Hračky pre 7-, 8-, 9- a 10-mesačné dieťa

Hračky pre 7-, 8-, 9- a 10-mesačné dieťa

V období medzi 7. až 10. mesiacom je dôležité vyberať pre dieťa hračky, ktoré podporujú zručnosti, komplexný vývoj a vzbudzujú u malých ratolestí zvedavosť. V tomto veku začína byť dieťa objaviteľom, aktívne preskúmava svoje okolie, a preto sú vhodné hračky, ktoré podporujú jeho kognitívny rozvoj, a to po všetkých stránkach. Hmatové hračky s rôznymi textúrami a tvarmi pomáhajú rozvíjať jemnú motoriku. Hračky, ktoré vydávajú zvuky a súčasne s nimi dieťa hýbe, pomáhajú rozvíjať sústredenie a koordináciu pohybu, zraku či sluchu. Farby, tvary, textúry či pohyby. Dieťa sa vďaka hračkám a ich podnetom učí vnímať svet okolo seba. Výber takejto hračky je niekedy skutočným hlavolamom. Máme pre vás niekoľko tipov na hračky pre dieťa vo veku 7 až 10 mesiacov.

Publikované: 30.11.2023
Obsah článku:

Náš výber spočíva v detailnom prieskume trhu, čítaní diskusií a fór, aby sme vedeli, ktoré hračky sú pre deti v tomto veku zaujímavé a rodičmi žiadané. Investovanie do hračiek v tomto veku rozhodne nie je zbytočné. Práve komplexné rozvíjanie zmyslov vďaka hračkám môže mať v budúcnosti vplyv na celkový rozvoj schopností a ďalších zručností u dieťaťa. Na prvý pohľad zábavné hračky poskytujú dieťaťu deň čo deň priestor na učenie a zdokonaľovanie sa. Neviete vybrať vhodnú hračku pre 7-, 8-, 9- či 10-mesačné dieťa? Hľadáte vhodný darček? Tu je niekoľko konkrétnych inšpirácií.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Vkladačky pre deti5*Zobraziť produkt
Plyšové hračky5*Zobraziť produkt
Hračky na ťahanie a tlačenie5*Zobraziť produkt
Hračky do vody5*Zobraziť produkt
Penové puzzle na zem5*Zobraziť produkt

Vkladačky pre deti

Rozvoj motorických zručností je už v tomto veku jednou zo základných schopností, ktorú dieťa nadobúda. Hmat a koordinácia pohybov sa stávajú hlavným prostriedkom na spoznávanie sveta okolo seba. Tieto hračky zvyčajne obsahujú veľké farebné a podnetne tvarované diely, ktoré je potrebné vložiť do správnych otvorov. Táto aktivita pomáha rozvíjať jemnú motoriku a koordináciu rúk a očí dieťatka. Okrem motorického vývoja podporujú vkladačky aj kognitívne schopnosti dieťaťa, pretože ho učia rozlišovať tvary, farby a veľkosti. Pomáhajú dojčaťu porozumieť priestorovému vnímaniu.

Farebná guľa vizuálne zaujme všetky malé deti. Disponuje 12 vkladacími otvormi pre rôzne tvary. Guľa je otvárateľná a tvary možno z gule po vložení ľahko vybrať. Guľa stimuluje rozvoj motorických schopností, ale aj ďalších zmyslov.

Na začiatok môžete dieťaťu zadovážiť jednoduchú detskú vkladačku s farebnými geometrickými tvarmi. Výhodou je, že tvary a otvory sú väčšie. Dieťa má len jednu možnosť daný tvar do krabičky dostať. Takéto motorické úkony výrazne napomáhajú k rozvoju koordinácie očí, rúk a celkovej motoriky.

