KetoMix – recenzia ketónovej diéty

KetoMix – recenzia. Podvod a vyhodené peniaze? Moja skúsenosť

Diéta, pri ktorej nemusíte behať či cvičiť, aby išli kilá na váhe dole? Znie to ako hláška z reklamy. Keď som si to prečítala prvýkrát, bola som prekvapená a zároveň dosť skeptická. Táto recenzia bude o mojej osobnej skúsenosti s diétou KetoMix. Vyskúšala som si ju na 4 týždne. Čo je prvá fáza diéty. Úprimne, vždy som mala nejaké kilá navyše, ale nikdy som sa za to nehanbila a už vôbec nie po 2 deťoch. Metaforicky som také to „krv a mlieko“. Ploché bruško to nikdy nebolo. A prečo KetoMix? Mám skvelú kamarátku – kolegyňu, ktorá si touto diétou sama prešla, držala ju 10 týždňov a za ten čas schudla viac ako 8 kg. V tejto recenzii občas spomeniem aj ju.

Publikované: 27.02.2024
Aktualizované: 09.03.2024
Obsah článku:

Ale to, že mi to odporučila dobrá kamoška ma ešte nepresvedčilo. Na internete som si o KetoMixe prečítala rôzne názory, nie všetky boli pozitívne. To som ani nečakala, lebo s chudnutím je to vždy veľmi individuálne. Vo výsledku som však na Heureke našla drvivú väčšinu chvál a spokojných zákazníkov. Potom som si dosť veľa vecí našla aj o samotnej ketónovej diéte, na ktorej je celý princíp tohto chudnutia postavený. Zo začiatku som mala obavy, že mi KetoMix jedlá z vrecka nebudú chutiť, že budem hladná alebo nedokážem vydržať bez toho, aby som si dala niečo mimo diéty. Potom som si uvedomila, že som si za to zaplatila a keď mi prišiel KetoMix domov, bola som odhodlaná ako nikdy predtým. Ako to dopadlo s mojím chudnutím? Popíšem vám stručný priebeh mojej diéty a priblížim aj jednotlivé jedlá z balíčka.

Čo je to ketónová diéta?

Poviem, že podstata ketónovej diéty ma celkom zaujala. Len podotknem, že zdravej strave sa nijak extra nevenujem. Samozrejme, snažím sa žiť zdravo, ale kalórie ani nutričné hodnoty jedál nepočítam. Dočítala som sa, že ketónová diéta je vlastne iný názov pre proteínovú diétu. Je to v zásade obmedzenie stravy, počas ktorého dochádza k vylúčeniu alebo čiastočnému obmedzeniu potravín a jedál s obsahom rýchlych – nezdravých cukrov.

Vtedy náš organizmus reaguje stavom ketózy. Telo spaľuje tuky na energiu namiesto cukrov. Poviete si, že bez cukrov predsa nebude telo vládať a dostaví sa únava. To však môže byť len dočasný stav. Je to tak v podstate „low carb“ diéta, ktorá naopak zahŕňa vysoký podiel bielkovinových jedál. A na tomto je založený aj samotný KetoMix.

Ketomix recenzia

Diéta Ketomix a jej princípy – žiadne hladovanie

Vysoký podiel kvalitných bielkovín v strave je základom KetoMix diéty. Keďže pre mňa osobne by bolo takmer nereálne pripravovať si neustále jedlá s vysokým obsahom bielkovín – proteínov a súčasne nejesť sacharidy, práve KetoMix v tomto šetrí človeku čas aj energiu. Takisto, ak si predstavím, že by som mala dané potraviny neustále kupovať čerstvé a variť, nestrácala by som len čas, ale bolo by to aj omnoho finančne nákladnejšie.

