Hračky a darčeky pre 9- a 10-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 9- a 10-ročné dievča

Obdarovať 9- či 10-ročné dievča ani náhodou nie je jednoduchá úloha. Každé dieťa má odlišné koníčky a záľuby, no aj v tomto veku sú hry stále aktuálnou témou. Hračky ako darčeky preto zaručene nie sú zlým nápadom, či ide o meniny, narodeniny alebo vianočné prekvapenie. Aby sme vám poskytli dávku inšpirácie, pripravili sme si pre vás výber niekoľkých hračiek. Vybrali sme veľmi obľúbené a predávané hračky – darčeky pre 9- a 10-ročné dievčatá. Na základe predajov a názorov vo fórach sme vybrali najobľúbenejšie kategórie hračiek a konkrétne produkty.

Publikované: 07.11.2023
Aktualizované: 13.11.2023

Hľadáte inšpiráciu na nákup darčeka pre 9- až 10-ročné dievča? Potrebujete konkrétny nápad? V našom článku nájdete niekoľko tipov na kreatívne, praktické, zábavné i náučné darčeky, ktoré možno potešia mladú slečnu. Podporiť môžete u týchto detí kreativitu, trpezlivosť či rozvíjať ich zručnosti. Mladé dievča však takisto môžete obdarovať praktickými doplnkami, elektronikou alebo potešiť milou pozornosťou v podobe plyšovej hračky.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Fotoaparáty FujiFilm Instax5*Zobraziť produkt
Lego sady5*Zobraziť produkt
Živé a vzdelávacie sady5*Zobraziť produkt
Harry Potter5*Zobraziť produkt
Kreatívne sady5*Zobraziť produkt

Stavebnice LEGO

Stavebnice LEGO pre staršie dievčatá sú veľmi vhodné, pretože v tomto veku aktívne rozvíjajú svoje logické myslenie, schopnosť riešiť problémy a zároveň je už vyvinutá jemná motorika, čo im umožňuje precízne pracovať. Tieto stavebnice ponúkajú vysokú variabilitu, čo podporuje kreativitu a dáva deťom možnosť vytvárať vlastné projekty podľa vlastnej fantázie či predlohy. Týmto spôsobom stavebnice LEGO pre 9- a 10-ročné dievčatá poskytujú nielen zábavu, ale aj priestor na rozvoj ich tvorivosti a konštrukčných zručností. Poteší zvlášť milovníčky tejto tvorivej zábavy.

Lego stavebnica zo série Friends sa skladá až z 1 513 kúskov lega. Predlohou pre stavbu je budova komunitného centra v mestečku Heartlake. Skladá sa z množstva špecifických prvkov. Súčasťou LEGA je aj 6 minifigúrok a ďalšie doplnky.

Stavebnica zo 630 dielikov je napodobeninou filmovej – knižnej predlohy poštovej sovy Hedvigy, ktorej majiteľom bol Harry Potter. Sova dokáže po zložení pohybovať krídlami. Stavebnica obsahuje takisto minifigúrku Harryho Pottera. Rozmery Hedvigy sú 34 x 20 cm.

Ikonický dom z filmu Hore si môže dieťa zostaviť z 598 lego kociek, ktorú sú súčasťou balenia. Stavebnica LEGO inšpirovaná filmovým námetom od Disney obsahuje aj dve minibábiky a ďalšie doplnky. Nechýbajú ani ikonické balóny na streche.

Elektronika

Darček v podobe praktickej elektroniky v tomto veku poteší každú mladú slečnu. Výhodou takejto drobnej elektroniky je jej využitie. 12-ročné deti prejavujú záujem o rôzne technológie aj vzhľadom na to, že s nimi vyrastajú. U detí zároveň podporujú zodpovednosť, pretože vlastnenie takejto elektroniky si vyžaduje starostlivosť. Súčasne u detí rozvíjajú znalosť technológií a sociálny kontakt.

Instantné fotoaparáty sa medzi menšími deťmi a mladými ročníkmi stávajú postupne hitom. Ich výhodou je, že dochádza k prakticky bleskovému vyvolaniu fotografie krátko po odfotení. Deti sa tak potešia, že s okamžitou platnosťou si môžu pozrieť na fotografie s kamarátkami zo školského výletu.

