Najlepší krém na modriny

Najlepší krém na modriny. TÁTO masť lepšia ako Heparoid?

Modriny sú pri kolektívnom športe bežnou záležitosťou. Ako aktívna hráčka hádzanej mám s nimi bohaté skúsenosti. Novú podliatinu si odnášam domov po každom náročnom tréningu či zápase. Vyskúšala som už veľa mastí a krémov, niektoré s väčším úspechom ako iné a za tie roky mám niekoľko favoritov, ku ktorým sa pravidelne vraciam. Samozrejmosťou sú heparínové masti, ale aj niektoré krémy s prírodným zložením, na modriny sa mi osvedčila arnika.

Publikované: 28.02.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Často som sa pýtala, ako sa zbaviť modriny, resp. čo pomáha na modriny a dostala som množstvo odporúčaní od mojich spoluhráčiek i od môjho lekára. Každému môže vyhovovať niečo iné a nájsť vhodný krém na modriny môže niekomu trvať dlhšie. Ja som vyskúšala Heparoid, Vulm Calcium, Allga San Arnika gel, Bioderma Cicabio Arnica+ a Heparin AL gel. Každý z nich ma niečím oslovil, ale asi najviac môžem odporučiť Heparoid a Vulm Calcium.

Najlepší krém na modriny

Názov Hodnotenie Detail
Heparoid Léčiva   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Vulm Calcium   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt
Bioderma Cicabio Arnica+   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Allga San Arnika gel   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Heparin AL gel   ✔   Pre náročných5*Zobraziť produkt

Heparoid Léčiva

Liečivú masť s obsahom heparinoidu používam na modriny i na monokel na oku, lebo aj ten sa občas pri hraní pritrafí. Ide o masť, ktorú používa množstvo športovcov pri zraneniach a je vhodná nielen pri modrinách, ale aj pri ochoreniach žíl, zápaloch, pomliaždeninách a podvrtnutiach. Heparoid Léčiva nielenže znižuje opuchy, ale aj pocit napätia a bolesti v poranenom mieste a mám pocit, že sa modriny hoja naozaj rýchlo. Ide o vhodný krém na modriny pre deti aj pre dospelých, takže má všestrannejšie využitie. Je nutné ho používať pravidelne, páči sa mi, že sa rýchlo vstrebáva. Moje skúsenosti s ním sú teda veľmi dobré a môžem ho odporučiť.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Heparoid Léčiva

Vulm Calcium

Táto kalciová masť na modriny pokožku navyše zvláčni a hydratuje. Vulm Calcium volím, keď mám pocit, že mám pokožku suchú, pekne ju zregeneruje a urýchli hojenie modrín. Nejde o vhodný krém na hĺbkové poranenia, preto ho odporúčam vtedy, keď máte skôr menšie modriny spolu s podráždenou pokožkou. Keďže neobsahuje umelé konzervanty ani parfumy, čo veľmi chválim, je vhodný aj pre malé deti. Masť na modriny sa veľmi dobre rozotiera a je vhodná na použitie podľa potreby, teda aj niekoľkokrát denne.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Vulm Calcium recenzia

Allga San Arnika gel

Gél s extraktom z arniky a čistým éterickým olejom z kosodrevinovej silice má taktiež všestranné využitie, okrem podliatín sa dá použiť pri svalovej horúčke (čo je pre mňa po náročnom tréningu veľké plus), natiahnutí svalov či podvrtnutiach. Vyhovuje mi, že Allga San Arnika gél nezanechavá mastnú vrstvu na pokožke, nelepí a vstrebáva sa rýchlo, takže nezanecháva škvrny na oblečení. Na postihnuté miesto ho stačí jemne votrieť, prípadne vmasírovať a nechať pôsobiť. Prináša okamžitý pocit úľavy a miesto príjemne prehreje. Vyhovuje mi i nevtieravá vôňa.

Zobraziť viac info o géli alebo aktivuj akciovú cenu.

Allga San Arnika gel recenzia

Bioderma Cicabio Arnica+

Extrakt z arniky a apigenín obsahuje aj tento krém od Biodermy. Skúsenosti som mala s krémom tejto značky s SPF 50+ faktorom na hojenie jaziev, preto som sa rozhodla vyskúšať aj tento s arnikou na modriny. Veľmi rýchlo sa vstrebáva a podporuje prirodzený proces hojenia modrín, nutné je však jeho pravidelné používanie. Krém má tekutejšiu konzistenciu a treba ho jemne vmasírovať na postihnuté miesto 1x alebo 2x denne, kým sa stav pokožky nezlepší. Krém je vhodný na citlivú a podráždenú pokožku. Zaberá na modriny a opuchy, a to i na tvári alebo pri modrine po odbere krvi. U mňa zafungoval, ale stretla som sa aj s názormi, že modriny pri jeho používaní ustupovali pomaly. Každému očividne sadne niečo iné.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Bioderma Cicabio Arnica+ recenzia

