BlueIron Šport recenzia

BlueIron Šport Recenzia. Tekuté železo, horčík a vitamíny

Ako sa hovorí, športom k zdraviu. Tiež mám ten názor a šport je pre mňa oddych, spôsob, ako sa cítiť lepšie a lepšie aj vyzerať. Pri dieťati je to síce pomerne náročné, ale keďže už trochu vyrástlo, k tomuto koníčku som sa mohla vrátiť a začala sa obzerať po vhodných výživových doplnkoch. Išlo mi predovšetkým o to, aby som zrýchlila regeneráciu po športovaní a cítila sa fit. Keďže som mierne anemická, železo na efektívny tréning, ktoré mi odporučila kamarátka, ma hneď oslovilo. Prečítala som si zloženie, jednotlivé účinky a rozhodla som sa ho skúsiť.

Publikované: 26.02.2024
Aktualizované: 07.03.2024
Obsah článku:

Cvičím niekoľkokrát do týždňa, predovšetkým je to beh a bicykel, občas rotoped a tabata. Okrem prírodného spaľovača tukov, ktorý by mi pomohol zhodiť o niečo viac kilogramov, som siahla aj po tekutom železe na zefektívnenie tréningu a rýchlejšiu regeneráciu. O svoje poznatky s produktom BlueIron Šport som sa rozhodla podeliť v tomto texte.

BlueIron Šport recenzia

Moja skúsenosť s tekutým železom

V prvom rade som si podrobne prečítala zloženie, keďže uprednostňujem prírodné produkty. BlueIron obsahuje mikroenkapsulované železo, doplnené je o horčík, zinok a vitamíny C a B12. Popravde, nevedela som, čo to presne to mikroenkapsulované železo je, preto som si o tom musela načítať viac. Ako som sa dozvedela, mikroenkapsulácia pozostáva z dvoch krokov – a to mikronizácie, pri ktorej je sacharát železitý zmenšený na také častice, aby bola zabezpečená ich vysoká vstrebateľnosť, následne sú potiahnuté ochrannou vrstvou, ktorá bráni uvoľneniu železa do žalúdka, pomaly sa uvoľňuje až v dvanástniku. Vďaka tomu sa znižuje riziko tráviacich ťažkostí, čo môžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť. Výživový doplnok má aj s ohľadom na obsah hruškovej a čučoriedkovej šťavy skvelú chuť. Horčík zas prispieva k elektrolytickej rovnováhe a fungovaniu svalov, teda zvyšuje kvalitu tréningu a následnú regeneráciu.

Neviem, či to dokážem presne zhodnotiť, ale skutočne sa mi zdalo, že som mala viac energie, čo je pri tréningu dôležité, moja výkonnosť pri každom tréningu bola na veľmi dobrej úrovni a svaly pracovali, neobávala som sa, že dostanem kŕče a budem potrebovať počas cvičenia oddych. Cvičím už dlhšie, preto môžem posúdiť, že regenerácia bola rýchla, napriek tomu, že striedam rôzne druhy tréningu, nestalo sa mi, že by som mala svalovicu. To je za mňa veľké plus, pretože dokážem bez problémov fungovať bez ohľadu na to, aké cvičenie si zvolím.

BlueIron Šport zloženie

Užívanie železa vždy v deň tréningu

Môj tréningový plán je jasný, vždy cvičím trikrát do týždňa, takže presne viem, kedy daný výživový doplnok užiť. Pri tekutom železe nie je presne určené, kedy počas dňa ho treba užívať, preto som si zvolila dávať si ho po raňajkách. Pri dávkovaní sa píše len to, že 1x denne 25 ml po jedle. Je teda na vás, či si ho dáte ráno, na obed alebo večer, dôležité je len to, aby to bolo pred tréningom, keďže ide o produkt na zlepšenie tréningu a regenerácie. Mierne ma prekvapilo, že je vhodný aj pre tehotné ženy, takže dámy, ak počas tehotenstva cvičíte, môžete po ňom siahnuť. Musím povedať, že s ohľadom na pomerne vysokú dávku (25 ml) a objem fľaštičky 250 ml, vydrží jedno balenie na 10 tréningov, čo nie je vôbec veľa.

BlueIron Šport výživové hodnoty

Cena by mohla byť nižšia

Ak niekto pravidelne cvičí niekoľkokrát do týždňa, bude sa mu cena, rovnako ako mne, zdať trochu vysoká. Do mesiaca mám cca 12 tréningov, balenie BlueIron šport je len na 10 tréningov, preto si musíte zvážiť, či sa vám oplatí. Napriek priaznivým účinkom nie je suma 14,90 eura najmenšia. Avšak musím povedať, že na podobný produkt som doteraz nenarazila. Myslím tým železo určené konkrétne pre športovcov a vhodné pred tréningom. Športovci majú vo všeobecnosti zvýšenú potrebu železa, preto by ho mali prijímať, rovnako tak vitamín C, ktorý prísun železa optimalizuje.

BlueIron Šport tekuté železo

Moje hodnotenie

Napriek výraznému mínusu, ktorým je cena, musím BlueIron šport odporučiť. To, čo sľubuje, spĺňa. Je to len môj subjektívny názor, ale skutočne sa mi pri užívaní tekutého železa zdá, že vládzem počas tréningu viac a aj po ňom dokážem bez problémov fungovať. Som spokojná so zložením, ide o prírodný, dokonca vegánsky produkt, takže žiadne konzervanty ani sladidlá v ňom nenájdete, a aj s chuťou. Tá je výborná, nie je umelá, akoby ste si dávali ochutenú šťavičku. Železo pri cvičení odporúčam, športovci by naň nemali zabúdať. Beriete ho tiež? Pomáha vám tekuté železo zlepšiť tréning?


Komentáre
Martuš89 29.Feb.2024
Super tekuté železo. Medzi ľuďmi nie je veľmi známe. Ja som sa o ňom dozvedela od kamarátky. Je to drahšia forma železa a balenie vydrží krátko, ale tým, že je tekuté sa okamžite vstrebáva. Plus hrušková - čučoriedková šťava chutia vynikajúco. Ja som len rekreačná bežkyňa a skôr je pre mňa Blueiron ako určitý doplnok pre posilnenie imunity. Nedávam si ho tak úplne kvôli výkonnosti. Má hlavne kvalitné prírodné zloženie a žiadne umelé príchute alebo farbivá. V balení je len 10 dávok. Ja som si ho dávala len ráno, keď som šla behať, takže mi balenie vydržalo o niečo dlhšie. Ale na previdelné užívanie je dosť drahé.

Odpovedať

Deana 01.Mar.2024
Tiež som ho nepoznala, kolegyňa v práci mi ho odporučila, keďže som sa furt sťažovala na to, ako nevládzem pri tréningu. Skvelá chuť, taká mňamka vždy v deň tréningu. Škoda len tej ceny a teda malého balenia. 10 tréningov je málo, keď niekto cvičí viac. Ja cvičím minimálne 3x do týždňa, takže mi nevystačí ani mesiac.

Odpovedať

Kaja 08.Mar.2024
Dobrôtka a zaberá. Škoda, že vydrží tak málo, nemôžem si ho dovoliť časti, ale raz za čas investujem

Odpovedať

Monika Juríková 13.Mar.2024
Tekuté železo som vyskúšala, ale Jamieson, stojí cca rovnako, ale vydrží dlhšie ako toto. Jasné, nie je určené priamo pre športovcov, ale podľa mňa podobné účinky

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.6%)