Ashwagandha KSM-66 GymBeam recenzia

GymBeam Ashwagandha – Recenzia na účinky. (NE)Kupujte!

Asi každý v živote si v určitom období prechádza náročnými situáciami a vníma na svoju osobu tlak. Ja som si takýmto obdobím prechádzala nedávno. Veľa práce a rozchod s partnerom, nič, čo by mojej psychike prospievalo. Stres, obavy, nervozita, to všetko sa odzrkadlilo na mojom mentálnom zdraví. Permanentne som sa cítila v nepohode. Paradoxne, dokázala som zaspať, ale práve vtedy, keď mozog pracoval, nedokázala som sa sústrediť a hlavou som stále bola inde. Okrem toho, že som si potrebovala problémy vyriešiť, hľadala som aj spôsob, ako mozog upokojiť. Čítala som si rôzne články, skúšala dýchacie techniky alebo čítala motivačné citáty. No a v jednom článku som sa dočítala o adaptogénoch. Presne tam patrí aj rastlina nazývaná ashwagandha.

Publikované: 21.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Prečítala som si o nej viaceré informácie a zaujala ma. Potom som našla odkaz na produkt Aswhagandha KSM-66 – GymBeam a povedala som si, že za vyskúšanie nedám nič. Okrem toho, že si ju teda kúpim. Sama so sebou som už nedokázala vydržať a aj s priateľmi bola moja nálada na bode mrazu. Dnes užívam tento doplnok výživy takmer 3 mesiace a môžem dopredu prezradiť, že vyhodené peniaze to určite neboli.

Ashwagandha KSM-66 GymBeam recenzia

Moje skúsenosti po 3 mesiacoch užívania

Očakávania som asi nemala úprimne žiadne. Alebo skôr by som povedala, že namiesto očakávaní som len dúfala, že mi môže ashwagandha trocha pomôcť prinavrátiť rovnováhu. O tejto rastline som sa dočítala, že stimuluje serotonín, čo je hormón šťastia. Zároveň znižuje kortizol, čo je stresový hormón. Ashwagandha KSM-66 má pôsobiť relaxačne, zlepšovať výkonnosť mozgu, pamäti a celkovo prospievať mentálnemu zdraviu. Celkovo by kapsuly ashwagandhy mali pomáhať k duševnej pohode.

Ak ide o prívlastok KSM-66, v rámci kategórie tohto doplnku som sa dočítala, že ide o značku najkvalitnejšieho extraktu z koreňa tejto rastliny. Niektoré totiž obsahujú extrakty napríklad len z listov. Tiež je dôležitý v zložený pomer vitanolidov, čo je vlastne účinná zložka ashwagandhy. V tomto prípade má jedna kapsula 10 mg vitanolidov (5 %). Jedna kapsula pritom obsahuje 200 mg extraktu. Na trhu sú aj silnejšie extrakty.

Ja som rada, že som ashwagandhe od GymBeamu uverila. Hoci som čítala aj recenzie, ktoré písali o tomto produkte skôr negatívne. Niektorí písali aj o žalúdočných ťažkostiach po užití. Ja som nič také nemala. Mám len pozitívnu skúsenosť. Po 2 mesiacoch som sa začala cítiť omnoho lepšie a pokojnejšie. Áno, určite pomohol aj čas, no v živote som stále mala blázinec. Začala som sa viac sústrediť na konkrétne aktivity, ktoré som robila. Cítila som, že ak mi aj niečo nevychádza, tak tomu nedávam prehnanú váhu a vždy som sa snažila veci si upratať. Opisuje sa to ťažko, ale určite som nadobudla dojem, že užívaním ashwagandhy sa moje mentálne zdravie zlepšuje. Jednoducho pocitovo som ashwagandhu vnímala ako istú podporu.

Ashwagandha KSM-66 GymBeam zloženie

Jedna kapsula ráno, jedna večer

Výrobca udáva, že by ste mali užívať 1 kapsulu denne. Ja som sa však dočítala, že optimálna dávka extraktu ashwagandhy je 400 až 1 000 mg denne. Preto som užívala 1 kapsulu ráno a 1 kapsulu pred spaním (spolu 400 mg za deň). Viacero článkov poukazuje na to, že takto rozložená dávka vie prospievať mozgovej aktivite a psychike počas dňa a taktiež môže mať pozitívny vplyv na náš spánok. Ashwagandha KSM-66 GymBeam je dodávaná v plastovej pixli, kde sa nachádza 90 kapsúl. Keď užívam 2 kapsuly denne, tak mi balenie vydrží na približne 1 a pol mesiaca. Kapsuly nemajú žiadnu výraznú arómu a ľahko sa prehĺtajú po zapití vodou.

Ashwagandha KSM-66 GymBeam užívanie

Ashwagandha KSM-66 GymBeam kapsuly

Cena je v poriadku

GymBeam Ashwagandha KSM-66 stojí 9,95 eura. Ja som si kúpila balenia hneď dve (19,90 eura), takže mám zásobu na tri mesiace. Keď si to prepočítam, mesiac užívania ma stojí približne 6,6 eura. Jedno balenia mi vystačí na približne 1 a pol mesiaca (2 kapsuly denne). Nedávno do ponuky pribudla aj Aswhagandha KSM-66 500 mg GymBeam. Rozdiel je v tom, že v jednej kapsule sa nachádza až 500 mg extraktu z tejto rastliny. V pomere koncentrácie a ceny je teda toto lepšia voľba a myslím, že aj do budúcna si objednám práve túto verziu. Ak ide o konkurenciu, k obľúbeným patrí aj BrainMax BIO Ashwagandha 660 mg, ktorá obsahuje silný koncentrát. V balení je 100 kapsúl, takže vydrží viac ako 3 mesiace (1 kapsula denne) a zaplatíte zaň len 12,50 eura. Nemá však označenie KSM-66.

Ashwagandha KSM-66 GymBeam dávkovanie

Moje hodnotenie

V rámci hodnotenia považujem za dôležité poznamenať to, že Ashwagandha mi naozaj pomohla. Po mentálnej stránke a aj z hľadiska zlepšenia sústredenosti na prácu. Celkovo som sa cítila viac pokojná a bez nadmerného stresu. Veci som riešila s pokojom a rozumne bez prehnaných emócií. Oproti niektorej konkurencii obsahujú tieto kapsuly menej koncentrovaného extraktu (200 mg v jednej kapsule). Preto je lepšie užívať 2 kapsuly denne. Vo všeobecnosti však asi nemám čo kritizovať. Aj cenovo sa mi tento doplnok výživy pozdáva. Asi nie na každého musí začať pôsobiť ashwagandha takým spôsobom ako na mňa, budem rada za vaše názory a skúsenosti. Napíšte ich do komentárov.


Komentáre
Blanka Lašková 29.Feb.2024
Odkedy ju užívam, čo už je viac ako 4 mesiace na sebe badám, že som počas dňa omnoho pokojnejšia, sústredenejšia a vyrovnanejšia. Je super aj to že je tam použitý kvalitný extrakt z koreňa rastliny. Mnohé ashwagandhy majú vyššiu koncentráciu v jednej dávke, ale je to menej silný extrakt zo sušených listov. Takže KSM-66 je naozaj znakom dobrej kvality nie len nejaký marketing.

Odpovedať

Táňa 29.Feb.2024

A nie je lepšie, ak je tam viac gramov rastliny v jednej dávke aj keď sú to len listy? Myslím, ak je tam 600 g extraktu z listov v jednej dávke tak to je lepšie ako 200 g z koreňa. Či nie?

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91%)