Hračky a darčeky pre 3-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 3-ročné dievča

Trojročné deti sú už v mnohých smeroch samostatné – vedia sa obliecť aj najesť, pri hraní vás už nepotrebujú, hoci stále vašu prítomnosť ocenia a niekedy sa dokonca potešia, ak sa do hrania zapojíte. Stále ich zaujmú farebné hračky, také, ktoré rozvíjajú fantáziu, priestorové vnímanie, ale aj motoriku. Krok vedľa neurobíte samolepkovými knihami, hracou šperkovnicou ani Activity boardom. Aby sme vám pri výbere pomohli čo najviac, vybrali sme konkrétne produkty, ktoré vám vyberanie najvhodnejšieho darčeka zjednodušia.

Publikované: 08.11.2023
Aktualizované: 24.11.2023

Hľadáte nápad na nákup darčeka pre 3-ročné dievčatko? V našom výbere nájdete inšpiratívne nápady na kreatívne a zábavné, ale aj náučne darčeky pre malú slečnu. Vďaka vhodnému darčeku si môže pestovať kreativitu, trpezlivosť i rôzne zručnosti. Dúfame, že vám naše tipy pomôžu nájsť to, čo hľadáte a obdarovanú dievčinu svojím výberom potešíte.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Plastelíny Play-Doh5*Zobraziť produkt
Labková Patrola5*Zobraziť produkt
Domčeky pre bábiky5*Zobraziť produkt
Bábiky Baby Born5*Zobraziť produkt
Bábkové divadlá5*Zobraziť produkt

Trojkolka

Vo veku 3 rokov sú ešte stále populárne hopsadlá, odrážadlá, ale aj trojkolky. Zväčša je pri nich vekové rozpätie pomerne široké a dobre poslúžia v 10 mesiacoch i 3 rokoch. Pri jazde na trojkolke si dieťa trénuje motoriku aj pozornosť, výrazným plusom je pohyb na čerstvom vzduchu. Vybrať môžete samostatnú trojkolku i model s vodiacou tyčou.

Trojkolka Toyz Timmy je vhodná pre deti od 3 do 5 rokov. Disponuje 3-bodovým bezpečnostným pásom, otočným sedadlom s nastaviteľným operadlom i nastaviteľnou opierkou nôh. Výhodou je voľné koleso – dieťa môže šliapať do pedálov, ale kontrolu nad jazdou máte vy. Poteší zvonček na riadidlách, odnímateľné madlo i veľký úložný košík na hračky.

Klasická šliapacia trojkolka je vhodná pre deti od 3 do 5 rokov. Jej nosnosť je 25 kg. Vyrobená je z kovu a odolných plastov. Predné kolesá majú 27 a zadné 22 cm, hmotnosť je iba 3,9 kg. Vyznačuje sa dobrou stabilitou, vďaka pohodlnému sedadlu na nej dieťa bez problémov vydrží dlhý čas.

Trojkolka s nosnosťou 20 kg je určená pre deti od 3 rokov. Klasická trojkolka je vybavená výškovo nastaviteľným sedadlom a zvončekom. Disponuje reťazovým pohonom zadných kolies, nechýba plastový kryt na reťaz. Hmotnosť je len 3,6 kg, preto ju zvládne prenášať aj samotné dieťa.

Bábkové divadlá

Zábavná a náučná hračka, ktorá pestuje predstavivosť, kreativitu a fantáziu, rozvíja schopnosť komunikovať. Bábkové divadlo umožňuje deťom vymýšľať nové príbehy, zahrať rozprávky, ktoré už poznajú, a zväčšovať si slovnú zásobu. Populárne sú magnetické divadlá, maňuškové i divadlá s marionetami. Nech už si zvolíte ktorýkoľvek variant, nezabudnite sa zapojiť do hry a tvoriť príbehy spolu so svojím dieťaťom.