Jednoduché štupľové slúchadlá s podporou Bluetooth 5.0 umožňujú pripojiť sa k akustickému zdroju, napr. mobil či tablet, a počúvať tak obľúbenú hudbu alebo vzdelávacie materiály. Slúchadlá poskytnú výdrž približne 4 hodiny na jedno nabitie a disponujú aj nabíjacím puzdrom, ktoré predĺži výdrž o ďalších 15 hodín.

Detské smart hodinky disponujú 1,4-palcovým displejom a Bluetooth rozhraním. Kompatibilné sú s operačným systémom iOS i Android. Výdrž batérie na jedno nabitie je približne 7 dní. Súčasťou balenia sú dva remienky. Hodinky majú predinštalované hry – matematika, logika alebo postrehové hry. Dostupná je aj mobilná aplikácia a v spolupráci s telefónom signalizujú prichádzajúci hovor.

Harry Potter

Svet kúziel a mágie podľa filmovej a knižnej predlohy umožňuje deťom dostať sa pomyselne do čarodejníckej spoločnosti na Rokforte. Hračky inšpirované Harrym Potterom sa stali kultovou záležitosťou a pre mnohé deti aj vo veku 9 či 10 rokov sú zdrojom zábavy, inšpirácie, príbehov a dobrodružstiev. Aj menšie dievčatá, ktoré si prostredie čarodejníckeho sveta a všetky jeho postavy zamilovali, môžu potešiť tematické hračky a darčeky.

Dlhé hodiny zábavy prinášajú 3D puzzle Veľkej siene Rokfortu a Astronomickej veže. Celé puzzle obsahuje až 1 080 dielikov vyrobených z plastu. Dekorácia v izbe v podobe krásnej 3D puzzle stavby môže byť pre milovníkov čarodejníckeho sveta veľkou motiváciou. Samozrejmosťou je veľká dávka trpezlivosti a konštrukčného zmýšľania.

Známa zberateľská edícia figúrok z Harryho Pottera. Hoci sú tieto figúrky zábavné a vhodné aj pre menšie deti, u starších detí sa stávajú zberateľskou edíciou. Figúrka je vysoká 10 cm a má špecifický karikatúrny vzhľad.

Autenticky vyobrazená postava Ginny Weasley v podobe bábiky. Bábika disponuje typickým vzhľadom. Ginny je oblečená v školske uniforme a habite, nechýbajú jej dlhé ryšavé vlasy a takisto čarodejnícky prútik. Zbierku tiež môžete rozšíriť o ďalšie bábiky z tejto série (Hermiona, Ron, Harry Potter, prof. Snape).

Kreatívne sady

Čím sú kreatívne sady tak špecifické? Podporujú tvorivosť a rozvíjajú viaceré zručnosti. Najdôležitejšie je poznať záľuby a preferencie obdarovanej osoby. Mladá slečna možno rada maľuje alebo vyrába šperky. Kreatívne sady umožňujú mladým dievčatám experimentovať a objavovať vlastné záľuby. Vďaka príležitostiam, ktoré takýto darček prináša, môžu zistiť, čo ich baví a napĺňa. Vlastné pokroky a výtvory sú zároveň skvelou inšpiráciou pre rozvíjanie ďalších zručností.

Výtvarná sada je určené pre dievčatá, ktoré majú záľubu v maľovaní či kreslení. Sada obsahuje 24 pasteliek, 16 fixiek, 24 voskoviek, vodové farby, štetce, gumu, nožnice a takisto strúhadlo. Kufrík disponuje praktickou rukoväťou a mladá maliarka ho tak môže nosiť všade so sebou.

Šperky a bižutéria sa dostávajú do povedomia mladých dievčat, no vyrobiť si vlastné náramky, ktoré môžu venovať rodine a kamarátom, majú svoje špecifikum. Vďaka sade na výrobu náramkov, ktorá obsahuje až 317 kusov rôznych prvkov na výrobu náramkov, môžu zhmotniť svoju fantáziu a rozvíjať kreativitu.

Nápaditosť, tvorivosť a zábava. Sada na šitie medvedíka obsahuje návod a papierovú predlohu, za pomoci ktorých si môže dievča ušiť vlastného medvedíka. Jeho rozmery sú 25 x 24 cm. Sada obsahuje nite a ihly.

Plyšové hračky

Plyšové hračky pre 9- a 10-ročné dievčatá môžu byť podstatné ako objekt istého komfortu a zároveň prinášajú akýsi návrat do čias, keď pre ne plyšová hračka bola spoločníkom. Aj v tomto veku môžu byť plyšové hračky symbolom pokoja, pohody a priateľstva. Okrem toho podporujú rozvoj empatie a starostlivosti o hračky. Plyšová hračka je pre 9- a 10-ročné dievčatá skôr symbolickou záležitosťou.

