Kloubus – recenzia kĺbovej výživy

Kloubus Recenzia. Prečo (NE)kúpiť. Lepší ako Kloubin?

Ja ako aktívna športovkyňa si zakladám na podpore svojho zdravia. Kedysi som sa venovala skoku do diaľky. Kvôli bolesti kolien som si však musela dať dlhšiu pauzu a následne som presedlala na beh. Mám za sebou už 3 maratóny a rada by som pokračovala. Prednedávnom mi však tréningové tempo narušili opätovne bolesti kolien. Aby som sa bolestí zbavila, vyskúšala som už viacero druhov kolagénov i kĺbových výživ. Len prednedávnom som začala užívať populárny Kloubus – českú kĺbovku.

Publikované: 26.02.2024
Aktualizované: 14.03.2024
Obsah článku:

Na trhu patrí Kloubus k najsilnejším produktom svojho druhu. Rozhodne sa zložením môže porovnávať napríklad s Alavisom. Ten mnohí ľudia považujú za určité meradlo kvality. Užíva ho aj môj manžel. Ja však ani náhodou neznesiem tú chuť. Kloubus mi naopak chuťovo vyhovuje. Zároveň, podobne ako Alavis, má množstvo pozitívnych hodnotení od ľudí, čo ma zaujalo. Prečítajte si, ako sú na tom moje kolená po 2 mesiacoch užívania tohto výživového doplnku.

Najnovšie porovnanie kolagénov. Pozrite si Rebríček Najlepších Kolagénov na vlasy, nechty, pokožku aj kĺby. Ktorý je najsilnejší a ktorý je iba podvod? Získajte vzorky kolagénov ZADARMO

Kloubus recenzia

Moje skúsenosti po 2 mesiacoch užívania

Kĺbová výživa má podobu rozpustného prášku. V zložení sú účinné látky, ktorých účinky sú dobre známe. Má vysoký pomer bravčového kolagénu. Takisto je zastúpený glukozamín, ktorý je hlavnou zložkou chrupaviek. MSM vyživuje nervové tkanivá, kĺby, pokožku i vlasy. Nechýba ani chondroitín. V zložení som našla aj zinok, biotín, horčík, vitamín C, kyselinu hyalurónovú, bromelain a vitamín D3. Možno by som len sukralózu (umelé sladidlo) nahradila stéviou. Hoci toto umelé sladidlo ani náhodou nepatrí k niečomu extra škodlivému. Pre lepšiu chuť je doplnená grepová aróma.

Sú tu teda účinné látky, vitamíny aj minerály. Len podotknem, že pri každej kĺbovej výžive platí, že je potrebné užívať ju dlhodobo a nečakať, že všetko prestane bolieť po 2 týždňoch. Nástup účinkov je individuálny. Ja som zlepšenie začala pociťovať po približne 40 dňoch od užívania. Aj keď som čítala recenzie, väčšina ľudí avizovala zlepšenie po mesiaci až dvoch. U mňa sa rozhodne pocitovo zlepšila citlivosť kolena. Pri bolestiach som mala trocha šetriaci režim, takže som behala kratšie vzdialenosti. Aj tak som však vnímala, že moje kolená zvládajú postupnú záťaž dobre. Určite aj vďaka Kloubusu som sa omnoho rýchlejšie vrátila do tréningového tempa.

Kloubus zloženie

Užívanie a dávkovanie – kĺbovka, ktorá chutí

V jednej krabičke s logom nosorožca sa nachádza 30 samostatných vreciek. Už to jasne značí, že jedno balenie vystačí na 30 dní užívania. Ja som si zvykla dávať Kloubus vždy ráno po zobudení. Vrecko som vysypala do 3 dcl vody a rozmiešala lyžičkou. Vždy sa dobre rozpustil. Občas som si všimla, že trocha viac pení.

Niekedy som si ho dala do džúsu alebo minerálky. Ráno mi príjemná citrusová chuť padla vždy vhod. Oproti manželovmu Alavisu mi teda chuť prišla neporovnateľná. Vôbec pritom nie umelá. Manželovi prišiel trocha prisladký. V ústach som nemala ani po dopití žiadnu pachuť. Nápoj je mierne červenkastý, za to môže farbivo z červenej repy.

Kloubus užívanie

Cena za kĺbovú výživu – drahší ako Alavis?

Už pri objednávke mi bolo jasné, že Kloubus nebude patriť k tým lacnejším kĺbovkám. Ale viem, že pri kvalitných preparátoch to tak býva. Za 2 balenia na 2 mesiace som zaplatila 57 eur. Aspoň dopravu som mala zadarmo. Na mesiac je to útrata 28,50 eura. Aj pri najvýhodnejšom balení Kloubus 3+1 (na 4 mesiace) stojí mesiac užívania 21,38 eura. Len aby som vás uviedla do obrazu. Za mesiac užívania Alavisu zaplatíte približne 9,2 eura. To je pomerne veľký rozdiel.

