Najlepšia masť na krčnú chrbticu

Najlepšia masť na krčnú chrbticu a uvoľnenie svalstva. Ktorú (NE)Kúpiť?

Problémy s krčnou chrbticou u mňa súvisia predovšetkým s prácou za počítačom. Síce sa snažím sedieť rovno a striedať stoličku s fitloptou, nie vždy sedím správne. Keďže za počítačom trávim minimálne 8 hodín denne, bolo len otázkou času, kedy sa u mňa bolesť krčnej chrbtice objaví. Pri prvých príznakoch som sa začala obzerať po vhodnom kréme na uvoľnenie svalstva krčnej chrbtice. Vyskúšala som postupne niekoľko produktov z lekárne, medzi nimi Fix-krém-1, Algesal, Namman Muay krém, Dolgit a Flector EP gél.

Publikované: 12.02.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Samozrejme, pri bolestiach krčnej chrbtice sa netreba spoliehať len na zázračné krémy a masti, popritom sa snažím každý deň cvičiť, zmenila som vankúš (na anatomický) a viac sa strážim pri tom, ako sedím. Keď už sa však bolesť objaví, masť na krčnú chrbticu je na nezaplatenie. Pri hodnotení som brala ohľad na účinnosť produktu, zloženie, pre koho je produkt vhodný a aj na cenu, ktorá pri častom používaní krému môže výrazne zavážiť.

Masť na krčnú chrbticu

Najlepšia masť na krčnú chrbticu

Názov Hodnotenie Detail
Fix-krém-1   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Algesal krém   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Flector EP gél   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Namman Muay Active krém   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Dolgit krém   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt

Algesal krém

Ako prvý som podľa recenzií vyskúšala Algesal krém s obsahom kombinácie liečiv. Konkrétne proti bolesti podľa internetu pôsobia salicyláty a svalové napätie znižuje myrtekaín. Krém sa veľmi rýchlo vstrebával a účinkoval skutočne rýchlo (trvalo to niekoľko minút). Dávala som si ho ráno a večer po práci v menšom množstve krk. Mala som 50-gramové balenie (k dispozícii je aj 100-gramové), ale bohato mi postačilo na 15 dní, čo je odporúčaná dĺžka liečby. Krém sa má nanášať len v tenkej vrstve a vždy si po ňom treba umyť ruky, čo je trochu otravné, najmä ak si ho neaplikujete doma. Krém sa neodporúča počas tehotenstva ani počas dojčenia. Hoci je veľmi nápomocný a určite stojí za vyskúšanie, nie je vhodný na dlhodobé užívanie, čo môže byť problém pri pretrvávajúcich bolestiach.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Algesal krém recenzia

Flector EP gél

S Flectorom mám dlhodobo dobré skúsenosti, náplaste tejto značky som používala pri bolestiach krížov, preto som sa tento gél rozhodla vyskúšať pri bolestiach kŕčnej chrbtice. Účinnou látkou je v tomto prípade epolamínová soľ diklofenaku, nesteroidový protizápalový liek. Napriek tomu, že je gél účinný, nutná je jeho aplikácia 3-4x denne, čo je pri zabratí prácou mierne obťažujúce. Na aplikáciu stačí malé množstvo gélu, takže 100-gramové balenie má naozaj dlhú životnosť. Gél zanecháva mastnú pokožku, preto treba po aplikácii chvíľu počkať a nechať pokožku dýchať, aby nedošlo k zašpineniu oblečenia. Do svalov ho stačí vtrieť len jemne, čo sa mi páčilo, keďže občas sa stalo, že bolesť bola takmer neznesiteľná. Účinkovať začal Flector takmer okamžite. Hoci je nutné jeho pravidelné používanie a po použití si treba umyť ruky, za mňa je to dobrá voľba. Produkt považujem za účinný a dokonca sa môže používať v prvom aj druhom trimestri.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Flector EP gél recenzia

