Crea7in GymBeam – recenzia kreatínu

Crea7in – GymBeam recenzia a skúsenosti. Prečo (NE)kúpiť?

Pohyb a cvičenie boli odjakživa moje obľúbené aktivity. Počas strednej školy a aj pár rokov potom som sa aktívne venovala hraniu hádzanej, dokonca na ligovej úrovni. Neskôr počas výšky som sa začala venovať svetu fitness a veľmi ma to pohltilo. Po pôrode som mala dlhšiu pauzu, no dnes už dcérka pomaly smeruje do prvého ročníka a mám viac času na seba. Fitko je dnes moja rutina. Dokonca som si najala trénera a začala sa venovať crossfitu. Postupne som tak záťaž zvyšovala a zvyšovala. K cvičeniu však nepochybne patrí aj správna výživa. Aj keď som sa stravovala zdravo a nutrične jedlá vyvažovala, začala som na sebe pociťovať, že som viac unavená, nestíham regenerovať a aj pri intenzívnych tréningoch mi chýba viac energie a sily. Môj osobný tréner mi odporučil zaradiť do výživy kreatín.

Publikované: 21.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Aj ja som dlho patrila do skupiny žien, ktoré boli v tom, že kreatín nie je nič pre ženu. Dnes sa pousmejem nad tým, prečo som si takúto škatuľku vytvorila. Z doplnkov výživy som toho neužívala nikdy veľa, horčík, multivitamín, proteín, aminokyseliny (BCAA) a neskôr práve Crea7in GymBeam. Tréner mi vysvetlil, aké benefity má kreatín pre náš organizmus, a to platí aj pre ten ženský. Kreatín je prirodzená látka (aminokyselina), ktorá sa nachádza bežne v našom tele. Načítala som si, že až 95 % sa nachádza v kostrových svaloch. Nie je to žiadny steroid ani anabolikum či iný bordel. Podporuje hlavne fyzický výkon, svalovú vytrvalosť a regeneráciu. Tu je moja skromná skúsenosť s užívaním kreatínu a jeho účinkami.

Crea7in GymBeam recenzia

Moje skúsenosti po 3 mesiacoch užívania

Na úvod začnem tým, že užívanie kreatínu je úplne bezpečné. Vo fitku sa ma kamarátky pýtali, či sa nebojím, že budem veľmi zavodnená alebo mi bude spôsobovať nafukovanie. V strave mám toľko potravín, ktoré mi z času na čas vyvolajú nafukovanie, že kreatín je ten najmenší faktor. Áno, kreatín viaže vodu, no netreba si domýšľať, že preto žena priberie neúmerné kilogramy. Takže netreba sa báť zbytočných mýtov. Aj tréner sám mi potvrdil, že kreatín je jeden z najbezpečnejších suplementov, pretože sa používa roky a prešiel tisíckami výskumov. Nepoškodzuje ani pečeň alebo obličky.

Ak ide o zloženie tohto konkrétneho produktu, s iným zatiaľ skúsenosť nemám, obsahuje až 7 druhov kreatínu. Je to viaczložkový kreatín, aby som nezabudla. Ťažko by som vysvetľovala jednotlivé zložky, nie som extra odborník. Je tu napríklad L-citrulín, ktorý dobre prekrvuje svaly a aj sladidlo ako fruktóza, maltodextrín alebo dextróza. Najdôležitejšie je, aké účinky mi užívanie kreatínu prinieslo.

Začnem pocitovými vecami. V tréningu sa moja výkonnosť zlepšila. Hlavne, ak ide o svalovú vytrvalosť, ale určite aj silu. Intenzívne tréningy som začala zvládať omnoho lepšie. Takisto som po tréningoch nemala taký pocit extrémneho vyťaženia. Takže to, čo mi mal kreatín doručiť, aj doručil. Vizuálne som sa naozaj trocha viac zavodnila, ale hlavne v oblasti ramien a tam, kde mám viac svalov. Nijak rapídne som nepribrala, ak áno, tak vodu a svaly.

Crea7in GymBeam zloženie

Užívanie – správny postup sa vyplatí

Keďže som kreatín nikdy predtým neužívala, nechala som si poradiť trénerom. Ten mi dávkovanie rozdelil na nasycovaciu fázu – 7 dní a následne som prešla na udržiavaciu fázu, takže štandardné užívanie. V nasycovacej fáze som si dávala 10 g kreatínu ráno a 10 g kreatínu večer (0,3 g kreatínu na 1 kg hmotnosti – 64 kg x 0,3 g = 19,2 g kreatínu na deň). To sú spolu približne 4 odmerky kreatínu. V balení je 5 g odmerka, takže dávkovanie je fakt jednoduché.

Vždy som si prášok dobre rozrobila v šejkri s vodouMelónová príchuť Crea7in Gymbeam sa dobre rozpúšťala a nepenila. Chuť mi síce melón nepripomína vôbec, ale nemôžem povedať, že by mi vyslovene nechutila. Ďalej ma láka vyskúšať zelené jablko. Potom som v priebehu dvoch mesiacov užívala pre moje potreby štandardnú dávku, a to 5 g kreatínu na deň. Väčšinou som si ho dávala po tréningu. V netréningové dni som si ho dávala večer. Vo všeobecnosti sa zvykne užívať 10 g kreatínu, ale aj podľa toho, čo som si prečítala, je to také to štandardizované užívanie pre mužské pohlavie. Potom som si dala od kreatínu pauzu presne na mesiac.

