Hračky a darčeky pre 4-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 4-ročné dievča

Štvorročné dieťa sa vyznačuje vynaliezavosťou, dlhodobými hrami už ho nezaujmete, rado skúša nové veci, preto musia byť hry predovšetkým nápadité. Už dokážu lepšie ovládať svoje emócie, obdobie vzdoru je už šťastne za vami. Dieťa už dokáže bez problémov uchopiť ceruzku alebo štetec a zlepšilo sa v kreslení tvarov. Vie dobre vyfarbovať, skladať skladačky i puzzle. Výber vhodného darčeka či hračky pre 4-ročné dievčatko však nemusí byť vôbec ľahký. Niekedy chýba inšpirácia a máte pocit, že ste už vyskúšali úplne všetko.

Publikované: 08.11.2023
Aktualizované: 13.11.2023

Pozreli sme sa na najhľadanejšie a najpredávanejšie hračky v danej kategórii a pozreli si rôzne diskusie a fóra, v ktorých mamičky rozoberajú, čo ich deti v tomto veku zaujíma. Akú hračku teda vybrať pre 4-ročné dievčatko? Stále sú dobrou voľbou bábiky, Play-Doh, kreatívne sady či domčeky pre bábiky. Dieťa sa výborne zahrá s 3D puzzle alebo hudobným nástrojom. Naše tipy budú pre vás skvelou inšpiráciou pri výbere.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Zvieratá a figúrky5*Zobraziť produkt
LEGO stavebnice5*Zobraziť produkt
Detská čajová sada5*Zobraziť produkt
Hrejivé plyšové zvieratká5*Zobraziť produkt
Kreatívne sady5*Zobraziť produkt

LEGO Disney aj LEGO Friends

Stavebnice akéhokoľvek druhu sú v tomto veku stále žiadané. Deti učia trpezlivosti, stále zohrávajú výraznú rolu pri trénovaní si motoriky. Môžu si vytvárať stavby podľa predlohy i podľa vlastnej predstavivosti, vytvárať si vlastné príbehy. LEGO slúži na podporu kreativity a fantázie, od detí vyžaduje koncentráciu a schopnosť sústrediť sa. Na výber je množstvo námetov, preto treba vybrať niečo, čo dieťa zaujíma, aby ho stavebnica zabavila na naozaj dlhý čas a chcelo sa k nej vracať.

Milovníčky domčekov pre bábiky a stavebníc poteší LEGO Gabinin kúzelný domček. Stavebnica pre deti od 4 rokov obsahuje 498 dielikov. V domčeku s 3 poschodiami sa nachádza 6 farebných izieb, medzi inými herňa, kuchyňa, umelecká izba. Súčasťou balenia sú mini bábika Gabi a 3 figúrky – Panda Ťapka, Rybomačka a Koláčik.

Myšiak Mickey, Minnie a Pluto sa vydávajú kempovať. Karavan stačí napojiť za auto a preniesť sa do rozprávkového sveta plného zážitkov. 103 LEGO kociek slúži na precvičenie jemnej motoriky a podporu predstavivosti a kreativity. Treba pripraviť táborák a kempovanie môže začať.

Pre deti od 4 rokov je vhodná 154-dielna stavebnica s motívom Ľadového kráľovstva. Stavebnica obsahuje postavičky princeznej Elsy, Anny, minifigúrku snehuliaka Olafa a 3 mini snehuliačikov. S Ľadovou ríšou zázrakov Anny a Elsy si môže malá slečna prehrávať obľúbené scény zo známej rozprávky, ale aj vytvárať si nové a rozvíjať svoju kreativitu.

Hrejivé plyšové zvieratká

Plyšáci v podobe rôznych zvieratiek slúžia predovšetkým na zohriatie počas chladných dní, ich druhou výhodou je, že pôsobia upokojujúco. Môžu sa stať parťákom počas dňa, ale tiež zohriať pri večernom zaspávaní. V zime ich stačí vložiť do mikrovlnky a zohriať (cca 2 min., treba sa držať času stanoveného výrobcom), v lete zas môžu slúžiť na ochladenie, stačí ich vložiť do mikroténového vrecka a dať do chladničky na určitý čas. Hrejiví plyšáci zvyčajne obsahujú vonnú zložku, takže dieťaťu bude teplo (v lete ho zas zvieratko príjemne ochladí), plyšák príjemne prevonia jeho izbu a dieťa upokojí.

