Najlepší krém na kŕčové žily

Najlepší krém na kŕčové žily. Prečo (NE)kúpiť Lioton gél alebo Priessnitz

Kŕčové žily máme v rodine dedičné, mala ich moja stará mama, má ich mama, preto som čakala, kedy sa tento problém objaví aj u mňa. Snažím sa udžiavať si váhu, hýbať sa a aj sa zdravo stravovať, napriek tomu s nimi mám už roky problémy. Podelím sa s vami o svoje skúsenosti s krémami, ktoré používam ja a aj moja mama – Lioton gél, Priessnitz, Heparoid, Reparil-Gel N a Heparín.

Publikované: 11.03.2024
Aktualizované: 18.03.2024
Obsah článku:

Používam ich, samozrejme, ako podpornú liečbu a nespolieham sa len na ne. Krémy, gély či masti na kŕčové žily obsahujú účinné látky na podporu mikrocirkulácie krvi, priaznivo ovplyvňujú elasticitu žíl a uľavujú od pocitu ťažkých nôh. Bez pravidelnej fyzickej aktivity, nosenia vhodnej obuvi a zdravého jedálnička by neboli veľmi účinné. Či už si zvolíte krém na kŕčové žily Dr.Max alebo Lioton gél, mali by ste popritom užívať venofarmaká, ktoré podporujú prietok krvi v žilách.

Top 5 krémov na kŕčové žily

Názov Hodnotenie Detail
Priessnitz gél   ✔   Víťaz testu5*Zobraziť produkt
Lioton gél   ✔   Náš TIP5*Zobraziť produkt
Heparoid   ✔   Dobré recenzie5*Zobraziť produkt
Heparin   ✔   Výhodný nákup5*Zobraziť produkt
Reparil-Gel N   ✔   Cenový trhák5*Zobraziť produkt

Lioton gél

Lioton poznám ako gél vhodný na liečbu poranení a pomliaždenín, používala som ho aj vtedy, keď som mala natrhnutý sval. Liečivom je sodná soľ heparínu, v 1 g sa nachádza až 1 000 IU soli. Gél je mierne chladivý  a vždy mi prinesie úľavu pri bolestiach nôh spôsobených kŕčovými žilami. Je číry a dobre sa vsakuje, aplikácia je preto veľmi jednoduchá. Vonia po mentole a hoci mierne vysušuje pokožku, vyhovuje mi pre jeho všestranné použitie. Dá sa napr. používať aj pri modrinách. Úľavu prináša okamžite, po cca týždni bolesť vždy vyrázne ustúpila. Treba ho používať 1x až 3x denne a jemne rozotrieť.

Zobraziť viac info o géli alebo aktivuj akciovú cenu.

Lioton gél recenzia

Priessnitz

Gél na žily a cievy Priessnitz dlhoročne používam ja i moja moja, vždy sa snažíme produkty striedať, aby telo následne lepšie prijímalo už zaužívaný produkt. Priessnitz má dobré recenzie a musím s nimi súhlasiť, lebo uľavuje od ťažkých a unavených nôh, pôsobí na kŕčové žily a zmierňuje bolesti. Prírodné látky (flavonoidy a glykosidy) z pagaštanu konského a červených listov vínnej révy priaznivo vplývajú na lymfatický a žilový systém, vždy po použití mám pocit, že sa kŕčové žily stiahli. Gél zanecháva pokožku vláčnu a hydratovanú, vždy po nanesení má lepšiu farbu. Gél treba 2-3krát denne jemne kruživými pohybmi prstov vmasírovať do kože a nechať pôsobiť.

Zobraziť viac info o géli alebo aktivuj akciovú cenu.

Gél na žily a cievy Priessnitz recenzia

Heparoid

Masť na kŕčové žily s obsahom heparinoidu som si pôvodne kúpila na modriny, ale keďže je vhodná aj pri ochoreniach žíl, vyskúšala som Heparoid taktiež na bolestivé kŕčové žily. Krém sa rýchlo vstrebáva a pri pravidelnom používaní jemné žilky skutočne miznú a nie sú skoro vidieť. Na výraznejšie žily ho neodporúčam, samozrejme, neuškodí, ale mne sa v tomto smere neosvedčil.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Heparoid recenzia

Reparil-Gel N

Na tomto kréme na krčové žily (nielen) sa mi páči, že sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva mastné škvrny. Liečivami sú escín, ktorý zvyšuje pružnosť a pevnosť ciev a cievnych stien, a dietylamínsalicylát, nesteroidový protizápalový liek. Reparil-Gel N je vhodný pri povrchovom zápale žíl a kŕčových žilách, ale aj pri podliatinách, pomliaždeninách či vyvrtnutiach. Mne bol vždy nápomocný najmä pri opuchu nôh spojených s kŕčovými žilami a vždy mi pomohol veľmi rýchlo, už po pár použitiach.

