Najlepší šampón na rast vlasov

Najlepší šampón na rast vlasov – recenzie. Ktoré sérum zaručí rýchly rast?

Po krásnych hustých vlasoch túži zaručene každá žena a ja nie som výnimkou. Vlasy mi začali vypadávať už v puberte, samozrejme, najvýraznejší je vždy sezónny úbytok vlasov na hlave. Keďže rast vlasov ovplyvňuje množstvo faktorov a musela som množstvo z nich postupne vylúčiť, aby som si bola istá, že nejde o dedičný stav, nestoja za tým hormonálne zmeny a ani nedostatok alebo nadbytok nejakého vitamínu či minerálu. Aby som dostala vypadávanie pod kontrolu a aktivovala rast nových vlasov, vyskúšala som niekoľko šampónov na rast vlasov.

Publikované: 11.03.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Pri hľadaní vhodného šampóna som sa spoliehala na recenzie a skúsenosti mojich známych i tých na internete. Nakoniec som vyskúšala Alpecin Coffein Shampoo, Vlasové hnojivo, Milva chinínový šampón a Hairburst. Na výber sú rôzne produkty na rast vlasov, nielen šampóny, ale aj vitamíny na rast vlasov či sérum na rast vlasov. Ak si v začiatkoch nie ste celkom istá, čo je dôvodom vypadávania, popravde, ten možno ani neodhalíte, odporúčam šampón kombinovať s ďalšími prípravkami na podporu rastu vlasov, napr. vitamíny na rast vlasov BeastPink Glowy Hair alebo Maxivitalis Vlasové hnojivo.

Top 4 šampóny na rast vlasov

Názov Hodnotenie Detail
Alpecin Coffein Shampoo   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Milva šampón   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Vlasové hnojivo5*Zobraziť produkt
Hairburst   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt

Alpecin Coffein Shampoo

Mojím problémom nie sú len vypadávajúce, ale aj jemné a mastiace sa vlasy, preto sa snažím vyhýbať produktom s obsahom silikónov. Alpecin Coffein Shampoo ich neobsahuje, za to jeho hlavnou účinnou látkou je kofeín, podpornými zložkami sú zinok a niacín, ktoré spolu prekrvujú pokožku vlasov a podporujú rast vlasov. Vôňa je veľmi príjemná, šampón treba používať pravidelne, ja som ho vždy nechala na hlave dlhšie, aspoň tri minúty, vždy som mala potom pocit, že vlasy sú prevzdušnené. Celkovo sa mi zdalo, že tento produkt skutočne pomáha a vlasy pôsobili po pár týždňoch používania hustejšie. S ohľadom na obsah kofeínu môže tento produkt spôsobovať lupiny, ak ste s nimi nemali nikdy problém, pri jeho používaní sa môžu objaviť.

Zobraziť viac info o šampóne alebo aktivuj akciovú cenu.

Alpecin Coffein Shampoo

Vlasové hnojivo

Na jemné vlasy je určený šampón Vlasové hnojivo s obsahom účinných zložiek kofeínu a komplexu Hustoplex (extrakt žihľavy dvojdomej, extrakt zeleného čaju, extrakt silymarínu). Kofeín pôsobí stimulačne na vlasové folikuly, žihľava vlasy spevňuje a dodáva im lesk, zelený čaj obmedzuje vypadávanie vlasov a podporuje ich rast a silymarín priaznivo podporuje vlasové folikuly, čím zlepšuje vzhľad vlasov. Vyhovuje mi, že šampón je penivý, preto ho stačí používať malé množstvo, a vlasy po ňom menej mastnejú. Pocit pevnejších vlasov a zamedzenie ich vypadávania sa dostavili už po pár týždňoch, dokonca začali vyrastať aj nové vlásky. Treba si však dať pozor, lebo môže dôjsť k zvýšeniu rastu ochlpenia celkovo, teda aj na krku a v oblasti líc.

Zobraziť viac info o šampóne alebo aktivuj akciovú cenu.

Vlasové hnojivo

Milva šampón

Od tejto značky je v ponuke viacero šampónov na rýchly rast vlasov, ja som si zvolila Milva chinínový šampón, ktorého základnou účinnou látkou je extrakt z kôry chinínovníka. Šampón je určený na posilnenie slabých vlasov bez objemu, čo je môj prípad. Vysušuje vlasy, čo považujem za plus, ale ak nemáte problém s mastnejšími vlasmi, radšej sa mu vyhnite a zvoľte si iný produkt z ponuky daného výrobcu. Vlasy mi spevneli a viditeľne menej padali, šampón však treba používať dlhšie. Výsledok neočakávajte za týždeň či dva. Vôňa je veľmi jemná a nevtieravá a vyhovuje mi aj to, že šampón dostatočne pení. Na hlave ho treba nechať dlhšie, ja som si ho vždy dala na začiatku kúpeľa a nechala som si ho až do konca sprchovania, takže cca 5 minút. Aj v tomto prípade došlo nielen k spevneniu vlasov, ale aj k rastu nových.

Zobraziť viac info o šampóne alebo aktivuj akciovú cenu.