Hrejivý plyšák v tvare ovečky slúži na pomaznanie i vyhriatie detskej postieľky. Náplň z prosa a ľanových semienok je 100-percentne prírodná, poteší aj príjemná vôňa levandule. Ovečku stačí vložiť na 1,5 minúty do mikrovlnnej rúry a vydrží hriať až 2 hodiny. Vhodná je pre deti už od 3 rokov.

Hrejivá líška s výškou 35 cm vonia po levanduli priamo z Francúzska. Plyšák prehreje studenú postieľku a po nahriatí uľaví od bolesti. Povrch je tradične z jemného plyšu, náplň je prírodná (proso a ľanové semienka). Zvieratko je vhodné pre dievčatá i chlapcov.

Hrejivý plyšák z radu Warmies zahreje i pohladí. Dobre sa osvedčil ako mojkáčik aj ako kamarát na zahriatie studenej postieľky. Aj v tomto prípade očarí upokojujúcou vôňou levandule. Náplň štandardne tvorí proso a ľanové semienka.

Kočíky pre bábiky

Deti sa predovšetkým v predškolskom veku snažia napodobňovať svojich rodičov. Sú pre ne prvým vzorom, preto chcú robiť všetko ako oni. Dievčatá sa rady hrajú na mamičky, bábiky sú ich deti. Týmto spôsobom sa u nich rozvíja fantázia, predstavivoť i jemná motorika. Zároveň dochádza k rozširovaniu slovnej zásoby a zdokonaľovaniu komunikačných schopností. Prispieť k formovaniu charakteru a zrelosti dieťaťa môže aj taká jednoduchá hračka ako kočík pre bábiky.

Kočík 3 v 1 obsahuje hlbokú vaničku, dá sa zmeniť na športový kočík a k dispozícii je i autosedačka. Jednotlivé časti sa dajú ľahko meniť. Dieťa si tak môže vybrať, či chce „bábätko“ voziť poležiačky alebo posediačky, prípadne ho chce voziť v autosedačke, teda v aute. Maximálna veľkosť bábiky je 42 cm. Kočík má rozmery 64 × 38,5 × 54,5 cm.

Kombinovaný kočík vhodný pre bábiky do veľkosti 52 cm. Má nastaviteľnú rukoväť (62 až 79 cm), preto ho poľahky prispôsobíte výške dieťaťa. V priebehu niekoľkých sekúnd ho prestavíte na kočík na jogging. V balení nechýba prebaľovacia taška, strieška chrániaca bábiku pred slnkom a vetrom ani košík na uloženie vecí potrebných pre „bábätko“. Kočík je vhodný pre deti od 3 do 6 rokov.

Skladací kočík pre bábiky s taškou a doplnkami. Disponuje ozdobným vakom, prešívaným krytom na vaničku, skladacím slnečníkom, matracom a dekou s jemným chlpom aj vankúšom v tvare cukríka. Retro kočík so španielskym dizajnom je vhodný pre bábiky do veľkosti cca 42 cm.

Detská čajová sada

Fantázii sa medze nekladú, platí to v každom veku. Štvorročná slečna sa vďaka čajovej sade môže zahrať na piknik s kamarátkou či rolovú hru „na čajový večierok“. Môže si otvoriť reštauráciu alebo kaviareň a hrať sa osamote i s priateľmi. Čaj môže uvariť pre seba, svoje bábiky, plyšové hračky, ale aj pre súrodencov a rodičov. Detská čajová sada môže byť súčasťou detskej kuchynky, ale poslúži aj ako samostatná hračka na rozširovanie predstavivosti.

