Hračky a darčeky pre 2-ročného chlapca

Hračky a darčeky pre 2-ročného chlapca

24-mesačné batoľa sa začína osamostatňovať, zdokonaľuje sa v reči a učí sa hovoriť básničky, dokáže si po sebe upratať hračky a začína o sebe hovoriť v 1. osobe. Už máte doma chlapca, ktorý sa dokáže sám zahrať a rád vymýšľa. Radosť mu urobíte stavebnicami, navliekačkami, interaktívnymi hrami i odrážadlom. Dieťa v tomto veku má rozvinutejšiu motoriku aj zmysly, preto ocení zložitejšie hry. Napriek tomu sa stále zahrá aj s hračkami, ktoré boli aktuálne v 1 roku.

Publikované: 10.11.2023
Aktualizované: 30.11.2023

Stále by mali byť hračky farebné, plusom sú štrukturované povrchy a tvary. Hľadáte vhodný darček na narodeniny, meniny či Vianoce pre 2-ročného chlapca a chýbajú vám inšpirácie? Naše tipy sme vyberali spomedzi najobľúbenejších a najpredávanejších hračiek, prezreli sme si fóra a diskusie mamičiek. Pozrite si, čo deti reálne zaujíma a s akými hračkami majú dobré skúsenosti samotní rodičia.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Odrážadlá5*Zobraziť produkt
LEGO Duplo5*Zobraziť produkt
Puzzle5*Zobraziť produkt
Drevené hračky5*Zobraziť produkt
Interaktívne hračky5*Zobraziť produkt

LEGO Duplo

Stavebnice vo všeobecnosti sú výbornou formou rozvíjania kreativity, jemnej motoriky a logického myslenia. Vďaka rôznorodosti tém si spomedzi nich vyberie dieťa, ktoré má rado autá a dopravné prostriedky, zvieratká či chce stráviť deň stavaním hasičskej stanice. LEGO stavebnice sú navrhnuté tak, aby si dieťa mohlo postaviť konkrétny daný model, ale zároveň mohlo z kociek postaviť vlastné modely. Dostáva zabrať jeho trpezlivosť, podnecuje sa kreativita a tvorivosť a pri hraní dieťa zdokonaľuje svoje zručnosti. Ak ste mu ešte LEGO nezaobstarali, neváhajte a nechajte sa inšpirovať našimi tipmi.

Nákladiak a pásový bager LEGO sú vhodné pre každé dieťa, ktoré miluje stavebnú techniku. Nákladiak má sklápaciu korbu a bager otočné rameno, takže o zábavu je postarané. V balení nechýbajú kocky a balvan na prepravu a 2 figúrky. LEGO je vhodné pre deti od 2 rokov.

Slon, panda, žirafa, lev, opica, tučniaky, ľadový medveď sú len niektoré zo zvieratiek, s ktorými sa s touto LEGO stavebnicou dieťa zoznámi. Zo 142 dielov22 tvoria zvieratá. Ide o zvieratká zo všetkých kontinentov, s ktorými dieťa zažije skvelé dobrodružstvá. V balení sa nachádza hracia podložka s jednoduchou mapou, aby dieťa vedelo, ktoré zvieratká kam patria.

Ak vaše dieťa obľubuje Príbeh hračiek, urobíte mu radosť stavebnicou s Buzzom Rakeťákom. Potrebuje pomoc s hľadaním raketového paliva a spolu s robokocúrom Soxom, droidom Ericom a počítačom Ivanom pátra, kde sa ukrýva. Za vesmírnym dobrodružstvom sa vydáva vo svojej rakete. So stavebnicou s 37 dielikmi si dieťa podnieti predstavivosť.

Interaktívne hračky

Interaktívne hračky deti obľubujú už od útleho veku. S plyšovými hračkami s tlačidlami, ktoré vydávajú zvuky, sa môžu učiť prvé slová, písmená, farby, s interaktivnými knižkami zas rôzne riekanky a rozvíjať si zručnosti (motoriku, zmysly i koordináciu oči a rúk). Takéto edukačné hračky sú osvedčeným spôsobom, ako aktivovať mozog a kognitívny i motorický vývoj. Dieťa si pomocou nich cvičí pamäť a učí sa nové veci. Aká hračka by mohla zaujať 1-ročného chlapca?

