Hračky a darčeky pre 1-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 1-ročné dievča

Jeden rok znamená obrovský zlom vo vývoji dieťaťa. Objavuje svet, je zvedavé, zdokonaľuje všetko, čo sa do 1 roka naučilo. Už dokáže stavať, ukladať hračky do boxov, kopať do lopty. Aby ste podporili v tomto veku jeho vývoj, je vhodné prispôsobiť tomu výber darčekov. Kreativitu, predstavivosť, rozvoj motoriky aj logického myslenia môžete podporiť práve dobre zvolenou hračkou. Vybrali sme pre vás niekoľko tipov na darčeky, ktoré 1-ročné dievčatko potešia a často aj niečomu priučia. Výber sme tvorili predovšetkým podľa toho, aké hračky v danej vekovej kategórii sú najhľadanejšie a najpredávanejšie. Pozreli sme si rôzne fóra a diskusie a vychádzali taktiež zo skúsenosti mamičiek.

Publikované: 06.11.2023
Aktualizované: 10.11.2023

Napriek tomu, že ročné deti ešte nedokážu plne vyjadrovať svoje city a ich reakcie sú egoistické (ešte nerozumejú citom svojim ani reakciám ostatných), chcú spoznávať svet po vlastných a objavovať. Dieťa sa už v tomto veku dokáže zahrať samo, ale potrebuje vás na blízku a ocení, keď sa budete baviť s ním. Akú hračku preň teda vybrať, aby ho zaujala?

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Interaktívne hračky pre deti od 1 roka5*Zobraziť produkt
Stavebnice pre deti od 1 roka5*Zobraziť produkt
Hudobné nástroje pre deti5*Zobraziť produkt
Chodítka pre deti5*Zobraziť produkt
Hračky na ťahanie a tlačenie5*Zobraziť produkt

Hračky do vody

Niektoré deti vodu milujú, iné sa kúpaniu bránia a vždy to ohlasujú plačom. Hračky do vody sú preto skvelou voľbou, ako drobcovi pobyt vo vode spríjemniť a urobiť preň z kúpania najpríjemnejšiu časť dňa. Vďaka nim sa dieťa zabaví, bude si rozvíjať motoriku a budovať fantáziu a kreativitu. Takéto hračky sú vhodné už od narodenia, avšak v 1 roku ich dieťa dokáže viac oceniť a zdokonaľovať svoje zručnosti.

Batériová prenosná sprcha s jemným prúdom poslúži najprv ako skvelý nástroj na umývanie krku a vláskov bábätka, neskôr sa z nej stane hračka, ktorá spraví z kúpania zábavu. Dieťa sa vďaka nej naučí samo sprchovať od raného veku, keďže jej ovládanie je veľmi jednoduché. Dá sa umiestniť do detskej vaničky i do klasickej vane.

Pre deti od 1,5 roka je ideálnou voľbou 20-dielna stavebnica LEGO do vody. Rybka, chobotnica, plameniak a lev poskytnú tú pravú zábavu vo vani. Tvorivá hra trénuje jemnú motoriku, predstavivosť a fantáziu dieťaťa. Učí sa skladať, rozhoduje, či budú zvieratká plávať alebo budú v bezpečí na ostrove. Skladacia plávajúca stavebnica sa dá spojiť s ďalšími stavebnicami LEGO Zábava vo vani.

Laboratórna stanica na vedecké experimenty urobí zážitok z každého kúpania. Za pomoci silných prísaviek ju stačí pripojiť k vani a dieťa môže začať s vodnými efektmi. Osvojí si kladný vzťah k vode a zoznámi sa so základnými princípmi fyziky a hydrodynamiky. Hračka rozvíja jemnú motoriku a takisto predstavivosť.

LEGO Duplo

Stavebnice LEGO pre najmenších pomáhajú už od skorého veku rozvíjať jemnú motoriku, kreativitu aj logické myslenie. Pre dievčatá v tejto vekovej kategórii sú na výber stavebnice s rôznymi témami, zvyčajne ide o náučné kreatívne sady. Deti môžu spoznávať zvieratká, vozidlá, učiť sa čísla alebo abecedu. Kocky sú dostatočné veľké, aby si pri hraní s nimi deti neublížili (nezhltli niektorú z častí) a dobre sa im s ich malými prstami s časťami stavebnice manipulovalo. Je to možnosť, ako sa zabaviť a zdokonaliť svoje zručnosti.

