Darček pre novorodenca

Darček pre novorodenca. Originálny darček pre bábätko (chlapca aj dievčatko)

Hoci by sa mohlo zdať, že obdarovať malého novorodenca je len milým gestom či tradíciou, faktom je, že mnohé hračky či praktická výbava prispievajú k rozvoju dieťaťa a rodičom pomáhajú k správnej starostlivosti. V tomto článku sa pozrieme na praktické a milé darčeky, ktoré nielenže podporia zdravý vývoj a pohodu nového prírastku, ale pomôžu aj samotným rodičom. Predstavíme vám niekoľko zaujímavých tipov na darčeky v podobe hračiek i praktickej výbavy, ktoré zaručene vyčaria úsmev na tvári malého novorodenca a súčasne sa postarajú o prvotný rozvoj bábätka v novom svete.

Publikované: 05.01.2024
Aktualizované: 05.01.2024
Obsah článku:

Dieťatko je pár dní či týždňov na svete a vstupuje do novej kapitoly života. Aj keď by sa mohlo zdať, že nemá tvárička ešte ani len netuší, čo sa okolo nej deje, opak je pravdou. Každý jeden podnet je pre toto malé stvorenie formujúcim elementom. Novorodenec je nepopísanou knihou, ktorá si vyžaduje základnú starostlivosť, ale takisto pozornosť. Ak hľadáte vhodný darček pre novorodenca a chýba vám fantázia, veríme, že na základe nášho prieskumu trhu a tohto výberu si vyberiete darček, ktorý poteší a nájde si svoje využitie. Aký darček pre novorodenca kúpiť?

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Hracie deky5*Zobraziť produkt
Kolotoče nad postieľku5*Zobraziť produkt
Hračky na kočík5*Zobraziť produkt
Nosiče pre deti a bábätká5*Zobraziť produkt
Elektronické detské pestúnky5*Zobraziť produkt

Hryzadlá a hrkálky

Hryzadlá a hrkálky patria medzi najvhodnejšie darčeky pre novorodenca, pretože ponúkajú nielen zábavu, ale aj množstvo výhod z hľadiska ich rozvoja. Tieto hračky sú navrhnuté s ohľadom na potreby malých bábätiek a zároveň pomáhajú pri rôznych fázach ich vývoja. Hryzadlá sú ideálne pre obdobie, keď novorodenci prechádzajú procesom rastu zúbkov, čím poskytujú úľavu pri raste zúbkov. Aj mimo tohto obdobia však dieťaťu ponúkajú zábavu a možnosť trénovať motoriku a pohyby. Hrkálky zase stimulujú ich sluchový vnem a vnímanie, poskytujúc im príjemné zvukové a hmatové podnety. Tieto hračky nielen podporujú motorický vývoj, ale aj zlepšujú koordináciu pohybov. Ako darček majú praktický účel a súčasne dieťaťu dožičia program na dlhé a dlhé hodiny.

Hryzadlo Curaprox kombinuje hrkálku a masážne hryzadlo, ktoré sa postará o bezpečnú stimuláciu ďasien. Ide o praktickú hračku a súčasne pomôcku pri neskoršom raste zúbkov. Dieťa si zároveň trénuje senzomotorické schopnosti. Hryzadlo je vyrobené zo zdravotne neškodnej gumy.

Krásne a detailne spracovaná hrkálka s plyšovým vtáčikom. Vtáčik je vyrobený z jemného plyšu. Novorodenec vďaka ideálnej veľkosti môže trénovať úchop a objavovať aj odlišnosti v tvrdosti samotných materiálov. V neposlednom rade hrkálka podnecuje dieťa k vnímaniu zvukov. Vhodná je už pre deti od narodenia.

Jednoduché silikónové hryzadlo v tvare kormidla (dostupné aj v tvare žirafy, slona či srdiečka) je pre deti vhodnou zábavou do úst. Masíruje ďasná, pomáha pri prerezávaní zúbkov a pre zvýšenie účinnosti je vhodné hryzadlo nechať zachladiť v chladničke. Silikón je zdravotne neškodný. Vhodné je pre bábätká od 3 mesiacov.

