Hračky a darčeky pre 5- a 6-ročné dievča

Hračky a darčeky pre 5- a 6-ročné dievča

Dievčatá vo veku 5 rokov rozširujú svoje obzory, hľadajú si nové záujmy a rady rozvíjajú svoje zručnosti. Hra je pre túto vekovú kategóriu súčasťou ich každodenného života. K povzbudeniu ich kreativity, predstavivosti, rozvoja logického myslenia a jemnej motoriky sú hračky ideálnou voľbou. Dobre zvolené hračky im umožňujú sa aktivizovať v rôznych oblastiach s radosťou a záujmom. My sme si pre vás pripravili niekoľko tipov na hračky, ktoré potešia 5-ročné dievča. Náš výber hračiek je tvorený tými najhľadanejšími a napredávanejšími hračkami v danej vekovej kategórii. Aby sme vedeli, ktoré hračky pre 5-ročné dievčatá sú najvhodnejšie, navštívili sme rôzne fóra a diskusie. Ktoré hračky pre 5-ročné dievča sú najlepšou voľbou?

Publikované: 06.11.2023
Aktualizované: 13.11.2023

Každé dieťa má vo výbere hračiek vlastné preferencie. Je však dobré vedieť, aké hračky sú pre 5-ročné dievčatá vhodné. Ako už býva zvykom, veľmi často sú aj hračky pre dievčatá inšpirované rozprávkovými motívmi – Labková patrola, Ľadové kráľovstvo, Prasiatko Peppa, Mimoni či iné rozprávky. V našom článku nájdete tipy na hračky, ktoré vám môžu výber veľmi uľahčiť.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Domčeky pre bábiky5*Zobraziť produkt
L.O.L. bábiky5*Zobraziť produkt
Princezné Disney5*Zobraziť produkt
Vzdelávacie sady5*Zobraziť produkt
Interaktívne plyšové hračky5*Zobraziť produkt

LEGO stavebnice Disney

Stavebnice predstavujú skvelý spôsob, ako rozvíjať kreativitu, jemnú motoriku a logické myslenie u detí, a to nielen u chlapcov, ale aj u dievčat. LEGO stavebnice pre dievčatá v tejto vekovej kategórii sa zvyknú pýšiť rôznorodosťou tém inšpirovaných rozprávkami či filmami. Sú navrhnuté tak, aby dievčatám umožnili vytvárať si vlastné modely a prispôsobovať ich konkrétnej predlohe. To podnecuje ich kreativitu a fantáziu. Navyše si stavebnice LEGO pri skladaní vyžadujú aj trpezlivosť. Dievčatám ponúkajú možnosť zabaviť sa a zároveň zdokonaľovať svoje zručnosti.

Tematická LEGO stavebnica pre deti od 5 rokov. Malé dievčatá sa potešia rozprávkovej tematike princeznej Elsy z rozprávky Ľadové kráľovstvo. Stavebnica obsahuje rozprávkové LEGO figúrky – princezná Elsa, Olaf, zemný obor, Nokk a Iduna. Celkovo má 125 dielov.

Jednoduchá stavebnica LEGO s tancujúcou princeznou Rapunzel z rozprávky Na vlásku. Na zostavenie stavebnice má dieťa k dispozícii 89 kociek. Súčasťou je tiež figúrka princeznej Rapunzel. Rozprávková stavebnica rozvíjajúca fantáziu a jemnú motoriku.

Pre deti od 5 rokov je ideálna stavebnica s rozprávkovým motívom Ľadového kráľovstva aj jednoduchá stavebnica, ktorá obsahuje časť zámockého nádvoria, postavičku princeznej Elsy a minifigúrku snehuliaka. Výhodou tejto malej LEGO stavebnice je jej kompaktnosť. Pri stavbe si dieťa precvičuje jemnú motoriku a trénuje trpezlivosť. Stavebnica sa skladá z 53 dielov.

