Najlepšie psyllium

Ktoré psyllium je najlepšie? Najlepšia vláknina na chudnutie aj zápchu

Psyllium predstavuje bohatý zdroj vlákniny, preto nie je prekvapením, že má blahodarné účinky na trávenie a pomáha zefektívniť tráviace procesy v tele. Používam ho vždy, keď potrebujem pomôcť s vyprázdňovaním, ako príjemný vedľajší efekt vnímam chudnutie. Vyskúšala som viacero produktov, všetky sú v podstate skoro rovnaké. Dôležité je predovšetkým to, aby bolo kvalitne spracované, čisté, bez znečistenia a pachuti. Rozpustná vláknina je dostupná v rôznych formách (kapsuly alebo prášok), ja mám vyskúšaný prášok, ktorý môžete konzumovať viacerými spôsobmi.

Publikované: 12.03.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Najviac sa mi páči Dr.Max Psyllium, avšak za veľmi kvalitné považujem aj Psyllium Advance, Dr.Popov Psyllium, Najtelo či ASP psyllium. Uprednostňujem BIO doplnky stravy, čo mnoho produktov s obsahom psyllia spĺňa. Ide o prírodné produkty, v ktorých by mal obsah skorocelu indického dosahovať 100 %.

Najlepšie psyllium

Názov Hodnotenie Detail
Psyllium Advance   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Dr.Max Psyllium   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Dr.Popov Psyllium   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Najtelo Psyllium   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
ASP Psyllium   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt

Psyllium Advance

Vysokokvalitné  psyllium v BIO kvalite (certifikácia AbCert) v 450-gramovom balení má príjemnú chuť. Psyllium Advance treba vždy nechať napučať a dôkladne zapiť vodou. Semená skorocelu indického mi pomohli zlepšiť nielen trávenie, ale aj cholesterol. Vhodné je pravidelné užívanie, denne treba 2,5 – 5 g (1 až 2 ČL) rozpustiť v 250 ml vody a užívať nalačno 1/2 – 1 hodinu pred jedlom. Vláknina je veľmi jemná a bez pachute. Používam ju nielen rozpustenú vo vode, ale niekedy aj v jogurte či müsli. Napriek tomu, že sa to priamo neodporúča, psyllium mi pri dlhodobom užívaní tak či tak zaberá.

Zobraziť viac info o psylliu alebo aktivuj akciovú cenu.

Psyllium Advance recenzia

Dr.Max Psyllium

Rozpustná vláknina obsahuje iba prírodné zložky a nie sú v nej žiadne umelé prísady. Dr. Max Psyllium je skutočne jemné a bez znečistenia a pachuti. Je vhodné na trávenie, prečistenie i ako prísada pri pečení. Dvestogramové balenie je tak akurát na vyriešenie tráviacich problémov. Vláknina je kvalitne spracovaná, odporúča sa ráno alebo večer rozmiešať vo vode a skonzumovať. Aj v tomto prípade môžete psyllium konzumovať v jedle, nielen v jogurte, ale napr. aj polievkach alebo v koláčoch.

Zobraziť viac info o psylliu alebo aktivuj akciovú cenu.

Dr.Max Psyllium recenzia

Dr.Popov Psyllium

Nenávyková rozpustná vláknina na zápchu či na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi neobsahuje cukry a je bezlepková. Prečistené šupky semien skorocelu s vysokou čistotou (98 %) sú čistým zdrojom vlákniny. Ide taktiež o vhodné psyllium na chudnutie, treba ho však užívať nalačno – približne 30 minút pred jedlom –, vtedy vyvoláva pocit nasýtenia. Dr.Popov Psyllium sa predáva v 500-gramovom balení, takže sa dá použiť aj pri varení a pečení. Vláknina je jemná a bez pachute, avšak ak vám prekáža jej (ne)chuť, môžete ju konzumovať rozpustenú v bylinkovom čaji alebo ovocnej šťave.

Zobraziť viac info o psylliu alebo aktivuj akciovú cenu.

Dr.Popov Psyllium recenzia

ASP psyllium

Originálne indické psyllium s 98 % čistotou má zjemňujúci účinok na citlivé črevá. Na trávenie a metabolizmus možno tento prírodný produkt používať dlhodobo. Je vhodný aj pre vegánov. Veľké balenie za veľmi priaznivú cenu sa hodí napr. aj na pečenie. Odporúčam ho skúsiť pri pečení bezlepkového chleba, ktorý sa potom menej drobí. ASP Psyllium má prirodzenú chuť, ktorá nemusí vyhovovať každému. Ak chcete vlákninu konzumovať nalačno, odporúčam ju namiesto vody rozmiešať v džúse.

Zobraziť viac info o psylliu alebo aktivuj akciovú cenu.

ASP psyllium recenzia

Najtelo Skorocel indický

Sypký prášok vhodný pre vegánov je jemne namletý a dobre rozpustný. Najtelo Psyllium je vhodné pred jedlom alebo po jedle. Ide o 100 % prírodný produkt, ktorý je vhodný na krátkodobé i dlhodobé užívanie. Odporúča sa ho zamiešať v neperlivej vode alebo čaji, prípadne primiešať do jogurtu. Psyllium by sa nemalo variť, ale používam ho do pečenia a jeho účinky sa tým neoslabili. Vláknina má prémiovú kvalitu a nie je návyková.