KetoMix jedlá v balíčku majú ideálny pomer bielkovín, minerálov, vitamínov, teda majú potrebnú nutričnú hodnotu. A tým je myslené aj to, že v tele navodzujú stav ketózy. Hroziť by nemalo žiadne obávané hladovanie. Priebeh ketónovej diéty závisí od konkrétneho cieľa človeka a aj od jeho vôle chudnúť. KetoMix chudnutie má svoje tri fázy a takisto je potrebné sa u každého človeka držať istého diétneho plánu podľa nadváhy. Iba tak je možné dosiahnuť pri chudnutí výsledky. A to aj bez toho, aby ste museli tráviť čas v posilňovni, hoci si myslím, že kombináciou pohybu a stravy aj tak vždy dosiahne človek najlepší výsledok.

Ketomix polievky

Diétny plán a fázy KetoMix diéty

Jedným z princípov KetoMix diéty je, že stravovanie je rozdelené podľa diétneho plánu a tomu sú prispôsobené konkrétne fázy diéty v určitom trvaní. Aby som to nekomplikovala, diétny plán vlastne predurčuje to, aká je vaša váha, BMI a cieľ, ktorý chce človek dosiahnuť. Ak si chcete pomôcť s určením druhu nadváhy, na webe Ketomix sa nachádza BMI kalkulačka, vďaka ktorej zistíte, aký diétny plán je pre vás ten ideálny. Ku konkrétnym diétnym plánom podľa nadváhy prislúchajú aj jednotlivé balíčky KetoMix. Obrátiť sa môžete na chatovú online podporu, v ktorej poradili aj mne.

Samotné fázy diéty sú v podstate pre človeka harmonogramom. Každá fáza má svoje trvanie. To je prispôsobené tomu, akého diétneho plánu sa človek drží (podľa nadváhy). Samozrejme, je možné sa pri KetoMix diéte riadiť aj tým, aké výsledky dosahujete. Tu sú zásady jednotlivých fáz.

 • 1. fáza diéty – prebieha tu proces ketózy a trvať musí táto fáza minimálne 1 a maximálne 8 týždňov. Je to redukčná fáza diéty, takže sa tu očakáva najvyšší úbytok hmotnosti. Táto fáza sa v začiatkoch vyznačuje nástupom únavy. V 1. fáze sa príjem skladá z 5 KetoMix jedál (rozostup medzi jedlami 3 hodiny), 2 až 3 litrov vody, až 500 g zeleniny denne a tiež môžete jesť nejaké oriešky či semienka.
 • 2. fáza diéty – nastupuje po 1. fáze, keď už ste dosiahli vyšší úbytok na váhe alebo už bola 1. fáza neznesiteľná. Druhá fáza netrvá dlhšie ako 14 týždňov, pretože ide tiež o redukčnú fázu. Pozostáva z 3 KetoMix jedál a 2 nízkosacharidových jedál denne, ktoré si pripravíte sami. Zaradiť možno aj vajíčka, biele mäso, ryby, jogurt, oriešky a tiež 500 g zeleniny. Ak by váha ubúdala pomaly, je možné sa z 2. fázy vrátiť do 1.
 • 3. fáza diéty – je to už stabilizačná alebo fixačná fáza, keď ste dosiahli želanú váhu a v zásade sa diéta končí. Začína teda strava, ktorú môžete držať dlhodobo. To znamená, že denne budete jesť 5 nízkosacharidových jedál, pričom môžete do jedálnička zaradiť aj KetoMix jedlá.

U mňa bolo primárnym cieľom si diétu vyskúšať. Aby som otestovala čo najviac produktov a zároveň si vyskúšala dlhodobejšie pôsobenie, siahla som práve po balíčku na 4 týždne. Nebudem klamať, mala som aj očakávania a chcela som schudnúť aspoň 3 kg.

Ketomix omeleta a lievance

Balíček na 4 týždne diéty – čo obsahuje?