Jednoduchá plastová vkladačka je vhodná aj pre tie najmenšie deti. Úlohou je všetkých 12 tvarov prestrčiť cez správny otvor. Možnosť je len jedna. Dieťa sa tak môže naučiť zábavnou formou rozlišovať tvary, farby a rozvíjať motoriku pri vkladaní predmetov do správneho otvoru. Kocka účinne stimuluje hmat a zrak.

Interaktívne hračky

Interaktívne hračky sprístupňujú dieťaťu nový svet. Svet interakcie, zvukov, melódií či svetielok. Pohyblivé interaktívne hračky dokážu u dieťaťa vzbudiť záujem spoznávať a objavovať. Interaktívne hračky podporujú nielen auditívne a vizuálne vnímanie, ale tiež stimulujú hmat a koordináciu rúk a očí. Deti sa učia rozpoznávať zvuky, reagovať na svetlo a pohybovať sa, čo prispieva k ich celkovému kognitívnemu rozvoju. Takéto hračky sú zvyčajne veľmi kreatívne, nápadité a disponujú takisto modernými technológiami, ktoré im umožňujú pohyb, nahrávanie zvukov, prehrávanie melódií a podobne.

Interaktívny lezúci medvedík ovláda viac ako 50 slov – fráz a prehráva až 5 pesničiek. Dieťa nabáda k pohybu. Okrem toho, že dieťa počúva a rozvíja svoje sluchové vnímanie, pozoruje pohyb medvedíka a snaží sa ho prenasledovať, čím zlepšuje svoje pohybové – motorické schopnosti. Vyrobený je z plyšového materiálu. Disponuje tiež blikajúcim svetielkom a dieťaťu poskytuje zdroj zábavy a priestor na učenie.

Interaktívna a náučná hračka v jednom. Vhodná je už pre deti od 6. mesiaca. Listovanie v tejto hudobnej knižke dieťa zabaví na dlhé hodiny. Stačí pretočiť stránku a spustí sa krátka básnička, z ktorej bude mať dieťa enormnú radosť. Dieťa si pri otáčaní precvičí motoriku, zrak i sluch. Interaktívna kniha pre deti obsahuje aj rôzne pútavé obrázky.

Táto akustická – hudobná hračka vďaka zabudovanému pohybovému senzoru dieťa motivuje k pohybu. Hračka prehráva až 15 melódií. Nachádzajú sa na nej rôzne tvary, zvieratá a farebné stuhy. Vydáva zvuky zvierat a celkovo vydáva až 50 zvukových efektov. Stimuluje hmat dieťaťa, jeho zrak, sluch a podporuje jeho motorický vývoj, pretože sa pred ním kotúľa. Batérie sú v balení. Neposlušná lopta je vhodná pre deti od 6 mesiacov.

Plyšové hračky

Každé dieťa v tomto veku potrebuje svojhomojkáčika“. Plyšové hračky dokážu u dieťaťa rozvíjať emocionálne schopnosti a vzdialenou formou i empatiu. Niektoré deti už v tomto veku bez svojho obľúbeného plyšového psíka, medvedíka, zebry, žirafy či postavičky nedokážu zaspať. Hračka z plyšu pôsobí pozitívne na uvoľnenie dieťaťa poskytuje mu pocit bezpečia a komfortu. Plyšové hračky môžu byť pre dieťa skvelým spoločníkom, poskytujú mu emocionálnu podporu a pôsobia upokojujúco. Pre deti v tomto veku, ktoré začínajú prejavovať väčší záujem o objekty okolo seba, môžu byť plyšové hračky prvými „kamarátmi“, s ktorými budú spolupracovať a vytvárať si hlbšie puto.

Kombinácia plyšovej hračky a hryzadla je predovšetkým pre deti, ktorým sa tlačia zúbky, veľmi vhodnou voľbou. Plyšový sloník dieťa zaujme farebným vyhotovením. Vyrobený je z jemného plyšu. Disponuje hryzadlami, ktorými si dieťa môže uľaviť pri prerezávaní prvých zúbkov. Šuštiace časti stimulujú sluch dieťaťa a motivujú ho k cvičeniu si hmatu a rozvíjajú tak jemnú motoriku.