Hracie deky

Tieto deky sú často vybavené zaujímavými a pútavými prvkami, farebnými vzormi a textúrami, čo poskytuje zmyslovú stimuláciu a rozvíja hmatové vnímanie u bábätka. Hracie deky tiež môžu obsahovať hrkálky a hračky na dotyk, čím podporujú rozvoj jemnej motoriky a koordináciu pohybov. Kvalitné hracie deky sú farebné, kontrastné a disponujú aj hrazdičkou na umiestnenie závesných hračiek. Pre dieťatko sú súčasne bezpečným miestom, kde ho môžete nechať a hrať sa s ním. Na hracej deke môže dieťa bezpečne vykonávať rôzne pohyby. Mnohé hracie podložky sú ľahko skladné a prenosné, takže ich so sebou viete prenášať.

Kontrastná hracia deka predstavuje pre dieťatko bezpečné miesto pre jeho rozvoj. Na tejto podložke – deke môže dieťa tráviť čas dlhé hodiny. Súčasťou balenia je hrazda, hryzadlo, ohrádka, závesné hračky a zrkadielko. Hracia deka podporí zvedavosť bábätka a umožní mu zoznamovať sa s rôznymi farbami, materiálmi a podnetmi, ktoré budú cibriť jeho zmysly a motorické zručnosti.

Skladacia hracia deka je mimoriadne praktický darček, ktorému sa poteší dieťa i rodičia. Vhodná je už pre novorodencov. Vďaka špeciálnemu spodnému materiálu ju môžete využiť v interiéri i exteriéri. Je farebná, kontrastná a rozvíja hmat, zrak i pohybové schopnosti dieťaťa. Rozvíja aj sluch, pretože obsahuje šuštiace časti. Dieťa pri pohybe objavuje farby, obrázky i rôzne materiály. Rozmer deky je 140 x 100 cm. Balenie obsahuje aj hračku v podobe hudobného papagája a detské zrkadlo. Po zložení sa dá použiť ako taška.

Hracia deka so zrkadielkom určená pre bábätká už od narodenia. Ide o jednoduchú a mäkkú podložku na hranie. Rozmery sú 100 x 150 cm. Deka má neutrálne farby, no zaujme dieťa obrázkami, ktoré sú od seba vzdialené a dieťa stimulujú k pohybu. Vďaka tomu je zabezpečený správny motorický vývoj. Deka je vhodná aj na cestovanie.

Hračky na postieľku

Nápadité, kreatívne a pútavé hračky, ktoré je možné pripevniť k postieľke novorodencovi, poskytujú bod záujmu, ktorý stimuluje jeho zmysly a hlavne zrakové vnímanie. Súčasne podporujú jeho motorické schopnosti, pretože stimulujú dieťa k tomu, aby sa za hračkami na postieľke načahovalo. Sú tak nielen zaujímavou hračkou, ale aj vhodným darčekom, ktorý podporuje vývoj a rast dieťaťa. V mnohých prípadoch takéto hračky prispievajú k spánkovej rutine, ktorú si dieťa v postieľke vytvorí a dané hračky vníma ako podnet.

Hračka na postieľku vyrobená z mäkkého plyšu má špirálovitý tvar, vďaka čomu je možné ju upevniť na časti postieľky. Mačička je mäkká na dotyk, má ušká, ktoré šuštia, takže okrem vizuálneho vnemu prebudia aj ten sluchový. Závesná hračka disponuje hryzadlom a loptičkou s pískatkom. Vhodná je pre detičky od narodenia.

Kombinácia závesnej, plyšovej a interaktívnej hračky od výrobcu Little Dutch. Plyšový vtáčik disponuje vibračným závesným mechanizmom a dieťa zaujme nielen svojím vzhľadom, ale aj podnetnými reakciami, keď sa za ním bude naťahovať. Vtáčik bude poskakovať a vibrovať. Hračku môžete pripevniť na postieľku, hrazdu alebo na kočík.

Táto závesná hračka je vhodná nad postieľku alebo na kočík. Takisto je možné pripevniť ju na detskú hrazdu. Pokojne však môže byť vhodnou hračkou priamo do postieľky či do kočíka na hranie. Táto plyšová hračka zaujme farebným vyhotovením. Rozmery hračky sú 14 x 28 cm. Vydáva zvuky chrastenia a šuštania. Nechýba ani detské zrkadielko.