Môj objednaný balíček obsahoval 140 porcií jedál. Boli tam polievky, omelety, kaše, palacinky, pudingy, kokteily alebo dokonca žemle na pečenie. Skôr ako prejdem k samotnému obsahu, k objednávke som ešte dostala krásny fialový šejker, odmerku, jedálniček na 4 týždne a diétny plán s receptárom, kde je 140 rôznych receptov vhodných do KetoMix diéty. Takisto sú v pláne aj zásady KetoMix diéty a rôzne tipy a rady do jednotlivých fáz.

 • 40 porcií KetoMix kokteil – jahoda (20), čokoláda (20) – voliteľných až 14 príchutí
 • 30 porcií KetoMix polievka – syrová, hrášková, zeleninová
 • 20 porcií KetoMix omeleta – zeleninová, syrová
 • 20 porcií KetoMix kaša – čokoláda, banán-jablko
 • 10 porcií KetoMix palacinky – banánová príchuť
 • 10 porcií KetoMix puding – vanilka
 • 10 porcií KetoMix žemle
 • 1 – 2 porcie konjaková ryža

Priebeh KetoMix diéty – príprava a chuť jedál

Ako viacerí ľudia, bála som sa, že KetoMix jedlá mi absolútne nebudú chutiť. Jedlá zo sáčku, no príliš lákavo to neznie. Teraz, keď toto píšem, mám pocit, že to bol zbytočný predsudok. Je jasné, že nemôže každému chutiť všetko. Ani mne nechutilo z KetoMix (k tomu sa dostanem) každé jedlo, ale po prvých ochutnávkach jedál sa moje obavy rapídne zmenšili. Musím tiež upozorniť, že po prvom týždni som sa cítila pomerne vyčerpaná.

Kamarátka ma upozornila, že mám očakávať, že určite na mňa prídu chvíle, keď budem mať chuť len tak ísť do chladničky a niečo zjesť. Druhá vec, že som matka dvoch detí a počas varenia bol priam nadľudský výkon všetko neochutnávať. Našťastie, manžel je v kuchyni dosť zručný, takže mi bol veľmi nápomocný. Pravidelne som si nakupovala čerstvú zeleninu alebo mix zeleninové šaláty, aby som sa držala stravovania v 1. fáze čo najviac. Občas som si hodila do úst oriešky alebo semienka – slnečnicové alebo chia. Bolo úplne super, že príprava jedál zabrala extrémne málo času. Žiadne veľké vyváranie a kopy riadu. Maximálne nenáročná príprava.

Milo ma prekvapilo, že po týždni ani dvoch som nemala pocit, že hladujem. Jedlá majú naozaj skvelé nutričné hodnoty, pretože som sa vždy cítila relatívne sýta. Boli dni, keď by som si k polievke alebo kokteilu ešte niečo dala, ale keďže platili rozostupy 3 hodiny medzi jedlami, po 2 týždňoch som si tak nejak zvykla, že mi nič viac netreba. K tomu si pripočítajte ešte 2 a neskôr aj 2 a pol litra vody denne. Pila som aj nesladenú kávu, to je povolené. Vždy som sa tešila na omeletu alebo palacinku, pretože oproti tekutým polievkam alebo hustej kaši som mala pocit, že konečne niečo prežúvam.

Nikdy som sa nestravovala pravidelne. Raňajky občas, obed raz o 12, potom o 15 a večera – čo prišlo pod ruku. Bola som naozaj prekvapená, že dni bežia a ja si držím nejaký režim, jem, nevystrájam a cítim sa dobre. Verte či nie, moje trávenie bolo ako švajčiarske hodinky. No a teraz ku konkrétnym jedlám. Podotýkam, oplatí sa mať doma digitálnu váhu, ale časom už dáte množstvo aj od oka.

Ketomix zloženie

Ketomix kokteil a kaša

Do balíčka som si zvolila jahodový a čokoládový kokteil. Boli to občas moje raňajky, niekedy zasa večere. V podstate mi to pripomenulo klasický srvátkový proteín. Jahoda mi chutila viac ako čokoláda, ale to je tým, že mám radšej ovocnejšie príchute. Príprava bola jednoduchá. Do pribaleného šejkra som dala 30 g kokteilu, 3 g príchute a 250 ml vody. Stačí pretrepať a vypiť. Jahoda trocha viac penila, ale vždy sa obe príchute dobre rozpustili.

