KolagenDrink Collagen – recenzia

KolagenDrink Collagen – recenzia. Podvod a vyhodené peniaze?

Kolagén je jednou z najdôležitejších bielkovín v ľudskom tele a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní zdravia našich kostí, kĺbov, chrupaviek, šliach, svalov, väzív nechtov, vlasov a pokožky. Napríklad vďaka kolagénu je pokožka elastická, pevná a hydratovaná. Ak je ho dostatok, môžete mať menej výrazné vrásky. Kosti a kĺby zasa udržiava pevné a pružné. A áno, okrem toho, že chcem mať zdravé telo, chcem aj pekne vyzerať. Veď som žena. Zdravé vlasy, pevné nechty a pekná pleť. Takže po kolagénových doplnkoch som pokukovala už dlhšiu dobu.

Publikované: 27.02.2024
Aktualizované: 30.04.2024
Obsah článku:

Na odporúčanie rodinnej známej som si na skúšku vybrala KolagenDrink Collagen. Hlavne ma presvedčila tým, že ide o kolagénové drinky. Nie tabletky, kapsuly ani prášky, ale hotové tekuté nápoje. Tak som skúsila 60-dňový program a už na úvod poviem, že tento kolagén nielenže fantasticky chutí, ale aj účinkuje. Viac si prečítajte v nasledujúcich riadkoch.

Najnovšie porovnanie kolagénov. Pozrite si Rebríček Najlepších Kolagénov na vlasy, nechty, pokožku aj kĺby. Ktorý je najsilnejší a ktorý je iba podvod? Získajte vzorky kolagénov ZADARMO

KolagenDrink Collagen recenzia

Moje skúsenosti po 2 mesiacoch užívania

Tieto kolagénové nápoje sú vyrábané vo Švédsku. Neviem prečo, ale u mňa to vzbudzuje dojem kvality. Na rozdiel od štandardných kolagénov, tento nie je v prášku, takže nemusíte nič miešať v pohári ani zapíjať vodou. O kolagéne mám už čo to naštudované, takže ma potešilo, že KolagenDrink Collagen má naozaj veľmi komplexné zloženie. Často sa totiž pri kolagénoch stretnete s tým, že ide len o jednu zložku.

Tu som v zložení našla aj vitamíny C, B6, B5, B12, biotín, meď alebo kyselinu hyalurónovú. Hlavnou účinnou látkou je však v prvom rade hydrolyzovaný hovädzí kolagén (Pure Peptide®), a to vo vysokej koncentrácii. Až 10 000 mg v jednej dávke. Kolagén obsahuje aj zástup aminokyselín. Viem, že nie každého zloženie zaujíma, ale z pohľadu kvality je to dôležité. Drinky sú ochutené. Mne chuť pripomínala čučoriedky, ale všeobecne je to chuť lesných plodov.

A to najpodstatnejšie? Účinky... Po mesiaci a pol pravidelného užívania som postrehla, že mi začínajú hustnúť vlasy. Nikdy som nemala vlasy extra husté, ale teraz sa mi zdalo, že boli objemnejšie a pevnejšie. Po 2-mesačnej kúre som si tiež uvedomila, že mám omnoho krajšiu pleť na tvári a pokožku celkovo napnutejšiu. V recenziách som čítala, že pomohol aj pri bolesti kĺbov. To posúdiť neviem, keďže problémy tohto druhu nemám. Užívať ho môžu aj muži.

KolagenDrink Collagen Pure Peptide

Užívanie a dávkovanie kolagénových nápojov

Na užívanie tohto nápoja sa budete naozaj tešiť každý deň. Aspoň ja som to tak mala. Dávka predstavuje 25 ml na deň. Odmerka je na samotnom vrchnáku fľašky. Odporúčam vždy nápoj trocha pretrepať a potom naliať do odmerky. Následne už stačí len vypiť. Chuť lesného ovocia je príjemná, nasladlá a zároveň má jemnú arómu. Pre mňa to bol na ráno taký rituál. Jedno balenie má 500 ml, to je presne 20 dávok.

KolagenDrink Collagen zloženie

Cena nebude pre každého

2 mesiace užívania KolagenDrink Collagen stoja 64 eur. Za to dostanete 3 fľašky s objemom 500 ml. Netvrdím, že to je málo peňazí, ale mnoho ľudí aj v recenziách cenu vníma pozitívne. Ale v tejto tekutej kolagénovej podobe ja osobne ani nepoznám mnoho konkurentov. Samostatne KolagenDrink na 20 dní stojí 24,95 eura. Napríklad kolagén Oslo Skin Lab The Solution nie je vôbec lacný. Za 30-dňové balenie zaplatíte 62,40 eura. Ide však o klasický prášok. Ako dobrý tip môžem dať napríklad Dr.Max Collagen Drink (prášková forma). Mesačná dávka vyjde na 33,99 eura. Na 2 mesiace to je tiež okolo 68 eura. V tomto zmysle mi tak KolagenDrink nepríde nijak prehnane drahý. Ja odporúčam vyskúšať aspoň 60-dňovú kúru, aby bol čas na prejavenie účinkov. (02/2024)

KolagenDrink Collagen užívanie

Moje hodnotenie

Mňa si tento kolagénový drink získal. Viacero ľudí povie, že cena je dosť vysoká. Netvrdím, že na trhu nie sú aj lacnejšie kolagénové prípravky, ale v konkurencii nejak nevyčnieva. V recenziách sú s ním ľudia spokojní a mnohí vnímajú cenu pozitívne. A spokojná som aj ja. Okrem účinkov aj s vynikajúcou chuťou a zložením. Sladšia chuť mi nevadí a navyše je ako sladidlo použitý steviol zo stévie, žiadne škodlivé umelé sladidlá.

Trocha mne osobne vadilo, že som si tento nápoj nemohla hodiť len tak do kabelky ako malé vrecúška s práškom. Napríklad ako Inca Collagen alebo Dr.Max Collagen Drink. Takže keď som ho ráno vypiť zabudla, dala som si ho, až keď som prišla z práce. To je však len malý nedostatok. Pleť mám krajšiu, vlasy hustejšie a verím, že aj moje kĺby mi budú neskôr ďakovať.


Komentáre
Eva Susková 29.Feb.2024
Tiež som KolagenDrink začala piť. Ešte neviem ako mi bude fungovať, je to krátka doba, ale vyhovuje mi, že je tekutý a chutí naozaj skvelo po lesnom ovocí. Vždy sa na pitie teším. Podľa mňa cena nie je nijak extra prehnaná. 64 EUR na 2 mesiace. Toľko stoja niektoré prémiové kolagény na mesiac. Som zvedavá ako sa osvedčí. Po 2 týždňoch ešte účinky neviem posúdiť.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(88.8%)