Alavis Maxima Triple Blend Extra silný pre ľudí stojí v priemere 46 eur. Nie je balený v praktických vrecúškach, no 700 g balenie vystačí na približne 5 mesiacov užívania. Kloubus je omnoho drahší aj oproti obľúbenej kĺbovke Flextor od českej firmy Advance Nutraceutics. Kloubusu nemožno uprieť vyššiu koncentráciu niektorých účinných látok oproti konkurentom. Nič to však nemení na tom, že cena mi príde vyššia. (02/2024)

Kloubus prášok

Moje hodnotenie

Možno by na záver stačilo napísať, že mi Kloubus pomohol s bolesťami oboch mojich kolien a že som si objednala ďalšie dve balenia. Keď však Klobus zhodnotím komplexne, tak asi takto. Kvalitné a čisté zloženie porovnateľné s najlepšími kĺbovými výživami na trhu. Obsahuje všetky účinné látky. Má príjemnú grepovú chuť, takže vyhovovať bude aj nám, ženám, u ktorých hrá chuť rolu. Skvele sa rozpúšťa a dobre dávkuje. Bez problémov si vrecká pribalíte aj na cestu.

Napriek vysokej kvalite mi cena príde pomerne vysoká. To považujem za naozajstné mínus. Aj keď som si čítala recenzie zákazníkov, cena bola často spomínaná ako negatívum. Ľudia pociťujú pozitívne zmeny po dlhodobom užívaní. Viacerí dokonca píšu o rýchlom nástupe účinkov. Nie každému vyhovovala sladšia chuť, niekomu vadila vyššia penivosť, ale vo výsledku je Kloubus kĺbová výživa, ktorá pomáha, a to je najdôležitejšie. Aká kĺbová výživa pomohla vám? Máte s týmto produktom skúsenosť?


Komentáre
Dáša Čapková 26.Feb.2024
Škoda tej ceny, inak je to fakt dobrý produkt. Dlhodobo ma boleli kĺby a vďaka nemu už tento problém nemám :) Zloženie skvelé, chuť je fajn, hoci rozpustnosť sa mi nezdá veľmi dobrá, musím to usilovne miešať, kým sa prášok poriadne rozpustí.

Odpovedať

Petra 26.Feb.2024
Ako dlho môžem užívať tento produkt. Beriem ho 3 mesiace, bolesti bedrového kĺbu úplne ustúpili ale nechcem sa predávkovať. Ďakujem za odpoveď

Odpovedať

Verča 26.Feb.2024
stále zvažujem že kúpim buď Kloubus alebo Cemio Kamzík. Kamarátka ma ale presviedča že mám zvoliť Kloubus, lebo jej pomohol a cenovo sa viac oplatí. takže asi nakoniec aj ja vyskúšam Kloubus

Odpovedať

Domča Gubová 29.Feb.2024

Cenovo sa Kloubus až tak neoplatí. A určite nie voči Cemio Kamzíku. Za 2 mesiace 57 euro a čo pozerám Cemio tak balenie 60 kapsúl okolo 20 eur. Pozri na Heureke. Ale zas si myslím, že Kloubus je mnoho kvalitnejší. Porovnateľný napríklad Alavisom. Ten inak vyjde teiž cenovo lepšie ako Kloubus. Takže jedine tá cena, ale inak si myslím, že Kloubus je fakt topka.

Marián Havrila 01.Mar.2024
Koleno už nebolí, takže funguje. Neveril som tomu, ale manželka objednala a nútila ma užívať každý deň. Som spokojný, očividne sa to oplatí a aj chutí

Odpovedať

Emília Deáková 08.Mar.2024
Dostala som ako darček od rodiny a bola som veru skeptická. Myslela som, že v mojom veku sú bolesti kĺbov normálna vec a nič sa s tým nedá robiť, som rada že som sa mýlila. super je vyriešené dávkovanie, chutí mi. Trochu sa horšie rozpúšťa, skúšala som ho len vo vode, možno v niečom inom by to bolo lepšie, ale možno som ho len zle miešala a treba skúsiť šejker.

Odpovedať

Slávka 14.Mar.2024
Kloubus som dostala ako darček od detí, vraj to má dobré recenzie a isto to na moje koleno zaberie. Zatiaľ beriem len pár týždňov, ale nejaké zmeny už cítiť. Fakt funguje.

Odpovedať

Hanka Filipková 19.Mar.2024
Už pár mesiacov aktívne cvičím a začali ma bolieť ramená aj zápästia, takže som hľadala nejakú pomoc. Kloubus som zvolila podľa recenzií, fakt ho skoro všade chvália, musím súhlasiť, že na kĺby fakt pomáha. Zatiaľ ho beriem len cca mesiac a už sa cítim lepšie, vidím v tom zmysel.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.6%)