Veľký plyšový kamarát v podobe mierumilovného medvedíka. Plyšový medveď Mac Toys je vysoký 60 cm a je vyrobený z príjemného a kvalitného plyšu. Je to vhodný mojkáčik na spanie. Ideálny je aj ako vankúšik, opora alebo kamarát na pravidelné objatie.

Verná replika v podobe krásneho plyšového tuleňa. Tuleň je dlhý 23 cm. Vyrobený je z materiálov ECO-Friendly. Patrí do exkluzívnej kolekcie plyšových hračiek Rappa, ktoré sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Produkt je zdravotne úplne neškodný a vhodný pre malé deti už od narodenia.

Hračky do vody

Kúpanie malého dojčaťa nie je vždy jednoduchou záležitosťou a občasný krik a plač je niekedy rituálom. Zaujať jeho pozornosť a spríjemniť mu pobyt vo vode hravou formou je preto skvelý nápad. Hračky do vody sú ideálnym darčekom pre deti vo veku 7 až 10 mesiacov, pretože zabezpečujú nielen zábavu, ale aj stimuláciu ich zmyslov a rozvoj motoriky. Tieto hračky majú často rôzne tvary, farby a textúry, čím podporujú senzorický vývoj dieťaťa. Umožňujú dieťaťu experimentovať s plávaním a pohybom vo vodnom prostredí, ktoré ho stimuluje a podporuje celkový fyzický vývoj.

Nekonečná zábavy a prelievanie vody z vedierka do vedierka. Mnohým deťom sa môže páčiť prelievať vodu od krokodíla k líške, od líšky k jednorožcovi a od jednorožca k dinosaurovi a podobne. Tematické detské vedierka majú dierované dno. Dieťa môže vodu prelievať, vedierka ponárať a zároveň si pri tejto činnosti trénovať koordináciu pohybov a zraku. Súčasne trénuje dieťa i hmat.

Zábavu vo vode si môže dieťatko užiť aj s touto vodnou fontánkou v podobe včielky. Princíp spočíva v ponorení včielky do vody a následne po naplnení vodou včielka chrlí vodu ako fontánka. Deti dokáže očariť vznikajúci tvar vody. Využiť možno takúto hračku aj ako pomôcku pri kúpaní, napr. oplachovanie hlavičky či telíčka.

Veľmi nápaditá hračka do vane disponuje magnetickým čerpadlom, ktoré čerpá vodu do kohútika a následne z neho voda vyteká. Dieťa môže pozorovať tečúcu vodu a plniť poháriky, ktoré sú súčasťou balenia. Kohútik disponuje špeciálnym držiakom, ktorý sa pripevňuje k stene vane. Hračka je vhodná pre deti od 9 mesiacov.

Hračky na ťahanie a tlačenie

Ťahanie a tlačenie hračiek pomáha rozvíjať silu a koordináciu rúk a nožičiek. Dieťa pri hraní s takýmito hračkami nadobúda pocit, že danú hračku ovláda a logicky uvažuje nad spôsobom pohybu. Dieťa začína vnímať súvislosti medzi príčinami a následkami (napr. ak sa hračka počas ťahania zasekne). Okrem motorických zručností poskytujú tieto hračky aj príležitosť na sociálnu interakciu a spoločnú hru, keďže rodičia môžu spolu s dieťaťom tlačiť či ťahať hračky. To nielen posilňuje väzbu medzi rodičom a dieťaťom, ale aj podporuje rozvoj jeho sociálnych schopností.

Tento spievajúci nákladiak disponuje šnúrkou na ťahanie. Súčasne ide o interaktívnu hračku, ktorá vydáva zvuky a spieva (česky). Súčasťou balenia sú aj loptičky, ktoré dieťa hádže do strechy auta a následne sa presúvajú do sklopnej korby, kde ich dieťa vozí. Hračka sa jednoducho ovláda, rozvíja motoriku, hmat a logické uvažovanie nad pohybom v priestore. Hračka je vyrobená z plastu.

