde 54 eur, alebo s Oslo Skin Lab The Solution, ktorý na mesiac stojí 62,40 eura, ide o veľmi lacnú voľbu. Vyskúšala som aj hovädzí kolagén KolagenDrink, balenie na 20 dní stojí 24,95 eura, na dva mesiace to bolo 64 eur. Odporúčam rovno zvoliť dve balenia, keďže účinky užívania kolagénu sa väčšinou neprejavia hneď. (03/2024)

Collalloc bioaktívny morský kolagén

Moje hodnotenie

Pri tomto produkte ma potešilo, že obsahuje kombináciu niekoľkých typov kolagénu (I., II. a III. typ) v jednej dávke je až 3 300 mg morského kolagénu. Popravde nevidím veľký rozdiel medzi hovädzím a morským kolagénom, aspoň čo sa účinkov týka, avšak môžem potvrdiť, že sa zlepšil nielen stav mojej pleti, ale aj kvalita vlasov. Mal by zaberať aj na kĺby, to zatiaľ neviem potvrdiť, ale verím, že priaznivo pôsobí aj na ne. Trochu problematickejšia je rozpustnosť a niekomu nemusí sadnúť chuť, hoci tento kolagén by žiadnu nemal mať. Vyhovovalo mi dávkovanie, vrecúška sú praktické. Oproti konkurencii vyčnieva tento produkt predovšetkým cenou, ktorá je prekvapujúco nízka. Vyskúšali ste už morský kolagén? Ako sa prejavili jeho účinky? Zapojte sa do diskusie a podeľte sa o svoje skúsenosti.


Komentáre
Iva 08.Mar.2024
Super vec, teda až na tú chuť, musím si to dávať do džúsu, s vodou to nevypijem. Ale účinkuje, vlasy mi prestali padať, nechty sa spevnili a už ani kĺby nebolia, cítim sa celkovo dobre, takže odporúčam. Výsledky vidieť už po pár dňoch.

Odpovedať

Iveta 13.Mar.2024
Veď to je inca collagen 2, len je o polovicu lacnejší :) teda aspoň zloženie sa mi zdá rovnaké. za mňa fajn vec, chuť mi nevyhovuje, dávam ho do džúsu. Beriem kvôli vlasom a zdá sa, že zaberá, pôsobia krajšie, snáď si to nenamýšľam :D

Odpovedať

Heňa 15.Mar.2024
tiež som si ho kúpila kvôli cene, morský je vraj najlepší na pleť, bereim ešte len dva týždne, tak snáď sa to potvrdí

Odpovedať

Michaela S. 19.Mar.2024
Mám za sebou prvú 3mesačnú dávku a wau. Prestali mi padať vlasy, mám pevnejšie nechty a menej vrások, dokonca zaberá aj na kĺby. Vrelo odporúčam.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(93.8%)