Bábiky

Klasika, ktorá nikdy nesklame. Bábiky sú zdrojom nekonečnej fantázie a tvorivosti. Nielenže hranie s bábikami pomáha rozvíjať sociálne zručnosti a empatiu, ale tiež podporuje schopnosť dievčaťa vyjadrovať svoje myšlienky a predstavy prostredníctvom imaginatívnych príbehov, ktoré sa vo svete bábik odohrávajú. Sú skvelým spôsobom, ako podporiť ich rastúcu schopnosť vyjadrovať sa a prejavovať svoju osobnosť. V neposlednom rade bábiky predstavujú diverzitu, špecifický vzhľad umožňuje dieťaťu chápať rozmanitosť vo vzhľade ľudí.

Špeciálna séria bábik Rainbow High Fashion je špecifická ohybnými kĺbmi a unikátnym vzhľadom. Modelka Victoria Whitman je dodávaná aj s módnym príslušenstvom (hrebeň, vešiaky, fén, make-up, mobilný telefón, šijací stroj). Vyrobená je z odolného PVC.

Námet rozprávky Frozen pri výrobe hračiek patrí k najobľúbenejším. Nerozlučná dvojka princezná Elsa a jej verný Nokk sú vhodným darčekom pre menšie dievčatá i dievčatá v predškolskom veku. Bábika má na výšku 33 cm, tvár je detailne vypracovaná. Jej verný spoločník Nokk je vyrobený z plastu.

Slávna postava z ešte slávnejšej knižnej a filmovej série Harry Potter v podobe bábiky. Bábika Hermiona meria 20 cm, má pohyblivé končatiny i otočnú hlavu. Dodávaná je s príslušenstvom – čarodejnícky prútik, kotlík a nechýba ani jej verný kocúr Krivolab.

L.O.L. bábiky

Bábiky s prívlastkom L.O.L. predstavujú špecifický druh v kategórii týchto hračiek. Tešia sa obrovskej popularite. Sú neustále aktuálne a vychádzajú v nových kolekciách. Ich hlavným špecifikom je ich rebelský vzhľad. V skutočnosti predstavujú veľkú mieru diverzity, ktorú možno pozorovať aj u ľudí. Bábiky sú ohybné, je možné ich kúpať, niektoré po česaní mena farbu vlasov a po kúpaní sa môže meniť aj farba pokožky.

Tematická bábika s menom Pose zaujme svojím nevšedným vzhľadom a dlhými vlnitými vlasmi. Postava je vysoká 25 cm a vyrobený z PVC a plastu. Dodávaná je aj s tematickými doplnkami, ako hrebeň, okuliare, šperky, kabelka či čiapka. Pri hre tak je zážitok umocnený možnosťou stylingu.

Veľmi variabilné využitie prináša bábika Twens, ktorá je dodávaná aj s náhradnou česacou hlavou s inou farbou vlasov. Hlavy je možné vymieňať a meniť tak celkový vzhľad bábiky. V balení sa nachádzajú módne doplnky v podobe čelenky, hrebeňa, mašličiek či náramkov.

Zaujímavá bábika L.O.L s menom Bubblegum DJ imponuje svojím „sladkým“ vzhľadom. Jej originálny módny štýl zaujme nejednu mladú slečnu, ktorá sériu týchto bábik obľubuje. Bábika má ohybné kĺby na rukách i nohách. V balení tiež nájdete okuliarehrebeň na česanie jej dlhých farebných vlasov.

Princezné Disney

Rozprávkové a filmové námety sú pre deti veľkou inšpiráciou. Rovnako tak aj pre výrobcov hračiek. Spoločnosť Disney patrí k najúspešnejším producentom rozprávkových filmov a animovaných rozprávok a preto nečudo, že detský divák si postavy v animovaných filmoch zamiluje. Bábiky a princezné sú aj pre 5 ročné dievčatá vhodnými hračkami, ktoré dokážu zaujať, potešiť aj zabaviť.

Patrí do kolekcie Disney bábik a rozprávkových hrdiniek. Princezná Tiana je inšpirovaná rozprávkou od Disney Kiss the Frog. Bábika disponuje odnímateľnými topánkami a jej telo zdobia krásne zelené šaty. Na hlave jej nechýba korunka.

Legendárna malá morská víla Ariel je nepochybne jednou z najznámejších postáv z dielne Disney. Malé dievčatá obdivujú jej krásu a unikátny vzhľad. Disney rozprávková postava Ariel dokáže hýbať plutvou pri stlačení bokov. V balení tiež nájdete niekoľko doplnkov. Bábika nie je vhodná na kúpanie.