Drevený slimák je vzdelávacou hračkou na šnúrke. Dieťa môže slimáka ťahať za sebou a súčasne sa hrať s odnímateľnou ulitou a trénovať svoju motoriku pri vkladaní geometrických tvarov do správnych otvorov. Hračka tak obsahuje kreatívnu vkladačku. Vyrobená je z dreva. Počas jazdy vložené tvary rachotia. Je možné ich pripevniť na bok ulity, aby šiel slimák ticho. Slimák na povrázku rozvíja viacero zmyslov dieťaťa súčasne.

Hračka na ťahanie z dreva ponúka dieťaťu omnoho viac, než by sa mohlo zdať. Okrem ťahania disponuje tiež drevený lev labyrintom guľôčkami. Dieťa si pri hraní s hračkou precvičí jemnú motoriku, pohyb, hmat i koordináciu pohybov rúk a očí. Hračka dieťa motivuje k pohybu a umožňuje mu rozvíjať úchop.

Penové puzzle na zem

Hračka v podobe penových puzzle predstavuje zaručene zdroj zábavy, no súčasne ide aj o praktický doplnok do detskej izby. Takéto penové puzzle z mäkkej peny poskytujú dieťaťu pohodlný povrch na hranie a odpočinok, zároveň však podporujú dieťa v jeho fyzickom vývoji. Mäkká plocha tlmí pády, eliminuje chlad a dieťaťu tak uľahčuje pohyb a motivuje ho. Deti sa s penovými puzzle môžu hrať a rozvíjať aj ďalšie kognitívne schopnosti.

Hodiny kreatívnej zábavy môže dieťa stráviť aj pri hraní sa s týmito odolnými penovými puzzle. Sada obsahuje celkovo 36 dielov. Puzzle disponuje vyberateľnými zvieratkami. Tieto kreatívne puzzle sú zároveň praktickou podložkou, ktorá izoluje dieťa od chladu, tlmí pády s slúži ako bezpečnostná ohrádka. Puzzle sú z pružnej EVA peny. Dieťa sa môže hrať so samotnými dielikmi puzzle alebo s inými hračkami. Zo samotných dielov je tiež možné zostavovať kocky a vkladať do nich zvieratá. Rozmery sú 143 x 143 cm.

Tematická mäkká podložka v podobe penových puzzle. Súprava obsahuje 30 kusov, pričom je možné z dielov vytvoriť hraciu podložku alebo skladať rôzne tvary kociek či pyramíd s vkladacími tvarmi. Dieťa si môže pro skladaní trénovať vkladanie tvarov. Následne je možné penové puzzle na zem využívať ako podložku na hranie sa s inými hračkami. Celkové rozmery sú 185 x 165 cm.

Veľmi precízne vypracovaná podložka na podlahu z penových puzzle. Sada obsahuje 4 dieliky, ktoré po zložení vytvárajú mestečko. Celková plocha má rozmery 118 x 118 cm. Detský penový koberec je určený na hranie sa s inými hračkami. Pobyt na mäkkej podložke si dieťa zaručene obľúbi. Podložka tlmí pády a izolujú dieťa od studenej podlahy.

Hrkálky a hryzadlá

Hrkálky a hryzátka sú tomto veku hračkami a pomôckami, ktorým sa dieťa zaručene poteší. V tomto veku tieto hračky do veľkej miery zohľadňujú potreby detí. Nielenže pomáhajú uľaviť od bolesti spojenej s rastúcimi zúbkami, ale aj stimulujú jemnú motoriku. Hrkálky s rôznymi textúrami a farbami zaujmú dieťa a poskytujú mu príležitosť objavovať nové zmyslové podnety. Hryzadlá sú navrhnuté tak, aby boli bezpečné na žuvanie a sú často vyrobené z materiálov, ktoré sú odolné proti umývaniu a žuvaniu. Často je skvelou voľbou práve kombinácia hryzadla a hrkálky. Dostupné sú rôzne farebné, kreatívne a tematické produkty. Výhody hrkálky a hryzadla nie sú len v ich upokojujúcich vlastnostiach, ale aj v podpore rozvoja senzorických schopností či hmatu. Potrebné je aby boli bezpečné a funkčné.