Roztomilá drevená čajová sada pozostáva z drevenej kanvičky, kanvičky na mlieko, cukorničky, 2 šálok a podšálok, 2 lyžičiek, plátka citróna a mäty a tácky. Kvalitné spracovanie a jemná farebnosť oslovia vás i malú slečnu. Všetky „ingrediencie“ na zábavné čajové popoludnie s priateľmi nájdete v balení.

Kovová čajová sada v kufríku výborne poslúži na hranie rolí, ktoré je dobré na rozvoj sociálnych zručností a pre detskú predstavivosť. Sada pozostáva z 2 čajových šálok, 2 podšálok, kanvice s vekom a tácky. Vhodná je pre deti od 3 rokov.

S týmto čajovým servisom sa nebude podávať len čaj, ale aj zákusky. Okrem kanvičky na čaj a šálok totiž obsahuje aj stojan s cukrovinkami a kliešte na ich podávanie. S čajovým servisom si dieťa môže zlepšiť kreativitu a koordináciu rúk a očí, ale tiež sa naučí komunikovať s hosťami, čiže si zlepší sociálne zručnosti.

Zvieratá a figúrky

Na zvýšenie detskej predstavivosti poslúžia figúrky zvieratiek, ktoré sú vo veku 4 rokov medzi deťmi veľmi obľúbené. Či už ide o samostatné figúrky alebo sady, umožnia dieťaťu realizovať rôzne príbehy a premietnúť do nich svoje predstavy. Trénujú si pomocou nich kreativitu, rozvíjajú asociačné schopnosti i sociálne zručnosti. Pre deti sú zdrojom zábavy, ktorý im umožňuje mnohému sa naučiť.

Ide o figúrku z kolekcie bayala, ktorá si kladie za cieľ prebudiť v deťoch fantáziu tým spôsobom, že ich prenáša do čarovného, snového sveta. Figúrka kobyly morského jednorožca poteší precíznym spracovaním. Je vyrobená z tvrdého, kvalitného gumového materiálu a ručne maľovaná.

Postavička Izzy zo série My Little Pony je detailne spracovaná, dokáže vydávať zvuky, svieti a prehráva hudbu z jej piesne Fit Right In (3x LR44 batéria je súčasťou balenia). Dodáva sa s doplnkami na úpravu – hrebeňom a 7 náramkami. Výška hračky je 20 cm.

Realistická fugúrka s výškou 12,5 cm je vhodná pre deti od 4 rokov. V balení sa nachádzajú doplnky na úpravu hrivy vrátane kefy, korálok a sponiek. Ozdobovaním koníka môže mladá slečna stráviť hodiny zábavy a rozširovať svoju predstavivosť.

Hry na povolania

Hry na profesie umožňujú deťom experimentovať s rôznymi povolaniami, čím rozvíjajú ich predstavivosť a kognitívne schopnosti. Hranie hier na povolania podporuje aj rozvoj jemnej motoriky a koordinácie pohybov, keďže deti manipulujú s rôznymi predmetmi. Hry na povolania podporujú sociálnu interakciu a budujú sociálne zručnosti, pretože väčšinou sa deti hrajú medzi sebou alebo s rodičmi. Takéto imitácie povolaní u dieťaťa rozvíjajú kreativitu, predstavivosť a celkovo urýchľujú kognitívny vývoj.

Drevený lekársky kufrík obsahuje 16 kusov lekárskeho náčinia. Všetky predmety sú vyrobené z dreva. Nechýba tlakomer, fonendoskop, nožnice či striekačka. Dievča si pri hraní s takýmito hračkami trénuje jemnú motoriku a zároveň interaguje s ostatnými deťmi či dospelými vďaka hraniu sa na lekárku.

Kadernícky kufrík obsahuje imitáciu fénu, zrkadlo, štipce do vlasov, hrebeň a ďalšie doplnky. Vďaka nim sa môže dieťa zahrať na skutočnú kaderníčku. Celé príslušenstvo je uložené v praktickom a priesvitnom plastovom kufríku.