Edukačná stavebnica pre najmenších staviteľov umožňuje zoznámiť sa s tigrom, pandou, slonom a žirafou. Preskúmať žirafin pohyblivý krk, chobot slona, zoznámiť sa s tvarmi a farbami. Stavaním zvieratiek a vláčika si dieťa trénuje motoriku a do hry zapája svoju kreativitu.

Box obsahuje 80 dielikov, z ktorých si dieťa dokáže postaviť až 15 rôznych modelov. Veľryba, kačka, domček, vrtuľník alebo nanuk? V návode sa nachádzajú rôzne nápady, ale drobec môže zapájať svoju fantáziu a kreativitu a postaviť si, čo sa mu páči. Je to zábava, ktorá dieťa inšpiruje k tvorivosti. Aj v tomto prípade si trénuje motoriku.

Zábava a učenie sa nevylučuje. Vláčik s číslami je kreatívnym spôsobom, ako spoznať čísla, rozvíjať si fantáziu aj motoriku. Vláčik je farebný, takže vizuálne dieťa hneď zaujme. Každé číslo má odlišnú farbu, deti sa tak naučia nielen počítať, ale aj rozoznávať farby. Balenie sa skladá z 23 dielov, jeho súčasťou sú figúrka psíka a dve figúrky detí.

Stolík s aktivitami

Vzdelávacie hračky sú predovšetkým v útlom veku veľmi žiadané. Dieťa sa nielen zahrá, ale zároveň rozvíja svoje zmysly. Stolíky s aktivitami slúžia na rozvoj motoriky. Dieťa sa učí tvary, skladať dieliky, posúvať, vkladať. Ide o zaujímavý darček nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov.

Drevený multifunkčný stolík je vhodný pre deti od 1 roka. Pônúka množstvo rôznorodých aktivít, pri ktorých si dieťa rozvíja jemnú motoriku a jednotlivé zmysly. Rozkvitnutá lúka plná kvetov, motýľov a ďalších zvieracích obyvateľov lúky dieťa láka jednotlivými predmetmi pohybovať, posúvať ich, vyberať a vkladať na miesto.

Stolík určený pre dievčatká a chlapcov od 1 roka zaujme dráhou s dvomi autíčkami, slučkovacím labyrintom s guľôčkami i ozubenými kolieskami, ktorými sa dá krútiť. Multifunkčný stolík pomáha naplno rozvíjať potenciál detí. Spektrum zaujímavých hier ich zabaví a zároveň niečo naučí.

Interaktívny stolík ponúka množstvo aktivít a hier. Ide o didaktickú hračku, vďaka ktorej si deti môžu rozvíjať motoriku, logické myslenie a naučia sa riešiť problémy. Osvoja si tvary, farby a čísla, môžu počúvať piesne alebo sa učiť názvy tvarov a druhov jedál v slovenčine aj angličtine.

Detské chodítko

Nie je chodítko ako chodítko. Ak chcete drobcovi pomôcť krok po kroku objavovať svet, môže byť aktívne chodítko veľmi vhodnou pomôckou. Takéto chodítka sú vhodné iba pre deti, ktoré už vedia samy stáť. Väčšinou majú pestrofarebné prevedenie, nezriedka v tvare zvieratka, čo dieťa lákať sa pohybovať a spoznávať možnosti, ktoré mu chodítko ponúka. Vybrali sme pre vás pár tipov, ktoré by mohli malú slečnu zaujať.

Multifunkčný vozík Legler pomôže dieťaťu s prvými krokmi a zároveň pomôže s rozvojom motoriky. Na hornej časti chodítka sú umiestnené rôzne hračky s námorníckou tematikou, ktoré môže dieťa posúvať a ohýbať do strán. Na bočných stranách sa nachádzajú panel s predmetmi, ktoré dieťa triedi podľa ich tvaru, otáčacie pexeso, tabuľka na kreslenie a kompas.

Chodítko a motorická kocka v jednom. Dieťaťu poskytuje podporu pri získavaní stability a udržiavaní rovnováhy, keď už je unavené z chodenia, môže sa s kockou zahrať. Krásne farebné prvky a aktivity nájde navrchu i po stranách kocky. Môže sa pomaly učiť hodiny, spoznávať zvieratká, tvary, farby, čísla aj si zahrať pexeso.

