Zázvorový shot GymBeam recenzia

Zázvorový shot GymBeam – Recenzia na Účinky. (NE)Kupujte!

Považujem sa za človeka, ktorý si dáva záležať na prevencii a posilňovaní imunity. Dlhodobo užívam vitamíny, minerály, aplikujem každé ráno studenú sprchu, a to preto, aby bol môj organizmus odolnejší. Pracujem v kancelárskom prostredí, kde sa stretávam s ľuďmi a neraz sa stáva, že ak niekto ochorie, ide to ako domino. A hrdo poviem, že vďaka svojej odolnosti nemusím čerpať PN tak často. Pred pár týždňami kolegyňa prišla do práce a videla som na nej, že ju zmáha nádcha. Na stole mala malé fľaštičky s nejakou šťavou. Zistila som, že sú to Zázvorové shoty – GymBeam. Vraj jej extrémne pomáhajú, keď má nádchu alebo ju bolí hrdlo. Keď som jeden ochutnala, a to milujem zázvor, tá štipľavá chuť ma skoro posadila. No a odvtedy mám doma shoty aj ja, paradoxne.

Publikované: 21.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Obľúbil si ich aj môj manžel. Nepijeme ich denne, ale v období, keď sa ráno zobudíme so zahlieneným hrdlom alebo cítim škriabanie. Tak nejak ich považujeme za rýchlu pomoc, ale hlavne je to zasa spôsob, ako si posilniť imunitu. Myslím, že o sile zázvoru ani netreba diskutovať. Prečo mi vlastne chutia, aj keď sú hnusné? V mojej recenzii sa dočítate to najdôležitejšie o tomto produkte a mojich skúsenostiach.

Zázvorový shot – GymBeam recenzia

Zázvorový shot – posilnenie imunity. Aké sú moje skúsenosti?

Čo to vlastne ten zázvorový shot je? Úplne jednoducho, je to nápoj či skôr extrakt, ktorého hlavnou zložkou je samotný zázvor. Zvyčajne má shot malý objem okolo 50 ml. Presne toľko má aj zázvorový shot od GymBeam. Ten má veľmi čisté zloženie. Vo fľaštičke je 60 % zázvorovej šťavy, 20 % medu, 12 % citrónovej šťavy a 8 % kokosovej vody. Med má za úlohu chuť čistého zázvoru zjemniť. Aspoň nie sú použité žiadne umelé sladidlá. Zázvor je lisovaný za studena, takže všetky nutričné látky sú zachované. Zloženie je čisto prírodné, žiadne konzervačné látky, farbivá ani dochucovadlá.

Celkovo sú účinky zázvoru veľmi dobre známe a aj odskúšané. Okrem posilňovania imunity má protizápalové účinky, pomáha pri hnačkách či znižuje cukor v krvi. Dokonca organizmus účinne detoxikuje. My s manželom máme jeho účinky overené pri nádchach alebo pri bolestiach hrdla. Občas sa mi stane, že sa zobudím s hrdlom plným hlienov. Vtedy si dám deň po dni pár shotov a je to preč. Rozhodne to nie je slastná chuť, ale niekedy to je tak, že aj keď to nechutí, tak pomáha. Komplexne určite prospieva aj mojej lepšej imunite.

Zázvorový shot GymBeam zloženie

Dávkovanie – nechutí, ale pomáha

To, kedy budete shot piť, je v zásade na vás. Ja osobne si väčšinou dávam jeden zázvorový shot nalačno alebo po raňajkách. Shoty sú balené v malých sklenených fľaštičkách (50 ml). Pred vypitím je vhodné ho pretrepať, pretože pevnejšie časti sú usadené dole. Manžel ho pije priamo z fľaštičky. Ja si ho dávam väčšinou do poldecáku a pijem postupne. Na tú štipľavú, ostrú a pálivú chuť si nezvyknem asi nikdy, ale nejakým spôsobom mi to vlastne chutí. Niekedy si ho dám aj do vlažného čaju alebo do studenej vody. Prípadne ho zapíjam po vypití vodou. Napríklad cez leto je to dobrý „sirup“ na prípravu zázvorovej limonády. Väčšinou si ho nakúpime do zásoby na jeseň alebo zimu, ale vlastne ho pijeme nepravidelne počas celého roka.