Zvieracia lekárka v akcii? Dievča sa môže zahrať na šikovnú veterinárku a pomôcť chorým zvieratkám. Pracovný stôl disponuje potrebným lekárskym príslušenstvom. Niektorému zvieratku pomôže náplasť, iné bude potrebovať injekciu. Nechajte malú veterinárku pomáhať zvieratkám.

Domčeky pre bábiky

Domčeky pre bábiky sú v tomto veku stále klasikou, ktorá žiadnu malú slečnu a milovníčku bábik neomrzí. Čo by to predsa bolo za scénky a hry bez toho, aby bábiky nemali kde bývať. Domčeky pre bábiky pre 4-ročné dievčatá predstavujú darček, ktorý podporuje rozvoj ich kreativity, sociálnych zručností a umožňuje im naplno sa realizovať vo svojej fantázii. Hranie sa s bábikami v domčekoch posilňuje ich sociálne schopnosti, keďže deti môžu hrať rôzne úlohy a interagovať s inými bábikami.

Štvorposchodový domček ukrýva 5 izieb, točité schodisko, výťah, garáž a dvor s bazénom. Nachádza sa v ňom 30 ks nábytku a je prispôsobený pre bábiky s výškou do 30 cm. Výška domčeka je až 136 cm a váži 26 kg. Vyrobený je z masívu, textílií a plastov, konštrukcia je odolná a pevná.

Detailne vypracovaný domček pre bábiky je vhodný pre menšie bábiky do veľkosti 12 cm. Jeho hlavnou výhodou je kvalitné materiálne spracovanie. Súčasťou domčeka je aj 12 ks nábytku. Na výšku má domček 63 cm. Kreatívnym prvkom je funkčný zvonček či posuvné dvere.

Barbie dom je určený pre bábiky s maximálnou výškou 30 cm. Dom má jednu spálňu, kúpeľňu, jedáleň, kuchyňu, obývaciu izbu a šatník. Vybavený je vkusným Barbie nábytkom. Celkovo obsahuje až 30 kusov rôznych doplnkov. Nechýba ani terasa a štýlová hojdacia stolička.

Vystrihovačky a origami pre deti

Vystrihovačky a origami pre 4-ročné dievčatá sú darčekom, ktorý nielen poskytuje dlhotrvajúcu zábavu, ale podporuje ich jemnú motoriku, kreativitu a koncentráciu. Tieto jednoduché výtvarné prostriedky umožňujú deťom experimentovať s vytváraním rôznych tvarov a vzorov, čím rozvíjajú ich motorické schopnosti a presnosť. Vystrihovačky a origami podporujú okrem toho kognitívne schopnosti, ako sú predstavivosť či estetickosť. Takéto kreatívne aktivity stimulujú záujem dieťaťa o umeleckú tvorbu a umelecké vnímanie.

Celé hodiny tvorivej zábavy si môže dieťa užiť aj vďaka 24 kusom utešených tvárí. Dieťa skladá skladačku podľa návodu, pričom je dôležitá koordinácia motoriky a očí. Sada obsahuje papierové časti tváre, ktoré je len potrebné poskladať dokopy podľa priložených inštrukcií. Aktivita je skvelá na sústredenie.

Líška, pes, mačka či kravička poskladané z papiera. Univerzálna zábava v podobe origami u detí povzbudzuje kreatívne vnímanie. Súčasne sa veľmi dobre rozvíja motorika a napreduje prepájanie zmyslov pri koordinácii rúk a očí. Zaujímavé skladanie z papiera dieťa zaručene poteší.

Špeciálna kreatívna sada origami sa skladá zo zvieratiek zo ZOO. Vďaka tomu, že ich dieťa zloží, môžu spoločne tráviť čas v prírode. Súprava obsahuje zvieratká, ako slon, tiger, gepard, zebra alebo žirafa. Nechýba ani praktický návod. Dieťa v sebe môže objaviť skutočný talent a výtvarný cit.

