Hračky a darčeky pre 7- a 8-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 7- a 8-ročné dievča

Výber darčeka či hračky pre dievčatá vo veku 7 až 8 rokov dokáže byť naozaj náročný. Primárne je vhodné v tomto veku vyberať podľa preferencií a záľub každej mladej slečny, no faktom je, že inšpirácie niekedy nie je dostatok. Ak sa teda pýtate, aké hračky kúpiť 7- a 8-ročným dievčatám, veríme, že naše tipy vám pomôžu vybrať to najlepšie. Nezabúdajte, že mladé slečny sú už malé školáčky. Je na vás, či sa rozhodnete siahnuť po praktických, vzdelávacích hračkách, ktoré vedia zabaviť, ale primárne budú rozvíjať ich schopnosti alebo im poskytnete vyslovene hračky na hranie ako zdroj zábavy. Vyberali sme spomedzi najobľúbenejších a najpredávanejších hračiek. Zároveň sme prechádzali rôzne fóra a diskusie, aby sme pre vás našli čo najviac inšpirácie.

Publikované: 07.11.2023
Aktualizované: 13.11.2023

Malé školáčky už síce majú svoje povinnosti, no hranie sa s klasickými hračkami je ešte stále v ich záujme. Bábiky, Barbie, LEGO stavebnice, hračky inšpirované Harrym Potterom, plyšové hračky a mnohé ďalšie. Iné záľuby, iné preferencie, iné obľúbené farby, iné povahy. To všetko a mnoho ďalšieho výber hračky pre dieťa komplikuje. Skvelou voľbou sú rôzne kreatívne sady alebo vzdelávacie hry, ktoré môžu dieťa, čo to aj priučiť a súčasne ho zabavia na dlhé hodiny.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
LEGO sady5*Zobraziť produkt
Bábiky Barbie5*Zobraziť produkt
Kreatívne sady5*Zobraziť produkt
Harry Potter5*Zobraziť produkt
Hlavolamy a hádanky5*Zobraziť produkt

Stavebnice LEGO

Stavebnice LEGO pre dievčatá v tomto veku sú zamerané na podporu kreativity, fantázie a rozvoj jemnej motoriky. Sú plné farebných a koncepčných prvkov a umožňujú deťom stavať a vytvárať podľa vlastnej predstavivosti či predlohy. Viaceré stavebnice si vyžadujú trpezlivosť a koncentráciu. Vďaka tomu sa u mladých dievčat rozvíja schopnosť sústrediť sa a trpezlivo zvažovať jednotlivé kroky. LEGO stavebnice Friends, Creator či Dots zároveň poskytujú množstvo univerzálnych námetov, ktoré môžu dieťa zabaviť na dlhé hodiny práve preto, že daná téma dieťa pri skladaní zaujíma.

Milovníčky zvierat poteší LEGO stavebnica so zvieracím námetom exotického papagája. Celá séria obsahuje niekoľko ďalších exotických zvierat z pralesa. Takáto zábava je určená pre všetky kreatívne a tvorivé deti. Stavebnica obsahuje 253 dielov.

Bígl, pudel a labrador. Traja verní kamaráti, ktorých si môže vaše dieťa zostaviť zo 475 dielov LEGO kociek. Súčasťou je aj miska, loptička a hračky na hranie. Stavebnica poskytne zdroj zábavy a zároveň pri zostavovaní kociek podporí predstavivosť, rozvinie disciplínu a trpezlivosť.

Stavebnica LEGO Friends pre náročnejších milovníkov kreatívnej zábavy. Určená je pre dievčenské publikum. Dievča sa zabaví až s 1 114 dielikmi stavebnice. Tá je tvorená prepracovaným domom na strome, jednotlivými miestnosťami, postavami (Mia, River, Olivia a Jackson) a príslušenstvom.