Zábavná a zároveň edukačná hrkálka dieťa zabaví, no vďaka rozmanitým farbám, tvarom a zvukom napomáha k stimulácii a rozvoju jeho zmyslov. Hračka je vyrobená z plastu. Dieťa vníma farebnú rozmanitosť a takisto pohyb guľôčok v špirále.

Toto farebné hryzadlo disponuje vo svojich častiach rôznymi textúrami a farbami. Malé dieťa zaujme to, že pri pohybe vydáva chrastivý zvuk. Okrem zábavy vynikajúco prospieva aj zubnému chrupu pri jeho prerezávaní. Hryzydlo pohyblivá dážďovka je vhodné pre chlapcov i dievčatá už od 6 mesiacov.

Záujem dieťaťa možno podporiť aj touto motorickou hračkou, ktorá disponuje atraktívnym tvarom, farbami a vydáva pritom rôzne zvuky. Dieťa sleduje kĺzajúce sa krúžky a perličky či hrkotajúce korálky. K rozvoju motoriky napomáha aj otáčajúca sa žirafa uprostred hrkálky. Dieťa si pri úchope trénuje svoj hmat. Hryzením do mäkkých častí si dieťa môže uľaviť v prípade prerezávania zúbkov.

Hudobné hračky

Toto obdobie je u najmenších detí charakteristické tým, že deti začínajú prejavovať záujem o zvuky a rytmus. Hudobné hračky, ako sú jednoduché bubny, zvončeky, xylofóny, mikrofóny, gitary, umožňujú deťom objavovať svet zvukov a rytmu. Deťom poskytujú množstvo zábavy a súčasne tiež rozvíjajú u detí kreativitu a záujem o spoznávanie rôznych zvukov. Pomáhajú rozvíjať sluchové vnímanie, zlepšovať koordináciu rúk a očí, a stimulovať jemnú motoriku. Deti sa učia vnímať a rozpoznávať rôzne zvuky, čím sa podporuje aj ich kognitívny rozvoj.

Nápadité vyhotovenie akordeónu v podobe ježka je veľmi kreatívne. V priebehu toho, ako dieťatko na telo ježka tlačí alebo ho rozťahuje, dochádza k vydávaniu zvukov. Dieťa sa pri hraní s touto hračkou zabaví na dlhú dobu, pričom vníma súvislosť s pohybom rúk a zvukom, ktorý hračka vydáva.

Malé detské piano dieťa nadchne zvukmi, ktoré vydáva. Piano disponuje blikajúcimi kotúčom či lietajúcimi loptičkami. Po stlačení kláves vydáva hračka jemné melódie gitary, flauty a piana. Dieťa môže roztáčať špirálu s korálkami. Hračku je možné prísavkami pripevniť na stôl, zem alebo stoličku. súčasťou balenia sú aj 3x AA batérie.

Hudobná a zároveň vzdelávacia hračka v podobe obrieho xylofónu na kolieskach dieťa zaujme svojím dizajnom a farebným prevedením. Disponuje ôsmimi svietiacimi klávesmi, ktoré aktivujú jednotlivé funkcie. Deti dokáže xylofón učiť čísla či abecedu. Je možné zvoliť 3 úrovne obsahu podľa náročnosti a vývoja dieťatka. Obrí xylofón pre dieťa je vhodný od 9 mesiacov.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Nákupný radca

Vaše hodnotenie:
(92.8%)