Elektronická ťahacia hračka so svetelnými a zvukovými efektmi je určená na osvojovanie si farieb. Na chrbte má husenica 3 farebné guľôčky, ktoré treba vložiť na správne miesto, hračka následne dieťa odmení zvukovým a svetelným efektom. Je schopná zahrať viacero melódií, na svoj chod potrebuje 3 AAA batérie, ktoré sú súčasťou balenia. Na chvoste húsenice sa nachádza odnímateľná postavička Punky Cotoons, s ktorou sa dá hrať aj samostatne.

Učenie formou hry je u detí najefektívnejšie. Interaktívna hovoriaca knižka s viac ako 1 600 zvukmi a textami rozvíja vyjadrovacie schopnosti detí a učí ich správnu výslovnosť hlások D, T, N, L, Ď, Ť, Ň, Ľ a R. Napriek tomu, že je určená deťom až od 3 rokov, môžete ju použiť na rozmotanie jazýčka aj u menších drobcov.

Štyri interaktívne aplikácie, 8 humorných smajlíkov, zvuky a farebné svetelné efekty robia z tejto interaktívnej hračky ideálnu zábavu pre každé 2-ročné dieťa. V telefóne je viac ako 75 zvukov, fráz a melódií, ktoré majú náučný charakter. Dieťa si vďaka nim osvojí jednoduchú matematiku, zoznámi sa s dňami v týždni či základmi konverzácie.

Odrážadlá

Medzistupeň medzi trojkolkou a bicyklom – odrážadlo – učí dieťa udržať balans, má priaznivý vplyv na vývoj motoriky a prináša dieťaťu radosť z pohybu. Odrážadlo je vhodné, ak chcete u svojho dieťaťa pestovať lásku k športu a pohybovým aktivitám. Pomáha viesť k samostatnosti, pri rozvoji koordinácie a rovnováhy i pestovaní kreativity a predstavivosti. Pohyb na odrážadle je intuitívny, dieťa môže s hraním začať ihneď. Výhod má odrážadlo naozaj mnoho, preto by nemalo medzi hračkami dieťaťa chýbať.

Detské odrážadlo Puky disponuje superľahkou konštrukciou (2,8 kg) a nosnosťou 20 kg. Výška sedadla je 24,5 cm. Odrážadlo má ergonomické sedadlo s držiakom na prenos a nastaviteľné riadidlá. Vhodné je pre deti vyššie ako 80 cm. Deti si vďaka nemu cvičia rovnováhu a vytrvalosť.

Pre zdatnejšie deti, ktorým už balans nerobí problém a neboja sa rýchlosti, je vhodné 2-kolesové odrážadlo Corsa. Hliníkové ráfiky s 12" nafukovacími kolesami, zadná V-brzda, výškovo nastaviteľné riadidlá a sedlo z neho robia jasnú voľbu pre malého pretekára. Odľahčený oceľový rám váži iba 3,8 kg, odrážadlo má nosnosť 36 kg.

Štvorkolesové odrážadlo s funkciou striekania vody ocení každý malý hasič. Vodné delo je otočné a výškovo nastaviteľné, ovláda sa tlačidlom na streche. Objem nádrže je 2 l. Plastové odrážadlo má za sedadlom úložný priestor. Jeho max. nosnosť je až 50 kg.

Puzzle

Vkladacie či klasické, penové, drevené alebo kartónové – puzzle je osvedčenou zábavou. Najmenšie deti sa pri ňom učia hľadať logické súvislosti, zoznamujú sa s tvarmi, zvieratkami i číslami, spoznávajú farby. Samozrejme, stále si trénujú motoriku a učia sa trpezlivosti. Puzzle pre deti by malo byť farebné a s motívmi, ktorého zaujímajú. Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré by mohli byť tým pravým darčekom pre 3-ročného chlapca.

V malom kufríku sa ukrývajú 4 puzzle, z ktorých si dieťa môže postaviť svojich obľúbených hrdinov – Skye, Marshall, Chase a Rubble. 4 obrysové puzzle majú rôzny počet dielikov (3 až 6). Veľké dielky sú hrubšie a pevnejšie, aby ich zvládlo postaviť i 2-ročne dieťa. Precvičí si pritom motoriku i svoju trpezlivosť.