Namman Muay Active krém

Za dobrú masť na uvoľnenie krčnej chrbtice považujem taktiež Namman Muay Active krém. Síce ide o krém určený predovšetkým na aplikáciu pred a po cvičení, na vonkajšie použitie je podľa mňa vhodný aj pri bolesti krčnej chrbtice. Pri nesprávnom sedení mi vždy uľaví od bolesti a páči sa mi, že obsahuje viaceré prírodné zložky. Účinnou látkou v kréme je metylsalicylát (používa sa pri liečbe reumatických bolestí, bolestí svalov, kĺbov či chrbtice a bolestí pri artritíde), ktorý má silný hrejivý účinok, v závislosti od použitého množstva dokonca páli až štípe. Masírovanú oblasť vždy najprv prehreje a následne schladí. Konzistencia je tekutejšia a krém je nemastný a rýchlo sa vstrebáva, čo mi veľmi vyhovuje. Ráno si môžem krém naniesť a hneď sa obliecť bez toho, aby som sa obávala, či mi to nezanechá nejaké stopy na oblečení. Vhodné je používanie 2x denne. Žiaľ, nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a ani pre deti do 5 rokov, čo považujem trochu za mínus.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Namman Muay Active krém recenzia

Dolgit krém

Nejde síce priamo o krém na krčné svaly, ale u mňa sa pri stuhnutnosti svalov v tejto oblasti osvedčil. Aj v tomto prípade je nutné časté používanie (3-4x denne), takže ho treba nanášať každé 3-4 hodiny. Popravde ma to trochu obťažovalo, preto ho nepovažujem za top voľbu. V 100 g je obsiahnutých 5 g ibuprofénu, ktorý považujem sa veľmi účinnú látku v boji s bolesťou akéhokoľvek druhu. Chválim, že Dolgit krém je vhodný pre tehotné aj dojčiace ženy, ak to povolí lekár. Krém je nutné starostlivo vtrieť do pokožky, mám pocit, že sa vstrebal rýchlo, ale pôsobenie je krátkodobé. Áno, účinkuje rýchlo, ale ako uvádza výrobca, treba ho naozaj pravidelne aplikovať, aby ste sa vyhli bolesti na dlhší čas. Mala som 100-gramové balenie, používala som ho však aj na natiahnutý sval, preto sa mi zdá, že mi vydržalo akosi krátko.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Dolgit krém recenzia

Fix-krém-1

Tento krém mi na bolesť chrbta odporučila kamarátka a bola som trochu prekvapená, že má také široké využitie. Poznala som ho len ako krém vhodný na tlmenie rastu bradavíc a zmiernenie podráždenia pokožky. Zaujalo ma prírodné zloženie, ak je to možné, radšej si volím pri produktoch bylinné zloženie (tu je to napríklad nechtík a tymián). Fix-krém-1 je skôr tekutejší a vstrebáva sa rýchlo, nezanecháva pocit mastnej pokožky. Vôňa nie je veľmi zreteľná, čo sa mi páči, lebo z výrazných vôní ma zvykne bolieť hlava. Malé množstvo stačí krúživými pohybmi rozmasírovať a nechať pôsobiť. Účinok sa vždy dostavil do niekoľkých minút.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Fix-krém-1

Cena

Cena za balenie jednotlivých krémov sa, samozrejme, líší, ale až na Namman Muay Active krém nepresiahla 10 eur. Z vyskúšaných krémov boli cenovo najvýhodnejšie Algesal za cca 5 eur, Fix-krém-1 a Dolgit krém, zaplatila som za ne cca 6 eur za každý. Flector je o niečo drahší, ale suma 7-8 eur stále nie je horibilná. Najdrahší bol Namman Muay Active krém, ktorý je určený najmä pre športovcov. Jeho cena sa pohybuje okolo 12 eur. Napriek tomu ani jeden z produktov nepovažujem za predražený a cenovo nevýhodný. Na zmiernenie bolesti je každý z nich viac ako vhodný, niektoré majú dokonca všestranejšie využitie a dajú sa použiť aj na masáže či pri natiahnutí šliach. (03/2024)

Akú masť na krčnú chrbticu?