Aktívne drevené chodítko je vhodné pre deti od 1 roka. Ozubené kolieska, labyrint, vkladačka, zrkadielko slúžia na rovoj motoriky a kognitívnych funkcií vo chvíľach, keď si bude chcieť dieťa oddýchnuť od chodenia. Jeho hlavným účelom je však stále poskytnúť dieťaťu stabilitu pri jeho prvých krokoch.

Drevené kocky

Stavanie kociek miluje každé dieťa. Ak sú navyše farebné a môže z nich vytvoriť rôzne obrázky, je to niečo navyše. Či už ide o klasické kocky alebo didaktické s možnosťou vkladania, učenia sa tvarov a zvukmi, ide o pekný darček pre ročné dievčatko aj chlapca. Aj v tomto prípade ide o výborný prostriedok na rozvoj detskej motoriky, koordinácie očí a rúk, fantázie, ale tiež na učenie sa farieb, tvarov, zvierat a pod.

Drevené stavebné kocky majú rôzne tvary a farby, pričom farby na vodnej báze sú odolné proti detským slinám. Okrem stavebných kociek sa v balení nachádza 5 zvieratiek zo safari – slon, lev, žirafa zebra a krokodíl. Hračka rozvíja priestorové vnímanie, jemnú motoriku a koordináciu rúk a očí.

Pre deti od 12 mesiacov sú určené drevené kocky v jemných pastelových farbách Jouéco. Opäť ide o pomôcku slúžiacu na rovoj detskej motoriky, koordinácie očí a rúk a fantázie. Dieťa sa učí uvažovať, rozoznávať tvary, farby a zvieratá. V niektorých kockách sú zabudované aktivity (guľočka, zrkadlo či roľnička).

Drevená stavebnica pozostávajúca z 50 kociek rôznych tvarov je dodávaná vo vedierku s prestrkávacím vekom. Kocky z masívneho dreva pomáhajú rozvíjať motoriku a koordináciu pohybov, dieťa sa učí tvary a zároveň pri stavaní rozvíja svoju fantáziu.

Vkladacie puzzle

Hravé drevené puzzle umožňuje najmenším drobcom učiť sa tvary a hľadať logické súvislosti. Dieťa spoznáva zvieratá, čísla, ich tvary a popritom aj farby, keďže väčšina motorických hračiek sa snaží upútať detskú pozornosť aj takýmto spôsobom. Oslovilo nás niekoľko vkladačiek dostupných na našom trhu, ktoré by sa mohli 2-ročnému dievčatku páčiť.

Rozvoj logického uvažovania a správny psychomotorický vývoj podporí drevené vkladacie puzzle Viga. Pod číslami sa nachádzajú obrázky predmetov zodpovedajúcich danému počtu, pod tvarmi sa zas nachádzajú predmety daného tvaru (napr. ovál je vajíčko, trojuholník je dopravný kužeľ.). Tieto asociácie slúžia na ľahšie učenie sa tvarov a čísel, dieťu poskytnú skvelú zábavu.

Ako vyzerá veverička, srnka, líška či zajačik? Drevené vkladacie puzzle pre najmenších s motívom lesných zvieratiek je výborným pomocníkom pri učení sa tvarov, farieb a rozpoznávania rôznych objektov. Jednotlivé diely sa dajú použiť aj ako samostatné postavičky.

Farma je poriadne rušným miestom – žije tam množstvo zvieratiek, vyznačuje sa množstvom tvarov a farieb. Toto fascinujúce prostredie môže váš drobec objavovať pomocou drevenej skladačky Haba pozostávajúcej z trojdimenzionálnej hracej plochy a piatich drevených diskov. Viacvrstvové puzzle je výborné na tréning jemnej motoriky.

Mojkáčik

Mojkáčik je pre mnohé deti prvým kamarátom, ktorý im robí spoločníka pri objavovaní a sprevádza ich na každom kroku. Niektorým drobcom robí spoločnosť od narodenia, iní sa s ním stretnú až vo chvíli, keď sa presunú do vlastnej postieľky a musia sa zmieriť s tým, že už pri sebe nebudú mať rodičovské teplo. Ak ste svojmu dieťaťu ešte mojkáčika nezaobstarali, teraz je na to najvyšší čas.