Zázvorový shot – GymBeam dávkovanie

Cena nie je prestrelená

Zázvorový shot – GymBeam je dodávaný v malej krabičke, kde je 9 fľaštičiek s objemom po 50 ml (9 x 50 ml= 450 ml). Za toto balenie bežne platím 14,50 eura. Po novom je možné si objednať aj veľké 500 ml balenie, ktoré vychádza 12,95 eura. Ale obsah ako taký je už v pollitrovej fľaši a nie malých sklenených fľaštičkách. Osobne však do budúcna možno objednám práve 500 ml balenie, ktoré je cenovo výhodnejšie. Ak z GymBeamu objednávate iné produkty, tak si môžete na skúšku prihodiť aj samostatnú malú fľaštičku za 1,70 eura.

Výrobca inak ponúka aj ochutené verzie. Zázvorový shot s rakytníkom (9x50 ml – 13,95 eura) alebo Zázvorový shot s kurkumou (9x50 ml – 14,50 eura). Osobne som už vyskúšala aj ten s rakytníkom a chuť je o niečo jemnejšia ako pri klasickej verzii. Do budúcna plánujem tiež vyskúšať aj VanaVita Ginger shot matcha. Cena je 1,80 eura za 60 ml. Hoci treba povedať, že obsahujú menej extrahovanej šťavy zo zázvoru. Niekedy sa oplatí počkať na výpredaje v GymBeam e-shope. Osobne mi však cena nepríde nejak extrémne prestrelená. Nepijem shoty denne, takže z času na čas mi to príde ako fajn investícia do zdravia. (02/2024)

GymBeam Zázvorový shot na posilnenie imunity

Moje hodnotenie

Hodnotiť môžem hlavne fakt, že zázvor vo všeobecnosti a aj tento zázvorový shot od GymBeam určite mojej imunite prospieva. Príde mi, že u nás doma je to okrem prevencie aj taká prvá pomoc pri boľavom hrdle či nádche a upchatom nose. Ak ide o chuť, klamať nemusím. Nie je to niečo, čo si bude asi človek vychutnávať na jazyku. Silná pálivosť, zároveň kyslosť a ostrosť. Ak máte radi zázvorové čaje, pokojne si ho prilejte do vlažného čaju alebo ho vypite na šupu a zapite vodou. Máte so zázvorovými shotmi skúsenosť? Napíšte nám o nej do diskusie pod článkom.


Komentáre
Aneta 21.Feb.2024
Fakt je to hnusné, ale súhlasím, že to pomáha. Zázvorové shoty používam, keď sa cítim trochu choro a zatiaľ vždy zabrali. Odporúčam pri pití treba zadržať dych, aby ste necítili chuť, výsledok vás príjemne prekvapí.

Odpovedať

Andrea Jančíková 22.Feb.2024
Za mňa fajn, ale radšej mám ten s rakytníkom, ten fakt chutí super. Užívam to preventívne aj vtedy, keď už mám pocit, že na mňa niečo lezie, takže shoty mám od jesene do jari stále v zásobe. Podľa mňa to podporuje imunitu, vysoký podiel zázvorovej šťavy, viac ako v iných, čo som našla. Jasné, že nemusí sadnúť každému, zázvor je predsa len trochu ostrý, ja to však mám rada.

Odpovedať

Bronka 29.Feb.2024
Fakt ekrazit! Ale v dobrom. Väčšina zázvorových shotov, čo som pila v minulosti sa nedajú porovnať s týmto. Asi aj chápem prečo niektorí výrobcovia miešajú extrakt s nejakou ovocnou šťavou alebo pridávajú viac cukru. Ginger shot od gymbeam je fakt sila. Štípe na jazyku a ešte viac keď ide dole krkom :D :D Keď bolí hrdlo, tak si dáte shot a chvíľu ani neviete, že vás hrdlo bolelo. Ale aj tak ho mám rada pretože vyslovene pri jeho pití cítim, že funguje Aj keď po vypití vykrúcam ústa.

Odpovedať

Nina 13.Mar.2024
Ginger Shot je skvelý prírodný liek pri nachladnutí. Mne dokonca chutí :) zloženie je jednoduché a pritom veľmi účinné, podporuje imunitu, odporúčam

Odpovedať

Laurinka 30.Apr.2024
zázvorový shot je prvá pomoc pri nachladnutí, vždy zaberie, súhlasím, chuť hnusná, ale zaberá, to je najdôležitejšie

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(89%)