Heparin AL gel

Heparín na modriny je vhodné používať 2-3x denne, avšak maximálne 10 dní. To, ako dlho sa vstrebáva hematóm, je u každého individuálne a závisí to aj od veľkosti modriny a hĺbky poranenia. Niektoré modriny sa mi prirodzene hoja týždeň, niektoré dlhšie, preto sa vždy snažím si ich natierať nejakým krémom či gélom. Heparin AL gel považujem za jednu z možností, ako odstrániť hematóm, resp. ako urýchliť jeho hojenie. U mňa pomáha, volím ho v prípade, že modriny sú spojené s opuchmi.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Heparin AL Gel recenzia

Cena

Nebudem klamať, vzhľadom na množstvo modrín, ktoré si ošetrujem, sa vždy pozerám aj na cenu výrobku. Produkty striedam, keďže niektoré sú vhodné na hĺbkové modriny, niektoré na modriny spojené s opuchmi a niektoré na menšie podliatiny. Najlacnejší z produktov, ktoré používam, je masť Vulm Calcium, za 40 g platím vždy okolo 2 eur. Heparoid a Bioderma Cicabio Arnica+ sú trochu drahšie. Za 30-gramové balenie Heparoidu to je viac ako 7 eur a za 40 ml balenie Biodermy 9 a viac eur. Allga San a Heparin sa oplatia z ohľadom na cenu asi najviac, 100 ml arnikového gélu stojí cca 8 eur a 100 g balenie Heparinu okolo 10 eur. (03/2024)

Akú masť na modriny?

Keďže často potrebujem nielen krém na modriny, ale aj na pomliaždeniny, najčastejšie siahnem po Heparoide. Pomáha mi znižovať opuchy, pocity napätia a bolesti a zbaviť sa modrín. Každý z daných produktov môžem z vlastných skúsenosti odporučiť, záleží na vás, na čo konkrétne (aký druh modrín, či sú spojené aj s inými problémami) daný produkt potrebujete.

Heparoid masť na modriny

Pozor, nie je modrina ako modrina

Krvný hematóm je následkom krvného výronu (dôsledok prasknutia kožných a podkožných ciev) a ide o sprievodný efekt pomliaždeniny. Pri drobných pomliaždeninách sú poranené drobné cievky (kapiláry), pri závažnejších úrazoch aj žily a tepny. Modriny vznikajú nielen po tupom náraze (u mňa je to najčastejšie lopta alebo lakeť spoluhráčky), ale napr. aj pri odberoch krvi. Veľkosť nie je až taká dôležitá, ak ide o povrchovú modrinu. Problém nastáva, ak ide o silný tupý náraz (nielen pri športe), pri ktorom krvný výron zasiahne až ku kosti, alebo o výrony v oblasti hlavy. Vtedy, samozrejme, netreba váhať a radšej navštívte lekára. Krém na modriny je dobrý pomocník, ale nie je vhodný na všetky typy podliatin. Ako sa modrina vstrebáva, mení svoj farebný odtieň (modrá, modro-zelená, fialová či fialovo-žltá). Nezľaknite sa, ak sa bude modrina pod kožou presúvať, ide o dôsledok gravitácie a napr. z ramena môže hematóm klesnúť do ruky.

Najčastejšie otázky – FAQ

Prvou pomocou je studený obklad, ktorý treba na vznikajúcu modrinu aplikovať opakovane. Ak sa vám modrina urobila na ruke alebo nohe, zdvihnite ju nad úroveň srdca. Po 2 dňoch chladenia môžete modrinu začať zahrievať, a to 3x denne po 10 minút, dobre na to poslúži nahriaty uterák. Na druhý deň po poranení môžete modrinu jemne masírovať, dobre na to poslúžia krémy na modriny. vyblednutie modriny urýchlite pomocou ultrafialového žiarenia, teda vďaka slnku. Staré mamy používali na modriny napr. obklad s octom zmiešaným s teplou vodou (v pomere 1 : 1).

Okrem spomínaného obkladu s octom zmiešaným s teplou vodou (vhodný je tiež obklad z bieleho octu) sa k babským radám radí aj použitie zubnej pasty či petržlenovej vňate. Zubná pasta je nápomocná pri blednutí modriny a nasekaná petržlenová vňať tlmí bolesť a urýchľuje liečbu modrín. Vstrebávanie modrín podporuje i med, stačí si ho v tenkej vrstve natierať na ranu po dobu niekoľkých dní.

Okrem babských rád a tipov na urýchlenie hojenia modrín sú vhodným pomocníkom krémy na modriny. Každému vyhovuje niečo iné, okrem spomínaných krémov a gélov je odporúčaný napr. Lioton gel 100 000, u niektorých zas zabral Ibalgin Duo Effect alebo Traumeel.


Komentáre
Magdaléna O. 29.Feb.2024
Za mňa asi heparoid osvedčený. U nás doma nemôže chýbať. Mám doma troch malých chlapcov, dvaja futbalisti, takže pády, modriny a odreté kolená sú pravidlom. Ešte by som odporučila klasickú octanovú masť. Na tú tiež nedám dopustiť.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(93%)