Harry Potter

Námet na hry a hračky s Harry Potterom je nekonečný. Každé dievča si medzi postavami nájde svojho favorita či favoritku. Kúzelnícky svet je magický a plný záhad. Hračky s motívom Harryho Pottera sú pre 7- a 8-ročné dievčatá veľmi zaujímavé, pretože kombinujú dobrodružstvo, kúzla a príbehy, ktoré ich fascinujú. Mnohé hračky predstavujú repliky kúzelníckeho sveta alebo obsahujú zaujímavé príbehy a poznatky z tejto knižnej a filmovej série.

Malí fanúšikovia Harryho Pottera si môžu vďaka tejto spoločenskej hre vyskúšať svoje poznatky z tohto kultového kúzelníckeho sveta. Ide o kartovú hru, ktorá obsahuje kartičky s postavami a scénami zo všetkých dielov Harry Potter. Hra je skvelý spôsob, akým si dieťa môže trénovať pamäť. Obsahuje hraciu kocku, presýpacie hodiny a 55 kariet.

LEGO replika obľúbenej postavy škriatka Dobbyho. Skladá sa zo 403 dielikov a verne napodobňuje túto filmovú postavu. Dobby disponuje otáčacou hlavou i rukami. Súčasťou príslušenstva je LEGO ponožka (symbol slobody), kniha torta. Súčasťou je tiež podstavec s menovkou.

Plyšová sova Hedviga predstavuje vernú repliku tejto kúzelníckej – poštovej sovy, ktorej majiteľom bol Harry Potter. Plyšová hračka dokonca vydáva zvuky a po vložení ruky dokáže otáčať aj hlavou. Výška sovy je 30 cm.

Bábiky Barbie

Barbie je už navždy nadčasovým zdrojom zábavy, rozvoja predstavivosti a fantázie u mladých dievčat. Hranie sa s bábikami u dievčat podporuje rozvoj sociálnych zručností. Imaginácia a tvorba príbehov rozvíja ich kreativitu. Zároveň sú zdrojom zábavy a inšpirácie. Mnohé Barbie je možné obliekať a stylovať. Niektoré obsahujú dokonca príslušenstvo, na ich skrášľovanie. Dievčatá môžu experimentovať s doplnkami a oblečením. Zároveň sú aj Barbie vo svete hračiek predstaviteľkami diverzity farieb pleti a rozličného vzhľadu.

Typický dokonalý Barbie vzhľad, nádherné ružové šaty, dlhé vlasy, ohybné kĺby a nechýbajú ani doplnky do vlasov. Barbie je vysoká 33 cm. Vyrobená je z odolného plastu. Každé dieťa, ktoré má rado hru s bábikami, si Barbie zaručene zamiluje.

K samotnej Barbie nesmie chýbať Ken. V tomto prípade ide o repliku filmovej postavy Kena z populárneho filmu. Tomu prislúcha aj špeciálny outfit zahŕňajúci realistický štýl oblečenia. Súčasťou príslušenstva je takisto surf. Ken je vysoký 32,3 cm a má ohybné končatiny.

Replika reálnej postavy, speváčky Gloria Estefan, ktorá je oblečená v outfite z videoklipu piesne Get on Your Feet – Barbie z roku 1989. V rámci príslušenstva je tiež mikrofón so stojanom. Barbie – Gloria Estefan vzdáva touto replikou speváčke hold. Vhodná je tak do zbierky, ako aj na hranie.

Kreatívne sady

Kreatívne sady sú skvelým spôsobom, ako podporiť tvorivosť a rozvoj zručností u dievčat vo veku 7 a 8 rokov. Kreatívne sady pre dievčatá v tomto veku ponúkajú príležitosť experimentovať, rozvíjať svoje schopnosti a vytvárať veci podľa vlastného vkusu a fantázie. Sú to skvelé prostriedky na zábavu a vzdelávanie zároveň. Obsahujú materiály a návody na vytváranie rôznych DIY projektov, ako napríklad výrobu vlastných dekorácií do izby, šperkov alebo umožňujú realizovať vlastné umelecké počiny.

