Hračky a darčeky pre 11- a 12-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 11- a 12-ročné dievča

Radi by ste obdarovali dievča vo veku 11 – 12 rokov? Chýbajú vám nápady na narodeninové či vianočné darčeky? Potrebujete inšpiráciu? Do tohto článku sme vybrali najobľúbenejšie kategórie hračiek a produktov, ktoré ľudia v prípade obdarovania 11- a 12-ročných dievčat najčastejšie vyhľadávajú. Aby sme vám pomohli čo najviac a výber ešte viac zjednodušili, vybrali sme tiež konkrétne hračky a produkty. Veríme, že vám naše inšpiratívne nápady pomôžu a nájdete medzi nimi ten darček, ktorý dievča poteší.

Publikované: 08.11.2023
Aktualizované: 13.11.2023

Výber darčeka pre 11- a 12-ročné dievčatá môže byť náročný, pretože v tomto veku sa ich záujmy, vkus a preferencie značne menia. Pri výbere darčeka je teda určite dobré vedieť, aké sú preferencie, záľuby a osobnosť obdarovávanej osoby. To však nie je pri výbere vhodného darčeka vždy možné. Niektoré dievčatá sa v tomto veku začínajú aktívne zaujímať o svoj vzhľad, poteší napríklad kozmetický kufrík, iné rady trávia čas nejakou kreatívnou činnosťou, rady počúvajú hudbu a podobne. Tu je niekoľko nápadov na vhodný darček pre 11- až 12-ročné dievča.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Bezdrôtové slúchadlá5*Zobraziť produkt
Selfie tyče5*Zobraziť produkt
Instantné fotoaparáty5*Zobraziť produkt
LEGO stavebnice5*Zobraziť produkt
Kozmetické kufríky5*Zobraziť produkt

Stavebnice LEGO

Stavebnice LEGO pre 11- a 12-ročné dievčatá predstavujú skvelý spôsob, ako podporiť ich kreativitu, logické myslenie a rozvoj konštrukčných zručností. V tejto vekovej skupine si dievčatá často užívajú stavebnice so zameraním na pokročilejšie a detailnejšie projekty, ktoré podporujú ich tvorivosť a technické schopnosti. Populárna je napríklad séria LEGO Architecture alebo LEGO Friends. Tieto stavebnice môžu obsahovať rôzne tematické sety, komplexnejšie modely a možnosť individuálneho prispôsobenia, čím podporujú ich schopnosť vytvárať a inovovať.

Séria stavebnice LEGO s označením Architecture patrí medzi deťmi k veľmi obľúbeným. Vhodná je aj pre dievčatá. Sada obsahuje 649 dielikov a v tomto prípade si môže dievča z LEGO kociek postaviť tie najznámejšie stavby z ParížaLouvre, Eiffelovu vežu, Víťazný oblúk a ďalšie.

Detailne spracovaná LEGO sada sa skladá z 2 010 kociek. Predlohou je budova Kvetinárstva a dizajnérskeho štúdia. Súčasťou sady sú tiež postavičky (9 figúrok) a rôzne doplnky. Modulárna budova je rozdelená do 3 častí.

Big Ben, Tower Bridge či Nelsonov stĺp a mnohé ďalšie si môžete postaviť zo 468 kociek LEGO stavebnice inšpirovanej mestom Londýn. Špeciálna séria LEGO Architecture je skvelým zberateľským kúskom.

Elektronika a príslušenstvo

Drobná elektronika ako darček predstavuje skvelý spôsob, ako potešiť každé dievča v tomto veku. 11- a 12-ročné dievčatá aktívne využívajú mobilné telefóny, tablety či notebooky a doplnková elektronika je praktickým darčekom, ktorý zaručene ocenia. Či ide o smart hodinky, Bluetooth slúchadlá, Bluetooth reproduktory, fotoaparát alebo iné elektronické príslušenstvo.

Bezdrôtové Bluetooth slúchadlá s funkciou potláčania hluku umožňujú počúvať hudbu bez zbytočného ruchu. Výdrž na jedno nabitie je približne 12 hodín. Poteší aj estetický a praktický sklápací dizajn. Nechýba integrovaný mikrofón.

Instantné fotoaparáty sa medzi menšími deťmi a mladými ročníkmi stávajú postupne hitom. Ich výhodou je, že dochádza k prakticky bleskovému vyvolaniu fotografie krátko po odfotení. Deti sa tak potešia, že s okamžitou platnosťou si môžu pozrieť na fotografie s kamarátkami zo školského výletu.

Malý prenosný Bluetooth reproduktor umožňuje prehrávanie hudby zo zdroja, ktorý disponuje rovnako tak Bluetooth rozhraním – telefón, televízor, tablet či notebook. Výdrž na jedno nabitie je až 5 hodín. Výkon reproduktora je 4,2 W RMS. Reproduktor váži len 209 g a má odolnosť IP67.

