Dr.Max Collagen Drink recenzia

Dr.Max Collagen Drink recenzia a skúsenosti. Prečo (NE)kúpiť?

Každá z nás by chcela mať bezchybnú pleť, zdravé vlasy, nechty a odolné kosti a kĺby. Znie to ako začiatok reklamy na kolagén? Možno. S tým rozdielom, že reklama to zaručene nebude. Spolu s mojimi kolegyňami sme si už pre vás pripravili viacero recenzií produktov a doplnkov stravy. Pre praktické informácie som otestovala jeden z mnohých kolagénových prípravkov. Tentoraz som na vlastnej koži odskúšala Dr.Max Collagen Drink. Priznám sa, že som naň natrafila náhodne. No zaujala ma dobrá cena, zloženie (neobsahuje len kolagén) a prečítala som si aj niekoľko pozitívnych recenzií.

Publikované: 08.03.2024
Aktualizované: 16.04.2024
Obsah článku:

Pri testovaní mnohých kolagénových doplnkov som vždy dosť skeptická, pretože sa mi zdá, že kolagén je často prezentovaný ako nejaký zázrak. Tým neznižujem jeho pozitívne pôsobenie na náš organizmus. Kolagén si naše telo tvorí samo. Približne po 35. až 40. roku života je však už prirodzená tvorba kolagénu nižšia a práve vtedy môže dochádzať k zhoršovaniu kvality vlasov, pokožky, nechtov, tvorbe vrások, celulitídy a strií. V mojom prípade som mala problémy s pokožkou a tvorbou akné. Taktiež som mala pomerne výrazné vrásky na čele a strie na zadku. Dopĺňanie kolagénu by mi teda mohlo pomôcť. Ale, nie je kolagén ako kolagén. Aby som tu nepísala len tak „do vetra“, tento doplnok som užívala 2 mesiace. Prvé účinky som postrehla už po necelom mesiaci. Ako sa mi Dr.Max Collagen Drink osvedčil? Tu sú moje postrehy, ktoré možno budú zaujímavé aj pre vás.

Dr.Max Collagen Drink recenzia

Dr.Max Collagen Drink bravčový kolagén

Moje skúsenosti po 2 mesiacoch užívania

Hlavnou účinnou látkou Dr.Max Collagen Drink je hydrolyzovaný bravčový kolagén I. typu. Ide o kvalitný Collagen Peptan™. Dočítala som sa o ňom, že je vyrobený zo svalov, kostí a koží ošípaných. Žiadnu nepríjemnú chuť alebo pach som nevnímala. Má ovocnú príchuť. Pre niekoho môže byť nedostatkom, že je použité umelé sladidlo. Ďalej obsahuje vitamín C, hyaluronát sodný (kyselina hyalurónová), zinok, biotín a mangán. Doplnkové látky, ktoré pomáhajú vlasom, pokožke, spevňujú tkanivá a prispievajú k prirodzenej tvorbe kolagénu (vitamín C). V jednej dávke je až 10 000 mg kolagénu. Aj v porovnaní s konkurenciou je to dosť vysoká koncentrácia.

Čo môžem z pohľadu účinkov napísať po 2 mesiacoch? Že ma nástup účinkov prekvapil. Po približne mesiaci som mala pleť v omnoho lepšom stave. Nielenže sa zmiernilo akné, ale pleť som mala hydratovanejšiu. Všimla si to aj moja kozmetička. Následne takmer po 2 mesiacoch som pozorovala, že aj vrásky na čele sú omnoho menej hlboké. Tým myslím, že ostali, ale neboli to také tie ryhy. Ak ide o strie, ešte asi nenastal ten čas, v užívaní však pokračujem, takže verím v účinok aj tu. Postrehla som aj lepší stav vlasov.

Dr.Max Collagen Drink zloženie

Užívanie a dávkovanie – ovocná chuť, ale...

Podobne ako väčšina konkurencie aj tento kolagén je balený v osobitných vrecúškach. Je tak jednoduché riadiť sa tým, že jedno vrecko je na jeden deň. Užívala som kolagén vždy nalačno. Dávala som si ho do čistej vody, približne 2 dcl. Farba bola bielo-žltá. Občas sa mi nerozpustil dobre. Je vhodné ho určite viac miešať. Jedno balenie (30 vrecúšok) mi vydržalo presne jeden mesiac.

