Inca Collagen – recenzia kolagénu

Inca Collagen – Recenzia. Podvod a vyhodené peniaze? Má nežiaduce účinky?

Sama si všímam, hlavne na sociálnych sieťach, že s kolagénovými doplnkami sa roztrhlo vrece. V našej redakcii sa snažíme našim čitateľom a čitateľkám prinášať naše bezprostredné skúsenosti s konkrétnymi produktami. A tak som sa aj dostala k skúšaniu produktu Inca Collagen. Minimálne na Slovenku a v Čechách ide o veľmi známy produkt. Ak teda hľadáte reálnu skúsenosť s Inca Collagenom, potom si určite prečítajte túto recenziu.

Publikované: 20.02.2024
Aktualizované: 17.04.2024
Obsah článku:

Osobne vnímam kolagén veľmi pozitívne. Sám manžel ako aktívny športovec a tréner užíva doplnky s obsahom kolagénu dlhodobo. Kolagén ako taký je totiž súčasťou kĺbov, kostí, väzív či chrupaviek. Manželovi sám ortopéd povedal, že po 40. roku je vždy dobré kolagén dopĺňať, pretože jeho prirodzená tvorba sa znižuje. Ja ako žena sa o seba rada starám, takže pre mňa bolo motiváciou, že budem mať krajšiu pokožku, vlasy a pevnejšie nechty. No a keďže nejaké tie vrásky už na tvári mám, ideálne, ak by som sa ich zbavila tiež. Ako hodnotím Inca Collagen po 2 mesiacoch užívania?

Najnovšie porovnanie kolagénov. Pozrite si Rebríček Najlepších Kolagénov na vlasy, nechty, pokožku aj kĺby. Ktorý je najsilnejší a ktorý je iba podvod? Získajte vzorky kolagénov ZADARMO

Inca Collagen + Vitamín C

Moje skúsenosti po 2 mesiacoch užívania

Účinky kolagénu ako takého si vie človek prečítať naozaj všade. Mnohé spomínam aj vyššie, preto sa nechcem príliš opakovať. Inca Collagen som si ja osobne obstarala ako doplnok, ktorý má primárne vyživovať moju pleť, pokožku, nechty a vlasy. Obsahuje 100 % hydrolyzovaného rybieho kolagénu I., II. a III. typu. Morský kolagén je ľudovo považovaný za kolagén krásy – omladzuje, zjemňuje vrásky a podobne. Vedecký základ v tom úplne nie je, pretože rovnako účinný je aj hovädzí kolagén. Veľmi ma však potešilo, že obsahuje kombináciu typov kolagénu a nielen jeden. Zvyčajne, ak ide o čistý kolagén, obsahuje len jeden typ.

Jedna denná dávka (3 g vrecko) obsahuje až 3 000 mg morského kolagénu. Je úplne neochutený a bez zápachu. Hoci niekto môže cítiť miernu rybiu arómu. Žiadne farbivá ani dochucovadlá použité nie sú. Rozpúšťa sa vo vode, takže ide o klasické dávkovanie. Na začiatku mi vyhovovalo, že kolagén nebol ochutený, ale časom by som možno aj prijala ochutenú verziu. Páči sa mi, že Inca Colagen nezaťažuje žalúdok a dobre sa vstrebáva. Bez toho, aby som pociťovala nejaké tráviace ťažkosti.

Pred kúpou som nechcela byť naivná, tak som si urobila malý prieskum. Viacero recenzií som našla na heureka.sk, ale ja na fórach ako modrykonik.sk či na recenzných weboch. Poviem otvorene, čakala som viac hejtu. Niektoré ženy o účinkoch pochybovali, ale časom hlásili pozitívne účinky. Najhoršie sú vždy názory ľudí, ktorí čakajú na zázračný účinok po mesiaci alebo z večera do rána.

U mňa sa tiež začali objavovať pozitívne príznaky až po vyše mesiaci a pol. Pleť na tvári je napnutejšia, pôsobí živšie. Vrásky okolo očí mi nezmizli, ale nepripadajú mi také hlboké. Pigmentové škvrny na krku sú jemnejšie. Nechty mám zaručene pevnejšie a nelámu sa. Vlasy som mala vždy v dobrom stave, ale verím, že kolagén je takisto plusom pre ich zdravie. S ohľadom na moju skúsenosť je môj názor vskutku pozitívny a nejaké negatívne skúsenosti by som si len vymýšľala.

Inca Collagen recenzia

Inca Collagen dávkovanie

Užívanie, dávkovanie a balenie kolagénu

Oceňujem praktické balenie, v ktorom sa nachádza 30 samostatných vrecúšok. To možno nie je úplne ekologické, ale dávkovanie je jednoduché. Každé vrecko obsahuje 3 g čistého morského kolagénu. Jedno balenie Inca Collagen mi vydrží presne 30 dní. Keďže výrobca odporúča na začiatok aspoň 2- až 3-mesačnú kúru, ja som si objednala na úvod hneď dve balenia. Užívala som 1 vrecko denne, väčšinou ráno nalačno, ale dávala som si ho niekedy aj večer. V zásade je jedno, kedy kolagén užijete.

