Hračky a darčeky pre 2-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 2-ročné dievča

Dvojročné dievčatko je už malá slečna, ktorá sa chce parádiť, chce hovoriť do výberu hračiek, chce sa aktívnejšie zapájať do rodinného kolobehu. Napriek tomu, že už sama chodí, rozpráva a aj sa vie sama zahrať, stále dokáže využiť niektoré hračky, ktoré boli vhodné pre 1-ročné dievčatá, napr. hračky do vody. Dieťatko v tomto veku už však má rozvinutejšiu motoriku aj zmysly, preto ocení napr. interaktívne a motorické hračky. Stále sú vhodnou voľbou hračky na rozvíjanie motoriky, stavebnice, modelovacie hmoty alebo navliekacie hračky. Stálicou je, samozrejme, LEGO, ktoré je vhodnou voľbou pre 1-ročné aj 10-ročné deti.

Publikované: 08.11.2023
Aktualizované: 24.11.2023

Pri výbere tipov sme čerpali spomedzi najobľúbenejších a najpredávanejších hračiek. Inšpirácie sme hľadali taktiež v rôznych fórach a diskusiách, aby sme pre vás našli to, čo deti reálne zaujíma a majú s tým dobré skúsenosti aj samotní rodičia. Stále sú pre deti zaujímavé farebné hračky, zaujímajú ich štrukturované povrchy a všetko, čo môžu chytať. Ak hľadáte vhodný darček na Vianoce či narodeniny pre 2-ročné dievčatko, dúfame, že nájdete to, čo hľadáte, medzi našimi inšpiráciami.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Interaktívne hračky5*Zobraziť produkt
Vnímavé a senzorické hračky5*Zobraziť produkt
Motorické hračky5*Zobraziť produkt
Stavebnice5*Zobraziť produkt
Hopsadlá5*Zobraziť produkt

Hopsadlo

Hopsadlá v tvare zvieratka alebo lopty sú vyrábané z pružných gumových materiálov. Po nafúknutí slúžia na hopsanie a pohúpavanie sa, vďaka čomu si dieťa rozvíja motorické zručnosti, spevňuje svalstvo nôh, brucha, chrbta, zlepšuje si rovnováhu, ale aj koordináciu. Dieťaťu poskytne hopsadlo hodiny zábavy, môže si totiž vybiť nadbytočnú energiu kreatívnou formou a predstavovať si, že je princezná na koni, jazdí na Falcovi a pod.

Plyšové nafukovacie hopsadlo v tvare jednorožca je príjemné na dotyk a nekĺže. Pri skákaní sa dieťa drží za uší, pri stlačení medzi ušami vydá hopsadlo zvuk koníka. V balení sa nachádza pumpička aj batérie (3× LR44). Hračka má nosnosť až 80 kg.

Nafukovací skákací pes s ergonomickým tvarom je vhodný pre deti už od 10 mesiacov. Vďaka nosnosti 35 kg však výborne poslúži na hranie aj starším deťom. Uši slúžia ako držadlá, na krk môžete psíkovi uviazať šatku s menovkou, ktorá je súčasťou balenia. Nechýba ani pumpička.

Deti, ktoré si potrebujú vybiť energiu, zaujme skákací čmeliak Bizzi. Vhodný je pre deti od 1,5 až do 5 rokov. Pri skákaní sa treba držať tykadiel. Ergonomicky tvarované hopsadlo je nafukovacie, pumpa je súčasťou balenia. Nosnosť je 25 kg.

Interaktívne hračky

Edukačné hračky pomáhajú aktivovať mozog, kognitívny a motorický vývoj už od mladého veku. Interaktívne hračky sú vhodné už pre deti od 0,5 roka. Ide o plyšové hračky s tlačidlami, ktoré vydávajú rôzne zvuky, ilustrované knižky s hovoreným slovom či prvé telefóny a tablety. Spoznávanie farieb a tvarov, písmen a čísel sa tak stane zábavnejšie. Interaktívne hračky údajne rozširujú funkcie pamäti a učenia, tak prečo ich nevyskúšať?