Svetoznáma rozprávková postava a najväčšia bojovníčka spomedzi princezien. Mulan má telo s ohybnými kĺbmi, dlhé vlasy a krásne tematické šaty. Sukňa je odnímateľná, podobne ako topánky a korunka vo vlasoch.

Domčeky pre bábiky

Hranie sa s domčekmi pre bábiky je nadčasové a takéto hry bavia ako menšie, tak i väčšie dievčatá v predškolskom veku. Domčeky pre bábiky sú miestom, kde sa dievčatá môžu ponoriť do sveta svojej fantázie. Tieto malé a detailne vypracované domčeky poskytujú priestor na kreatívne hranie. Sú základňou pre príbehy a scénky, kde dievčatá môžu objavovať, hrať sa a prejavovať svoje sociálne schopnosti. Tieto domčeky nie len poskytujú miesto na hru, ale podporujú tiež rozvoj predstavivosti a kreativity.

Veľký trojposchodový drevený domček detailne zobrazuje zariadenú domácnosť. Výška celého domčeka je 70 cm. Dievčaťu umožňuje premiestňovať nábytok a vymieňať zariadenie. Veľmi esteticky pôsobí aj integrované LED osvetlenie.

Trojposchodový domček je určený pre štandardné bábiky s výškou do 30 cm. Domček má na výšku 74,5 cm a váži 13,5 kg. Špecifikom je praktický výťah, na ktorom sa bábiky môžu voziť. Súčasťou veľkého domčeka pre bábiky je aj samotný nábytok, ktorý kombinuje rôzne materiály.

Detailne vypracovaný domček pre bábiky je vhodný pre menšie bábiky do veľkosti 12 cm. Jeho hlavnou výhodou je kvalitné materiálne spracovanie. Súčasťou domčeka je aj 12 ks nábytku. Na výšku má domček 63 cm. Kreatívnym prvkom je funkčný zvonček či posuvné dvere.

Labková patrola

Tieto hračky sú inšpirované populárnym animovaným seriálom určeným pre deti v predškolskom a skorom školskom veku. Sú ideálnou voľbou pre deti, ktoré milujú dobrodružstvo a akciu hlavných postáv tohto animovaného seriálu. S rôznymi postavičkami, vozidlami a hračkami s týmto námetom, deti môžu predstierať rôzne dobrodružstvá, kde zohrávajú rolu hrdinských záchranárov, čo podporuje ich predstavivosť a tvorivosť pri hre. Zároveň u detí podporuje pochopenie pre tímovú prácu.

Veľmi obľúbená plyšová hračka hlavnej postavy – hrdinky Skye. Plyšová hračka Skye je vhodná hlavne pre deti, ktoré majú rady animovaný seriál Labková patrola (Paw Patrol). Hračka má jemný kožúšok z plyšu a prepracované výšivky. Výška plyšovej hračky je 30 cm.

V balení milovníčky tohto animovaného seriálu nájdu deti až 10 figúrok vrátane Skye, Chase, Rubble, Everest či Marshall. Figúrky sú vyrobené z plastu a dizajnovo sú kvalitne vypracované, pričom nechýba detailne spracované oblečenie. Figúrky sú vysoké v priemere 5 až 6 cm.

Unikátna kombinácia hlavnej hrdinky Labkovej patroly Skye a špeciálneho vozidla – lietadla. Táto kombinácia je inšpirovaná samostatným filmom. Vozidlo disponuje zvukovými a svetelnými efektami a Skye má na sebe špeciálnu uniformu.

Ľadové kráľovstvo

Hračky inšpirované Ľadovým kráľovstvom sú pre malé slečny neprestajným zdrojom radosti. S obľúbenými postavičkami ako Elsa, Anna a Olaf, prinášajú do života malých fanúšikov tohto ľadového dobrodružstva kúzlo sveta Disney. Tieto hračky umožňujú dievčatám prežívať príbehy z filmu a vytvárať vlastné dobrodružstvá plné magických momentov a priateľstva, podporujúc ich predstavivosť a hravosť.