Proteínové kaše sú na prípravu takisto úplne jednoduché. Čokoládová kaša mi však chuťovo vôbec nesadla. Pripomínala mi veľmi instantnú čokoládu, ale banán-jablko sa vydarila. Dosť mi pripomínala príchuť jednej ryžovej kaše. Pripravuje sa s teplou vodou, takže do misky som si dala 25 g prášku – kaše a zaliala horúcou vodou.

Ketomix kaša

Ketomix polievka a omeleta

Na polievky som bola veľmi zvedavá. V recenziách ľudia príchute niekedy kritizovali, ďalší zasa chválili. Ja som niekde medzi. Hrášková ma extrémne sklamala. Na druhej strane, syrová a zeleninová mi naozaj chutili. Chuť hráškovej ani neviem úplne popísať, ale hrach mi to teda nepripomínalo. Príprava podobná ako v prípade kaše – 25 g polievky a asi 2,5 dcl horúcej vody. Ak sa náhodou urobili hrudky, rozmiešala som ich metličkou.

Ketomix proteínová omeleta bola určite moje číslo jedna. Zeleninová aj syrová boli fantastické. Prvý pokus o prípravu mi moc nevyšiel, lebo sa mi omeleta roztrhala, ale ďalšie pokusy boli úspešné. Pripravuje sa na panvici, ale zmes si zarobte v miske mimo alebo šejkri – 75 ml vody, 25 g omelety a potom opiecť na panvici. Ja som najskôr nedávala tuk, potom som začala používať olivový olej. Rýchle a chutné. Väčšinou som si k omelete dala aj mixovaný zeleninový šalát.

Ketomix polievka a omeleta

KetoMix puding, palacinky a žemle

Proteínové pudingy som si už robievala aj v minulosti. Tento s vanilkovou príchuťou ani nebol nejak odlišný. Pozor pri príprave na pomer vody, určite nedávajte viac ako 150 ml a odmerka pudingu môže byť aj kopcovitejšia. Nepripravuje sa totiž s mliekom. Mne sa nestalo, že by mi nestuhol a ak aj bol trocha redší, o hodinu dlhšie v chladničke a bol ideálny. K chuti výhrady nemám.

Na palacinky som sa tešila. Tieto boli ochutené banánom. Príprava je podobná ako pri omelete. 100 ml vody + 25 g prášku. Cesto je hutné, ale jemné a ľahko sa potrhá. Banánová príchuť? Nič, čo by ma vyslovene nadchlo, ale v rámci stravy to bola príjemná a chutná zmena.

Proteínové žemle v sebe nemajú žiadne sacharidy a sú bezlepkové. Podľa postupu je príprava celkom jednoduchá. 75 ml vody, 90 g zmesi a dobre vymiešať. Trocha sa mi cesto lepilo a horšie tvarovalo. Možno som dala viac vody. Urobila som malé koláčiky a dala na papier na pečenie. Potom do rúry na 150 °C a piekla asi 2 hodiny. Keď začali chytať chrumku, dala som ich von. Myslím, že 2 hodiny sú akurát, hoci v návode sa píše 2 a pol.