Vrecko som si vždy vysypala do pohára s vodou a lyžičkou rozmiešala (cca 200 až 300 ml). Vždy sa dobre rozpustil. Časom som si ho dávala do džúsu alebo ochutenej minerálnej vody. Po 2 mesiacoch plánujem dávku znížiť na základe odporúčania výrobcu a užívať budem len 3 vrecká kolagénu do týždňa.

Inca Collagen zloženie

Vysoká cena môže odradiť

Práve cena je podľa môjho názoru hlavné mínus tohto produktu. Za dávku Inca Collagen na 2 mesiace by som bežne zaplatila 108 eur. Jedno balenie totiž stojí 54 eur. Zadala som však zľavový kód a zaplatila som tak 98 eur. To mi aj tak príde veľa. K objednávke som dostala ešte navyše 1 balenia vitamínu C a 2 balenia vitamínu D3. Dopravu som mala zadarmo. Tieto akcie sa však môžu v priebehu času líšiť. Inca Collagen inak môžete kúpiť aj v online lekárňach. Ja som objednávala priamo u oficiálneho predajcu. Odporúčam teda ceny porovnať. 3-mesačná kúra Inca Collagen stojí 162 eur, pričom dostanete aj vitamíny a nejaké darčeky. Moja kolegyňa vyskúšala kolagén Oslo Skin Lab The Solution, ktorý je cenovo porovnateľný (recenziu si môžete prečítať TU). Tridsaťdňové balenie stojí 62,40 eura. Prémiové kolagény sú očividne vo všeobecnosti drahšie.

Inca Collagen vrecúška

Moje hodnotenie

Naozaj si myslím, že tento Inca Collagen má zmysel vyskúšať. Určite je potrebné ho užívať dlhodobo, pretože účinky sa môžu dostaviť po mesiaci, ale pokojne aj po dvoch. Je to individuálne. Vyššia cena je za mňa asi jediné výrazné mínus. Inak nemám veľmi čo kritizovať.

Neželané účinky? Žiadnych som sa nedočkala a ani medzi prečítanými recenziami som žiadne nezaznamenala. Práve naopak. Netvrdím, že vyzerám o „x“ rokov mladšia, ale osobne na sebe pozorujem, že mám vlasy zdravšie, nelámu sa mi nechty a pokožka je krajšia a napnutejšia. Všimla som si, že pigmentové škvrny, ktoré som mávala na krku sú omnoho menej viditeľné. Keďže kolagén má pozitívne účinky aj na kosti, kĺby a chrupavky, verím, že je to aj skvelá prevencia. Ak ste ho skúsili aj vy, som zvedavá na vaše postrehy.


Komentáre
Erika Cicáková 21.Feb.2024
Aj podľa mňa je najlepší.

Odpovedať

Simona Nováková 22.Feb.2024
Kolagén som začala užívať kvôli padaniu vlasov a keď sa po mesiaci nedostavili takmer žiadne výsledky, skoro som to vzdala, našťastie som prečítala viacero recenzií a vedela som, že je dôležité počkať. Zabralo to, takže mám srdce na mieste a ani mi nie je ľúto tých peňazí :D Lebo fakt to nie je málo

Odpovedať

Agnes 29.Feb.2024
Baby, za ako dlho sa u vás teda účinky dostavili? Ja beriem Inca už mesiac a pol a nejaké zmeny nepozorujem. Mám dosť suchú pleť, tak som čakala ,že už by niečo mohlo byť vidieť :-)

Odpovedať

Adrika 08.Mar.2024
Neviem, prečo má tento produkt toľko dobrých recenzií, jasné, asi funguje, ale je strašne drahý, veď sú aj lacnejšie kolagény, ktoré pomôžu rovnako. Ja beriem Collalloc, kde sú tiež tri typy kolagénu, je ho v jednej dávke viac (3300mg) a stojí o 30 eur menej.

Odpovedať

Bora 13.Mar.2024
morský kolagén mi vôbec nechutí, nemôžem sa prinútiť to konzumovať, radšej hovädzí alebo bravčový, dr.max má dobrý, tiež je sáčkový, brala som ho tri mesiace a pleť je vypnutejšia, po pauze ho začnem užívať zase, tento inca mi jednoducho nesadol

Odpovedať

Makovica 18.Mar.2024

Uf, tá chuť ma odrovnala, ale keď už som ho kúpila, nechcela som ho vyhodiť. Brala som mesiac a môžem povedať, že to fakt má zmysel, kupovala som kvôli vlasom a účinky sa začali prejavovať, zmenila som ho za hovädzí KolagenDrink, ktorý mi chutí o niečo viac a po dvoch mesiacoch už cítim výsledky na pleti i vlasoch

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.4%)