Kvalitná bábika z dielne spoločnosti Mattel. Princezná Elsa je vysoká 30 cm, pričom disponuje pohyblivými rukami, nohami a hlavou. Nechýbajú typické modré šaty a kabát. Detailne vypracované čižmy a zapletené dlhé vlasy podčiarkujú jej rozprávkový vzhľad.

Z rozprávky Ľadové kráľovstvo pochádza aj milovaná postavička snehuliaka Olafa. Ten v podobe plyšovej hračky môže byť mojkáčikom, amuletom alebo spoločníkom na spanie pre každú malú slečnu. Plyšová hračka ako darček nikdy nie je zlou voľbou.

Dizajnová kolobežka s grafikou Ľadového kráľovstva na konštrukcii. Váži len 2,2 kg a jej maximálna nosnosť je 50 kg. Rám je vyrobený z hliníka. Výhodou je skladacia konštrukcia. Maximálna výška riadidiel je 83 cm a je možné ich znížiť na výšku 73 cm.

Vzdelávacie sady

Vzdelávacie sady sú nielen zábavnými hračkami, ale aj dôležitými nástrojmi pre rozvoj detí. Tieto hračky vytvárajú interaktívne a stimulujúce prostredie, kde deti môžu objavovať, učiť sa a rozvíjať rôzne zručnosti. Nielen z hľadiska vzdelávania, ale ja sociálneho rozvoja. Sady na čítanie, matematiku, vedy a iné témy posilňujú kognitívne schopnosti detí a podporujú ich progres a sebavedomie, pripravujúc ich na budúce vzdelávanie. V mnohých prípadoch vzdelávacie sady naznačia, čo dieťa baví alebo čo ho výhradne baví.

Kreativita, spolupráca a súčasne vedomie, že sa dieťa niečo naučí? Albi sada na výrobu sviečok z parafínu umožňuje povzbudiť kreativitu, rozvíjať motorické zručnosti a trénovať si trpezlivosť. Z každého pokusu vznikne originálna sviečka, ktorá môže byť dekoráciou či darom. Navyše rozviniete u dieťaťa aj schopnosť spolupracovať.

Dovoľte dievčaťu vytvoriť si vlastnú magickú a rozprávkovú žiarovku, ktorá bude v jej izbe ozdobou a zároveň jej bude pripomínať, že ide o jej vlastné dielo. Sada v sebe ukrýva žiarovku, ktorú môžete ozdobiť farbami a rôznymi rozprávkovými motívmi.

Balenie obsahuje všetko potrebné na výrobu náramkov priateľstva. Nájdete tu 6 druhov bavlniek, 7 druhov šnúrok a nadstavce na výrobu náramkov. Neobmedzená kreativita pri výrobe náramku priateľstva je zaručená. Súčasne si výroba vyžaduje precíznu motoriku.

Zvieratká a figúrky

Rozličné figúrky a repliky zvierat umožňujú dieťaťu realizovať pri hre svoje predstavy a príbehy. Deti sa zároveň môžu pri verných replikách zvierat a postavičiek mnohé naučiť. Hrami s nimi podporujú rozvoj asociačných schopností a kreativity, keď si deti vytvárajú vlastné scény a príbehy so svojimi obľúbenými postavičkami. Zvieratká a figúrky sú pre deti nekonečným zdrojom zábavy a fantázie. Dievčatá potešia aj figúrky a zvieratá inšpirované rozprávkami.

Známa postavička Pipp zo série My Little Pony. Navrhnutá je podľa animovanej predlohy. Okrem toho, že figúrka zvieraťa je detailne spracovaná, dokáže tiež krásne spievať a vydávať zvuky (1x AAA batéria nie je súčasťou balenia). Súčasťou príslušenstva je aj mikrofón a korunka. Výška hračky je 15 cm.

Balenie obsahuje poníka Pippa a množstvo doplnkových predmetov, ktoré umožnia mladej slečne stráviť s ozdobovaním poníka hodiny zábavy. V kráľovskej komnate máte k dispozícii všetky doplnky a nástroje na styling poníka.

Sada figúrok obsahuje detailné vyhotovenie prepravníka koní. V balení nájdete auto na prepravu koní, nábytok, ploty, tri kone, psa, vankúše a viaceré postavičky. Dieťa ako milovník koní sa tak môže zahrať na dobrodružné cestovanie s koníkmi.

