Existuje čaj na vyvolanie potratu?

Existuje čaj na vyvolanie potratu?

Publikované: 14.11.2023
Aktualizované: 14.11.2023

Vyvolanie potratu v domácnom prostredí nie je v žiadnom prípade odporúčane a žiaduce. V prípade, že sa žena rozhodne pre potrat po tom, čo už zvážila všetky ostatné možnosti a riešenia, ktorými by sa dalo potratu predísť (anonymný pôrod, adopcia, centrum záchrany), môže pristúpiť k legálnemu potratu. Po nechránenom sexe sú dostupné tzv. tabletky po, teda núdzová antikoncepcia. Do 12. týždňa môže pristúpiť k umelému prerušeniu tehotenstva.

Konkrétny čaj na vyvolanie pôrodu neexistuje, avšak sú bylinky, ktoré sa počas tehotenstva neodporúča konzumovať, pretože by mohli spôsobiť prekrvenie panvových orgánov či kontrakcie. Často závisí od množstva a od štádia tehotenstva, v ktorom si čaj doprajete. Napr. senovka grécka je vhodná na tvorbu mlieka a v malom množstve je povolená, avšak vo veľkom množstve môže spôsobiť kontrakcie, potrat i predčasný pôrod. Na vyvolanie pôrodu sa v posledných mesiacoch tehotenstva odporúča maliník a alchemilka, v počiatočných štádiách tehotenstva sa čaj z týchto byliniek na konzumáciu neodporúča.

Vo veľkom množstve môže vyvolať prekrvenie maternice a kontrakcie škorica, šalvia, tymian či aloe vera. Za nevhodnú bylinku sa považuje taktiež levanduľa lekárska, olej ani čaj z nej nie sú počas tehotenstva vo veľkom množstve prospešné. Kontrakcie vyvoláva i rebríček (myší chvost), údajne môže spôsobiť potrat. Vyhnúť by ste sa mali taktiež zeleru, petržlenovej vňati, ligurčeku, šafranu, ľubovníku, majoránke a bazalke. Cesnak si môžete dopriať v malom množstve, pri nadmernej konzumácii môže riediť krv a zvyšovať krvácavosť.

Z celkovo 126 užívaných bylín je počas tehotenstva za relatívne bezpečných na používanie považovaných len 28 z nich. Ani tie, ktoré sú na užívanie vhodné, by ste nemali piť dlhodobo a neobmedzene.

V diskusiách a fórach podľa žien, ktoré sa snažili vyvolať spontánny potrat po „zamlčanom tehotenstve“, treba piť 2-3x denne maliník alebo alchemilkový čaj, vyskúšať horúci sedavý kúpeľ a horúcu sprchu na brucho. Môže to, samozrejme, trvať dlhšie, kým sa vyvolanie potratu podarí, ale nejde o zaručený spôsob, ako potrat dosiahnuť.

Čaj na vyvolanie potratu diskusia Modrykonik

Čaj na vyvolanie potratu skúsenosti Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(92%)