Praktická teleskopická selfie tyč s diaľkovým Bluetooth ovládaním. Teleskopická časť môže mať až 117 cm. Selfie tyč má protišmykovú rukoväť. Bonusom je tripod statívový stojan aj so závitom. Vyrobená je z hliníka, vďaka čomu je veľmi ľahká.

Kolobežky

Klasické kolobežky sú mnohými deťmi stále veľmi obľúbené. Ide o praktický dopravný prostriedok, ktorý sa zároveň ľahko ovláda. Elektrické kolobežky sa v posledných rokoch stali hitom medzi mladou generáciou i deťmi a súčasne sa stali veľmi obľúbeným dopravným prostriedkom. Elektrické kolobežky sú obyčajne navrhnuté tak, aby vyhovovali širokej škále detí bez ohľadu na pohlavie. Výrobcovia však vyrábajú modely špeciálne určené pre deti od určitého veku. Dievča v tomto období môže využívať kolobežku na rýchlejšiu formu prepravy do školy, na krúžky alebo v prípade, že sa chystá s kamarátmi von. Zároveň je elektrická kolobežka zdrojom zábavy.

Jednoduchá univerzálna kolobežka so skladacou konštrukciou je ideálnym dopravným prostriedkom do mestského i dedinského prostredia. Výhodu je ručná brzda priamo na riadidlách. Riadidlá je možné výškovo nastaviť a prispôsobiť tak výške postavy. Maximálna nosnosť je 100 kg.

Elektrická kolobežka GoGen má hliníkový rám a váži necelých 10 kg. Maximálna rýchlosť je 23 km/h a priemerný dojazd je 17 km. Pozitívom sú anti-defekt pneumatiky a skladacia konštrukcia. Poteší aj podsvietenie nástupnej plochy. Kolobežke nechýba ani predné LED osvetlenie. Brzda je na ľavej strane riadidiel. Kolobežka má automatický tempomat.

Jeden z najpredávanejších modelov elektrických kolobežiek má hliníkový rám. Kolobežka je vhodná pre deti i dospelých. Maximálna nosnosť je 120 kg. Integrované je predné i zadné osvetlene. Konštrukcia je skladacia. Kapacita batérie je 7.5 Ah.

Kozmetika a líčenie

Je dôležité mať na pamäti, že kozmetika a líčenie môžu pre 11- a 12-ročné dievčatá predstavovať novú záľubu, ale zároveň aj citlivú oblasť vo vývoji ich identity a sebapoznania. V tomto veku sa môže záujem o líčenie a kozmetiku zvyšovať, no je dôležité myslieť na to, že make-up či líčenie by rozhodne v tomto veku nemalo byť nevyhnutnou podmienkou. Pre dievčatá ide často o prirodzenú súčasť dospievania. Darček v podobe kozmetickej tašky, kozmetického kufríka či sady štetcov na líčenie môže dievčaťu zaručene vyčariť úsmev na tvári.

Darčeková kozmetická kazeta – kufrík obsahuje kompletnú sadu na líčenie vrátane 24 očných tieňov, 2 rúžov, 2 balzamov, 2 lakov na nechty, štetcov, obojstranného aplikátora a integrované je aj zrkadlo.

Praktická sada štetcov na líčenie radu Real Techniques Brushes Everyday Essentials obsahuje štetec na púder, štetec na aplikáciu krémového make-upu, štetec na očné tiene, štetec na rozjasňovač a hubku na tekutý make-up.

Cestovné kozmetické taštičky s motívom rozprávky Malý princ. Sada obsahuje tri kusy taštičiek v rôznych veľkostiach. Zabaliť do nich možno líčenie, make-up, štetce či potrebné príslušenstvo na líčenie. Taštičky sú vybavené zipsom.

Kreatívne tvorenie

Kreatívne tvorenie je pre 11- a 12-ročné dievčatá skvelým spôsobom, ako vyjadriť svoju individualitu a rozvíjať svoju umeleckú stránku. V tomto veku dievčatá rady skúšajú rôzne formy kreativity, ako je maľovanie, kreslenie, výroba šperkov, šitie, alebo vytváranie rôznych DIY projektov. Tieto aktivity nielen posilňujú ich umelecké zručnosti, ale aj podporujú sebavyjadrenie a tvorivé myslenie.

Maľovanie podľa čísel predstavuje systematický rozvoj predstavivosti. Postupným a trpezlivým vyfarbovaním vzniká na papieri obraz, ktorý pripomína konkrétnu predlohu. Súčasťou balenia nie je len pevné plátno, ale tiež kartónový stojan na tégliky s farbami, štetec, rámček a sada potrebných akrylových farieb.

