Omron C28P – recenzia kompresorového inhalátora

Inhalátor Omron C28P (C105) recenzia. Prečo (NE)Kúpiť – skúsenosti po roku používania

Počas zimy a prechodných období sa v každej rodine objavia nádcha, prechladnutie, bolesť hrdla, kašeľ či alergie. Vírusy a zvýšená chorobnosť nás potrápili najmä po nástupe do škôlky. Inhalátor nám pred 2 rokmi odporučila lekárka potom, čo dcéra prekonala akútnu laryngitídu. Inhalátor sa pre nás od prvej chvíle stal dôležitým prvkom liečby chorôb i prevencie.

Publikované: 10.01.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

O svoje skúsenosti s kompresorovým inhalátorom Omron C28P (NE-C105) som sa rozhodla podeliť a svoje osobné postrehy s týmto prístrojom som spísala do recenzie.

Omron C28P kompresorový inhalátor

Prečo uvažovať nad kompresorovým inhalátorom?

Model Omron C28P (NE-C105) som si zvolila na základe odporúčaní mamičiek a recenzií na internete. Tento inhalátor bol v čase môjho nákupu a stále aj je (1/2024) najobľúbenejším modelom (TOP 1) na portáli heureka.sk. Produktom roka sa stal už trikrát – v rokoch 2017, 2018 a 2020. Značku Omron dlhodobo považujem za kvalitného výrobcu zdravotníckych zariadení, čo sa mi výberom tohto inhalátora len potvrdilo. Dva roky skúseností svedčia o tom, že išlo o dobrú voľbu.

Vysoko výkonný kompresorový inhalátor vytvára z tekutého liečiva jemnú hmlovinu. Malé častice liečiva sa vdychovaním dostávajú do tela. Vďaka technológií dvojitých ventilov počas nádychu dochádza k prijatiu maximálneho množstva liečiva, pri výdychu zas nedochádza k jeho zbytočným stratám.

Omron C28P

Omron C28P

  • jeden z dlhodobo najpredávanejších modelov
  • vysoký výkon (0,7 ml aerosólu)
  • vhodný na použitie hustých liečiv
  • určený pre deti aj dospelých
  • 3 nadstavce v balení – maska pre dospelých, pre deti a náustok do hrdla
Zobraziť viac info

Použitie zvládne aj malé dieťa

Keďže je tento model veľmi kompaktný, ľahký (váži o niečo viac ako 1 kg) a ovláda sa pomocou jedného tlačidla, s jeho používaním nemá problém ani moja 3-ročná dcéra. Liečivo si môžete presne dávkovať pomocou nádobky s ryskou (2, 4, 6, 8 a 10 ml). Od objemu liečiva závisí čas inhalácie, preto si ho môžete upravovať podľa toho, či bude inhalovať dieťa alebo dospelý. Môžem potvrdiť, že dieťa vydrží inhalovať výrazne kratšie ako dospelý človek, preto počas toho dcére púšťam rozprávku.

Toto zdravotnícke zariadenie obsahuje v balení 3 nadstavce – masku pre dospelých, masku pre deti na vdychovanie nosom a ústami a náustok do hrdla, ktorý slúži na liečbu dolných dýchacích ciest a vhodný je aj pri astme a alergiách. Najviac využívame práve náustok do hrdla, keďže celá rodina má pomerne často problémy s bolesťou hrdla a kašľom. V balení nechýba cestovné puzdro a podrobný návod na použitie, ktorý sme však na prvotné zapojenie a obsluhu prístroja nepotrebovali, pretože ovládanie je intuitívne.

Ani údržba inhalátora nezaberie veľa času. Nutné je čistiť odmerku na liečivo a masku alebo náustok po použití – a to z hygienických dôvodov i preto, že na nich ostávajú zvyšky liečiva.

Menšou nevýhodou je hlučnosť prístroja, avšak ide o subjektívny parameter a niekomu sa možno hlučný tento inhalátor zdať nebude.

Omron C28P recenzia kompresorového inhalátora

Na inhalovanie Vincentka, Yabra či Ambrobene

V závislosti od toho, či ide o liečbu konkrétneho ochorenia alebo používame inhalátor na prevenciu chôrob, si vyberáme liečivo a volíme frekvenciu používania. Počas ochorenia sa nám osvedčilo inhalovanie roztoku Yabro (1 ampulka denne) a Vincentky (2x denne 10 ml). Inhalácia takéhoto množstva trvá približne 15 až 20 min. V prípade prevencie stačí inhalovať len 1x denne, čo zaberie cca 5 až 10 min. Namiesto liečivej minerálnej vody môžete použiť klasický fyziologický roztok, ktorý je dostupný v lekárni. Pri vlhkom, hlienovitom kašli odporúčam liek Ambrobene na zriedenie hlienov a ich vykašliavanie.

Všetky spomínané produkty sú vhodné pre dospelých i pre malé deti nielen počas liečby, ale aj ako prevencia chorôb. Dostupné sú bez predpisu.

Inhalátor Omron C28P

Cena Omron C28P je vyššia

Napriek tomu, že je prvotná investícia vyššia a za produkt zaplatíte v závislosti od vybraného e-shopu alebo lekárne 60 až 80 eur, produkt môžem len odporučiť. Podľa mojich skúsenosti inhalácia dokáže skrátiť dĺžku liečby, výsledky sú badateľné už na druhý deň. Keď si to porovnám s pravidelným nákupom liekov v lekárni pri rôznych zdravotných problémoch, nejde vôbec o drahé riešenie zdravotného stavu. Navyše, v prípade PN alebo OČR často dochádza k zníženiu príjmu rodiny, takže investícia do inhalátora (nielen ako prístroja na liečbu, ale ako prevenciu) sa oplatí.

Omron C28P

Omron C28P

  • jeden z dlhodobo najpredávanejších modelov
  • vysoký výkon (0,7 ml aerosólu)
  • vhodný na použitie hustých liečiv
  • určený pre deti aj dospelých
  • 3 nadstavce v balení – maska pre dospelých, pre deti a náustok do hrdla
Zobraziť viac info

Celoročné využitie

V neposlednom rade považujem sa výhodu inhalátora, že sa dá používať celoročne – počas jesene a zimy na liečbu a prevenciu respiračných ochorení, počas zvyšných mesiacov na liečbu alergií (na peľ, zvieratá, roztoče, prach a pod.) či astmy. Jeden prístroj je tak vhodný pre celú rodinu – využijete ho pri liečbe seba, detí i starých rodičov.


Komentáre
Maca Molnárová 21.Feb.2024
Skvelá vec, kupovali sme ho domov kvôli synátorovi, ale využívame ho celá rodina. Nezdá sa mi ani hlučný, čoho som sa trocha obávala,, neprehrieva sa a dobre sa s nim inhaluje. Zo začiatku trochu smrdel plastom, ale časom to prešlo. Zdravie sa zlepšilo, ale treba používať kvalitný roztok na inhalovanie. Tiež používam Yabro, dostala som naň odporúčanie.

Odpovedať

Belkovci 19.Mar.2024
Dostali sme na Vianoce a odvtedy si hovorím, ako som mohla bez neho žiť :) Zatiaľ je to skôr prevencia, ale keď sme intenzívnejšie kúrili, mám pocit, že sa zlepšilo dýchanie celej rodiny. Používame ho každý večer a zatiaľ sa nám choroby vyhýbajú.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(92.8%)