Interaktívne plyšové hračky

Interaktívne plyšové hračky sú ako verní spoločníci, ktorí ožívajú v náručí detí. Tieto hračky ponúkajú nielen realistické spracovanie, ale aj interaktívne vlastnosti, ktoré zabezpečujú zábavu a učenie. Sú schopné reagovať na dotyk, hovoriť a niektoré dokonca napodobňujú pohyby alebo sa učia. Vďaka nim sa deti rozvíjajú zručnosti, ako je empatia, tolerancia a starostlivosť.

Dievčatá, ktoré obľubujú čarodejnícke prostredie Harryho Pottera, určite ocenia, ak sa im deň čo deň bude prihovárať poštová sova Hedviga. Sova Hedviga vydáva zvuky, reaguje na dotyk, otáča hlavou, máva krídlami a dokáže tiež odovzdávať správy.

Známa séria psích kamarátov série Furreal Friends si dieťa zaručene obľúbi. Psík má potrebu sa parádiť, obliekať, byť krásnym a čaká na pohladenie od svojej majiteľky. Vydáva zvuky, hýbe hlavou a dokáže tiež samostatne chodiť. Prechádzať sa môže dievča so psíkom aj s pribalenou vôdzkou.

Malý a šikovný plyšový psík Twinkle je verná čivava, ktorá túži po pravidelnej prechádzke. Interaktívny psík dokáže behať, štekať a dokonca vrtí aj chvostíkom. Ovládať jeho funkcie možno cez praktický ovládač na vodítku. Zaujme tiež svetelnými efektmi.

Prasiatko Peppa

Hračky Prasiatko Peppa sú obľúbené medzi deťmi po celom svete. Tieto rozkošné hračky prinášajú do života príbehy z obľúbeného animovaného seriálu, ktoré deti milujú. Prasiatko Peppa a jeho rodina sprevádzajú deti vo svete fantázie, dobrodružstiev a zábavy.

Krabička ako podobizeň klubovne v sebe ukrýva až 12 postavičiek s tematikou rozprávky Prasiatko Peppa. Každá postavička má autentický vzhľad. Vďaka kompletnej zostave tak môže dieťa skrz fantáziu realizovať scénky a príbehy z animovaného diela.

Spoločníkom na dlhých cestách alebo počas spánku môže byť aj krásne plyšové prasiatko George. Vyrobený je z mäkkého plyšu. Môže sa tak stať každodenným spoločníkom alebo mojkáčikom na dobrú noc.

Dosková hra Monopoly s motívom rozprávkového prasiatka Peppa. Vhodná je pre 2 až 4 hráčov. Pre dieťa ide o skvelý spôsob hry, ktorou si môžu precvičovať počítanie, zároveň ho bude baviť grafické prevedenie a motívy hry. Vybrať si pri hre možno zo štyroch figúrok. Pravidlá sú určené pre deti od 5 rokov.

Hry na profesie

Hry na profesie sú vynikajúcim spôsobom, ako deti objavujú rôzne povolania a svet dospelých. Tieto hračky umožňujú deťom hravým spôsobom experimentovať so svetom práce a zažívať situácie, v ktorých môžu preskúmať rôzne profesie. Sú zábavným a vzdelávacím spôsobom, ako podporiť ich záujem o svet okolo nich a rozvíjať ich kritické myslenie a sociálne schopnosti.

Dobre vybavený doktorský kufrík určený pre najmenších. Kufrík disponuje potrebným lekárskym vybavením, aby dieťa čo najvernejšie v danom veku pochopilo poslanie lekára. Dieťa môže zmerať tlak, pichnúť injekciu či počúvať dýchanie a tlkot srdca. Obsahuje aj ďalšie vybavenie. Kufrík vydáva zvuky.

Krajčírske remeslo je dnes vzácnosťou. Funkčný šijací stroj je určený pre dievčatá, ktoré si chcú vyskúšať, ako funguje skutočný šijací stroj. Prístroj je napájaný 4x AAA batériami (nie sú v balení). K dispozícii je aj nožný pedál, krajčírsky meter, nite i cievky na šitie.

