Hračky pre 3-, 4-, 5- a 6-mesačné dieťa

Hračky pre 3-, 4-, 5- a 6-mesačné dieťa

Možno si to málokto uvedomuje, no hračky, s ktorými sa deti v tomto veku hrajú, do veľkej miery kreujú ich budúcnosť, povzbudzujú ich zmysly, zlepšujú poznávacie schopnosti, trénujú pamäť a celkovo podporujú ich schopnosť vnímať svet vôkol seba. V tomto veku sú hračky nielen zábavným spôsobom, ako stimulovať zmysly dieťaťa, ale tiež podporujú jeho fyzický, emocionálny a kognitívny vývoj. Hračky s jasnými farbami, rôznymi textúrami a zvukmi pomáhajú rozvíjať zrak, hmat a sluch bábätka. Okrem toho podnecujú motorické schopnosti, čo je dôležité pre ich fyzický vývoj.

Publikované: 30.11.2023
Obsah článku:

Hľadáte vhodné hračky pre malé 3- až 6-mesačné dieťa? Výber vhodných hračiek je kľúčový pre celkový rozvoj a pohodu bábätka. Zároveň je dôležité dbať na to, aby boli hračky aj v tomto veku bezpečné a vyrobené z kvalitných materiálov. Nielenže takéto hračky budú dieťaťu prinášať zábavu, ale tiež budú podporovať jeho komplexný rozvoj. Či hľadáte novú vhodnú hračku do výbavy alebo chcete nájsť vhodný darček pre najmenšie dieťa, môže vám pomôcť náš výber zaujímavých hračiek. Tie sme vyberali na základe detailného prieskumu trhu, aby sme zistili, aké hračky pre najmenšie deti sú najlepšie.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Hracie deky a podložky5*Zobraziť produkt
Hudobné hračky pre najmenších5*Zobraziť produkt
Hryzadlá5*Zobraziť produkt
Kolotoče nad postieľku5*Zobraziť produkt
Hračky na kočík5*Zobraziť produkt

Hracie deky a podložky

Hracie deky sú vhodné pre najmenšie deti. Sú ideálne na zábavu, ale vo významnej miere dokážu podporovať aj celkový rozvoj dieťaťa. Tieto hračky nielen poskytujú pohodlný a bezpečný priestor pre bábätko, ale sú aj plné vzrušujúcich podnetov pre jeho zmysly a motorický rozvoj. Svetlé farby, atraktívne vzory a prítomnosť hračiek, ktoré môžu visieť nad dekou, podporujú vizuálne i hmatové zmysly dieťaťa. Interaktívne prvky na hracích dekách môžu tiež rozvíjať koordináciu pohybov a súčasne poskytovať zábavu.

Kontrastná hracia deka predstavuje pre dieťatko bezpečné miesto pre jeho rozvoj. Na tejto podložke – deke môže dieťa tráviť čas dlhé hodiny. Súčasťou balenia je hrazda, hryzadlo, ohrádka, závesné hračky a zrkadielko. Hracia deka podporí zvedavosť bábätka a umožní mu zoznamovať sa s rôznymi farbami, materiálmi a podnetmi, ktoré budú cibriť jeho zmysly a motorické zručnosti.

Malé dieťa vo veku 3 až 6 mesiacov si môže kopec rozprávkovej zábavy užiť práve vďaka tejto hracej deke s hrazdou. Tá veľmi podnecujúco pôsobí na jeho zmysly a podporuje jeho motorický vývoj. Hracia deka prehráva tiež 3 melódie (batérie sú súčasťou dodávky) a dodávaná je s rôznymi závesnými hračkami na hrazdu, ktorá je odnímateľná.

Táto zábavná vodná podložka je vhodná pre detičky od 6 mesiacov. Podložku je možné naplniť vodou, v ktorej sa nachádzajú plávajúce zvieratká, ktoré dieťa bude pri ležaní na podložke sledovať a snažiť sa chytať. Podložka je z odolného PVC, takže nehrozí náhodné prederavenie. Dieťa si trénuje svoj zrak, motorické zručnosti i hmat.

Interaktívne plyšové hračky

Interaktívne plyšové hračky sú pre bábätká vo veku 3 až 6 mesiacov výborným darčekom, pretože kombinujú pohodlie pútavého plyšu, ktorý dieťa na dotyk zaujme, s modernou technológiou, ktorá u dieťaťa vzbudí pozornosť. Tieto hračky zvyčajne dokážu vydávať zvuky, rozprávať, opakovať slová alebo reagujú na dotyk. Výhody interaktívnych plyšových hračiek spočívajú v ich schopnosti stimulovať zmysly dieťaťa. Hmatové a zvukové prvky pomáhajú rozvíjať jeho senzorické vnímanie a motorické schopnosti. Niektoré hračky slúžia tiež na to, aby dokázali dieťa upokojiť. Okrem dlhých hodín zábavy dokážu dieťa v niektorých prípadoch aj efektívne uspať.