Plyšové hračky a uspávačiky

Mäkké, milé, priateľské a prítulné plyšové hračky sú pre novorodenca vždy milým spoločníkom, ktorý pre nich stelesňuje pokoj a bezpečie. Plyšové hračky rozvíjajú u novorodenca emocionálne vnímanie. Sú vhodným spoločníkom na hranie i na spanie. Špecifickou kategóriou sú uspávačiky, čo sú plyšové hračky určené na podporu spánkovej rutiny. Sú vhodné na hladkanie či túlenie. Dieťaťu poskytujú emocionálnu podporu. Úspavačiky navyše disponujú interaktívnymi funkciami, prehrávajú melódie alebo vydávajú upokojujúce zvuky. Dokážu byť teda veľmi nápomocné aj pri uspávaní bábätka.

Tiger vyrobený z plyšu patrí k verným kamarátom macka Pú. Ide o hračku zo série Disney. Vhodný je pre deti už od narodenia. Ide o väčšiu plyšovú hračku, ktorá meria až 61 cm. Mäkká srsť, krásne spracovanie a jeho veľkosť umocňujú jeho upokojujúci a priateľský charakter.

Každé malé bábätko má rado počas uspávania svojho verného kamaráta po svojom boku. Králik Becky dokáže prehrávať zvuky prírody, vydáva upokojujúci šum či dokonca imituje tlkot srdca, čo dieťa veľmi upokojuje. Hračka má zabudovaný senzor, pohybuje sa a reaguje na plač dieťaťa. Vtedy dokáže spustiť upokojujúcu melódiu. Králika stačí tiež zatriasť. Melódia sa po 10 minútach vypne. K dispozícii sú aj 3 uspávanky. Hlasitosť je možné ovládať. Hračku je dokonca možné vyprať v práčke po vybraní zvukovej jednotky.

Táto interaktívna hračka predstavuje ideálneho spoločníka – uspávačika na spanie. Plyšová vydra je príjemná na dotyk. Vydra veľmi jemne svieti a prehráva upokojujúce melódie. Rozvíja u dieťaťa hmat, sluch, zrak, no takisto emocionálne vnemy. Upokojujúca vydra s melódiami je vhodná už pre deti od narodenia. Batérie nie sú v balení.

Kolotoče nad postieľku

Kolotoče nad postieľku sú pre novorodenca výborným a hravým doplnkom, ktorý podporuje jeho celkový rozvoj, prispieva k tvorbe spánkovej rutiny a stimuluje zmysly dieťaťa. Pomáha pri uspávaní dieťaťa a je prospešný pre pokojný spánok. Farebné a jemné hračky zavesené nad postieľkou poskytujú novorodencom vizuálnu stimuláciu, podporujú rozvoj ich zrakových vnemov. Niektoré kolotoče sú tiež vybavené svetelnou projekciou. Často sú doplnené melódiami a zvukmi, čím stimulujú sluchové vnímanie a prispievajú k tvorbe pokojného prostredia pre spánok. Ako darček predstavujú nielen krásny a funkčný doplnok do detskej izby, ale aj prostriedok, ktorý zabezpečuje radosť a zábavu, ako aj zdravý vývoj novorodenca.

Kvalitný kolotoč nad postieľku Baby Mix prehráva 3 melódie a zvuk prírody. Je možné regulovať hlasitosť prehrávania. Závesné figúrky je možné demontovať a používať ako hrkálky. Kolotoč má otočný mechanizmus a disponuje svetelnou projekciou nočnej oblohy. Dokáže meniť farbu. Všetky funkcie je možné aktivovať samostatne.

Nápaditý kolotoč s možnosťou prehrávania 10 zvukov – melódií pomôže dieťa zabaviť alebo v prípade potreby uspať. Nočné svetielko a projektor hviezdičiek do postieľky dieťa upokojuje a uspáva. Projektor možno neskôr využiť aj na nočný stolík na osvietenie detskej izby. Veľmi efektívne upútava pozornosť dieťaťa aj vďaka závesným hračkám a pohybom.

Detský kolotoč nad postieľku prehráva 5 melódií a disponuje trojicou závesných hračiek v podobe zvieratiek. Kolotoč má praktický systém upínania a je možné ho upevniť aj na kočík alebo autosedačku. Prehráva melódie a vykonáva otočný pohyb, čím zaujme pozornosť dieťaťa. Batérie sú v balení.

