Powerlogy MCT Oil recenzia

Powerlogy MCT Oil recenzia. Prečo (NE)Kúpiť? Vyhodené peniaze?

Rada skúšam nové veci a ešte radšej rada ochutnávam nové jedlá. Rada cestujem a vyskúšala som už rôzne exotické jedlá, koreniny, nápoje či prísady. Aj doma rada skúšam rôzne recepty, napríklad aj tie vegánske. Venujem sa aj cvičeniu, behu a rada si aj zaplávam. Nie vždy všetko stíham, ale rada skúšam variť podľa rôznych diét. Výhoda je, že manžel ani deti mi to doma nezjedia. V tomto smere sa mi veľmi páčia produkty značky Powerlogy. V ich ponuke som objavila dovtedy pre mňa neznámy Powerlogy Organic MCT Oil. Nemala som očakávania alebo som si myslela, že to je asi skratka nejakého druhu olivového oleja, ale v skutočnosti je to úplne iný produkt.

Publikované: 23.02.2024
Aktualizované: 27.02.2024
Obsah článku:

Dočítala som sa o ňom, že MCT olej má špecifickú vlastnosť v tom, že sa v ňom nachádzajú trigliceridy C8 a C10, ktoré majú stredne dlhý reťazec. Nechcem tu z toho robiť chemický rozbor, ale pre pochopenie je to podstatné. Mnohé iné oleje majú tieto reťazce dlhšie. Tým, že sú tieto trigliceridy kratšie, tak sa olej ľahšie trávi, vstrebáva a nezaťažuje trávenie. Zároveň dodáva telu rýchlu energiu, a to v zdravej podobe na rozdiel od cukrov. Aj preto je MCT olej častou súčasťou nízkokalorických a nízkosacharidových diét. Zároveň som sa dočítala, že Powerlogy MCT Oil je možné používať na rôzne spôsoby, napríklad aj do kávy. Vyskúšala som ho a tu je moja skúsenosť.

Powerlogy MCT Oil recenzia

Moja skúsenosť s používaním MCT oleja

Olej som si kupovala vyslovene na skúšku. Doma používam všetky druhy olejov – tukov. Od masti a masla cez olivový olej až po tento MCT. Tento olej má 100 % kokosový základ. Nemá v sebe žiadne stopy palmového oleja, cukru, umelých sladidiel, aróm alebo konzervantov. Aj po otvorení som necítila žiadnu vôňu a chuť, je absolútne neutrálna. Ak ide o obsah tukov, tak z 94,3 g tuku je až 94,2 g nasýtených mastných kyselín.

V recenziách som čítala, že je to skvelá náhrada pre ľudí s vysokým cholesterolom, pretože tento olej ho nijak nezvyšuje. Zároveň nezaťažuje žalúdok. To o slnečnicovom, repkovom, ale ani olivovom oleji nemožno úplne povedať. Ja tento olej používam dodnes, ale nie na dennej báze. Občas si ho pridávam do miešaného zeleninového šalátu alebo ho použijem na opekanie mäsa. Je totiž vhodný taktiež na tepelnú úpravu (max. 160 °C). Vyskúšala som ho už aj ako prísadu do cesta na koláč. Tam sa mi úplne neosvedčil. A MCT olej do kávy, to sa mi najskôr javilo ako hlúposť, ale vyskúšala som to (2 čajové lyžičky) a káva mi chutila. Netvrdím, že pravidelne si ho do kávy budem dávať, ale z času na čas príjemná zmena namiesto smotany.

Skladovať ho nemusíte v chladničke ani po otvorení. Celkom ma potešilo, že dodávaný je v sklenej fľaške. To som si v popise neprečítala. Malý plusový a EKO bod pre Powerlogy.

Powerlogy MCT Oil zloženie

Dávkovanie MCT oleja

Powerlogy MCT Oil som používala nepravidelne. Nedávala som si ho denne, ale ako píšem vyššie, občas som si ho dala do kávy, šalátov alebo použila na prípravu mäsa či koláčov. Odporúčaná denná dávka je 10 až 15 ml. Balenie má 500 ml. To je približne 50 dávok. Ale ja som niekedy dávala olej od oka. Neviem teda úplne povedať, že koľko také balenie vydrží. Záleží od spôsobu používania a aj frekvencie.

Powerlogy MCT Oil dávkovanie

Cena

Powerlogy MCT Oil v čase písania recenzie stál 19,90 eura so zľavou 17 %. Ja som ho prvýkrát kupovala za 23,90 eura. V ponuke je tiež trojbalenie za 58,90 eura. Cena za tento olej je trochu vysoká, to si treba povedať. No nejde o štandardný olej, ktorý sa používa na vysmážanie rezňov. Powerlogy MCT Oil má úplne čisté BIO zloženie. V tejto kategórii je veľmi obľúbený aj MCT olej – GymBeam. Je výrazne lacnejší. Za 0,5 litra zaplatíte v tomto prípade 8,95 eura. Populárny je i MCT olej – OstroVit (500 ml), ktorý stojí 13,95 eura. Určený je primárne pre športovcov. (02/2024)

Powerlogy MCT Oil výživové hodnoty

Moje hodnotenie

Záverečné hodnotenie bude stručné. Powerlogy MCT Oil je podľa mňa zaručene kvalitný. Svedčí o tom čisté zloženie a pôvod surovín (Srí Lanka/Filipíny). Je super, že je úplne bez chuti. Preto je dobrý na všestranné použite – káva, smoothie, šaláty alebo na grilovanie. Nepoužívam tento olej denne, ale mám ho doma a príležitostne ho použijem. Aj z presvedčenia, že vďaka nemu získavam zdravé tuky. Opäť je to jedna z potravín, ktorú som vyskúšala náhodne a milo ma prekvapila. Aj keď cenu by som prijala určite nižšiu.


Komentáre
Helča 26.Feb.2024
mala som raz, ale zdá sa mi pridrahý. dávala som si ho do kávy, občas do šalátov, ale že by som pobadala nejaké účinky sa nedá povedať

Odpovedať

Sima Kalinská 29.Feb.2024

Heli, ja zas musím povedať, že si ho dávam do kávy skoro pravidelne a po pár týždňoch som cítila, že káva mi na žalúdok už vôbec zle nerobí. A to ju ďalej pijem aj s mliekom, ale proste to pomáha tráveniu. Ono je ťažké teito účinky niekedy vnímať. Vždy je to také individuálne. Ja ho okrem kávy nedávam nikam. Ale s tou cenou plne súhlasím :D

Tina 08.Mar.2024
Neviem, či je to tým olejom, ale cítim sa dobre. Beriem to ako povzbudenie. Olej používam len do kávy, vždy ma nakopne a mám energiuna prácu i cvičenie. Super, že neškodí na trávenie. Súhlasím, tá cenaje teda vysoká, ale zas pomáha, tak prečo by ho predávali lacno

Odpovedať

Jarka Macková 13.Mar.2024
Kupujeme si ho s kolegyňou do práce a každé ráno primiešavame do kávy :) Neviem presne, aké má mať účinky, ale zlepšil sa mi cholesterol, tak to asi môžem pripísať tomuto oleju

Odpovedať

Silvia Petríková 03.May.2024
Olej na dodanie energie? A čo tak normálna strava? Zdá sa mi to ako ďalšia predražená zbytočnosť. Keď chceš schudnúť, stravuj sa zdravo a cvič, takýto olej potrebovať nebudeš. Zdravé tuky sa dajú získať aj jednoduchšie.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.4%)