Táto interaktívna plyšová hračka padne do oka nejednému dieťaťu. Plyšový spoločník je verný kamarát, ktorý zároveň dieťaťu poskytne množstvo zábavy. Hračka je vyrobená z kvalitného plyšu. Plyšový psík je farebný, vydáva zvuky, rozpráva a svieti. Batérie sú súčasťou balenia. Plyšová hračka je vhodná pre chlapcov i dievčatá od 6 mesiacov.

Spievajúci interaktívny jednorožec zaujme farbami, no takisto svojím plyšovým materiálom. Stane sa spoločníkom na hranie i na spanie. Po stlačení tlačidiel reaguje. Vie hovoriť po slovensky i po česky. Na svojom tele má rôzne tvary, písmená a čísla. Dieťa sa tak môže vďaka nemu efektívne učiť. Malý jednorožec spieva, pričom jeho roh a líca svietia. Hračka je vhodná pre deti od 6 mesiacov.

Táto interaktívna hračka predstavuje ideálneho spoločníka – uspávačika na spanie. Plyšová vydra je príjemná na dotyk. Vydra veľmi jemne svieti a prehráva upokojujúce melódie. Rozvíja u dieťaťa hmat, sluch, zrak, no takisto emocionálne vnemy. Upokojujúca vydra s melódiami je vhodná už pre deti od narodenia. Batérie nie sú v balení.

Hudobné hračky pre najmenších

Detské hračky tohto druhu a pre túto vekovú kategóriu sú vyrábané hlavne za účelom, aby zmysly dieťaťa stimulovali a zabezpečovali ich rozvoj. Hračky často kombinujú farebné, kontrastné vzory s jemnými zvukmi a melódiami, čo prispieva k stimulácii zraku a sluchu malého dieťaťa. Medzi benefity takýchto hračiek patrí nielen možnosť rozvíjať senzorické schopnosti, ale takisto podporiť komplexne kognitívny vývoj dieťaťa. Bábätká môžu vnímať rôzne zvuky a tóny, čo podporuje ich sluchovú percepčnú schopnosť, vidieť rozmanité odtiene či svetelné efekty a učiť sa poznávať farby. Hudobné hračky okrem toho často stimulujú aj rané vnímanie rytmu a melódie.

Táto akustická – hudobná hračka vďaka zabudovanému pohybovému senzoru dieťa motivuje k pohybu. Hračka prehráva až 15 melódií. Nachádzajú sa na nej rôzne tvary, zvieratá a farebné stuhy. Vydáva zvuky zvierat a celkovo vydáva až 50 zvukových efektov. Stimuluje hmat dieťaťa, jeho zrak, sluch a podporuje jeho motorický vývoj, pretože sa pred ním kotúľa. Batérie sú v balení. Neposlušná lopta je vhodná pre deti od 6 mesiacov.

Zvukové podnety dokážu u dieťaťa stimulovať jeho sluch. Táto akustická – hudobná hračka je vhodná pre deti už od 3 mesiacov. Je ľahko uchopiteľná a ľahká. Prehráva 10 rôznych melódií. Hračka má obrazovku s farebnými svetlami, ktoré blikajú pri prehrávaní melódie. U dieťaťa sa pri hraní s touto hračkou rozvíjajú sluchové i zrakové vnemy. V balení sa nachádzajú aj batérie.

Rytmická pomôcka či zvuková hračka slúži na vytváranie zvukového efektu dažďa. Pri pohybe s hračkou vo valci vzniká zvuk pripomínajúci kvapky dažďa. Uprostred valca sa nachádza farebná „špirála“ z dreva, pomedzi ktorú prepadávajú pri pohybe guľôčky a vydávajú tento zvuk. Hračka je vhodná pre deti od narodenia.

Hrkálky

Typická zábava, ktorá deti v tomto veku nikdy neomrzí. Zvuk hrkálky je pre deti fascinujúci a pri uvedomení si, že pohybom konkrétneho predmetu môžu tento zvuk vytvárať, sa u nich prebúdzajú rôzne zmysly. Dieťa cielene túži po tom, aby tento zvuk vytváralo. Hrkálky poskytujú deťom nielen zábavu, ale aj stimulujú ich zrak, sluch a motorické schopnosti. Určené sú pre tie najmenšie deti. Výhody hrkálok zahŕňajú podporu ranného vývoja jemnej motoriky, keďže bábätká sa učia uchopovať a manipulovať s predmetmi. Okrem toho hrkálky môžu slúžiť aj ako upokojujúci prvok pre malé deti.

