BlueIron Deti recenzia

BlueIron Deti: Recenzia tekutého železa pre deti s vitamínom C

Imunita je obzvlášť u malého dieťaťa dôležitá. Týždeň je v škôlke, týždeň doma a potom zase chvíľu v škôlke a zas doma. Neprospieva to ani mojej 4-ročnej dcére, ani mne. Nielenže sa ona trápi všetkým môžným, čo práve je v obehu, ale môže nakaziť aj nás doma a je to ako na kolotoči. Posilnenie imunity považujem preto za veľmi dôležité. Avitu BlueIron poznám z vlastnej skúsenosti, preto som výživový doplnok z dielne tejto firmy určený pre deti chcela vyskúšať. Veľkým plusom pre mňa je, že si tento fínsky výrobca zakladá na prírodnom zložení, čo nielen u seba, ale najmä u svojej dcéry pokladám za podstatné a rozhodne tomu dávam prednosť pred rôznymi vitamínovými cukríkmi, kde ani presne neviem, čo obsahujú.

Publikované: 21.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Viem, že pre deti je množstvo vitamínov a nechcem ich zhadzovať, ja len jednoducho dávam prednosť (samozrejme, nie za každú cenu, niekedy sa prosto človek antibiotikám nevyhne) prírodným produktom s jasným zložením. Avita BlueIron považujem za skvelý doplnok stravy pre deti a v tejto recenzii vám chcem ozrejmiť prečo.

BlueIron Deti recenzia

Železo a vitamíny na podporu imunity u detí. Aké sú skúsenosti?

Napriek tomu, že ide o vegánsky produkt bez umelých farbív, ktorý je vhodný na dlhodobé užívanie, siaham po ňom predovšetkým v prechodných obdobiach a v zime. Výrobca uvádza, že železo je u detí zodpovedné za správny neurokognitívny vývoj, s čím súhlasím. Moja dcéra bývala pomerne často chorá, preto dbám na prevenciu a snažím sa chorobám čo najviac predchádzať. Okrem inhlatátora používam práve BlueIron Deti, ktorý by mal okrem k fungovaniu imunitného systému, podporovať látkovú výmenu, znižovať vyčerpanie a únavu, zvyšovať pozornosť a prispievať k správnemu kognitívnemu rozvoju detí. Príjem železa je u detí veľmi dôležitý, z normálnej stravy (ak dieťa odmieta normálne jesť a uprednostňuje len isté jedlá) môže predstavovať jeho príjem problém.

Okrem železa sa v BlueIron nachádzajú aj vitamíny C a D3, a to najmä v podobe hruškovej a čučoriedkovej šťavy. Vďaka tomu je chuť veľmi dobrá a už po prvom ochutnaní si na ňu dieťa zvykne. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že ak mu niečo nezachutí na prvýkrát, už to viac ani nebude chcieť ochutnať. Dcéra, našťastie, tento sirup neodmieta, za čo vďačím nielen chuti, ale aj hravému baleniu. Medvedík s čučoriedkami sa jej zapáčil na prvý pohľad a sama si ho ráno pýta, ak na dávkovanie zabudnem. Účinky sa popisujú ťažko, môžem len povedať, že chorôb je menej a imunita funguje lepšie. Samozrejme, nie je to úplný zázrak a ešte sa nejaká tá choroba občas objaví, ale celkovo trávi dcéra viac času v škôlke ako doma. Nemôžem celkom zhodnotiť, či sa zlepšila aj miera sústredenia alebo či mal sirup účinok na zníženie únavy, u detí sa to určuje ťažšie, ako keď to človek vidí na sebe. Za mňa sú však všetky látky, ktoré sú v BlueIron obsiahnuté, pre dieťa užitočné.

BlueIron Deti zloženie

Jednoduché dávkovanie je výhodou

Keďže ide o tekutú formu, dávkovanie je veľmi jednoduché. Sirup sa nemusí miešať s vodou ani čajom, dieťa ho môže vypiť priamo z odmerky. Návyková ovocná chuť je zárukou, že dieťa ho nielen vypije, ale ešte aj bude vylizovať zvyšky z odmerky. Samozrejme, potom vždy trvám na tom, aby „sirupček“ zapila čistou vodou. Dodržiavam odporúčané dávkovanie, ktoré by sa nemalo prekračovať. U mojej 4-ročnej dcéry je to 8 ml/deň. Balenie 250 ml tak vydrží cca jeden mesiac. Dávkovanie sa v závislosti od veku líši. Avita BlueIron pre deti je vhodný už od 7 mesiacov a od tohto veku až do 3 rokov je denná dávka 7 ml, potom sa zvyšuje na 8 ml (4 až 8 rokov). Deti vo veku 9 až 13 rokov môžu denne užívať až 10 ml.

BlueIron Deti sirup dávkovanie

BlueIron Deti tekuté železo

Cena neprekvapí ani nesklame

Za 250 ml tekutého železa som zaplatila 14,90 eura, čo je pre nás balenie na približne mesiac. Samozrejme, pri vyššom dávkovaní (nás sa to bude týkať až o cca 5 rokov) vystačí fľaštička už len na 25 dní, stále to však za budovanie imunity dieťaťa a prírodné zloženie nie je vysoká suma. Necelých 50 centov na deň sa mi osobne nezdá v tomto prípade veľa. Dokonca by som uvítala väčšie balenie, keďže ho poctivo „užívame“ niekoľko mesiacov. Vždy preto kupujem dve balenia naraz, aby som mala zásobu. Priznám sa, bližšie som nepátrala po tom, či existujú ďalšie produkty podobného typu, určite nejaké sú, ale už nebudú mať rovnaké zloženie a určite ani rovnakú chuť.

BlueIron Deti tekuté železo

Moje hodnotenie

Napriek tomu, že nemôžem celkom zhodnotiť, či Avita pomáha vo všetkom, čo sľubuje, dcérka je príliš malá na to, aby mi to dokázala popísať, ale mne stačí, že je menej chorá a sirup jej chutí. Bez problémov ho užíva každý deň (pýta si ho, keď ráno zabudnem), čo je pri malých deťoch podstatné. Imunita sa určite vďaka tekutému železu zlepšila, keďže chorôb je menej. BlueIron považujem za chutný spôsob, ako u detí imunitu zvýšiť. Z mňa ide o dobrú voľbu, nielen pre chuť a prírodné zloženie, ale hlavne pre samotné účinky, ktoré sa po pár mesiacoch užívania preukázateľné. Sú vaše skúsenosti podobné? Osvedčilo sa tekuté železo aj vo vašej domácnosti? Odporúčali by ste výživový doplnok BlueIron Deti ďalej?


Komentáre
Gabika 23.Feb.2024
Dávam dcére a má lepší krvný obraz i imunitu. Trochu ma zarazilo, že v príbalovom letáku je iné dávkovanie ako na fľaštičke, ale fínske deti asi potrebujú menej železa :)

Odpovedať

Patrícia 29.Feb.2024

Ja som dávala tak, ako je v článku. 8 ml, malá má 6 rokov. Tak bolo myslím písané aj na webe. Ani som si nevšimla, že sa tam to dávkovanie líši :D :D Ale pomohlo aj u nás, hemoglobín išiel výrazne hore.

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.2%)