Zobraziť viac info o kréme alebo aktivuj akciovú cenu.

Reparil-Gel N recenzia

Heparin

Na opuchy nôh spojených s kŕčovými žilami sa mi osvedčil taktiež Heparin AL gel. Je vhodné ho používať 2-3x denne, maximálne však 10 dní. Rozšírené, napuchnuté a zväčšené žily spojené s bolesťou mi po použití vždy akoby spľasli a bolesť pomaly odznela. Aj v tomto prípade je liečivom sodná soľ heparínu, v 100 g sa nachádza 0,2 g soli, teda 30 000 IU. Nejde o výrobok určený priamo na kŕčové žily, ale na sprievodné javy s tým spojené áno, takže ho v prípade núdze striedam s Heparoidom alebo Reparil-Gelom N.

Zobraziť viac info o masti alebo aktivuj akciovú cenu.

Heparin AL Gel recenzia

Cena

Krém, masť či gél na kŕčové žily by mala byť, prirodzene, účinná, ale nemala by byť predražená. Cenu treba porovnať s účinnosťou a pri rozhodovaní brať ohľad aj na recenzie. V prípade skúšaných produktov na kŕčové žily je cena porovnateľná. Stogramové balenie Reparil-Gel N a Heparin AL Gel stojí okolo 9-10 eur, Lioton, Heparoid (po 100 ml) a Priessnitz (125 ml) si môžete zakúpiť za približne 12 eur. (03/2024)

Najlepší krém na krčové žily

Dobré dlhodobé skúsenosti mám s Priessnitz gélom aj s Lioton gélom. V oboch prípadoch mi vyhovuje gélová kozistencia a mierne chladivý pocit. Kŕčové žily sa mi vždy zhoršujú v lete, najmä po dlhom sedení za počítačom, preto mi mierne schladenie vždy prinesie uvoľnenie. Oba gély sa dobre vsiakujú, pri Priessnitz mám pocit, že je o trochu menej lepivý. Odporúčam ich v lete striedať, v zimnejších obdobiach postačí aj menej účinné riešenie, napr. pagaštanový gél.

Aké účinné látky si všímať?

Ako podporná liečba na elimináciu príznakov môžu predovšetkým v počiatočných štádiách zabrať krémy či gély na kŕčové žily. Nutné je si všímať, aké účinné látky sa v produktoch nachádzajú. Najčastejšie je to práve pagaštan konský alebo heparinoid (hesperidín), teda látky, ktoré podporujú mikrocirkuláciu krvi, priaznivo vplývajú na elasticitu žíl a prinášajú úľavu od bolesti a pocitu ťažkých nôh. Na pružnosť a pevnosť ciev a cievnych stien je vhodný escín, pri liečbe chronických žilových ochorení je účinný diosmín. K správnemu prúdeniu krvi prispieva vitamín E, ktorý zabraňuje doštičkám, aby sa zhlukovali a lepili sa na cievnu stenu

Najčastejšie otázky – FAQ

Masáži sa v prípade, že máte problémy s kŕčovými žilami, odporúčame vyhnúť. Ak už sú žily vyduté, mohlo by dôjsť k rozpohybovaniu krvných zrazenín a následnému upchatiu žíl v užších miestach.

Určite nezabúdajte na pohyb, napr. plávanie, beh, tanec, obmedzte sedenie s prekríženými nohami a vyhýbajte sa horúcim kúpeľom a saune. Dôležitý je zdravá strava s dostatkom vitamínov a minerálov. Pri cvičení sa zamerajte na problematické miesta, preto posilňujte dolné končatiny. Ak už je problém vážnejší, nápomocné bude i nosenie kompresných pančúch.

Křčové žily vznikajú vtedy, keď sú oslabené alebo poškodené žilové chlopne. Krv sa v takom prípade hromadí v dolných končatinách, zvyšuje sa krvný tlak a to spôsobuje zväčšenie žíl.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.8%)