GymBeam Kreatín monohydrát recenzia

GymBeam Kreatín monohydrát recenzia. (NE)kvalitný bez účinkov?

Nie je to tak dávno, čo som napísala recenziu Crea7in GymBeam. Bola to moja vôbec prvá skúsenosť s kreatínom. Keďže k cvičeniu a pohybu som vždy mala v nejakej miere vzťah, postupne som začala nároky na svoj výkon zvyšovať. Po pôrode som mala dlhšiu odmlku. Teraz je moja dcérka staršia a mám pre svoje koníčky viac času, fitko je jedným z nich. Aktívne sa venujem crossfitu a enormne ma to baví. Kreatín som začala užívať pred pár mesiacmi a musím povedať, že jeho účinky ma milo prekvapili. Celkovo som si obľúbila značku GymBeam a rozhodla som sa namiesto prvej voľby siahnuť po klasickom kreatín monohydráte od GymBeamu.

Publikované: 21.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

V zásade som od neho mala podobné očakávania ako od predošlého kreatínu. Moje tréningy sa zintenzívňovali a začala som do toho aj plávať. Tréner mi po pauze od kreatínu odporučil, aby som s jeho užívaním začala opäť, keďže záťaž sa bude v tréningu zvyšovať. Tak sa aj stalo a keďže myslím, že niektorým aktívnym ženám – mamičkám môže osveta ohľadom kreatínu prospieť, rozhodla som sa napísať ďalšiu recenziu.

GymBeam Kreatín monohydrát recenzia

Kreatín monohydrát a jeho účinky v praxi

Asi nenapíšem nič nové, ale podľa mňa je dôležité, aby človek vedel, čo je kreatín zač a aké výhody prináša ľuďom, ktorí cvičia – mužom alebo ženám. Kreatín je aminokyselina, ktorú si vyrába naše telo aj samo. V prípade väčšieho fyzického výdaja to však nemusí postačovať. Práve preto existuje vo forme doplnku stravy. Je to bezpečná látka, ktorá je dlhodobo skúmaná a jej účinky sú potvrdené stovkami štúdií. Hlavnou úlohou kreatínu je poskytnúť svalom pri intenzívnej záťaži dostatok energie – zlepšuje výkonnosť, podporuje regeneráciu a napomáha lepšej práci svalov. No, je to trocha otravnej teórie, ale podľa mňa dôležitej.

Kreatín monohydrát GymBeam predstavuje absolútne najbežnejšiu formu kreatínu. Ide o 100 % kreatín, ktorý neobsahuje žiadne percento vody. Žiadne sladidlá, konzervanty ani farbivá. V čase, keď som ja kreatín objednávala, neboli dostupné žiadne príchute, čo ma trocha sklamalo. Inak by však mali byť dostupné mango-maracuja, citrón-limetka a zelené jablko.

Tým, že bol kreatín neochutený, nemám čo v tomto smere hodnotiť. Prášok sám osebe nemá chuť, ale určite je príjemnejšie, ak je kreatín ochutený. Hoci ho pre chuť nepijem, dole krkom by išiel ľahšie. Chuť však bokom, ak ide o účinky, oproti predošlému kreatínu som nezaznamenala žiadny rozdiel. Mám pocit, že výkony sa zlepšovali alebo boli stabilné, telo reagovalo na záťaž dobre a dokonca som mala pocit, že nie som ani taká zavodnená. Zvládala som aj väčší počet opakovaní. Netvrdím, že za to môže len kreatín, ale malý podiel mu dávam.

GymBeam Kreatín monohydrát zloženie

GymBeam Kreatín monohydrát nutričné hodnoty

Dávkovanie a užívanie kreatínu – moje preferencie

Ja som teraz kreatín užívala v množstve 5 g na deň. To je jedna odmerka, ktorá je aj v balení. Keďže mám neochutenú verziu, tak využívam to, že si miešam kreatín s aminokyselinami a tak zapíjam. Časom mi totiž neochutená verzia začala vadiť. Kreatín si dávam väčšinou po tréningu a v netréningové dni väčšinou večer500 g balenie mi vydrží na viac ako 3 mesiace, čo je za mňa naozaj dobré aj s ohľadom na cenu.