Elektronika deti fascinuje, preto sa rady hrajú s telefónmi a tabletmi. Vďaka prvému tabletu môže drobec nenásilne spoznávať tvary, čísla, farby aj zvieratá. Na výber je 6 rôznych hier. Tablet sa dá používať samostatne, ale aj s klávesnicou. Napájaný je AAA batériami.

Detský volant vhodný pre deti od 1,5 roka ponúka množstvo zábavných aktivít. Tlačidlá v sebe ukrývajú zvuky, niektoré aj celé pesničky. Hračka rozvíja jemnú motoriku, hmat, sluch aj zrak, keďže nechýbajú svetelné efekty. Volant sa dá pripevniť na madlo kočíka, takže dieťa môže šoférovať počas jazdy, ale zahrá s ním pokojne aj samostatne.

Interaktívna hovoriaca knižka obsahuje až 600 zvukových stôp. Známe riekanky ako Varila myšička kašičku či Oli, oli Janko nahovorili Barbora Švidraňová a Juraj Šoko Tabaček. Obľúbené a zábavné ľudové a detské rýmovačky pomáhajú deťom pochopiť rytmus a melódiu jazyka. V knihe sa nachádza 12 známych riekaniek a množstvo zaujímavých informácií, ktoré deti nájdu pomocou Albi ceruzky.

Senzorické hračky

Senzorické hračky majú za úlohu stimulovať zmysly (jeden alebo viacero súčasne) – rozvíjať u dieťaťa zrak, sluch, hmat, čuch, chuť, ale aj priestorové vnímanie. Opäť ide o pomôcky, ktoré sú vhodné pre najmenšie deti, teda od niekoľkých mesiacov až do predškolského veku. Zohrávajú rolu pri trénovaní a zdokonaľovaní motoriky, predstavivosti, komunikácie či porozumenia. Dieťa sa nielen zahrá, ale aj trénuje svoje zmysly.

Sada kociek stimulujúca zrak a sluch. Dieťa vďaka nim poznáva tvary, rozlišuje veľkosti, rozvíja si predstavivosť. Vo vnútri niektorých kociek sa nachádzajú perličky, ktoré vydávajú hrkavé zvuky. Sada obsahuje 6 rôznofarebných kociek vyrobených z dreva a plastu.

Senzorické dúhové kocky podporujú zručnosť a predstavivosť. Drevené kocky s priehľadným stredom pútajú pozornosť detí farebnými okienkami, cez ktoré prechádza svetlo. V niektorých sa nachádzajú perličky či piesok a vydávajú pri hraní zvuk. Drevené časti sú zafarbené nazeleno, namodro, nažlto alebo načerveno, použité farby sú netoxické. Balenie kociek pre deti od 18 mesiacov obsahuje 16 ks.

Sada 30 farebných kociek s číslami, bodkami a geometrickými obrazcami podporuje rozvoj predstavivosti a asociačných schopností, ale aj manuálne zručnosti a vizuálnu pamäť. Drevené kocky sú navliekacie, v balení sa nachádzajú 4 šnúrky. Z kociek, hviezdičiek, trojuholníkov, kvádrov a kruhových dielov môže dieťa vytvoriť náhrdelník alebo náramok pre seba, svoju mamu či babku.

Motorické hračky

Zábava a rozvoj motoriky a kľúčových zručností v jednom. Motorické hračky sa vo výraznej miere podieľajú na precvičovaní hrubej aj jemnej motoriky a pomáhajú v tréningu trpezlivosti, pamäti a koncentrácie. Vo veku 2 rokov už dieťa zvládne náročnejšie vkladačky a stavebnice líšiace sa veľkosťou a farbou, avšak aj celkovo zložitejšie manuálne činnosti. Trénuje si prstový úchop a prácu so zápästím, rozvíja predstavivosť a učí sa farby, tvary, druhy zvierat a pod.

Farebná stavebnica pozostávajúca z 95 dielikov je vhodná pre dievčatá i chlapcov d 2 rokov. Nachádza sa v nej kolotoč na mechanický pohon, ruské koleso, vláčik, stánok s občerstvením, šmykľavky, brána a 7 figúrok. Kocky LEGO Duplo sú veľké, aby dobre padli do detských rúk.