Zobraziť viac info o psylliu alebo aktivuj akciovú cenu.

Najtelo Skorocel indický recenzia

Cena

Pri výbere psyllia si treba všímať recenzie, ale aj cenu, predovšetkým vtedy, ak chcete užívať vlákninu dlhodobo. Psyllium sa predáva v balení 150 až 500 g, cena sa pohybuje od 4 do 14 eur. Najtelo Psyllium v 150 g balení je dostupné za cca 4 eurá, avšak 500-gramové balenie Dr.Popov Psyllium sa predáva za cca 13 eur. Čo sa týka pomeru cena/kvalita, najvýhodnejšie je dostupné ASP psyllium, 300 g získate za 7-8 eur. Dr.Max Psyllium v 200 g balení stojí cca 5,6 eura. (03/2024)

Ktoré psyllium je najlepšie?

V prípade psyllia ťažko určiť, ktoré je najlepšie, keďže by malo vždy ísť o prírodné produkty. Mne najviac vyhovuje Dr.Max Psyllium. Obsahuje iba prírodné zložky s vysokým obsahom rozpustnej vlákniny, ktorá má príjemnú chuť. Doplnok stravy je dostupný v 200-gramovom balení za prijateľnú cenu. Ak ho chcete používať dlhodobo, odporúčam rovno investovať do 3 balení naraz za výhodnejšiu cenu.

Ktoré psyllium je najlepšie?

Najčastejšie otázky – FAQ

Ide o jednoročnú rastlinu skorocel indický/skorocel vajcovitý (Plantago ovata) s vysokým obsahom vlákniny. Používa sa obal (šupky) oválnych sivých semien tejto rastliny. V psylliu sa nachádza 15 – 20 % nerozpustného podielu vlákniny, 55 – 60 %  tvorí zložka, ktorá v tráviacom trakte dokáže vytvoriť gél a zvyšných 10 – 15 % pozostáva z viskóznej vlákniny.

Väčšinou sa odporúča užívanie nalačno, cca hodinu pred jedlom, a to buď ráno, alebo večer. Povolená je i možnosť užívania v jedle, treba sa však riadiť pokynmi výrobcu.

Rozpustnú vlákninu môžete pokojne užívať dlhodobo. Pri správnom dávkovaní nemá žiadne vedľajšie účinky, môže však spomaliť vstrebávanie niektorých liekov.

Má pozitívny efekt na činnosť tráviaceho systému, dokáže normalizovať vyprázdňovanie. Vláknina sa správa ako prebiotikum, preto pomáha i pri narušení črevnej mikroflóry. Psyllium je nápomocné i pri znižovaní hladiny cholesterolu v krvi a pomáha predchádzať zvýšeniu hladiny cholesterolu. Pomáha udržať glykémiu pod kontrolou (pri cukrovke 2. typu) a taktiež s chudnutím, keďže potláča apetít.

Psyllium absorbuje v tenkom čreve vodu a vytvára gél, zároveň výrazne zväčšuje objem stolice. Hoci by sa mohlo zdať, že sa trávenie spomaľuje, opak je pravdou. Psyllium sa na jednej strane správa ako rozpustný typ vlákniny (vytváranie gélu), na druhej ako nerozpustný typ vlákniny (podporuje a urýchľuje vyprázdňovanie).

Veľkou výhodou psyllia je, že ani vo väčších množstvách nespôsobuje nafukovanie. Naopak, napomáha s vyprázdňovaním a plynatosť a nafúknuté brucho nezapríčiňuje.


Komentáre
Táňa Gálová 13.Mar.2024
Kamarát to bral kvôli Crohnovej chorobe, upokojovalo mu to žalúdok a veľmi si to pochvaľoval. Ja som po vláknine siahla kvôli lepšiemu tráveniu a potrebe vyprázdňovania a super. Psyllium beriem vždy nalačno asi pol hodinu pred jedlom, do jedla som ho zatiaľ neskúšala. Vždy si dám po jednom balení mesiac pauzu a beriem znova. Trávenie je super. Akože chuť nič moc, ale ide o zdravie, takže sa to dá zniesť.

Odpovedať

Timea 15.Mar.2024
Vyskúšala som už asi 3 značky a zdajú sa mi rovnaké, každý vždy rozpohyboval trávenie, keď som to potrebovala. Chuť je aká je, vždy treba pozerať na účinok. V zložení nie je čo vymyslieť, ak je to 100%, tak to zaberie.

Odpovedať

Anička 18.Mar.2024
používam, ale mám radšej kapsuly, jednoduchšie sa dávkujú a zaberajú rovnako

Odpovedať

eva 30.Apr.2024
odporučila mi ho známa, psyllium beriem už roky a cítim sa dobre, kupujem Dr.Popov

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(94%)