True Whey GymBeam – recenzia proteínu

True Whey GymBeam recenzia. Je lacný proteín podvod? Prečo (NE)kúpiť?

K cvičeniu som sa prvýkrát dostala niekedy na vysokej škole. Vždy to bolo okrem hádzanej, ktorú som robila aktívnejšie, také rekreačné, kombinácia behu, drepov, nejaké stroje, ale také pravidelne – nepravidelne. Potom prišla na svet moja dcérka, má už 5 rôčkov, a cvičenie išlo z veľkej časti bokom. Pred pár mesiacmi som sa k aktívnemu cvičeniu vrátila a musím povedať, že som sa vrátila ku koníčku, o ktorom som ani nevedela, že mi tak chýbal. A dôkaz, že cvičenie beriem už vážne je, že som začala brať proteín. To je teda zlom! Pre mňa aj hej, pretože som nikdy žiadne doplnky výživy tohto druhu nebrala. Keďže som v tomto začiatočník, kamarátka mi odporučila skúsiť True Whey GymBeam.

Publikované: 20.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Určite nebolo mojím cieľom okamžite kupovať proteín za 70 eur. To mi prišlo ako hlúposť. Otvorene poviem, že som šla na cenu a takisto boli pre mňa pozitívnym signálom aj dobré hodnotenia, stovky dobrých hodnotení. Kamarátka tento proteín tiež používa pravidelne už asi rok a vraví, že má vytypované obľúbené chute a zároveň je spokojná aj s účinkami. Prekvapilo ma, koľko žien, vrátane mojej matky, si myslí, že proteín je nejaký steroid a keď ho budem brať, premením sa na monštrum. Tu je teda moja osobná skúsenosť s užívaním proteínu. Vnímam nejaké účinky? Ako chutí GymBeam True Whay proteín?

True Whey GymBeam recenzia

True Whey GymBeam konzistencia

Moja skúsenosť s GymBeam proteínom

Nie som žiadna znalkyňa proteínov ani nejaká skúsená trénerka alebo niečo podobné. Ako laik som sa dočítala, že dôležitý je proces výroby proteínu a takisto aj podiel bielkovín. GymBeam True Whey proteín má v jednej dávke (30 g) 22 g bielkovín. Srvátkový proteín je vyrábaný šetrnou filtráciou CFM. Úplne presne nedokážem posúdiť, čo to znamená a doma by som asi potrebovala laboratórium, aby som to odhalila. Pozitívne recenzie sú však dobrým signálom. Ďalej som našla, že proteín má v sebe aj esenciálne aminokyseliny. V mojej príchuti (biela čokoláda-malina) bolo použité aj umelé sladidlo sukralóza. Dočítala som sa však, že je to jedno z najšetrnejších umelých sladidiel.

Momentálne mám odskúšanú len jednu príchuť. Čokoládové príchute mám veľmi rada, takže biela čokoláda-malina ma zaujala. Ak ide o účinky, ťažko sa mi to opisuje, ale pre mňa je to skvelý zdroj bielkovín, keďže mäsa až tak veľa nejem a tvaroh mi nerobí práve dobre na žalúdok. S týmto proteínom som nikdy nemala problém, nezaťažil mi žalúdok a ešte mi aj chutí. S ohľadom na zloženie verím tomu, že naozaj prospieva aj mojim výkonom v posilňovni. To sa mi však posudzuje dosť ťažko. Proteín užívam už viac ako 2 mesiace.

True Whey GymBeam zloženie

True Whey GymBeam nutričné hodnoty

Užívanie, dávkovanie a odmerka v balení

GymBeam True Whey som si kúpila v 2,5 kg balení. Konkrétne príchuť biela čokoláda-malina. Obal mi prišiel trocha pokrčený, ale to je detail. Proteín je v uzatvárateľnom obale, ale mne to prišlo nepraktické, takže som si ho presypala do dózy. V balení som našla v prášku zahrabanú aj odmerku (30 g), čo výrazne uľahčuje dávkovanie. Celkom ma zaujala čokoládovo-ovocná aróma, ktorá bola dosť výrazná. Ja proteín pijem vždy po tréningu a v netréningové dni si ho občas dávam k raňajkám. Nie však pravidelne.

Vždy si jednu odmerku vysypem do šejkra, napustím vodu a poriadne premixujem. S rozpustnosťou som problém nikdy nemala. Čokoláda s malinou mi nikdy neurobila hrudky a ani na sitku mi neostali zostatky prášku alebo niečo podobné. Viem, že niektorí ľudia si na rozpustnosť občas sťažovali.