Ak vaše dieťa obľubuje rozprávku Červená čiapočka, poteší ho magnetické divadlo s touto tematikou. Obsahuje obojstranne maľované kulisy les a chalúpka a 5 magnetických figúrok – vlk, Červená čiapočka, babička, poľovník a mama. Postavami na javisku pohybuje dieťa pomocou tyčiek s magnetom. Ak Červená čiapočka nie je to pravé, k dispozícii sú aj iné rozprávky (PopoluškaKrtko či Perníková chalúpka).

Bábkové divadlo s tromi rozprávkami – Červená čiapočka, Janko a Marienka a Vlk a kozliatka – obsahuje 18 bábok, 18 drevených vodiacich tyčiek, rekvizity a 5 scén. Skladacie divadlo z papierovej lepenky je veľmi ľahké, ale pritom pevné. Dieťa môže hrať rozprávky, ktoré už pozná, ale vďaka viacerým scénam a 18 bábkam si vymýšľať nové a zlepšovať tak svoju predstavivosť.

Drevené divadlo s červenou oponou, ktorého dizajn má na svedomí švédska umelkyňa Ingela P. Arrhenius. V balení sú 3 kartónové bábky (princezná, princ a drak), čo sa môže oproti ostatným ponúkaným modelom zdať málo, avšak na rozvíjanie predstavivosti a komunikačných zručností to bohato stačí.

Plastelíny Play-Doh

Plastelíny Play-Doh sú u detí populárne už mnoho rokov. Dôvodom je nielen možnosť rozvoja kreativity, ale aj motoriky. Z dievčatka sa môže šmahom ruky stať zubárka, kaderníčka či majiteľka čokoládovne. Plastelíny sú farebné a deti zaujímajúce sa o tvorivé aktivity oslovia na dlhý čas.

Výroba cukroviniek je jednoducho zábava. Muffiny, čokoládové tyčinky, pralinky či cukríky môže malá slečna vytvárať pomocou cukrárskeho stroja a plastelíny s rôznymi odtieňmi. Hra zlepšuje jemnú motoriku, podporuje kreativitu a fantáziu a dieťa zabaví na dlhé hodiny. Kreatívna modelovacia sada je vhodná od 3 rokov.

Mäkká, ľahko tvarovateľná modelovacia hmota, ktorá nefarbí, nešpiní a nevysychá je ideálna na tvorbu účesov pre malých budúcich kaderníkov. V balení sa nachádza 8 trojfarebných téglikov Play-Doh plastelíny a holičské príslušenstvo, ktoré umožňuje vytvárať rôzne bláznivé účesy. S hračkou môže dieťa vytvárať vlny, kučery, rovné vlasy, mikáda či krátke zostrihy.

Náučná herná sada zábavnou formou trénuje manuálnu zručnosť a zmyslové vnímanie. Deti si pestujú tvorivosť a odhaľujú základné stomatologické úkony. Zisťujú, v čom spočíva práca zubára, a osvojujú si dôležitosť pravidelného umývania si zubov. Okrem 8 dôz s plastélinou a sady konfiet (zubné kazy) nájdete v balení rôzne stomatologické nástroje.

Prasiatko Peppa

Detský animovaný televízny serial Prasiatko Peppa je obľúbený u detí rôzneho veku. Už 3-roční drobci Peppu poznajú a chcú mať hračky s touto tematikou vo svojej izbičke. Svet fantázie a dobrodružstiev pomôžu odhaliť plyšové zvieratká, figúrky i puzzle.

Drevené červené auto a figúrka prasiatka Peppy s podstavcom na hranie slúžia na podporu motorických zručností dieťaťa i rozvíjanie fantázie. Dieťa môže realizovať scénky a príbehy z animovaného seriálu a zažiť množstvo zábavy so svojou hrdinkou.

Maxi puzzle obsahuje 40 dielikov, po rozložení má rozmery 100 x 70 cm (určené je na skladanie na zemi). Puzzle vyznačujúce sa vysokou sýtosťou farieb slúži na zlepšenie koncentrácie, dieťa učí trpezlivosti a stimuluje jeho logické myslenie. Vhodné je pre dievčatá a chlapcov od 3 rokov.