Plyšový pískací maznáčik Pete je vhodný pre deti už od narodenia. Hračka príjemná na dotyk podporuje emocionálny vývoj, rozvíja motorické aj kognitívne zručnosti. Pre dieťa môže byť parťákom, ktorý v nich vzbudí zvedavosť a túžbu učiť sa prostredníctvom hry.

Plyšový mojkáčik Erik vyrobený zo savej bavlnenej látky je mäkučkým spoločníkom pri spaní. Vhodný je od narodenia, ale bude skvelým parťákom aj pre staršie dieťa. Obsahuje pútko na pripnutie cumlíka.

Z mäkkého a jemného materiálu je vyrobený i mojkáčik DouDou v tvare zajačika. Dieťaťu pomáha prekonať chvíle odlúčenia od rodičov, upokojuje ho a podporuje jeho predstavivosť. Dieťa sa s ním môže mojkať, ale aj hrať.

Hojdacie zvieratká

Koník, lienka, sloník či drak – na výber je množstvo hojdacích zvieratiek, ktoré učia deti držať rovnováhu a zvykať si na pohyb. Hojdacie zvieratko dieťaťu prinesie nielen veľa zábavy a radostných chvíľ, priaznivo vplýva i na jeho vývoj. Podporuje koordináciu pohybov, zmysel pre rovnováhu, podnecuje predstavivosť dieťaťa. Pre najmenšie deti sú vhodné plyšové zvieratká s bezpečnostnými prvkami. Viete, aké hojdacie zvieratko si vybrať?

Stabilná konštrukcia, pohodlné sedadlo v tvare kresla, nastaviteľný bezpečnostný pás, hojdacie lišty s opierkami na nohy a rukoväte sú hlavnými plusmi toho hojdacieho koníka. Hojdacie lišty sa dajú demontovať a namiesto nich zvoliť kolieska, čím sa z hojdacieho stane jazdiaci koník. Po stlačení jedného ucha zaerdží, po stlačení druhého vydá zvuk klusajúceho koňa.

Na zlepšenie motoriky je doboru voľbou hojdacia zebra B-Toys. Ide o produkt vhodný pre deti od 1,5 roka (resp. od 80 cm), keďže neobsahuje bezpečnostný pás. Dieťaťu pomáha posilňovať nohy a chrbát, zlepšiť jeho motoriku a koordináciu pohybov. Jej nosnosť je 22 kg.

Roztomilá hojdačka v tvare tučniaka je vhodná už pre deti od 10 mesiacov. Vyznačuje sa telom z mäkkej tkaniny a sedadlom s bezpečnostnými pásmi. Rukoväte a hojdacie lišty sú vyrobené z dreva.

Drevené magnetky

Dajú sa dať na chladničku, na zárubne a, samozrejme, na magnetickú tabuľku. Dieťa sa s nimi dokáže zahrať veľmi dlho, spoznáva vďaka nim tvary aj farby, zvieratá, dopravné prostriedky či písmenká. Magnetky sú vhodnou voľbou pre malú aj väčšiu slečnu. Naše tipy na hračky vám môžu výber veľmi uľahčiť.

Dieťa sa môže vďaka tejto sade zoznámiť až s 20 druhmi známych i menej známych zvieratiek. Chobotnica, delfín, tučniak či kengura mu rozšíria obzory. Môže sa učiť nielen nové tvary a zvieratá, ale aj slovíčka.

Pomocou drevených magnetiek Zvieratká na farme si môžu deti rozvíjať fantáziu – vytvárať si vlastné príbehy toho, čo sa deje na farme. V balení sa nachádza 24 magnetiek, ktoré dieťaťu pomôžu naučiť sa názvy zvierat a predmetov a zlepšiť si priestorovú predstavivosť.

Pozná vaše dieťa lietajúci balón? Vie, ako vyzerá formula či helikoptéra? Dvadsať magnetiek s obrázkami najrôznejších dopravných prostriedkov poslúži na hranie i na učenie sa. Nové slovíčka aj citoslovce, ale aj nové tvary. Magnetky sú vhodné pre deti od 1,5 roka.

Ťahacie hračky

Najmenšie deti ich jednoducho milujú. Ťahacie hračky, ale tiež strkadlá im spríjemňujú chvíle pri hre a na prechádzke, rozvíjajú si vďaka nim jemnú motoriku. Hračky zvyčajne vydávajú rapavé zvuky, ktoré deti často rozosmievajú. Takáto hračka by mala byť súčasťou každého detstva. Už ste ju svojmu drobcovi kúpili?