Hračky na kočík

Pre novorodenca sú hračky na kočík vynikajúcim spoločníkom počas prechádzok, poskytujú nielen zábavu, ale aj množstvo výhod pre jeho vývoj. Tieto hračky, ktoré sú bežne umiestnené na madle kočíka alebo samostatnej hrazde, poskytujú novorodencovi vizuálnu stimuláciu a možnosť sledovať rôzne farebné podnety. Často sú vybavené zvukovými prvkami, čím stimulujú sluchový vnem. Hračky na kočík tiež poskytujú novorodencovi príležitosť cvičiť svoje ruky, koordináciu pohybov, jemnú motoriku, keď sa ich snaží uchopiť. Ako darček predstavujú nielen praktický doplnok pre rodičov počas prechádzok, ale aj zábavný a stimulujúci spôsob, ako prispieť k celkovému rozvoju novorodenca.

Hračka upevniteľná na obruč kočíka alebo samostatnú hrazdu v podobe svetlušky dieťa zaujme hlavne svojím farebným prevedením. Telo svetlušky je z mäkkého plyšu a na dotyk veľmi príjemné. Pri pohybe svetluška cinká. Krídla disponujú detským zrkadlom a šuštia, čo stimuluje zvukové vnímanie dieťaťa. K dispozícii je aj hryzadlo. Vhodná je už pre deti od narodenia.

Veľmi nápadité riešenie tejto špirály, ktorú je možné ľahko upevniť na madlo kočíka, na postieľku alebo hrazdu. Hračka je vybavená hryzadlom, hrkálkou i cumlíkom. Závesná hračka tak má multifunkčné využitie a svojou rôznorodosťou splní potreby každého dieťaťa.

Farebná hračka na kočík, postieľku, autosedačku či na hrazdu v podobe malého šteniatka. Hračka slúži súčasne aj ako hrkálka. Po stlačení ňufáka začne pes štekať a vydávať zvuky. Uši sú šuštiace a nohy cinkajú. Psík zaujme aj materiálom, ktorým je plyš. Dieťatko tak má k dispozícii množstvo podnetov na celkový rozvoj jeho zmyslov. Všetky časti hračky sú testované a zdravotne neškodné.

Cumlíky

Cumlíky pre novorodenca nie sú len praktickou pomôckou, ale aj užitočným doplnkom, ktorý môže prispieť k pohodlne strávenému času. V neposlednom rade sú cumlíky dobrým nástrojom na uspávanie. Kvalitné a ergonomicky navrhnuté cumlíky sú vyrobené z bezpečných materiálov, ktoré sú šetrné k citlivej pokožke novorodenca. Pomáhajú tiež uvoľňovať nepríjemné pocity spojené s rastúcimi zúbkami a môžu uspokojovať potrebu sania, ktorú malé deti často majú. Cumlíky tiež môžu prispieť k rozvoju jemnej motoriky, keďže dieťa sa učí uchopiť a udržať cumlík samo.

Kvalitne spracované cumlíky pre novorodencov sú vyrobené zo silikónu a dodávané sú s praktickým hygienickým puzdrom – krytom na uskladnenie. V balení sú 2 kusy. Cumlík umožňuje dieťaťu simulovať sanie v prirodzenej frekvencii a rytme. Odbúrava reflex hryzenia. Dizajnové spracovanie obsahuje motívy motýľa a divého maku.

Set 2 kusov detských cumlíkov je vhodný pre tie najmenšie bábätká. Nestimuluje detský zhryz, ale simuluje sanie. Cumlík umožňuje prirodzené dýchanie. Sterilizovať možno cumlíky v mikrovlnnej rúre. Počas tmy cumlík identifikujete na základe svietiacich prvkov. Vyrobené sú z mäkkého silikónu a majú ergonomicky profilovaný tvar. Dodávané sú s hygienickou kapsulou.

Veľmi moderné a dizajnové cumlíky s jedinečným motívom džungle. V balení sú dva kusy. Cumlíky nenarúšajú sací reflex a sú tvarované, aby nenarúšali ani prirodzené dýchanie počas sania. Sú vyrobené z prvotriedneho silikónu bez chuti a zápachu. Nechýbajú ani hygienické obaly.

Nosiče pre deti a bábätká

Nosiče či novorodenecké šatky umožňujú mať blízky fyzický kontakt medzi rodičom a dieťaťom, čo umocňuje pocit bezpečia a pripája sa k tvorbe silného emocionálneho puta. Kvalitné a certifikované nosiče podporujú správny vývoj chrbtice a svalstva novorodenca. Sú ergonomicky navrhnuté, aby zohľadňovali jeho prirodzenú polohu. Nosič ako darček umožňuje novorodencovi cítiť sa pohodlne a bezpečne, zatiaľ čo rodičom poskytuje pohodlný a voľný spôsob nosenia dieťaťa na prechádzkach alebo počas každodenných aktivít. Je to veľmi praktický darček, ktorý poteší dieťa i rodiča.