Kvalitná modelovacia hmota je vhodná na výrobu rôznych dekorácií. Dievčatá tak pri modelovaní môžu rozvíjať svoju fantáziu a zručnosti. Vymodelovať môžu ľubovoľné predmety. Tie je možné následne vypiecť v rúre alebo variť vo vode.

LED tabuľa na obkresľovanie efektívne osvetľuje papier, na základe čoho je možné námet obkresliť. Napájanie je riešené prostredníctvom micro-USB. Takýto doplnok je ideálny pre dievčatá, ktoré rady kreslia a majú vnímanie pre umelecké a tvorivé aktivity.

Ak má dievča záľubu v maľovaní či kreslení, jej kreativitu a tvorivosť môžete podporiť aj zakúpením maliarskeho stojana a potrebného príslušenstva. Stojan má regulovateľné nohy pre nastavenie výšky stojana a takisto protišmykové body. Nastaviť je možné aj výšku držiaka. Vyrobený je z hliníka.

Knihy

Aktivita ako čítanie je jedinečný spôsob, ktorým možno u dieťaťa rozvíjať viaceré zručnosti a obohacovať ho o nové poznatky. Knihy nielenže rozvíjajú ich čitateľské schopnosti a celkovú čitateľskú gramotnosť, ale podporujú aj kognitívny rast a rozvoj predstavivosti. Kvalitné knižné príbehy môžu rozširovať ich vedomosti, podnecovať záujmy a pomáhať pri formovaní osobnostných hodnôt. Okrem toho čítanie rozvíja koncentráciu a kritické myslenie. Kúpou knihy nielen rozvíjate čitateľskú gramotnosť, ale podnecujete vášeň k čítaniu a u dieťaťa sa formuje pozitívny vzťah k zvládaniu dlhodobejších procesov pri postupnom čítaní strán, kapitol či viacerých knižných sérií.

Detská beletria ponúka príbeh plný magických záhad. Hlavnou hrdinkou je Luci, ktorá sa sťahuje do vily Evie. Všetko sa jej v novom domove zdá byť strašidelné. V skutočnosti však v sebe vila ukrýva magické tajomstvo, ktoré Luci bude odhaľovať. Mladá čitateľka sa tak môže ponoriť do objavovania záhad v magickom dome.

Jeden z bestsellerov v rámci beletrie pre deti. Ide o fantasy román pre mládež, ale aj dospelých. Príbeh rozpráva o jednorožke, ktorá sa snaží odhaliť pravdu o pôvode svojho druhu. Zmizli zo sveta všetky jednorožce?

Všetky svoje tajomstvá si môže mladé dievča zamknúť vo svojej tajnej „kúzelnej záhrade“. Priania, spomienky, tajomstvá, prvé lásky či svoje radosti i starosti. Tajný denník je zároveň ilustrovaný nádhernými obrázkami. Spätne môže byť takýto denník vskutku pamätnou spomienkou dospelej ženy.

Detské šperky a bižutéria

V tomto veku sa z malej parádnice stáva dievča, ktoré si v nemalej miere zakladá na svojom vzhľade. Prirodzene k tomu patrí nielen pekné oblečenie, ale aj rôzne doplnky. Šperky a bižutéria pre 11- až 12-ročné dievčatá predstavujú nielen estetický doplnok, ale je to aj výborný spôsob, ako podporiť ich sebavyjadrovanie a individualitu. Samozrejme, cieľom nie je takýmito darčekmi budovať u mladého dievčaťa status či dokazovať niečo svojmu okoliu. Ide primárne o záležitosť módy a štýlu. Aj preto šperky či bižutéria nemusia mať vysoké cenovky. Šperky tiež môžu mať emocionálnu hodnotu a slúžiť ako symbol osobitných udalostí či pamätných chvíľ. Týmto spôsobom sa darček stáva nielen módnym doplnkom, ale aj významným prejavom záujmu a pozornosti voči jej individuálnemu vyjadrovaniu.

Strieborná sada šperkov sa skladá z kôstkových náušníc a prívesku. Sada má dizajn korytnačky pričom v prívesku i náušniciach sú osadené ružové zirkóny. Samotné šperky sú vyrobené zo striebra a ošetrené vrstvou ródia. Náušnice majú zapínanie na puzetku.

Tento set šperkov je vyrobený z chirurgickej ocele. Farba kovu je strieborná. Set obsahuje náušnice so zapínaním na puzetku, prívesok s retiazkou a náramok s hrubšími očkami, ktorý je tak odolnejší proti pretrhnutiu. Všetky šperky majú dizajn štvorlístka.

Pri významnejšej príležitosti predstavuje tento strieborný náhrdelník s príveskom anjela skutočne pamätný darček. Primárne môže byť takýto šperk nositeľom symboliky. Vyrobený je zo striebra AG 925/1000 a v prívesku sú osadené takisto zirkóny. Dĺžka retiazky je 40 cm.