Navliekacia hračka obsahuje podstavec s kolíkmi a 10 farebných drevených krúžkov, pomocou ktorých sa dieťa učí počítať a zároveň vytvára telá zvieratiek. Zvieratká sú odlíšené farebne i počtom krúžkov, pričom číslo na krku jednotlivých zvieratiek informuje o tom, z koľkých kusov bude postavené. Dieťa si trénuje jemnú motoriku, cvičí koordináciu ruky a oka, trpezlivosť, trénuje si farby a počítanie.

Pomocou 9 navliekacích drevených kociek sa dieťa učí sústrediť, precvičuje si obratnosť i motorické schopnosti. Kocky sú polepené obrázkami kravy, mačky, psa a ovce, skladajú sa na kolíky. Tie majú bezpečnostnú poistku a ohnú sa v prípade, že na ne dieťa spadne. Kocky sa dajú, samozrejme, použiť aj na klasické stavanie, takže sa dajú použiť podľa nálady.

Magnetické stavebnice

Magnetické stavebncie sú vhodné pre deti už od 1,5 roka, trénujú si pomocou nich predstavivosť a kreativitu, zlepšujú motoriku a učia sa vytrvalosti. Umožňujú objavovať fascinujúci svet magnetizmu, priučiť sa fyzikálnym zákonom a geometrickým tvarom. Keďže sa s nimi dá postaviť takmer čokoľvek, výrazne napomáhajú pri rozvíjaní fantázie. Pre najmenších sú vhodné predovšetkým magnetické kocky, staršie deti si poradia už aj s magnetickými guľočkami a stavebnicami s tyčinkami a guľočkami.

Nový domček, auto či detské ihrisko? So 40 kusmi magnetických tehličiek to nebude problém. V balení sa nachádza 12 trojuholníkových kvádrov, 18 štvorcových kvádrov s priemerom 6,5 cm, 6 štvorcových kvádrov s priemerom 4,4 cm, 2 šesťuholníkové kvádre a 2 páry kruhov. Dieťa sa môže premeniť na malého architekta a vybudovať jedinečné stavby. Kocky podnecujú predstavivosť a podporujú tvorivé myslenie, v neposlednom rade trénujú manuálne zručnosti.

3D puzzle pre deti od 1,5 roka sa dá využiť ako dekorácia do detskej izby. V tomto prípade sa dá zo stavebnice postaviť len jedna vec – raketa. Dieliky sú vyrobené z dreva a spájajú sa pomocou magnetiek. S postavenou raketou sa tak dá hrať bez obáv, že by sa rozpadla. Napriek tomu, že vo všeobecnosti rakety viac fascinujú chlapcov, určite zaujmú aj nejedno dievčatko.

Magnetická stavebnica pozostávajúca z 38 dielov vrátane podvozkov a figúrok je dodávaná v praktickom úložnom PU boxe. Jednotlivé diely obsahujú magnety, preto ich skladanie a ani rozoberanie nevyžaduje výraznú silu. Magnety sú však natoľko silné, že sa s postavenými kockami dá bez problémov zahrať.

LEGO Duplo

Tieto pútavé a farebné stavebnice dokážu osloviť dievčatá a chlapcov už od veľmi nízkeho veku. Séria LEGO Duplo je navrhnutá tak, aby sa deťom so stavebnicou a minifigúrkami dobre manipulovalo. To podporuje ich jemnú motoriku a koordináciu pohybov počas hrania.Hranie s LEGO kockami stimuluje i kreativitu a predstavivosť už u malých detí, keďže umožňuje vytvárať rôzne tvary a konštrukcie. Stavebnice tiež podporujú rozvoj kognitívnych schopností, ako aj schopnosť riešenia problémov počas umiestňovania dielikov. Takisto umožňuje lepšie pochopiť vzťahy medzi objektami. Zároveň si dieťatko ľahko obľúbi rozprávkovú tematiku stavebnice LEGO Duplo.

Tematické LEGO Duplo inšpirované rozprávkou Ľadové kráľovstvo. Rozprávka, ktorá sa stala hitom aj u tých najmenších dievčat. Súprava obsahuje 59 kociek a takisto figúrky Elsy, Anny a snehuliaka Olafa. Súčasťou stavebnice je aj niekoľko doplnkov.