Plyšová hračka spievajúca uspávanky je vhodná pre menšie i väčšie deti. 28-centimetrový plyšák dokáže zahrať 3 uspávanky a vydáva rôzne zvuky (smeje sa, krochká a zíva). Na svoj chod potrebuje 3 ks LR44 batérií. Prasiatko Peppa je výborným mojkáčikom na dobrú noc, ale zahrať sa s ňou dá aj počas dňa.

Domček pre bábiky

Hranie sa s domčekom pre bábiky baví menšie i väčšie dievčatá v rôznom veku. Či má dieťa 3, 6 alebo 9 rokov, dokáže sa vďaka nemu ponoriť do sveta fantázie a kreatívne sa zahrať aj hodiny. Dieťa si cvičí motoriku, predstavivosť aj priestorové videnie. Vytvára si scénky, ktoré vidí doma, ale vymýšľa si aj vlastné príbehy. Domček pre bábiky je náučnou hračkou, pretože dievčatku umožní rozvíjať sociálne zručnosti.

Štvorposchodový domček ukrýva 5 izieb, točité schodisko, výťah, garáž a dvor s bazénom. Nachádza sa v ňom 30 ks nábytku a je prispôsobený pre bábiky s výškou do 30 cm. Výška domčeka je až 136 cm a váži 26 kg. Vyrobený je z masívu, textílií a plastov, konštrukcia je odolná a pevná.

Drevený domček Little Dutch je určený pre malé bábiky. Súčasťou domčeka pre bábiky je samotný nábytok (19 ks) a k dispozícii sú aj nálepky na ozdobenie. Drevo je natreté vodou riediteľným náterom na báze vody, takže je bezpečné pri hraní. Na výšku má domček 57 cm.

Veľký trojposchodový domček z trojkombinácie materiálov drevo/plast/textil detailne zobrazuje zariadenú celú domácnosť – od kuchyne cez obývačku až po detskú izbu. Výška celého domčeka je 75 cm. Domček je určený pre bábiky typu Barbie s výškou do 30 cm. Dodáva sa s príslušenstvom.

LEGO Duplo

S LEGOm bude predstavivosť každého dieťaťa rozkvitať. Stavebnice sú veľmi obľúbené u detí každého veku, pretože podporujú ich tvorivosť a zvedavosť, ponúkajú im možnosť objavovať. Deti sú plné energie a chcú spoznávať svet všetkými desiatimi. Učia sa interaktívne a intuitívne, v čom je práve stavebnica LEGO veľkým pomocníkom. Deti si rozvíjajú jemnú motoriku, pestujú trpezlivosť a dávajú priestor svojej fantázii. Pomocou hry sa učia, spoznávajú nové veci a dokonca si aj osvojujú nové slová. Aká LEGO stavebnica by mohla 3-ročné dievčatko zaujať?

Pomocou 160 dielov si môže dieťa postaviť až 3 verzie hradu – jeden veľký model, dva menšie zámky alebo vysokú vežu. Zábavu obohatia figúrky obľúbených Disney postavičiek (Myšiak Mickey, Minnie, Káčer Donald, Daisy a mačka Figaro) a doplnky v podobe Popoluškinej črievičky, knihy kúziel či zrkadla.

Každá malá staviteľka si môže postaviť pomocou tejto stavebnice rodinný dom v 3 podobách. K dispozícii má 218 dielikov, s ktorými si precvičí jemnú motoriku a zapojí do tvorby predstavivosť. Nechýba 5 figúrok ľudí, mačka a pes, pre ktorých bude radosť tvoriť nový domov.

Po domčeku na strome túži každé dieťa. Tie, ktoré ho nemajú, si môžu domček postaviť z LEGA a predstavovať si, že v ňom zažívajú dobrodružstvá. Aj v tomto prípade sa dajú zo stavebnice postaviť 3 podoby – dom na strome, dom na hranie s 3 poschodiami, šmykľavkou a mostom a 2 domčeky na strome so záhradkou a šmýkľavkou. Na tvorbu slúži 216 dielikov.