Ketomix žemle

Cena za účinnú a overenú diétu

S cenou za KetoMix je to trocha subjektívne. Za Ketomix balíček na 4 týždne som zaplatila 189,60 eur s 20 % zľavou. Určite nepoviem, že je to lacná záležitosť. Oplatí sa počkať na nejaké akcie na balíčky. Nezabudnite na to, že v balíčku som ešte mala šejker, receptár, jedálniček a diétny plán. Za uvedenú sumu sa dá urobiť aj veľký nákup kvalitných potravín. Celkovo Ketomix ponúkne výživné jedlo na 30 dní, takže tak to aj beriem. Ak neviete, či by ste mesiac takejto stravy zvládli, odporúčam najskôr krátku diétu s Ketomix balíčkom na 1 týždeň. Minimálne otestujete chute. (02/2024)

Ketomix šejker

Moje hodnotenie a výsledky diéty

Schudla som namiesto 3 kg takmer 6 kg, presnejšie 5,3 kg. Za 4 týždne si myslím dosť slušné. Recenziu píšem s odstupom, ale približnú váhu po schudnutí si držím dodnes. Ale kilogramy nie sú všetko. Neskutočne oceňujem, že odkedy som KetoMix vyskúšala, naučila som sa jesť pravidelne. A manžel si zo mňa uťahoval, že 2 a pol litra vody by som nevypila ani keby sa topím. Takže áno, vďaka KetoMix som sa za mesiac naučila dodržiavať pitný režim. Čo sa týka stravy, z KetoMixu mám stále niečo doma. Kupujem si jedlá samostatne. Najviac som si obľúbila polievky, omelety a kaše, ale vyskúšala som už aj proteínové tyčinky, ktoré mi veľmi chutia.

Vo výsledku som mesiac ketónovej diéty zvládla celkom dobre. Najväčší strašiak, príchute jedál, bol zbytočný. Áno hrášková polievka si ma nezískala a niektoré chute boli trocha mdlé, ale nemala som pocit, že ma jedlo nudí alebo by bolo zlé. Ani na jedno jedlo nemôžem povedať, že by bolo hnusné. Bola som rada za pestrosť jedálnička, žiadna nuda. Plus, extrémne vám takáto príprava šetrí čas a pritom zjete hodnotné jedlo, ktoré zasýti.

Zásadnejšie negatívum? Musím upozorniť, že asi po týždni sa u mňa počas dňa začali objavovať fázy, keď som mala pocit, že zaspím postojačky. To bolo trocha nepríjemné, pretože aj fyzicky som sa cítila slabo. Ale je to ketózou a telo si zvyká. Každé telo môže reagovať trocha inak, takže netvrdím, že to zažije každý. Nemyslím, že to je spôsob chudnutia pre každého, ale je to možnosť voľby, predsudky bokom. Vyskúšali ste už KetoMix alebo podobnú diétu? Pomohla vám diéta schudnúť? Podeľte sa o svoj názor v diskusii pod článkom.


Komentáre
Majka Sopková 01.Mar.2024
Dlhšie uvažujem, že to vyskúšam, čítala som väčšinou dobré recenzie, vidím, že to aj vy chválite, tak asi to má naozaj zmysel. Trochu sa bojím, že si nezvyknem na práškové jedlo, ale keďže sa všade píše, že to dokáže zasýtiť, tak to asi až také zlé nebude. Asi skúsim ten na 1 týždeň, aby som odskúšala príchute a vedela, ktoré výrobky z toho sa oplatia

Odpovedať

Lina 15.Mar.2024
Kolegyňa to mala a podarilo sa jej schudnúť. Vždy bola taká plnšia, normálna baba, teraz je skôr vychudnutá :) ale hovorila, že to bol miestami boj, keď človek ľúbi papať, takáto diéta môže dať pekne zabrať.

Odpovedať

Helena Bednárová 03.May.2024
Bol to boj, ale mesiac som dala. Zhodila som 5 kíl, čo je dobrá správa, žeby som si však pochutila sa nedá povedať. Vyskúšala som, ale ketónová diéta nie je pre mňa. Tá prvá fáza bola pre mňa dosť nepríjemná, neustále som bola unavená, v druhej už to bolo lepšie. Beriem to, nemusí to sadnúť každému. Cena je aká je, ale po prepočítaní to podľa mňa je lacnejšie ako si normálne variť, takže toto ako mínus nevnímam.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.6%)