Veľký plyšový medveď Luďa meria 120 cm a ako darček rozhodne nemá ako sklamať. Vhodný je nielen ako dekorácia na detskej posteli, ale tiež ako vankúš. Plyšový medveď je vyrobený z mäkkého plyšu. Vďaka visačke je možné ho priamo darovať aj s venovaním.

Ide o trendy plyšovú sériu, tentoraz s inšpiráciou čarodejníckej tematiky zo sveta Rokfortu. Plyšák vyobrazuje chrabromilského leva, ktorý je súčasťou erbu fakulty. Na výšku má len 20 cm. Séria obsahuje množstvo ďalších plyšových hračiek tohto druhu.

Dieťa, ktoré miluje zvieratká, určite ocení, ak bude mať vo svojej zbierka ikonické plemeno, ktorým je jazvečík. Plyšová hračka má 30 cm. Je vyrobená z recyklovaných PET fliaš – ECO Friendly. Disponuje mäkkou výplňou a poslúži aj ako vankúš.

Spoločenské hry

Spoločenské hry, či už sú stolové, kartové alebo iného druhu, poskytujú deťom všeobecne zábavu a vytvárajú podmienky pre spoločenskú interakciu. Podporujú teda sociálne zručnosti dieťaťa hneď v základe. Hranie spoločenských hier stimuluje kritické myslenie, logické úvahy a riešenie problémov. Taktiež podporujú rozvoj komunikačných zručností, ako aj schopnosť spolupracovať a rešpektovať pravidlá hry. Tieto hry môžu tiež posilniť vzťahy medzi deťmi a rodinnými príslušníkmi, pretože spoločné hranie vytvára príležitosť na pozitívne strávené spoločné chvíle.

Veľmi pútavá spoločenská hra zameraná na postreh a vnímanie. Hra Duch obsahuje 5 drevených rekvizít – biely duch, zelená fľaša, modrá kniha, červené kreslo a šedá myš. Keďže ide o kartovú hru, na 60 kartách sú obrázky, na ktorých sa tieto predmety nachádzajú v rôznych farbách, no cieľom je vziať si správny predmet. Hra má dva druhy pravidiel.

Albi Catan (Osadníci z Katanu) je veľmi obľúbená spoločenská stolová hra. Hra je zasadená do prostredia objaviteľských ciest. V hre sa zakladajú osady, vylepšujú sa a buduje sa civilizácia. Dôležité je hospodárenie, výmenný obchod a strategicky uvažujete tak, aby ste pre svojich osadníkov získali čo najviac výhod. Hra je určená pre 3 až 4 hráčov.

Svetoznáma a originálna spoločenská hra Scrabble, kde hrá každé písmeno svoju rolu. Dôležité je na základe pravidiel skladať vhodné slová a vyplniť tak prázdnu krížovku. Hráča núti ku kreativite, tvorivosti, nápaditosti a zároveň sa môže dieťa učiť novým slovám. Rozvíja sa tiež logické a taktické zmýšľanie.

Knihy – detská beletria

Čítanie je v každom veku obohacujúcou aktivitou a inak to nie je ani v prípade 9- a 10-ročných dievčat. Práve čítaním môžu rozširovať svoje obzory a dostávať sa k novým informáciám. Najpopulárnejšia je v tomto veku detská beletria, vďaka ktorej sa u detí rozvíja nielen čitateľská gramotnosť, ale tiež predstavivosť a fantázia. Knihy pre túto vekovú kategóriu majú často presah do skutočného života. Pozitívne dokážu podporovať kognitívny vývoj dievčat, zlepšujú ich koncentráciu, kritické myslenie a súčasne pozitívne ovplyvňujú ich vzťah k čítaniu. Skúste siahnuť po inšpiratívnej knihe pre dievčatá vo veku 9 až 10 rokov z nášho výberu.

Dokonalosť neexistuje. Dieťa pri čítaní tejto knižky pochopí, že nič na svete nie je dokonalé. Dokonalý chlapec Filip a detektívka Danka, pani Šťastná, pán Nešťastný a dokonalosť sama. Ilustrovaná kniha ponúka dieťaťu prehľadný pohľad na bežné situácie vôkol seba, ktoré dieťa podnietia k tomu, že pracovať na sebe má zmysel.