Crea7in GymBeam nutričné hodnoty

Cena nijak neprekvapí

Viaczložkový kreatín od GymBeamu stojí 20,95 eura za 600 g balenie. Mne osobne takéto balenie vydržalo vyše 3 mesiace. Na také obdobie to za mňa nie je taká bolestivá suma. Menšie balenie stojí 11,95 eura (300 g). O niečo viac populárne sú klasické kreatín monohydráty. Napríklad Kreatín monohydrát GymBeam (500 g – približne na 3 mesiace) stojí 18,50 eura. Mne však úplne neimponuje, že je bez príchute. V rámci konkurencie si všímam, že je veľmi populárny Amix Creatine Monohydrate (500 g – približne na 3 mesiace). Dostupný je v práškovej aj kapsulovej podobe. V priemere sa cena pohybuje okolo 16,89 až 23 eur. Navyše, ako som si tak robila drobný prieskum, tento viaczložkový kreatín od GymBeamu je medzi najobľúbenejšími, čo potvrdzujú aj pozitívne recenzie. (Heureka.sk). (02/2024)

Crea7in GymBeam užívanie

Moje hodnotenie

Zhodnotiť pre mňa užívanie kreatínu nie je náročné. Moje očakávania splnil. Konkrétne Crea7in – GymBeam sa mi osvedčil. Netvrdím, že podobný efekt by na mňa nemal aj iný kreatín. Tu sú však veľmi presvedčivé aj pozitívne hodnotenia ostatných zákazníkov. Na webe výrobcu aj na Heureke sú to dohromady stovky kladných hodnotení. To o kvalite dosť vypovedá. Cenovo si myslím, že tiež nejde o žiadnu „prémiovú cenovku“. Je to môj prvý kreatín v živote, no pre moje potreby tréningu ho považujem za účinný doplnok výživy.

Do budúcna asi vyskúšam inú príchuť ako melón, ale pre chuť kreatín nepijem. Ak nie som sama, budem veľmi rada, ak sa nájdu ženy, ktoré kreatín užívali alebo užívajú. Ak máte osobnú skúsenosť, podeľte sa o ňu v diskusii pod článkom.


Komentáre
Zuzu 22.Feb.2024
Za mňa super kreatín, pre kúpu ma presvedčilo 7 druhov kreatínu v jednom, čo je topka. Vybrala som si príchuť zelené jablko, hoci ma trochu nemilo prekvapili tie farbivá a Éčka. Začala som ho užívať potom, čo som začala pravidelnejšie cvičiť, lebo som sa cítila trochu unavená a po čase tréningy tiež neboli také "ľahké". Cena sa mi zdá v pohode, nie je to nijak zvlášť drahé. Používala som ho len po tréningu, takže mi balenie vydržalo skoro 4 mesiace. Škoda len, že nemajú tradičnejšie príchute, prijala by som čokoládovú alebo vanilkovú. Tie by podľa mňa boli lepšie.

Odpovedať

Klaudia Ravasz 29.Feb.2024

Pri zelenom jablku aj citrón limetka je tam indigotin E132, čo je pomerne škodlivé farbivo. Takže neodporúčam tieto dve príchute. Ale tento vodný melón je fajn alebo broskyňa ladový čaj tam je ako farbivo betanin E162 alebo E150 karamel a to sú v podstate neškodné farbivá. Tie príchute, no podľa mňa to je preto, že ovocné príchute nemajú pre zmenu pri proteínoch. Tak ich dávajú robiť do BCAA a kreatínu aby to nejak vyvážili. Hoci nechápem prečo pri proteíne nie je viac ovocných chutí. Ak od nich nemáš proteín, skús. Odporúčam! Majú tam kopec čokoládových a rôznych kombinácií. :)))

Barborka 29.Feb.2024
Kreatín je fajn vec. Neviem, čo sa toho mnohé baby tak boha. Radšej pijú denne 3krát kolagén. Ja som s kreatínom cítila jasné zlepšenie vo svojej vytrvalosti a sile asi po mesiaci užívania . Takže celkom rýchly nástup účinkov. Nevravím že to musí byť konkrétne len tento viaczložkový, ale u mňa sa celkom osvedčil. Takže ženy, mamičky, dámy nebojte sa kreatín užívať. Žiadna masa svalov sa z vás nestane. :D

Odpovedať

Viva 08.Mar.2024
Môj prvý kreatín, doteraz som brala len kolagén, ale potrebovala som zvýšiť energiu pri tréningu. Tiež som sa trochu bála, ale osm rada, že som zahodila predsudky a vyskúšala to. Vyskúšala som zelené jablko a kyslá chuť je super. Zatiaľ teda nemám pocit, že by mi narástli svaly, ale sila išla hore.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.4%)