Tuží sa dievča vžiť do roly kozmetičky? Vďaka kozmetickej súprave si 5-ročné dievča môže vyskúšať prvý make-up. Sada obsahuje očné tiene, aplikátory, svietiaci rúž a dva prstienky. Tlačidlo na obale rúžu spôsobuje, že obal svieti.

Omaľovánky

Maľovanky sú vynikajúcim spôsobom, ako rozvíjať kreativitu a jemnú motoriku u detí, a to aj u tých v predškolskom veku. Tieto hračky poskytujú priestor na sebarealizáciu a výraz ich umeleckých schopností. Okrem toho, že prispievajú k zábave, maľovanky podporujú koncentráciu a trpezlivosť detí, ktoré sú dôležité pre ich kognitívny rozvoj.

Určené sú hlavne pre dievčatá a chlapcov, u ktorých sa vyžaduje precvičovanie hlások, ktoré im spôsobujú rečové ťažkosti. Okrem zábavy pri vymaľovávaní si dieťa opisom obrázkov precvičuje problematické hlásky.

Vymaľovávanie obrázkov je v prípade tejto maľovanky obohatené o dozdobenie farebnými kamienkami. Produkt obsahuje 20 strán maľovaniek, na ktorých môžete ozdobiť jednotlivé body až 250 žiarivými kamienkami. Maľovanka má motív rozprávky Na vlásku.

Kostýmy pre dievčatá

Kostýmy umožňujú deťom premeniť sa na svojich obľúbených hrdinov, princezné alebo aj profesie, čím podporujú ich predstavivosť a povzbudzujú v nich kreativitu, ktorá spočíva v správaní sa tak, ako ich hrdinovia. Sú zábavným spôsobom, ako deti rozvíjajú svoju osobnosť a prežívajú rôzne roly.

Samotný kostým je inšpirovaný šatami hlavnej postavy z rozprávky Ľadové kráľovstvo. Súčasťou kostýmu je plášť, diadém a šaty. Veľkosť by mal vyhovovať na výšku postavy 120 až 130 cm. Kostým je vhodný na detskú párty alebo karneval.

Detský karnevalový alebo narodeninový kostým umožní vcítiť sa dievčaťu do úlohy skutočnej princeznej. Šaty majú bledomodrú farbu a ozdobené sú bielym tylom a flitrami. Kostým je vhodný na postavu vysokú 116 až 128 cm.

Realistický kostým filmovej – rozprávkovej postavy Wednesday (Rodina Addamsovcov). Čierne šaty a biely golier sú vyrobené z polyestru. Kostým je vhodný na postavu 110 – 115 cm.

Detské kuchynky

Detské kuchynky sú viac než len hračka. Ponúkajú deťom príležitosť objavovať svet varenia, ktorý ich tak často láka. Tieto hračky podporujú kreativitu, sociálne interakcie, keď deti hrávajú role šéfkuchárov a zábavne pripravujú fiktívne jedlá. Okrem zábavy poskytujú priestor na učenie a rozvíjanie zručností, ako sú spolupráca, plánovanie a kreatívne myslenie.

Prepracovaná kuchynská linka s rôznymi doplnkami. Nechýba rúra na pečenie, sporák, digestor či drez na odtok vody. Digestor má dve tlačidlá na svetlo a zvuk ventilátora. Platnička sa po zapnutí rozsvieti na červeno a efektívny je aj zvuk praskajúceho oleja. Kuchynka obsahuje obrázky jedál, odpadu a symboly triedenia odpadu pre rozvoj ekologického zmýšľania.

Zaujíma dieťa príprava kávy? Kvalitne spracovaný drevený kávovar disponuje otočnými gombíkmi, tlačidlami a tiež praktickým riadom na prípravu kávy. Malá slečna sa tak môže zahrať na mladú baristku a pripraviť fiktívnu kávu.

Sada obsahuje imitáciu poschodovej torty a množstvo doplnkov na zdobenie. Vrátane hmoty, korálok, posýpky, obrázky – samolepky či farebné tuby s objemom 15 ml na zdobenie. Sada podporuje rozvoj kreativity, jemnej motoriky, ale tiež núti dieťa k trpezlivosti.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre dievčatá

Vaše hodnotenie:
(93%)