Hudobné nástroje pre deti

Vzťah k umeniu sa v mnohých prípadoch u detí formuje už v ranom veku. Ak teda vyberáte vhodné hračky a chcete, aby sa u dievčaťa vytvorila pozitívna väzba s umením, darček v podobe detských hudobných nástrojov môže byť vhodnou voľbou. Dieťa môže vďaka takýmto hračkám spoznávať svet zvukov, rytmu a hudby. Počúvanie rytmických pesničiek deti v tomto veku veľmi baví. Hraním na detské hudobné nástroje si dieťa zlepšuje svoje motorické zručnosti a zapája vlastnú fantáziu pri vytváraní či napodobňovaní zvukov. Hudba podporuje emocionálny vývoj, umožňujúc deťom vyjadriť svoje emócie prostredníctvom zvuku a rytmu. Kúpiť hudobný nástroj ako darček pre 4-ročné dievča nielen rozvíja jej hudobné nadanie, ale aj vytvára prostredie pre radosť a kreativitu prostredníctvom umeleckého prejavu.

Pre malé umelkyne môže byť vhodným darčekom detské programovateľné piano so 61 klávesmi. Klávesy majú rozsah 16 rôznych tónov. Zvuk klavíra je možné zmeniť aj na akustiku gitary alebo bicie. Prehrávať je možné aj demo skladby, nastaviť tempo, rytmus či hlasitosť. Detské piano ľahko pripojíte k mobilu, tabletu či reproduktorom. Piano je nabíjateľné.

Malá hudobná virtuózka si môže vyskúšať tento detský saxofón, ktorý obsahuje 8 demo pesničiek s hudobným aranžovaním, 8 piesní bez aranžmánov alebo 6 rytmických doprovodov. Saxofón je možné pripojiť k smartfónu, CD prehrávaču alebo mp3 prehrávaču. Potrebné je mať k dispozícii audio kábel. Saxofón je napájaný 3 ks R6/AA batériami. Tie nie sú v balení.

Hudobné vystúpenie si malá muzikantka môže pripraviť aj hraním na ťahacej harmonike. Deti sa môžu vďaka tejto hračke zoznámiť aj s menej štandardným hudobným nástrojom a vyskúšať si vytvárať jednoduché tóny.

Knihy pre deti od 4 rokov

Knižné príbehy a rôzne knižné ilustrácie u detí stimulujú predstavivosť, obohacujú ich slovnú zásobu a u detí vzbudzujú zvedavosť, čo vedie k interakcii na konkrétne podnety. Okrem toho čítanie kníh vytvára priestor pre rodičov a deti na trávenie spoločného času a budovanie puta medzi nimi. Knižný darček tiež podporuje koncentráciu a pozornosť, keďže deti sa učia sústrediť na príbeh a obrázky. V neposlednom rade knihy ponúkajú príležitosť pre deti objavovať nové svety a učiť sa novým veciam v zábavnej a vzrušujúcej forme.

Knižka odovzdá jasné posolstvo o tom, čo je to skutočné priateľstvo. Napriek tomu, že na prvé počutie, lev a vtáčik, nie je toto kamarátstvo úplne typické. Lev však má srdce postarať sa o zraneného vtáčika, zažívajú spolu rôzne dobrodružstvá, no vtáčik musí letieť so svojím kŕdľom preč. Ako dopadne ich vzájomné priateľstvo?

Pom Pom je unikátom medzi rozprávkami. Knižka obsahuje pútavé príbehy o legendárnom Pom Pomovi, ktorý vyčkáva na svoju kamarátku Bambuľku. Cieľom týchto rozprávok je zaujať, rozosmiať, no priniesť aj konkrétne posolstvá. Zasaďte dieťa do sveta Pom Pomových dobrodružstiev.

Spojenie zvierat a farieb predstavuje perfektnú kombináciu, ako sa zoznámiť s ríšou zvierat a súčasne spoznať všetky farby od alabastrového krokodíla cez žlté motýle až po viacfarebné hady. Nádherné fotografie zvierat dokážu dieťa zaujať a zároveň dieťa získava nové vedomosti.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(93%)