Každé ťahacie zvieratko zlepšuje koordináciu pohybu dieťaťa, koncentráciu pri ťahaní a rozvoj zmyslov pri hraní. Drevený ťahací psík Viga nie je výnimkou. Hračka je vhodná pre deti od 1,5 roka.

Slimák vyrobený z masívneho bukového dreva je vhodný pre deti od 12 mesiacov. Skladá sa z dvoch častí, pričom kotúče s korálikmi pri pohybe vydávajú jemný zvuk. Hračka hravým spôsobom podporuje motoriku a zmysel pre rovnováhu.

S kamarátom, ktorý vás bude sprevádzať na každom kroku, bude zábavnejšie učiť sa chodiť. Pri ťahaní žabiak otvára a zatvára ústa podľa toho, ako rýchlo ho dieťa vedie, a vydáva klepotavý zvuk. Aj s touto hračkou si dieťa rozvíja fantáziu a koordináciu pohybu.

Activity kocky

V 1 roku si dieťa ešte stále rozvíja jemnú aj hrubú motoriku, preto sú hračky určené na rozvoj motoriky viac než vítané. Kocky s aktivitami sú multifunkčné a ich hlavným účelom je vzdelávať. Dieťa sa učí pri hre, čo je preň veľmi prirodzené. Kocka by mala poskytovať rôznorodé aktivity a byť farebná, aby dokázala dieťa poriadne zaujať.

Kocka dostupná v modrej i ružovej farbe je medzi deťmi i rodičmi veľmi obľúbená. Edukačná kocka je vyrobená z vysoko kvalitného dreva. Ponúka rôznorodé pohyblivé aktivity, ktoré dokážu dieťa poskytnúť zábavu na hodiny. Nechýba vkladačka, labyrint ani ozubené kolieska.

Edukačná multifunkčná kocka 8 v 1 dieťa učí trpezlivosti a logickému mysleniu, rozvíja jeho motoriku a pomáha mu rozlišovať rozlišovať základné tvary, zvuky a farby. Vzhľadom na množstvo rozličných aktivít a zvukové efekty by malo ísť o kocku pre najmenších, avšak výrobca neudáva vekové rozlíšenie.

Pestrofarebná drevená multifunkčná kocka ponúka až 8 vzdelávacích aktivít. Slučkovací labyrint, ozubené kolieska, vkladačka, zrkadielko sú len niektoré z nich. Kocka je vhodná pre dievčatá i pre chlapcov, môžu si vďaka nej rozvíjať motoriku, učiť sa rozoznávať tvary i farby a poznávať základy fyziky.

Hudobné nástroje

Deti zo začiatku spoznávajú svet predovšetkým hmatom a sluchom, fascinujú ich rôzne zvuky a ruchy. Búchajú rukami o zem, obľubujú hračky, ktoré vydávajú zvuk, chcú byť počuť. Darovať hudobný nástroj 1-ročnému dieťaťu môže byť podľa niektorých odvaha, avšak ide o skvelú vzdelávaciu pomôcku. Na jej zvuk si snáď časom zvyknete.

Na zoznámenie sa s hudbou je vhodnou voľbou xylofón. Ten z dielne Little Dutch je vyrobený z dreva. Ľahko uchopiteľná palička dieťaťu umožňuje trénovať motoriku a vďaka sfarbeniu jednotlivých kláves rozoznávať farebné odtiene.

Hudobný stolík je produktom 3 v 1. Obsahuje xylofón, bubon a činely. Dieťa si hraním na nástroje môže rozvíjať hudobný sluch a zmysel pre rytmus. V tomto veku je tiež vhodný na vyjadrenie emócií dieťaťa. Stolík je určený pre deti od 1 do 3 rokov.

Nejde o skutočný klavír s klávesami, ale o drevený klavír s dotykovým panelom. Dieťa môže tvoriť vlastnú hudbu, ale aj si pomocou hudby cvičiť koordináciu farieb. K dispozícii sú tri listy, na ktorých sú farebnými bodkami na notovej osnove znázornené skladby. Na klavíri sa dá nastaviť hlasitosť.