Pre mladú slečnu môže byť vhodným darčekom aj takáto kufríková šperkovnica so zrkadlom. Šperkovnica je uzamykateľná na kľúč. Má ružovú farbu. Vo vnútri má až 20 rôznych priehradiek na šperky a bižutériu.

Hudobné nástroje

Má mladé dievča vzťah k hudbe či hudobnému umeniu? Hrá už na nejaké hudobné nástroje alebo u nej chcete vzbudiť záujem o tento druh umeleckého prejavu? Hudobné nástroje pre 11- až 12-ročné dievčatá predstavujú darček, ktorý sa môže stať zábavou, koníčkom, no i vášňou. Hudobné nástroje nielenže podporujú rozvoj hudobných schopností a kreativity, ale umožňujú dievčatám objaviť svoju vášeň pre hudbu. Hudobné aktivity prispievajú k rozvoju jemnej motoriky, koncentrácie a disciplíny. Keď deti hrávajú na hudobné nástroje, rozvíjajú svoj hmat, sluch a vnímanie, čo má pozitívny vplyv na ich kognitívne schopnosti. Hudba je tiež prostriedkom na vyjadrenie emocionálnych stavov a podporuje sociálnu interakciu, keďže môžu hrať s priateľmi alebo rodinou. Dievča zároveň môže naplno prejaviť svoju kreativitu a tvorivosť.

Klávesy predstavujú cenovo dostupný variant akustického piana. Ideálne sú pre začiatočníkov. Ak chcete, aby sa vaše dieťa učilo základy, tento darček je ideálny. Casio má polovyváženú klaviatúru a má 61 kláves. Zahrať možno až 48 verných tónov. Reproduktory integrované a majú výkon 5 W. Nechýba ani USB MIDI konektivita.

Klasická španielska gitara Stagg má štandardný tvar určený pre pravákov. Gitara má vrstvený korpus a matný povrch. Osadená je štandardne 6 strunami z kovu a nylonu. Celkovo zahrá 19 podvalov. Ide o ideálny hudobný nástroj, na ktorom sa dievča môže učiť hrať.

Hudobný umelecký prejav môže byť reprezentovaný aj dychovým nástrojom, akým je trúbka. Tento model je určený pre začínajúcich trubkárov. Priemer ozvučnice je 125 mm a vŕtanie má 11,66 mm. Ventily sú zo zliatiny niklu a medi. V balení je aj handrička na leštenie, olej na ventily a nechýba ani nátrubok.

Stolové hry

Takéto spoločenské hry poskytujú hodiny zábavy a spoločenskej interakcie. Podporujú rozvoj kognitívnych schopností a strategického myslenia. Hranie stolových hier podporuje logické uvažovanie a plánovanie, čo prispieva k rozvoju ich analytických schopností. Tieto hry tiež podnecujú dieťa do tímovej spolupráce a komunikácie, keďže hráči sú v kontakte s ostatnými spoluhráčmi či súpermi. Hranie stolových hier je skvelým spôsobom, ako odpočívať od digitálnych zariadení a stimulovať mentálnu aktivitu. Pre 11- až 12-ročné dievča poskytnú stolové hry zábavu, ale aj podporia rozvoj jej myslenia, zlepšia spoločenské zručnosti a strategické myslenie, čím sa stáva takýto darček edukatívnym.

Svetoznáma a originálna spoločenská hra Scrabble, kde hrá každé písmeno svoju rolu. Dôležité je na základe pravidiel skladať vhodné slová a vyplniť tak prázdnu krížovku. Hráča núti ku kreativite, tvorivosti, nápaditosti a zároveň sa môže dieťa učiť novým slovám. Rozvíja sa tiež logické a taktické zmýšľanie.

Jedna z najobľúbenejších spoločenských hier. Hra je určená minimálne pre 2 a maximálne 8 hráčov, ktorí sa stanú tajnými superagentmi. V hre sa využívajú špeciálne krycie mená pre dva tímy hráčov – agenti vs superagenti. Dôležité je tiež vyhnúť sa počas hry vrahovi a odhaliť čo najviac protihráčov.

Kultová spoločenská hra vhodná pre celú rodinu. Počas tejto hry človek zapája, doslova, všetky svoje zmysly. Dôležité je počas hry spoluhráčom špecifickou formou oznámiť pojem, ktorý máte na kartičke. Bude to opis, kresba či pantomíma? Activity môže hrať až 16 ľudí súčasne, pričom vždy sú hráči v dvoch tímoch. Hra obsahuje 440 kariet a celkovo až 2 640 rôznych pojmov, ktoré treba uhádnuť.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(89.8%)