Nechajte vaše dieťa objaviť v sebe skutočnú kreativitu. Detský hrnčiarsky kruh dokáže poskytnúť kopec zábavy a súčasne umožňuje precvičovať jemnú motoriku, zručnosti, predstavivosť a rozvíjať kreativitu. Balenie obsahuje okrem hrnčiarskeho kruhu na batérie aj modelovaciu hmotu, maliarsku paletu, farby, štetce a mnoho ďalšieho príslušenstva.

Malá parádnica sa zaručene poteší tejto DIY sade, vďaka ktorej si môže vyrobiť originálne ozdoby do vlasov. Kreatívna sada obsahuje rôzne prvky na výrobu šperkov do vlasov – retiazky, prívesky, klipy, čelenku, farebné koráliky, okvetné lístky a mnoho iného. Nechajte dievča realizovať sa a tvoriť.

Svietiaca LED doska na obkresľovanie slúži na presvetlenie podkladu, vďaka čomu môže dieťa dokonale obkresliť predlohu. Následne ju môže ľubovoľne vyfarbiť alebo postupovať podľa predlohy. Trénuje si tak precíznosť, predstavivosť a trpezlivosť. Napájaná je prostredníctvom USB vstupu.

Vzdelávacie hry

Vzdelávacie hry pre 7- a 8-ročné dievčatá sú vhodné, pretože v ich veku deti aktívne absorbuje nové informácie a majú veľký záujem o objavovanie a učenie sa nových vecí. Tieto hry sú zábavné a zároveň poskytujú príležitosť pre deti rozvíjať rôzne schopnosti a zručnosti. Pomáhajú podporovať ich vzdelávanie a mentálny rozvoj prostredníctvom aktívnej hry a interakcie. Vzdelávacie hry pre 7- a 8-ročné dievčatá kombinujú zábavu s príležitosťou učiť sa nové veci. Tieto hry podporujú kognitívny vývoj, logické myslenie a riešenie problémov.

Vzdelávacia spoločenská hra, ktorá sa v tomto veku zaručene osvedčí. Školské povinnosti nepustia a vzdelávacia hra s elektronickou násobilkou umožňuje dieťaťu naučiť sa počítať malú a veľkú násobilku, a to zaujímavou a hravou formou. Cieľom je správne zapojenie elektronického obvodu, aby sa rozsvietilo zelené svetlo. K dispozícii je viac ako 200 príkladov.

Oboznámenie sa so životným prostredím už v mladom veku je veľmi dôležité. Deti sa vďaka tejto vzdelávacej sade môžu oboznámiť prostredníctvom 17 experimentov s rôznymi prírodnými javmi. Súčasťou balenia je vedecké náradie i potrebné látky na realizáciu experimentov. Dieťa spozná, čo je to skleníkový efekt, prečo sa topia ľadovce, porozumie oceánskym prúdom a mnoho ďalšieho.

Pracovný zošit obsahuje zaujímavé texty – rozprávky a príbehy, ktoré dbajú na to, aby si dieťa čítalo všetko pozorne a následne riešilo príslušné úlohy. Cieľom je, aby dieťa pri riešení úloh dokázalo rozvíjať logické myslenie a v prípade nevedomosti požiadalo o pomoc dospelého.

Hudobné hračky

Záujem o hudobné umenie rozhodne treba rozvíjať, hlavne v prípade, že dieťa o takúto umeleckú aktivitu prejaví záujem. Neznamená to, že dieťa musí v hudbe okamžite nájsť vášeň a hrať na husle či klavír, no vďaka viacerým hudobným hračkám je možné zistiť, či má dieťa k takejto forme umenia vzťah. Tanec, spev či hudobné nástroje. Dôležité je, že takéto hračky hudobného charakteru môžu u dievčaťa prebudiť záujem o noty a tóny. Kúpiť hudobnú hračku ako darček pre 7- až 8-ročné dievča znamená, že sa dieťa môže zábavnou formou oboznámiť s hudbou a takýmito umeleckými aktivitami. V takomto mladom veku je možné u dieťaťa prebudiť záujem aj o hudobné umenie. Rozvíja sa tiež motorika a koordinácia.