Najlepší krém na krčnú chrbticu

Najlepšia masť na krčnú chrbticu či celkovo najlepší krém na bolesť chrbta je z tých, ktoré som vyskúšala, Fix-krém-1. Samozrejme, každý z nich treba vyskúšať, každému môže vyhovovať niečo iné, mne však najlepšie sadol tento produkt. Zloženie, konzistencia, veľkosť balenia i všestranné využitie sú najväčšími plusmi tohto krému. U mňa bol nástup účinku skutočne rýchly, trvalo možno pár minút, kým som cítila, že sa stav zlepšuje, a nutné je jeho dlhšie používanie, ale bola som s ním veľmi spokojná. Na zahodenie nie je ani cena, za 84 gramov nie je v priemere 6 eur vôbec veľa.

Najlepší krém na krčnú chrbticu

Aké účinné látky si všímať?

Voľnopredajné masti na krčnú chrbticu obsahujú jednu alebo viacero zložiek, ktoré pôsobia na bolesť, pomáhajú znížiť stuhnutosť svalstva či zmierňujú zápal. K tým najčastejším patria:

  • Salicyláty: Je to typ liekov proti bolesti, ktorý sa podobá aspirínu a má protizápalové účinky. Salicyláty blokujú produkciu chemikálií v tele, ktoré prispievajú k bolesti a zápalu.
  • Diklofenak (diclofenac): Ide o nesteroidné protizápalové liečivo na zmiernenie bolesti a zápalu.
  • Mentol: Prírodný prostriedok proti bolesti s protizápalovými účinkami. Pri aplikácii na pokožku poskytuje chladivý pocit.
  • Kapsaicín: Látka nachádzajúca sa v čili papričkách, ktorá je účinná pri znížovaní bolesti a zápalu, ale aj pri znižovaní stuhnutosti svalov.

Ďalšie z účinných látok sú napr. bylinné extrakty, ibuprofén alebo indometacín.

Najčastejšie otázky – FAQ

Na bolesť chrbta celkovo je vhodné plávanie, ale aj joga alebo pilates. Na uvoľnenie bolesti krku a svalov krčnej chrbtice sú v joge i pilatese určené rôzne cviky, ktoré vám už po jednom cvičení pomôžu bolesť zmierniť a uvoľniť sa.

Určite áno, ale nielen to. Treba sa vyhýbať spánku na bruchu a radšej voliť spánok na boku alebo na chrbte. Vhodnou voľbou je anatomický vankúš, ktorý vám pomôže pri spánku s udržaním krku v správnej polohe. Odporúčam taktiež pouvažovať nad zmenou matraca za ortopedický.

Áno, môže ísť o dôsledok nadváhy alebo obezity. Pre celkové zdravie je lepšie pokúsiť sa zhodiť nadbytočné kilogramy. Samozrejme, treba si dávať pozor aj na postoj a na to, ako sedíte pri práci. Osvojte si správnu techniku sedenia a robte si pri práci prestávky.

Tento krém, rovnako ako napr. Flector EP gél, treba používať 3-4x denne, resp. každé 3-4 hodiny.


Komentáre
Ľudmila Polcová 29.Feb.2024
Máme doma odskúšaný Muay, Flector aj Fix krém. Osvedčil sa nám celkovo asi každý z týchto 3. Mne najviac vyhovuje Fix krém. Príde mi, že mi pomohol či ma bolel krk, chrbát alebo som mala narazené koleno. A rýchlo sa vstrebáva, hoci je trocha mastnejší. Muay je teiž overená istota, ktorú je cítiť po celom dome :-), no a Flector, na ten nedá dopustiť manžel.

Odpovedať

Aurélia 29.Feb.2024
Jednoznačne Muay. Vždy mi pomohol na bolesť chrbta alebo krku. A tou arómou ešte aj pri nádche nos prečistí. :D

Odpovedať

Danka Beňová 15.Mar.2024
Fix-krém mi odporučila kamarátka, keď ma bolelo zápästie a odvtedy krém používam na všetko. Fakt uvoľní aj svaly krčnej chrbtice, samozrejme, lepšie je, keď mi to nanáša niekto iný, ale pri danej konzistencii si to dokážem bez problémov roztrieť aj sama a skoro hneď pocítim uľavu, za mňa dobrá vec.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.8%)