BlueIron tehotenstvo recenzia

BlueIron tehotenstvo: Recenzia tekutého železa a kyseliny listovej pre tehotné

Na tehotenstvo som sa veľmi tešila, preto som si pred ním veľa čítala a študovala čo najviac o všetkých možných komplikáciach, ktorým sa treba vyhnúť. Snažila som sa žiť čo najzdravšie, cvičila som a dbala som aj o svoju imunitu. Samozrejme, nezabúdala som ani na doplnky výživy, a teda na kyselinu listovú a dočítala som sa, že dôležité je aj železo. Keď som konečne otehotnela, všetky tie komplikácie, o ktorých sa písalo, sa zrazu týkali aj mňa. Áno, niektoré som si „privolala“ sama a stal sa zo mňa mierny hypochonder. Často vyskytujúcim sa problémom v tehotenstve je anémia. Nedostatok železa sa u mňa prejavoval bolesťami hlavy, opuchmi, nespavosťou a tým pádom aj únavou a závratmi.

Publikované: 22.02.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Lekárka mi odporučila tekuté železo Avita BlueIron pre tehotné. Pozitívne recenzie a prírodné zloženie ma hneď oslovili, preto som si ho objednala. Už dávno síce tehotná nie som, ale účinky si veľmi dobre pamätám a informácie o tomto produkte vám zhrniem do recenzie.

BlueIron tehotenstvo recenzia

Blueiron proti anémii v tehotenstve – moje skúsenosti

V tehotenstve som si dávala záležať na tom, aby som užívala len prírodné produkty. Na zdravý životný štýl si potrpím dodnes, preto na Avita BlueIron nedám do dnešného dňa dopustiť. Počas tehotenstva som mala problémy s nevoľnosťami a rôznymi chuťami. Musela som opatrne skúšať všetky nové veci, pretože často vyvolali neželanú reakciu. Tekuté železo obsahuje severské čučoriedky aj hruškovú šťavu, ktoré samy osebe môžem, nevadila mi ich vôňa ani chuť. Vyhovovalo mi, že nejde o kapsuly, takže užívanie bolo a je jednoduché. Okrem vysokého obsahu železa sa v Avita BlueIron nachádza kyselina listová a vitamíny C a B12. Kyselina listová je v tehotenstve veľmi dôležitá, preto som brala ako plus, že v tomto produkte sa nachádza a nemusela som siahnuť po ďalšom výživovom doplnku.

Kto s tým nemá skúsenosť asi nepochopí, ale kto má, vie, že tehotenstvo nie je vždy med lízať. Často som mala bolesti hlavy, trápili ma opuchy a aj únava a závraty. Samozrejme, na únavu nič iné ako spánok nepomôže, avšak bolesti hlavy sa zmiernili a časom zmizli úplne a ani opuchy neboli také výrazné. Navyše, čo bolo pre mňa asi najdôležitejšie, mi BlueIron pomohol s tým, že v tehotenskej poradni som mala pri krvných testoch všetky hodnoty v norme. Nechýbali mi vitamíny ani minerály, aj hladina železa sa ústalila. Krv som mala v poriadku.

BlueIron tehotenstvo účinky

Tekuté železo raz denne

Napriek počiatočným nevoľnostiam v tehotenstve sa mi po užití tekutého železa ani raz nestalo, že by vyvolalo vracanie. To považujem za úspech. Tekutá forma mi vyhovovala omnoho viac ako kapsuly a ovocná chuť mi jednoducho sadla. Dávkovanie nie je komplikované, v balení sa totiž nachádza aj odmerka. Denne sa odporúča užívať 5 – 10 ml sirupu. Na začiatku som si dávala vyššiu dávku, čo však bolo trochu náročné na spotrebu, Keď som videla, že mám dobré výsledky, znížila som ju na 5 ml/deň. Fľaštička má objem 250 ml, čo pri vyššom dávkovaní vyšlo na približne mesiac, pri nižšom až na 2 mesiace. Oceňovala som aj to, že tekuté železo netreba skladovať v chladničke. Takto som ho mala vždy v kuchyni na očiach a nezabudla ho užívať.

BlueIron tehotenstvo dávkovanie

Cena nie je najnižšia

Možno to poznáte, počas tehotenstva nebolo peňazí na rozdávanie, preto sa mi zo začiatku zdala cena 14,90 eura za 250 ml trochu vysoká. Pri vyššom dávkovaní (10 ml/deň) tak vydržala necelý mesiac, ale pri nižšej odporúčanej dávke vydržalo toto balenie až skoro 2 mesiace (50 dní). Tekuté železo je o niečo drahšie ako kapsulové či tabletkové formy, avšak počas tehotenstva mi vadila chuť kapsúl a navyše v tomto výživovom doplnku je aj kyselina listová.

BlueIron tehotenstvo tekuté železo

Moje hodnotenie

Užívanie tekutého železa chválim, myslím, že aj vďaka nemu mi v tehotenstve nechýbali žiadne živiny a mala som vždy dobré krvné výsledky. Celkovo som sa cítila dobre, ustúpili bolesti hlavy aj opuchy. Plusom je, že súčasťou zloženia je aj kyselina listová. Chuť čučoriedok mi vyhovovala a sirup mi nezaťažoval žalúdok. Chválim čisté zloženie, v sirupe sa nenachádza cukor, len ten prírodný a ani žiadne sladidlá. Avita BlueIron mi veľmi vyhovoval, preto nemám dôvod ho neodporučiť ďalej. Vyskúšali ste ho? Budem rada, ak sa o svoje skúsenosti podelíte v komentároch.


Komentáre
Anikó Szárazová 29.Feb.2024
Odporúčam baby. Veľmi dobré v tehotenstve brať takto železo. Lepšie ako kapsuly lebo toto vôbec nerobí zle na žalúdok. Je to zaručene čisté a prírodné bez nejakých škodlivín. Ešte aj chutí po čučoriedkach. Ja som si dávala 5 ml denne počas tehotenstva. Takže mi vydržala fľaštička 2 mesiace. Preto podla mna to nie je tak drahé.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(91.2%)