Tabule na kreslenie

Skvelým prostriedkom na rozvíjanie potenciálu dieťaťa je práve tabuľa na kreslenie. Trojročné dievčatko chce kresliť a písať, často jeho výtvory nájdete na podlahe či stenách. Tabuľou na kreslenie tomu môžete predísť. Pomocou nej sa dieťa dokonca v písaní a kreslení zlepší. Ide o skvelú voľbu na rozvoj detskej kreativity, ktorá dokáže zabaviť na dlhé hodiny. Na výber sú dobre známe kriedové tabule, magnetické tabule či stierateľné tabule, na ktoré dieťa kreslí fixkou.

Na kresliacu tabuľu  Woody môže dieťa písať buď kriedou, alebo popisovačom. Tabuľa je totiž otáčacia, z jednej strany je biela na písanie suchými fixkami, z druhej čierna na písanie klasickými kriedami. Biela strana je zároveň magnetická, takže je vhodná na hranie s magnetkami. V spodnej časti je praktická polička na odkladanie písacích potrieb a čistiacej hubky. Celková výška tabule je 65 cm, rozmery plochy na kreslenie sú 30 x35 cm.

Ideálna voľba pre malých umelcov, ktorým nestíhate dopĺňať papiere na kreslenie. Tablet je dodávaný s 2 stylusmi s rôznymi hrotmi, napája ho batéria CR2025 3V. Je ľahko ovládateľný a vybavený vodotesnou obrazkovkou. Doska na kreslenie má rozmery 21 x 14 cm.

Magnetická tabuľa rastie spolu s dieťaťom, keďže 4 drevené nohy sú výškovo nastaviteľné. Tabuľa je obojstranná, pričom čierna strana slúži na písanie a kreslenie kriedou a biela magnetická strana na kreslenie fixkou. Na obidvoch stranách tabule je znázornená abeceda – na jednej sú veľké a na druhej malé písmená. Nad tabuľkou sa nachádza rolka papiera určená na maľovanie a pod tabuľkou polička na odkladanie písacích potrieb a maliarskych pomôcok. Poteší bohaté príslušenstvo.

Bábiky Baby Born

Rovnako ako sú autíčka najobľúbenejšou hračkou malých chlapcov, sú bábiky pre dievčatá tým, čím ich potešíte najviac. Hoci sa to na prvý pohľad nemusí zdať, bábiky nie sú len hračky, s ktorými sa dieťa zabaví, ale taktiež si pri nich rozvíja motoriku, komunikačné schopnosti, priestor dostáva kreativita a predstavivosť. Na bábike sa dievčatko učí, že sa treba prezliekať, kúpať, kŕmiť, pravidelne spať, je to prvá zodpovednosť, ktorú má. Malej slečne bábika pomáha taktiež vyjadrovať svoje pocity.

S interaktívnou bábikou s ohybnými kĺbmi sa dievčatko učí starostlivosti o druhých a rozvíja si svoju fantáziu. Bábika je "doplnená" o 10 každodenných činností a funguje aj bez batérií. V balení sú fľaška a potreby na kŕmenie, nočník či plienky. Baby Born môže malá slečna kŕmiť, dať jej piť z pripravenej fľašky, kúpať ju i jej dať obľúbený cumlík, vďaka ktorému rýchlejšie zaspí. Bábika má 43 cm.

Malá nádejná kaderníčka môže tvoriť rôzne kreatívne účesy (vlny, drdoly, vrkôčiky či copíky) a skúšať make-up. K dispozícii sú 4 sponky, 8 štipcov, 4 gumičky, korunka, 14 nacvakávacích drahokamov, kefa a paletka s make-upom. Zábavná a dlhotrvajúca hra podporuje detskú predstavivosť a ponúka rôzne možnosti a témy na hranie.

18-centimetrová plastová bábika s ohybnými rukami a nohami prináša diaťaťu väčšiu variabilitu pri hraní. Interaktívna bábika je spracovaná do najmenších detailov. Princeznej Belle robí spoločnosť jej verný priateľ Beau. Krabica, v ktorej sa bábika predáva, sa dá premeniť na pozadie a spolu s malou obrázkovou knižkou sa môžete ponoriť do príbehu o stratenom kľúči, ktorý princezná nosí na krku. V balení sa nachádzajú 3 AG13 (LR44) batérie potrebné na chod bábiky.