Stavebnica s pojazdným domčekom je ideálna na interaktívne hranie. Obsahuje autíčko, domček s vybavením, figúrky a takisto ďalšie doplnkové príslušenstvo, ako táborák, hrniec či stoličky. Celkovo sa stavebnica skladá z 31 dielikov.

Slon, panda, žirafa, lev, opica, tučniaky, ľadový medveď sú len niektoré zo zvieratiek, s ktorými sa s touto LEGO stavebnicou dieťa zoznámi. Zo 142 dielov22 tvoria zvieratá. Ide o zvieratká zo všetkých kontinentov, s ktorými dieťa zažije skvelé dobrodružstvá. V balení sa nachádza hracia podložka s jednoduchou mapou, aby dieťa vedelo, ktoré zvieratká kam patria.

Magnetické tabule na kreslenie

Magnetické tabule na kreslenie pre 2-ročné dievčatá sú vynikajúcim darčekom s mnohými výhodami. Tieto tabule ponúkajú bezpečný spôsob kreslenia (napr. bez prachu kried), ktorý podporuje ich tvorivé vyjadrovanie a rozvoj jemnej motoriky. S možnosťou opakovanej tvorby obrázkov deti môžu neustále zdokonaľovať svoje kreatívne schopnosti. Magnetické tabule tiež podporujú vývoj slovnej zásoby a komunikácie, keďže deti môžu opisovať tvorbu a komunikovať svoje predstavy. Kúpiť magnetickú tabuľu na kreslenie ako darček pre 2-ročné dievča znamená podporiť jeho tvorivosť a súčasne poskytnúť perfektný zdroj zábavy.

Zábava, ktorú môže mať malé 2-ročné dievča vždy po ruke. Magnetická tabuľka na kreslenie dáva možnosť dieťaťu tráviť kreslením dlhé hodiny. Obrázky je možné jednoduchým posuvníkom zmazať a začať znova. K dispozícii je kresliaca ceruzka na šnúrke. Tabuľka na kreslenie má rozmery 24 x 32 x 3 cm.

Jednoduchá magnetická tabuľka na kreslenie z plastu. Disponuje tiež jednoduchým posuvníkom na vymazanie podkladu. Praktická kresliaca ceruzka je vsadená do výrezu priamo na tabuli. Tabuľka má rozmery 25 x 19 cm.

Jednoduchým dotykom priloženého magnetického pera môže dieťa kresliť na podložku znova a znova, pritom je možné podklad vždy zmazať. Súčasťou magnetickej tabule sú aj magnetické pečiatky. Hračka je inšpirovaná rozprávkou Labková patrola.

Odrážadlá

Typický dopravný prostriedok pre tých najmenších? Okrem náruče rodiča to môže byť práve odrážadlo. Tieto hračky nielenže poskytujú nekonečnú zábavu, ale podporujú aj fyzický a motorický vývoj. Odrážadlá pomáhajú dieťaťu získavať rovnováhu, posilňovať nohy a rozvíjať koordináciu pohybov. Jazda na odrážadle okrem toho podporuje rozvoj svalstva a posilňuje jemnú motoriku. S používaním odrážadla rastie aj zvedavosť, pretože dieťa sa pohybuje rýchlejšie. V konečnom dôsledku však dieťaťu ponúka možnosť aktívnej formy zábavy.

Plastové odrážadlo so 4 kolesami umožňuje dieťaťu udržiavať rovnováhu. Dieťa môže s odrážadlom ľahko manipulovať, pretože váži len 2 kg. Nosnosť je do 20 kg. Jazda na odrážadle je skvelý spôsob, akým môže dieťa trénovať držanie tela a koordináciu pohybov. Dizajn je univerzálny pre každé dievča.

Športové odrážadlo v tvare bicykla. Má výškovo nastaviteľné sedadlo vo výške od 33 až po 41 cm. Maximálna nosnosť je do 30 kg. Odolná oceľová konštrukcia má hmotnosť len 2,5 kg. Odrážadlo je stabilné a dieťaťu umožňuje imitovať jazdu na bicykli.