Tento kreatín nie je dodávaný v uzatvárateľnej pixli, ale v klasickom obale s drážkovým uzatváraním. To je dosť nepraktické, takže som si ho presypala do nádoby od predošlého kreatínu. K rozpustnosti mám výhrady, pretože sa mi zdá, že nie tak úplne sa kreatín rozpúšťa. Vždy medzi zubami cítim menšie čiastočky. A je jedno, či je voda teplejšia alebo studená.

GymBeam Kreatín monohydrát dávkovanie

Cena mierne stúpla

V dobe písania recenzie som si všimla, že kreatín zdražel. Keď som 500 g balenie 100 % Kreatín monohydrát – GymBeam kupovala, stál 16,95 eura. Dnes stojí rovnaké balenie 18,50 eura. Nevravím, že je to nejak extra vysoká cena, no napríklad viaczložkový Crea7in GymBeam stojí 20,95 eura za 600 g. Menšie balenie monohydrátu stojí 9,95 eura (250 g) a dostupné je aj 1 kg balenie za 31,95 eura. Logicky sa najväčšie balenie oplatí najviac.

Z konkurencie je veľmi obľúbený Amix Creatine Monohydrate. Za 0,5 kg balenie zaplatí človek približne 19,29 eura. Cenovo veľmi dobre vychádza Creatine Muscle Max – All nutrition. 500 g balenie kreatín monohydrátu stojí 14,99 eura. Na výber je teda dosť možností, ale v prípade GymBeam kreatínu sú veľmi dobrou referenciou aj mnohé recenzie. A vlastne aj moja skúsenosť.

GymBeam Kreatín monohydrát účinky

Moje hodnotenie

Táto recenzia určite nie je žiadna reklama. Kreatín naozaj užívam dlhú dobu. Tento som vyskúšala ako druhý v poradí a opäť mám pocit, že účinky sa osvedčili. Zvládam dobre vyššiu intenzitu tréningov a takisto aj silová výkonnosť a hlavne svalová vytrvalosť sú na dobrej úrovni. Opakujem, nie je to len zásluhou kreatínu. Vnímam ho len ako zdroj potrebnej látky, žiadny zázrak to určite nie je. Netreba si žiadny doplnok idealizovať. Ide o úplne najklasickejší kreatín monohydrát bez ďalších zložiek.

skvelé recenzie a to je dobrá reklama bez toho, aby som ho vychvaľovala do nebies. Pripomienky mám k neochutenej verzii a horšej rozpustnosti. Takisto mi úplne nevyhovuje uzatváranie obalu. Viem, že užívanie kreatínu medzi ženami nie je také rozšírené, ale ak má niektorá z vás nejaké skúsenosti, budem len rada. Zapojte sa do diskusie pod recenziou.


Komentáre
Mamča1 29.Feb.2024
Vyskúšala som neochutený, pretože nebol skladom iný. No, už radšej nie. Rozhodne kupujte s príchuťou. Ja som sa poučila. Súhlasím že neochutený sa horšie rozpúšťa, ale ani tá pachuť nie je bohviečo. Ale inak je to kvalitný kreatín za bezkonkurenčnú cenu.

Odpovedať

Drahuša 29.Feb.2024

Ale veď aj neochutený si ho môžeš zamiešať s nejakou ochutenou vodou alebo s džúsom a vypiť. Ja som to riešila tak. Alebo som ho pila s proteínom po tréningu.

Fitneska 18.Mar.2024
Uprednostňujem ten bez príchute, lebo ho môžem primiešať do čoho chcem :) fakt mám citeľne viac energie, mala som trochu predsudky, ale neboli na mieste, je to dobrá vec.

Odpovedať

Monika 03.May.2024
Čítala som na to dobré recenzie a podľa odporúčania som radšej nezvolila limetkovú príchuť ale zelené jablko a zdá sa mi, že pomáha. Nie som odborník, ale zdá sa mi, že naozaj začínam mať svaly. Cena je neporovnateľná s konkurenciou, ak to myslíte vážne, odporúčam kúpiť rovno kilové balenie a brať ho každý deň.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.8%)