Britský autor a komik je autorom mnohých detských bestsellerov. Séria toho najhoršieho pokračuje. Obsahuje príbehy najbláznivejších zvierat na tejto planéte – andulka Srandulka, mačka Frflačka a Prskačka alebo korytnačka – stíhačka, nehovoriac o Grgprdovi. Zábavné, desivé, veselé i ťažké príbehy tých najhorších zvieratiek na svete sú zárukou zábavného čítania.

Malá Hana vyrastá so svojím starým otcom. Spolu zachránia zranené líščie mláďa, ktoré dievčatko pomenuje Merit. Príbeh priateľstva sa mení na krivdu a začína nezmyselný lov líšky. Dobrodružstvo môže skončiť všelijako, no je dôkazom toho, že nevšedné priateľstvo môže byť to najpevnejšie.

Výtvarné potreby na maľovanie

Výtvarné potreby na maľovanie pre 9- až 10-ročné dievčatá predstavujú darček, ktorý nielenže stimuluje ich kreativitu, fantáziu a predstavivosť, ale aj prispieva k ich celkovému rozvoju. Forma maliarskeho umenia umožňuje dievčatám vyjadriť svoje myšlienky, emócie. Maľovanie a výtvarné aktivity sú skvelým spôsobom, ako rozvíjať jemnú motoriku a koordináciu rúk a očí. Tieto činnosti taktiež podporujú trpezlivosť, koncentráciu a estetický cit. Takýto darček nie je len zdrojom zábavy, ale aj prostriedkom pre rozvoj dôležitých zručností a vlastného sebavyjadrenia.

Veľmi dobre premyslený maliarsky stojan v podobe praktického kufríka. Prakticky ide o celú maliarsku sadu, ktorá obsahuje 2 ks maliarskeho plátna s rámom z dreva, 18 ks akrylových farieb, 10 ks štetcov rôznych veľkostí, maliarsku paletu, plastovú špachtľu a ďalšie doplnky. Držiak na plátno je výškovo nastaviteľný.

Podporiť vzťah k umeniu môžete aj tým, že dievčaťu zabezpečíte kvalitné temperové farby. Táto sada obsahuje 12 ks temperových farieb. Každá tuba má 12 ml. Farby je možné aplikovať na papier, kartón, ale aj plátno. Majú veľmi dobrú kryciu schopnosť.

Ak má dievča záľubu v maľovaní či kreslení, jej kreativitu a tvorivosť môžete podporiť aj zakúpením maliarskeho stojana a potrebného príslušenstva. Stojan má regulovateľné nohy pre nastavenie výšky stojana a takisto protišmykové body. Nastaviť je možné aj výšku držiaka. Vyrobený je z hliníka.

Dievčenská kozmetika a doplnky

Malá slečna je už dosť veľká na to, aby si všimla, že ostatné dievčatá sa už možno parádia, objavuje sa prvý make-up alebo farebné nechty. S ničím netreba začínať priskoro, no dobu ani rodič nezmení a oboznámiť sa s tým, čo „ženská ranná rutina“zahŕňa, nie je na škodu. Tieto produkty obsahujú bezpečné látky, ktoré umožňujú dievčatám experimentovať s farbami a textúrami, poskytujúc im príležitosť pre vlastný kreatívny prejav. Kozmetika pre dievčatá zároveň môže podporiť dôležité ranné návyky v starostlivosti o pokožku a hygienu. Výber kozmetických produktov môže okrem toho pomôcť dievčatám budovať ich vlastný štýl.

Táto skrášľovacia sada v malom kozmetickom kufríku obsahuje laky na nechty, líčidlá, lesk na pery i potrebné doplnky. Vo vyklápacej časti je tiež zabudované praktické zrkadlo. Malá parádnica tak môže vďaka takémuto darčeku prísť do kontaktu so svojou prvou kozmetikou a experimentovať.

Potešiť dievča môže aj takáto skrášľovacia sada plná lakov na nechty a zdobenia. Okrem samotných lakov nájde dievča v sade aj farebné nálepky, rôzne ozdoby, trblietky a takisto je v balení prsteň. Dievča si môže vyskúšať skrášliť svoje nechty podľa vlastnej fantázie.

Na stole malej parádnice by určite nemalo chýbať štýlové kozmetické zrkadlo. V tomto prípade je zrkadlo vhodné pre deti i dospelých. Ide o praktické zrkadlo s bodovým LED podsvietením. Napájanie zabezpečujú 4 ks AA batérií (nie sú v balení). Svetlo je biele.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(92%)