Nosič pre dieťa je vhodný od narodenia až do hmotnosti 14,5 kg. Nosič umožňuje dieťa si uložiť na oblasť brucha a hrude. S dieťaťom tak má rodič intenzívny kontakt. Rovnako tak je možné ho pripevniť na chrbát. Zapínanie je možné prispôsobiť podľa spôsobu nosenia. Nechýba ani opierka hlavy. Dieťaťu dopraje maximálny komfort. Je ergonomicky spracovaný tak, aby dieťaťu zabezpečil prirodzenú polohu.

Praktický nosič na jednoduché nosenie dieťaťa od narodenia až po 9 kg. Nosič umožňuje rôzne spôsoby zapínania, aby bolo možné meniť polohy dieťaťa pri nosení. Nosiť je možné dieťa smerom k telu alebo naopak od seba. Ergonomické sedenie v tvare písmena M je ideálne na zaistene bedrovej oblasti. Chicco Easy Fit má tiež komfortnú oporu pre hlavičku.

Šatka na nosenie detí od narodenia až do približne 18 mesiacov. Je bez akýchkoľvek špeciálnych popruhov a praciek. Dôležité je správne viazanie do ideálnej polohy na nosenie dieťaťa. Vyrobená je z 95 % bavlny. Pri viazaní dieťa šatka nedráždi a poskytuje mu prirodzenú polohu. Viazanie je možné prispôsobovať rastu dieťaťa.

Elektronické detské pestúnky

Detské pestúnky tohto druhu sú primárne praktickým vybavením pre rodičov, no kvalitné elektronické pestúnky poskytujú viaceré funkcie a umožňujú dokonca uspať dieťa na diaľku. Sú vybavené rôznymi melódiami, svetelnými efektami, reproduktormi a dieťaťu sa tak môžete prihovárať. Môžu prispieť k uvoľneniu a upokojeniu novorodenca. Sú ideálne na vytváranie príjemného prostredia pre spánok a pomáhajú novorodencovi zaspať rýchlejšie. Primárne pestúnky umožňujú bezpečné monitorovanie bábätka, rodičia môžu sledovať spánkové návyky svojho dieťaťa, reagovať na prípadný plač alebo jeho správanie. Ako darček predstavujú vhodného pomocníka pre rodičov v ich starostlivosti o malé bábätko.

Detská pestúnka umožňujúca prenos obrazu. Dosah signálu je až 300 metrov. Prenáša zvuk, monitoruje teplotu a vďaka infračervenému snímaču dokáže pohodlne monitorovať priestor aj v noci. Pochváliť sa môže výdržou batérie až 24 hodín. Nastaviť môžete režim citlivosti na zvuky a predĺžiť tak výdrž batérie. Je možné ju napájať z USB zdroja. Vďaka pestúnke sa môžete dieťatku prihovárať a uľahčiť mu tak zaspávanie alebo nečakané zobudenie počas noci. Prehrávať možno jednoduché integrované melódie.

Pestúnka na monitorovanie detí aj s prenosom obrazu. Dosah signálu je až 400 metrov. Spoľahlivá detská pestúnka má stabilný internetový prenos signálu – obraz i zvuk. Napájanie rodičovskej a detskej jednotky je možné priamo zo siete (230 V). Nechýba režim obojstranného prenosu. Pred spaním môžete dieťatku prehrať uspávanku alebo sa mu prihovárať. Pestúnka má nočné videnie a tiež uspávací režim s jemným osvetlením.

Cenovo dostupná elektronická pestúnka bez prenosu obrazu, no s dosahom signálu až 300 metrov. Prenáša zvuk a reaguje na úroveň hluku v priestore. Vďaka kvalitným mikrofónom prenáša zvuk vo vysokej kvalite. Výdrž batérie je približne 14 hodín. Možná je aj regulácia hlasitosti. Rodičovská jednotka má nabíjací akumulátor. Detská jednotka je napájaná zo siete.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Nákupný radca

Vaše hodnotenie:
(90.2%)