S týmto darčekom si užije dievča zaručene kopec zábavy. Mikrofón je možné jednoducho bezdrôtovo prepojiť s televízorom, notebookom alebo mobilom. Stačí spustiť karaoke pieseň a dievča môže spievať rad za radom. Z obyčajnej zábavy sa razom môže vyvinúť vášeň a dieťa si zamiluje spev ako hobby.

Malá tanečníčka si môže dlhé hodiny zábavy užiť vďaka interaktívnej tanečnej podložke. Obsahuje tanečnú hru Playdance a Stepmania. Možné je vyskúšať si ľahšie i náročnejšie tanečné kreácie. Podložka disponuje USB adaptérom a nevyžaduje si žiadne externé napájanie. Funguje systém Plug & Play. Tanečný darček dokáže veľmi milo prekvapiť i potešiť.

Dievča sa vďaka tejto hre zoznámi s hudobnými tónmi a notami. Súprava predstavuje kombináciu zábavy a vzdelávania. Cieľom je rozvíjanie kreativity pri procese zostavovania tejto hudobnej skrinky. Súčasťou je návod. Dieťa si rozvíja svoje zručnosti, trénuje motoriku, zapája kreativitu a výsledkom sú zvučné hudobné tóny z hudobnej skrinky.

Puzzle

Pre niekoho možno puzzle nepredstavujú zdroj zábavy, no faktom je, že ako darček poskytujú dievčatám vo veku 7 až 8 rokov množstvo benefitov. Puzzle podporujú logické myslenie, logické riešenie problémov a zabezpečujú rozvoj jemnej motoriky, keďže deti manipulujú s rôznymi tvarmi a veľkosťami puzzle dielov. Hranie s puzzle tiež stimuluje kognitívne schopnosti, ako je vnímanie priestoru, farieb a vzorov, čím sa posilňuje schopnosť koncentrácie. Skladanie si vyžaduje aj trpezlivosť. Puzzle predstavujú spôsob, ako podporovať spoluprácu a komunikáciu, ak deti riešia úlohy spoločne. Kúpiť puzzle ako darček pre 7- až 8-ročné dievča znamená nielen poskytnúť mu kreatívnu zábavu, ale aj podporiť rozvoj kognitívnych schopností. Navyše máte možnosť ako darček vybrať puzzle s obľúbenou tematikou.

Tematické puzzle s ikonickou filmovou postavou Wednesday, ktorá sa stala mimoriadne populárnou práve vďaka seriálovej podobe na platforme Netflix. Puzzle sa skladajú z 300 dielikov.

Viaceré dievčatá majú vzťah k mačkám či psom veľmi silný. Trefl puzzle obsahujú 500 dielikov, z ktorých po zložení vznikne obraz niekoľkých mačiek. Výsledný rozmer obrázka je 48 x 34 cm.

Jednoduché puzzle s abstraktným motívom sa skladá zo 150 dielikov. Po zložení vznikne obraz vyjadrujúci Jednorožce pri západe slnka s výsledným rozmerom 49 x 36 cm.

Knihy pre deti od 7 rokov

V tomto veku ešte žiadne dieťa nemožno považovať za skúseného čitateľa. Práve preto je rozvoj čitateľskej gramotnosti veľmi dôležitý. Čítanie kníh je síce primárne o rozvíjaní čitateľských schopností, no práve tematické, náučné, beletristické či zábavné žánre môžu dievča osloviť natoľko, že v čítaní si nájde skutočnú záľubu. Zaujímavé knižné príbehy môžu podnecovať predstavivosť, povzbudzovať nové záujmy a podporovať etické hodnoty. Čítanie kníh tiež rozvíja kognitívne schopnosti, ako je koncentrácia a analytické myslenie. V neposlednom rade sa vďaka rôznym príbehom rozvíja empatia, schopnosť asociácie, sociálnej interakcie a kreativita.

Mladé nadané dievčatko v sebe objaví superschopnosť pohybovať predmetmi na diaľku. Príbeh Matildy je plný očakávaní, originálnych nápadov a námet knihy ešte z roku 1988 si našiel množstvo fanúšikov a aj preto je pravidelne bestsellerom. Ako príbeh Matildy dopadne, čím si prechádza a ako využije svoje schopnosti?