4-kolesové odrážadlo je ideálne pre malé deti práve preto, že disponuje opierkou a umožňuje dieťaťu správne držať telo. Odrážadlo má tiež efekty. Potrebné je vložiť do odrážadla batérie – 3 ks LR44/AG13. Vozidlo je vybavené vodiacou tyčou, čo umožňuje mať pohyb dieťaťa pod kontrolou.

Hračky do vody

Hranie sa vo vani či v detskom bazéne na záhrade je pre deti v tomto veku veľmi obľúbená aktivita. Je teda vhodné porozmýšľať, ako takéto hranie dieťaťu spríjemniť. Vhodné hračky do vody pre 2-ročné deti umožňujú dieťaťu sa zabaviť, poskytujú mu možnosť rozvíjať pri hraní sa vo vode motoriku i fantáziu. Okrem toho, hračky do vody môžu pomôcť dieťaťu prekonať možné obavy spojené s kúpaním, čím vytvárajú pozitívny vzťah k vode. Kúpiť hračky do vody ako darček pre 2-ročné dievča znamená nielen priniesť radosť do kúpeľne, ale aj možnosť podporiť jeho senzorický, motorický a sociálny vývoj v bezpečnom a zábavnom prostredí.

Kreatívna hračka do vody. Ponorka s vodnou stanicou má dva vodné lieviky. Dieťa môže s pomocou hračky vytvárať vodotrysk. Prilievaním vody sa na ponorke rozpohybujú časti vďaka točiacej sa turbíne. Vodu ponorka prečerpáva cez detskú sprchovaciu hlavicu. Ponorka má magnetické čerpadlo odolné proti vodnému kameňu.

Hračka do vody, ktorej sa potešia tie najmenšie deti. Zabaviť dieťa pri kúpaní možno vďaka sade Yookidoo na rybolov. Súčasťou balenia je udica a takisto tri ryby, ktoré plávajú pri hladine. Udica je magnetická a na jej konci nechýba návnada.

Urobiť kúpanie ešte hravejším môžu aj šumiace a farby meniace vodné bomby do kúpeľa. Sú bezpečné, majú príjemnú vôňu a vodu dokážu zafarbiť. Dieťa môže so zábavou sledovať, ako šumivá bomba pení, mení farby, rozpúšťa sa a postupne sa stráca.

Detské knihy

V tomto veku vám, prirodzene, dieťa ešte nič neprečíta. Detské knihy pre 2-ročné dievčatá sú primárne preto, aby podporovali celkový kognitívny aparát. Obrázkové knihy sú skvelými podnetmi na rozvoj uvažovania, zmýšľania a oboznamovania sa s novými predmetmi, slovami a asociáciami. Pribúdajú tak i nové vedomosti. Príbehové detské knihy dokáže dieťa zaujať a vyvolať uňho interakciu. Čítaním kníh dieťaťu podporujete jeho koncentráciu a schopnosť udržať pozornosť. Rozširuje sa slovná zásoba a v neposlednom rade mnohé príbehy dieťaťu vštepujú dôležité ľudské hodnoty.

Detská kniha ideálna na večerné zaspávania. Táto leporelo kniha vyrozpráva príbeh malej Niny, ktorá je veľmi unavená, no ešte musí niečo dôležité urobiť. Kniha má takisto logopedický rozmer, pretože sa sústredí na sloveso dať, ktorého vyslovovanie je pre deti v tomto veku veľmi frekventované.

Samolepková detská knižka, ktorá obsahuje viac ako 40 samolepiek. Obsahuje niekoľko scén, ktoré je potrebné doplniť o vhodné samolepky. Dieťa tak postupne vytvára niekoľko scén a príbehov. Deti si rozvíjajú jemnú motoriku a predstavivosť. Musia si s úlohami poradiť, pričom knižku sprevádzajú krásne ilustrácie.

Bohato ilustrovaná kniha Čaro Vianoc a zimy prináša nádherné obrázky, jednoduché básničky, pesničky a príbehy. Takisto krátky biblický príbeh o troch kráľoch, ktorý je možné zahrať formou divadla.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(88%)