Knihy pre deti od 3 rokov

Rozvíjanie slovnej zásoby, učenie skladania viet, spoznávanie nových príbehov, možnosť učiť sa nové veci – knihy môžu dieťa zaujať v každom veku a aj ho niečo naučiť. Trojročné dieťa už zvláda sledovať dlhší príbeh, stále však potrebuje ilustrácie, aby sa nezačalo prirýchlo nudiť. Aké knihy by mohli dievčatku vo veku 3 rokov upútať?

Ilustrovaná kniha s veselými básničkami ponúka na 64 stranách možnosť zoznámiť sa veselým spôsobom s abecedou. Kam sa ukryli zvieratká a predmety z básničieK? Aké slovo treba doplniť do verša? Pomocou ilustrácií bude učenie jednoduchšie a zábavnejšie. Dieťa si môže dokonca vymýšľať vlastné verše na každé písmenko. Kniha je vhodná od 3-4 rokov.

Dvojica slovenských hudobníkov – Peter Nagy a Zuzana Smatanová – pripravila pre deti pestrú knihu s veselými príbehmi a krásnymi obrázkami. Nachádzajú sa v nej texty 15 známych pesničiek, medzi inými Mandarinka Darinka, Dve malé blchy či Bobi. Na 72 stranách nájdete postavičky najznámejších pesničiek pre deti z dielne Petra Nagya oživené ilustráciami Zuzany Smatanovej.

Veselý teriér Popík pomáha kamarátke Miške viesť veterinárnu kliniku a pritom zažíva množstvo dobrodružstiev. Každé dieťa obľubujúce zvieratá sa do tejto knižnej série zamiluje. Prvá kniha zo série má 48 strán, obsahuje 5 príbehov a je plná roztomilých ilustrácií. Príbehy nie sú pridlhé, takže dieťa udrží pozornosť, avšak sú zábavné aj poučné.

Kreatívne sady

Na rozvoj tvorivosti, manuálnej zručnosti, ale aj estetického cítenia sú ideálne kreatívne sady. Samozrejme, deti sa vďaka nim aj niečo naučia, takže zábavná hra je pre nich skvelým spôsobom, ako získať zručnosti a vedomosti. Kreatívnemu tvoreniu môžete podľahnúť spolu s deťmi a stráviť tak spolu čas zmysluplnou formou. Sady naučia dieťa strihať, maľovať, vytvárať náramky či osvojovať si rôzne tvary.

Veselá samolepková sada obsahuje 24 obrázkov/predlôh, ktoré môžu deti ozdobovať samolepkami. K dispozícii je 6 hárkov samolepiek, vďaka ktorým sa môže prejaviť kreativita dieťaťa.

Výtvarna sada obsahujúca tri kartónové predlohy a 345 chlpatých brmbolcov na dotvorenie obrázkov. Výsledkom hry na podporu predstavivosti, logického myslenia a motoriky sú 3 chlpatí psíkovia, ktorí sa dajú zarámovať a zavesiť do detskej izby. Prázdne miesta na obrázkoch majú lepivý povrch, preto nie je na dotváranie potrebné lepidlo. V prípade nespokojnosti s obrázkom sa dajú guľôčky odlepiť a použiť znovu.

Pre malé dievčatá, ktoré sa rady fintia a stajlujú, je vhodným darčekom Minnie oblečkovanie. Na 25 stranách je v ponuke 25 zábavných aktivít vrátane maľovaniek. S magnetickou Minnie a množstvom magnetických častí (oblečenie, obuv, doplnky) ju môže dieťa obliekať zas a znova, kým nenájde ideálny outfit na danú príležitosť.


Komentáre
Lucia 11.Jan.2024

pre inšpiráciu, toto sa u nás objavilo na Vianoce :-)

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(92%)