Dieťa sa dozvie, že včely nikdy nespia a hviezdovky nemajú mozog. Malé dievča môže vďaka pekným ilustráciám a veľmi zrozumiteľným informáciám odhaľovať zaujímavé fakty, ktoré budú zaručene šokujúce aj pre dospelého.

Chyby v živote boli aj budú. A robenie chýb nie je chyba. Desať príbehov skutočných géniov je toho jasným dôkazom. Vynálezy, ktoré boli objavené len vďaka chybám, dieťa utvrdia v tom, že ani diktát nemožno napísať vždy bez chyby.

Logické stolové hry a hlavolamy

Pri hraní niektorých logických hier neraz zaváha aj dospelý. Detský mozog je však plný prekvapení. Ak chcete, aby dievča darčekom rozhýbalo svoje mozgové závity, potom sú takéto stolové hry vhodným prekvapením. Hry tohto druhu poskytnú dlhé hodiny zábavy, ale súčasne rozvíjajú logické a kritické myslenie, čo stimuluje intelektuálny rast dieťaťa. Analytické zmýšľanie, nevyhnutnosť riešenia problémov, chyby a strategické postupy. Všetko vedie k rozvoju kognitívnych schopností. Dieťa trénuje svoju koncentráciu i trpezlivosť. Niekedy je nevyhnutné, aby prijalo neúspech a začalo znova. Darček, ktorý zabaví, potrápi i naučí.

Táto logická stolová hra predstavuje hlavolam, ktorý sa skladá z farebných rébusov. Dôležité je farebné drahokamy umiestniť do obojstrannej dosky tak, aby z nich vzniklo diamantové srdce. Zároveň hra ponúka dva rôzne spôsoby využitia. Celkovo táto hra poskytne až 120 logických rébusov, ktoré dieťa môže usilovne riešiť.

Pútavá logická hra sa skladá zo štyroch magnetických dosiek. Trik je v tom, že je dôležité dosky zložiť tak, aby všetky diely pasovali podľa herného plánu. Ak sa to dieťaťu podarí, hlavolam je vyriešený. Kvadrilion umožňuje vysokú mieru variability. Vďaka tomu prehlbuje svoje analytické schopnosti, logické myslenie a učí sa udržiavať sústredenosť.

Táto logická hra naozaj preskúša dieťa v tom, ako dokáže používať svoje strategické, logické a analytické myslenie. Každý ťah si musí hráč dobre premyslieť, pretože v jednej hre má len 9 ťahov. Súčasne musí dieťa sledovať pohyby ostatných hráčov a vyhodnocovať priebežne vlastné kroky.

Plyšové hračky

V tomto veku sú už pylšové hračky primárne pozornosť či symbolika, ktorá však dokáže vyčarovať úsmev na perách. Každé 7- až 8-ročné dievča má svojho obľúbeného plyšáka, ktorý je verným spoločníkom alebo príjemnou spomienkou. Plyšová hračka dokáže uvoľniť stres i emocionálne napätie. Darček v podobe plyšáka nikdy neurazí, zvlášť, ak sa dokážete trafiť do vkusu dievčaťa.

Populárna myška od Walta Disneyho Minnie je vyrobená z mäkkého a hebkého plyšu. Plyšová hračka má veľkosť 36 cm.

Detailne vypracovaná plyšová mačka. Replika podľa skutočného plemena dlhosrstej britskej mačky. Hračka je vyplnená vláknami, ktoré sú vyrobené z recyklovaných PET fliaš. Plyšová hračka je zdravotne bezpečná a súčasne je ECO-Friendly.

Veľký plyšový medveď Miki meria 110 cm a pre dievča bude ako darček, nepochybne, veľkým prekvapením. Vhodný je ako posteľový mojkáčik, ale súčasne aj ako oporný vankúš. Vhodný je ako pre menšie, tak aj pre väčšie deti.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(87.8%)