Drevená hrkálka je vyrobená z prírodného materiálu. Uprostred klietky sa nachádza guľôčka, ktorá pri pohybe vydáva cinkajúci zvuk. Hračka podporuje koordináciu rúk a očí a taktiež rozvíja zmyslové vnímanie.

Kombinácia hrkálky a hryzadla je vhodná pre deti už od 3. mesiaca. Hrkálka kombinuje rôzne materiály vrátane plyšu a plastu. Vďaka farebnému vyhotoveniu u dieťaťa povzbudzuje jeho vizuálne vnemy. Celkovo rozvíja jeho senzorické schopnosti. Dieťa môže na hračke objavovať ukrytý obrázok, nerozbitné zrkadlo či farebné korálky. Dieťa môže hrkálku ľahko uchopiť, čo stimuluje jeho motorické schopnosti.

Hrkálka, resp. detský hudobný nástroj vo forme rumba gule umožňuje dieťaťu trénovať úchop, vnímať zvuky a súčasne koordinovať pohyby. Súčasne dieťa vníma zvuk a pohyb hračky. Dieťa sa naučí rozpoznávať zvuky. Hračka je kompaktná a môžete ju všade nosiť so sebou. Vhodná je pre deti od 3 mesiacov.

Hryzadlá

Hryzátko samotné predstavuje neškodnú a bezpečnú hračku – pomôcku, ktorá dieťaťu napomáha podporovať rast prvých zúbkov. Tieto hračky sú vyrobené zo zdraviu neškodných materiálov tak, aby boli vhodné na žuvanie. Výhody hryzadiel zahŕňajú nielen podporu vývoja dojčenských zúbkov, ale aj stimuláciu svalov v ústnej dutine. Rôzne farebné a hravé motívy či textúry hryzadiel súčasne napomáhajú pri rozvoji zmyslov a senzorických vnemov.

Toto farebné hryzadlo disponuje vo svojich častiach rôznymi textúrami a farbami. Malé dieťa zaujme to, že pri pohybe vydáva chrastivý zvuk. Okrem zábavy vynikajúco prospieva aj zubnému chrupu pri jeho prerezávaní. Hryzydlo pohyblivá dážďovka je vhodné pre chlapcov i dievčatá už od 6 mesiacov.

Kreatívne hryzadlo je určené hlavne do nepohody v období prerezávania mliečneho chrupu. Má veľmi dobré senzorické vlastnosti a povzbudzuje prirodzenú zvedavosť dieťaťa. Jedna z časí disponuje farebnými guľôčkami, ktoré hrkajú. Dieťa zapája hmat, zrak, sluch a masíruje si pritom ďasná. Na konci hryzadielka sa tiež nachádza prípravná zubná kefka.

Praktické silikónové hryzadlo je určené pre deti už od narodenia a dokáže ich zabaviť na dlhé hodiny. Slúži nielen na zábavu, ale aj ako pomôcka pri prerezávaní zubov. Hračka je ľahko uchopiteľná. Dieťa si okrem ústnej dutiny precvičuje aj hmat, zrak a sluch (disponuje hrkálkou). Počas obdobia rastu zúbkov dokáže byť takáto hračka veľmi nápomocná.

Kolotoče nad postieľku

Kolotoče nad postieľku sú ideálnym darčekom pre bábätká vo veku 3 až 6 mesiacov, pretože podporujú ich vizuálne a akustické vnímanie. Tieto farebné závesné hračky pomáhajú stimulovať zrak bábätka, keď sleduje ich pohyb a kontrastné vzory. Okrem toho často umožňujú prehrávať jemné melódie alebo zvuky, ktoré môžu uvoľniť a upokojiť dieťa, čím podporujú aj jeho zdravý spánok. Kolotoče nad postieľku môžu zároveň poskytovať bábätku prvý kontakt s hračkami, ktoré môže sledovať a snažiť sa po nich siahnuť, čím podporuje svoj motorický vývoj.

Tento hudobný kolotoč nad postieľku dokáže prehrávať melódie (klasická hudba), zvuky, napr. šum alebo upokojujúci tlkot srdca. Disponuje tiež jemným podsvietením, ktoré u dieťaťa povzbudí hru alebo ho naopak upokojí. V prípade kolotoča je možné vypnúť či zapnúť funkciu rotovania. Závesné hračky sú odnímateľné. Kolotoč je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach.

Tento praktický prenosný hudobný kolotoč je vhodným spoločníkom doma v postieľke, v autosedačke či v kočíku. Prehráva 5 rôznych melódií, otáča sa a dieťa zaujmú aj veselé postavičky zvieratiek. Nepretržite dokáže prehrávať až 30 minút.