Učiaca veža

Nejde o hračku v pravom slova zmysle, ale viacúčelovú pomôcku, ktorá je nápomocná pri objavovaní sveta a precvičovaní motoriky. Vďaka učiacej veži môžu deti pozorovať dospelých z bezprostrednej blízkosti a sledovať, aké zázraky sa dejú v kuchyni alebo za pracovným stolom. Dieťa budete mať pod dozorom, budete si môcť robiť, čo potrebujete a ono získa nové zážitky.

Stolička vyrobená z kombinácie bukového a smrekového dreva umožňuje dieťaťu zapojiť sa do diania pri kuchynskej linke alebo pracovnom stole. Dieťa si týmto spôsobom môže zdokonaľovať motorické schopnosti, môže byť vo vašej blízkosti a sledovať, čo robíte. Ak by potrebovalo zmenu, môže kresliť na tabuľku s klaunom alebo cez ňu prehadzovať loptičky.

Kúzelné čítanie

Deti majú rady knihy už odmalička. Chcú, aby ste im čítali riekanky, rozprávky, sledujú obrázky, snažia sa napodobňovať zvuky. Edícia Kúzelné čítanie ponúka deťom plno zaujímavých informácií, básničiek i zvukov. Väčšina z nich je síce odporúčaná až od 2 rokov, ale vzhľadom na to, že ide o náučné hračky, rozvíjajúce zmysly dieťaťa, pokojne ich môžete začať používať aj skôr. Deti si totiž pomocou nich nenásilnou a interaktívnou formou prehlbujú svoje vedomosti, logické myslenie i schopnosť koncentrácie.

Dobrodružná výprava psíka Dunča za strateným kozliatkom obsahuje viac ako 1 000 zvukov a textov. Dieťa sa dozvie, čo všetko psík na farme zažil a na konci sa dozvie viac o každom zvieratku z farmy, ktoré Dunčo na svojej ceste stretol. Kniha je v slovenčine, nahovoril ju Richard Salay.

Knihu Denné činnosti z edície Kúzelné čitanie nahovorili Erik Koníček, Melánia Jakabovičová a Zuzana Jurigová Kapráliková. Deti sa v knižke s roztomilými ilustráciami a 500 zvukmi a textami a dozvedia viac o najrôznejších činnostiach, ktoré sú vykonávané počas dňa. Jednoducho a zábavne sa spolu so súrodencami Miškom a Zuzanou i s ich mačičkou a psíkom naučia rozoznávať domáce činnosti.

Interaktívna kniha Lesné zvieratká z edície Kúzelné čítanie zoznámi deti so svetom lesných zvierat. Zoznámia sa s veveričkou, sovou, sojkou, zajacom, vlkom, medveďom, diviakom, líškou, jeleňom, ježkom, kunou a jazvecom, ale aj ich obydliami. Kniha obsahuje viac ako 200 zvukových stôp, nahovorili ju Katarína Brychtová a Miroslav Noga.

Montessori hračky

Dieťa sa najlepšie učí cez zmysly – to je základný princíp Montessori hračiek. Hračky sú prispôsobené rozvoju zmyslov a schopností, snažia sa zapájať naraz do hrania viac zmyslov dieťaťa. Zvyčajne majú špecifický tvar, výrazné detaily aj farbu, veľkosť či štruktúru. Do hrania deti často zapájajú nielen zrak a hmat, ale aj sluch.

Montessori hojdačka je vhodná pre deti od 1 do 8 rokov. Ide o produkt 5 v 1, môže totiž slúžiť nielen ako hojdačka, ale aj ako pultík, sedačka, preliezka a šmykľavka. Dieťaťu pomáha zlepšovať rovnováhu, spevňovať svaly, stimulovať aktívny motorický vývoj dieťaťa a aj rozvíjať fantáziu.

Na posilnenie fyzickej kondície, vizuálno-motorickej koordinácie, rozvoja priestorovej orientácie je ideálny trojuholník so šmýkačkou/lezeckou stenou. Deti si z neho pokojneho môžu urobiť teepee stan, stačí len trojuholník prekryť dekou.

Pomocou 6-dielneho puzzle sa deti zoznámia s malým kúskom lesa a stimulujú svoje priestorové vnímanie, vnímanie tvarov i hmat. Montessori puzzle je vhodné na rozvoj jemnej motoriky a zmyslovú koordináciu.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(92.2%)