True Whey GymBeam príchuť

Cena

Myslím, že cena je jeden z hlavných dôvodov, prečo som po tomto proteíne siahla. True Whey – GymBeam Protein som si kúpila za 39,95 eura. Ide však o 2,5 kg balenie. Aj keby ho užívam denne, tak mi takéto balenie vystačí skoro na 3 mesiace. Mne určite vydrží omnoho dlhšie. Dlhodobo mi to teda nepríde ako taká veľká investícia. Menšie kilové balenie stojí 18,95 eura. Neskôr určite vyskúšam aj iné príchute, napríklad ma zaujala čokoláda-lieskový oriešok, cookies & krém alebo arašidové maslo. Tento proteín je veľmi obľúbený (na Heureka.sk TOP 1) a myslím, že práve pomer ceny a kvality je hlavný dôvod. Keď som hľadala niečo cenovo dostupné, narazila som ešte na Biotech USA 100 % Pure Whey (1 kg) za 23,95 eura alebo WPC 80 CFM Natural, ktorého 1 kg vychádza na 19,95 eura. Veľmi dobré recenzie má aj MyProtein Impact Whey Protein (1 000 g) a stojí približne 24,30 eura. (02/2024)

True Whey GymBeam proteínový prášok

Moje hodnotenie

Od značky GymBeam som predtým nemala žiadne iné produkty. Rozhodne mám však s týmto proteínom dobrú skúsenosť. Zakúpená príchuť mi chutí a proteín je aj cenovo výhodný. Myslím, že aj pre začiatočníkov je to fakt super voľba. Za mňa mi v zložení nič neprekáža a bielkovín obsahuje dostatok, podobe ako konkurencia. Celkom sa teším na ďalšie príchute, ktoré vyskúšam. Je dobre rozpustný a nemá žiadnu umelú chuť. V recenziách som čítala, že ovocné príchute sú dosť umelé, ale to posúdiť neviem. Sto ľudí, sto chutí. Niektorí písali o zlej rozpustnosti, ale ja nemôžem súhlasiť, pretože jedna odmerka sa mi vo vode rozpustila vždy dobre. Myslím si, že kúpou True Whey – GymBeam naozaj nie je čo pokaziť.


Komentáre
Kajka 22.Feb.2024
Výborná rozpustnosť, odmerka v balení, skvelé príchute a najmä vnímateľné výsledky. Za mňa skvelý pomer cena/kvalita. Išlo o môj prvý proteín, poradil mi ho kamarát, ktorý sa venuje posilňovaniu dlhšie ako ja a tvrdí, že naozaj pomáha zlepšovať výkony. Neviem to sama potvrdiť, ale dúfam, že mal pravdu :)

Odpovedať

Aďa 23.Feb.2024
výborný, kupujem vanilkovú príchuť,dobre sa rozpúšťa a je ľahko stráviteľný, zloženie je tiež slušné a cena podľa mňa fajn

Odpovedať

Mira Kopecká 29.Feb.2024
Tento proteín dlhé roky kupuje manžel a vyskúšal už asi všetky príchute. :-) Ja som si ho len občas primiešala do smoothie. Posledný rok ho už pijem aj ja lebo som začala chodiť do fitka, takže je to pre mňa taká odmena po tréningu. Úprimne ma trocha hnevá, že Gymbeam nemá viac ovocných príchutí proteínu. To úprimne nechápem. Čokoládových je viac ako dosť, ale už som ich asi trocha presýtená. Hoci najviac mi vyhovovala práve recenzovaná príchuť biela čokoláda a malina. Potom je za mňa top jahoda. A súhlasím, že ak ide o pomer cena, kvalita, chuť, rozpustnosť tak je to fakt super voľba. Ja určite proteín za 80 euro nepotrebujem,

Odpovedať

Alicka 01.Mar.2024
GymBeam mám rada, nakupujem u nich aj oblečenie aj výživové doplnky. Tento kupujem opakovane, lebo mi vyhovuje chuť i účinky. Posilňovňa je mojím koníčkom, snažím sa cvičiť aspoň 5x do týždňa a proteín mi dodáva energiu. Naozaj nezaťažuje žalúdok, ani jedna z príchutí ktorú som mala, nebola zlá. Dobre sa rozpúšťa, čo teda nie je pri proteínoch úplná samozrejmosť.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.2%)