Milva šampón

Hairburst

Tento šampón na rýchly rast vlasov ma zaujal najprv vôňou, potom zložením a v nepodslednom rade ma oslovili aj dobré recenzie. Po dlhšom používaní ho môžem odporúčať. Vlasy sú pevné a lesklé, nemastia sa tak rýchlo, krásne voňajú a aj sa menej lámu. Aktívnou látkou je pantenol, ktorý spolu s aminokyselinami a pšeničným proteínom vlasy hydratuje a spevňuje. Páči sa mi, že Hairburst je o prírodný produkt (až 95 % zložiek má prírodný pôvod), ktorý je vhodný na všetky typy vlasov a každodenné používanie. Penivosť je tiež vyhovujúca a konzistencia skôr redšia, takže sa jednoducho vnáša do vlasov. V tomto prípade nie je nutné nechávať šampón pôsobiť dlhšie, umýva sa krátko po nanesení do mokrých vlasov.

Zobraziť viac info o šampóne alebo aktivuj akciovú cenu.

Hairburst

Cena

Pri konečnom rozhodovaní je práve cena tým, čo môže od kúpy odradiť. Predsa len je rozdiel zaplatiť za šampón 5 a 15 eur. Cena by však nemala byť nikdy rozhodujúcim faktorom, týka sa to aj prípravkov na rast vlasov. Bezkonkurenčne najlacnejší je zo skúšaných šampónov Milva, 500 ml balenie stojí 6 eur. V približne rovnakej cene je dostupný aj Alpecin Coffein Shampoo, avšak množstvo je len 250 ml. Vlasové hnojivo je dostupné v 150 ml balení, jeho cena je okolo 9-10 eur. S ohľadom na množstvo možno považovať Hairburst za stredne drahý, keďže 350 ml je dostupných za priemernu cenu 17 eur. (03/2024)

Najlepší šampón na rast vlasov

Podpora rastu vlasov trápi množstvo žien, žiaľ, ide o bežný problém, ktorý si nevyberá podľa veku ani rasy. Každá z nich hľadá najlepší šampón na rast vlasov, ktorý by problém vyriešil. U mňa je ním Hairburst, ktorý mi vyhovuje s ohľadom na zloženiu, vôňu aj možnosť každodenného používania. Áno, cena je vyššia, ale v tomto prípade som ju ochotná zaplatiť, keďže vlasy považujem za niečo, čo robí ženu ženou a mali by dobre vyzerať.

Aké účinné látky si všímať?

Prípravky na rast vlasov (nielen šampóny) môžu mať akokoľvek dobré recenzie, avšak produkt vám sadnúť nemusí. Niekto potrebuje šampón na mastné vlasy, niekto na jemné, niekto má problémy s lupinami, podľa toho treba voliť aj zloženie produktu. Všímať si treba stimulujúce zložky, ktoré sa starajú o posilnenie vlasových korienkov a samotný rast vlasov. Najčastejšie ide o tieto zložky:

  • kofeín: podporuje rast vlasových folikulov,
  • niacín: podporuje prietok krvi v pokožke hlavy,
  • panthenol: zadržuje vlhkosť vo vlasoch, hydratuje ich,
  • keratín: posilňuje vlasy, vplýva na ich jemnosť a lesk,
  • zinok: posilňuje vlasy a vplýva na ich zdravý rast,
  • chinín: spevňuje vlasové folikuly a stimuluje rast vlasov, urýchľuje mikro-cirkuláciu a vlasom zabezpečuje zvýšený prísun živín.

Ďalšie z účinných látok sú napr. bylinné extrakty (zo zeleného čaju, žihľavy dvojdomej, rozmarínu lekárskeho či nechtíka lekárskeho).

Najčastejšie otázky – FAQ

Používanie šampóna na rast vlasov sa od bežného šampóna veľmi nelíši.Treba ho aplikovať na mokré vlasy, napeniť a dôkladne opláchnuť. Niektoré treba nechať pár minút pôsobiť a opláchnuť ich až potom. Vždy si preto prečítajte návod pri konkrétnom produkte.

Najznámejšou bylinkou proti padaniu vlasov je určite žihľava dvojdomá, vhodná je v prípade, že vlasy vám nielen vypadávajú, ale sa aj mastia. Na podporu mikrocirkulácie a posilnenia korienkov vlasov je vhodný rozmarín. Na suché a padajúce vlasy je zas hodný nechtík lekársky.

Čaj z prasličky roľnej, žihľavový čaj, zelený čaj alebo čaj z kapucínky väčšej (kapucínka väčšia, chmeľ, rakytník rešetliakový a brezový list) sú vhodné na použitie aj zvonka. Ak bylinkové čaje neobľubuje, použite ich na oplachovanie vlasov alebo na masáž pokožky hlavy.


Komentáre
Peťa 13.Mar.2024
ja používam vitamíny na vlasy a odvtedy sú hustejšie, žiaden zo šampónov mi nikdy nezabral

Odpovedať

Maggie 30.Apr.2024
podľa mňa šampóny veľmi nezaberajú, skôr vitamíny na vlasy, zo šampóna sa do vlasov toho veľa nedostane, tie by som skúsila viac ako toto

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.8%)