Citrónovo-limetková chuť mi pripadala osviežujúca, no časom sa mi zdala trocha umelá. Netvrdím, že je príchuť zlá, skôr ma len po 2 týždňoch omrzela a prišla mi neprirodzená. Celkom mi Collagen Drink chutil, keď som si ho primiešala do bieleho jogurtu. Tam sa mi hodil skvele. No opäť, trocha horšie sa rozpúšťal.

Dr.Max Collagen Drink užívanie

Dr.Max Collagen Drink rozpustnosť

Cena ako ďalšie pozitívum

Cenu 33,99 eura som zaplatila za balenie Dr.Max Collagen Drink na jeden mesiac. Ja som si naraz objednala balenia dve. Cena mi pripadá relatívne dobrá. Taký Inca Collagen stojí na mesiac až 54 eur. V prípade Dr.Max kolagénu zaplatíte za jedno vrecko približne 1,13 eura. Toľko stojí deň užívania. Navyše je tento kolagén obohatený o ďalších 5 účinných látok. Treba sledovať akcie, v akcii je kolagén lacnejší o takmer 7 eur.

Ak by ste predsa hľadali niečo výhodnejšie, mám pre vás tip. Nedávno sme v redakcii testovali aj kolagén Colafit. Za balenie na 4 mesiace zaplatíte od 23 do 36 eur. Záleží, kde doplnok kúpite. Obsahuje čistý hovädzí kolagén bez pridaných látok. Cena je však veľmi priaznivá a ide o overený produkt. (03/2024)

Dr.Max Collagen Drink práškový kolagén

Moje hodnotenie

Na zložení, okrem sladidla, asi nemám čo kritizovať. Kolagén je zastúpený vo veľkom množstve a k tomu ešte aj minerály a vitamíny navyše (zinok, biotín, mangán, vitamín C, kys. hyalurónová). Balenie je praktické, dávkovanie jednoduché. Prekvapil ma rýchly nástup účinkov. Po mesiaci som mala pleť vypnutejšiu a ubudlo mi aj akné, ktoré som často mávala hlavne v oblasti spánkov a na čele. Vrásky sú jemnejšie a vlasy pôsobia objemnejšie.

Chuť? No tou nevyhoviete nikdy každému. Zo začiatku mi prišla citrón-limetka v pohode, časom už trochu prisladká a umelá. Zrejme vec vkusu. Rozpustnosť by mohla byť určite lepšia. To sú však za mňa osobne asi jediné negatíva. Preto nemám dôvod tento doplnok stravy hejtovať alebo ho neodporučiť. Mali ste už možnosť tento kolagén vyskúšať? Ak áno, aká bola vaša skúsenosť a ako hodnotíte chuť?


Komentáre
Tatiana 15.Mar.2024
Podľahla som a objednala si ho :) keď už toľko ľudí tvrdí, že má krajšiu pleť, snáď to pomôže aj mne. Ale tá chuť fuj, musím sa prekonávať, napriek tomu, že je ochutený, nie je to žiadna mňamka

Odpovedať

Veronika Kolesárová 18.Mar.2024
Používala som poctivo celý mesiac, chuť celkom dobrá, trochu sladšia. Pozitívny výsledok bolo vidieť na kĺboch, prestali bolieť, čo považujem za veľké plus. Vrásky stále sú, možno pri dlhšom používaní by sa zjemnili. Chválim jednoduchosť používania a aj rozpustnosť, mne sa zdala dobrá, stačí poriadne premiešať a žiadne kúsky nezostanú.

Odpovedať

Lucia 19.Mar.2024
Pijem každé ráno, chuť za mňa zlá, ale to asi každý kolagén chutí hnusne :) dôležité sú výsledky, beriem kvôli vlasom, tak snáď to zaberie, zatiaľ ho užívam dva týždne, skúsim odporúčané dva mesiace, čo to spraví. Ale zloženie a najmä cena sú super.

Odpovedať

Milka 30.Apr.2024
Užívam už dva mesiace a rast nových vlasov som nepobadala, myslíte, že to má ešte zmysel brať?

Odpovedať

Ema 24.May.2024
Neviem čomu, hlavne ktorému kolagénu mám veriť, veriť na to, aby som cítila účinky, hlavne čo sa týka kolena, teda kĺbov

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(92.8%)