Nápaditý kolotoč s možnosťou prehrávania 10 zvukov – melódií pomôže dieťa zabaviť alebo v prípade potreby uspať. Nočné svetielko a projektor hviezdičiek do postieľky dieťa upokojuje a uspáva. Projektor možno neskôr využiť aj na nočný stolík na osvietenie detskej izby. Veľmi efektívne upútava pozornosť dieťaťa aj vďaka závesným hračkám a pohybom.

Kontrastné hračky

V tomto období sa aktívne vyvíja zrak bábätka a jasné kontrasty medzi farbami (napr. čierna a biela) sú pre neho stimulujúce, atraktívne a predstavujú efektívny spôsob, ako farby odlišovať. Tieto hračky pomáhajú rozvíjať schopnosť zaostrovania pohľadu a rozpoznávanie jednotlivých farebne odlišných prvkov v okolí. Okrem vizuálneho stimulu majú kontrastné hračky často aj rôzne textúry a tvarové prvky, ktoré môžu podporovať hmatový vývoj bábätka. Zážitok z kontrastných hračiek môže teda prispieť k celkovému rozvoju zmyslov malého dieťaťa, a preto sú ideálnym darčekom pre túto vekovú skupinu.

Toto závesné zrkadlo možno dieťaťu upevniť na postieľku, do kočíka, do autosedačky alebo poskladať ako knižku, s ktorou sa dieťatko môže voľne hrať. Primárnou funkciou je u dieťaťa stimulovať senzorické vnímanie. Zrkadielko disponuje rôznymi textúrami, časťami, ktoré šuštia alebo pískajú. Senzorické hračky dokážu významne stimulovať zrak bábätka a súčasne mu doprajú hodiny zábavy.

Rozvíja zrakovo-sluchovo-motorickú koordináciu a predstavuje pre dieťa hravú aktivitu. Skladacia senzorická knižka je plná zaujímavých podnetov, ktoré stimulujú zrak i sluch dieťaťa. Súčasne rozvíja knižka motoriku – hmat pri manipulácii s knižkou a kontaktom s rôznymi textúrami.

Nápaditá hračka dieťa zabaví svojimi farbami a vzormi, ktoré má. Senzorická – kontrastná hračka okrem zraku upúta pozornosť dieťaťa aj zvukom hrkálky. Hračka je vyrobená z plyšu a vhodná je už pre najmenšie deti od narodenia.

Hračky na kočík

Dieťatko v kočíku dokáže stráviť veľké množstvo času. Hračky na kočík sú pre bábätká v tomto veku veľmi vhodným druhom zábavy. Dieťaťu zabezpečujú zábavu počas prechádzok a súčasne stimulujú a rozvíjajú jeho zmysly. Tieto hračky sú obvykle navrhnuté tak, aby boli ľahko upevnené na kočík a poskytovali bábätku zmyslovú stimuláciu v pohybe. Farby, zvuky a textúry hračiek na kočík môžu zaujať a rozvíjať zmysly dieťaťa. Hračky na kočík podporujú aj motorický vývoj, pretože bábätko sa môže snažiť dosiahnuť a chytať ich. Tieto jednoduché, no pútavé hračky pomáhajú vybudovať jemnú motoriku a koordináciu pohybov u malého dieťaťa.

Veľmi pestrá farebná variabilita zaujme zaručene každé dieťa. Hračku je možné jednoducho pripevniť na kočík. Zebra s 8 krúžkami rozvíja zrak dieťaťa a pri pohybe tiež jeho zvukové vnímanie. Dieťa sa za nimi ochotne načahuje, čím sa progresívne zapája motorické centrum. Krúžky môže dieťa používať aj ako hryzadlo.

Farebná hračka do kočíka je vhodná pre deti už od narodenia. Chobotnička je vyrobená z mäkkého plyšu. Dieťa môže obdivovať farby i vzory, trénovať si hmat, zrak i sluch. Niektoré chápadlá šúštia, iné pískajú a po zatrasení vydáva chobotnička zvuky. Neobsahuje žiadne BPA prvky ani ftaláty.

Závesná opička disponuje úchytom na kočík. Veselé zvieratko má šuštiace uši i nohy. V jednej ruke drží detské zrkadlo a v druhej hryzadlo v podobe banánu. Hračka vydáva pri pohybe zvuk ako rolnička. Hračka je vysoká až 25 cm a v kočíku sa môže vďaka jemnému plyšu stať aj vhodným spoločníkom.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Nákupný radca

Vaše hodnotenie:
(89.8%)