Náučné puzzle obsahuje 20 veľkých pevných puzzle dielikov, z ktorých dieťa tvorí tematicky súvisiace dvojice. Na polovici dielov sa nachádzajú mláďatá a na druhej dospelé zvieratko. Puzzle je farebné, čo osloví každé dieťa. Rozvíja logické myslenie a poskytuje možnosť učiť sa nové slová (pomenovávanie zvieratiek).

Maxi puzzle s 24 extra veľkými dielikmi má po rozložení rozmery 66 x 47 cm. Vyrobené je z bezpečnej lepenky, dieťaťu sa nič nestani ani v prípade, že ho bude chcieť ochutnať. Proi skladaní obľúbenej tatrovky si precvičí motoriku a zapojí fantáziu.

Drevené kocky

Drevené kocky deti jednoducho milujú. Stavaním dokážu stráviť hodiny, či už ide o obrázkové kocky alebo stavebnice s kockami rôznych tvarov a farieb. Môžu vďaka nim postaviť všetko, čo ich zaujíma – hrad, auto či vysokú vežu siahajúcu až do neba. Hranie s kockami zvyšuje detskú predstavivosť a fantáziu, dieťa si rozvíja jemnú motoriku, zlepšuje pozorovacie schopnosti i koordináciu. Drevo je odolné a vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie, takže takáto hračka dieťaťu vydrží aj na neskoršie obdobie.

Súprava 50 kociek s rozmanitými tvarmi motivuje dieťa k netradičným stavbám. Hladko opracované kocky z masívneho dreva majú prírodnú farbu (38) alebo sú farebné (12). Vhodné sú chlapcov i dievčatá.

Drevené kocky v tube sú vhodné pre každé kreatívne dieťa. V sade 50 kociek sa nachádzajú samostatné zvieratká aj diely s potlačou okien, zvierat a rastlín. Postaviť si tak môže drobec farmu i klasické veže. Ide o hračku vhodnú na rozvíjanie detskej fantázie a jemnej motoriky.

Sada s 5 drevenými obojstrannými doskami so zapustenými šablónami na vypĺňanie geometrickými tvarmi je spôsobom, ako rozvíjať detskú motoriku, naučiť a precvičovať si farby, základné geometrické tvary aj matematické zručnosti. Dieťa môže dokončovať obrázky, ale aj si vytvárať vlastné vzory. Ide o didaktickú hračku, vďaka ktorej sa dieťa zábavnou formou niečomu priučí.

Figúrky a zvieratká

Figúrky, postavičky a zvieratá nielenže stimulujú motoriku a koordináciu rúk a očí, ale tiež podporujú rozvoj predstavivosti a kognitívnych schopností. Skúmanie farieb, tvarov a textúr týchto malých figúrok poskytuje dieťaťu senzorický zážitok a pomáha mu lepšie chápať svet okolo seba. Hranie sa s figúrkami zároveň výrazne podporuje jeho kreatívnu tvorbu, pretože dieťa si vytvára vlastné príbehy a scény. Dieťa tak môže imitovať rôzne situácie. Pri hraní sa s figúrkami môžu deti tráviť dlhé hodiny zábavy.

Hrací set Bing figúrok, ktorý obsahuje 6 zvieratiek. Sú vhodné aj pre tých najmenších. Najväčšia figúrka má 9 cm. Pestrofarebné figúrky sú kvalitne spracované a zdravotne neškodné.

Sada hracích figúrok s motívom Bing zvieratiek je určená pre tých najmenších. Sada obsahuje figúrku Binga a Suly. Dodávané sú s príslušenstvom určeným na maľovanie. Kvalitne vypracované detaily a rozprávkový námet dieťa zaručene zaujme.

Veľmi detailne spracovaná figúrka jaguára z dielne Schleich. Figúrka je vyrobená z plastu. Je ideálna do zbierky zvieracích figúrok od výrobcu Schleich. Krásne spracované zvieratá sú vernou replikou skutočných zvieracích tvorov.

Detské knihy

Detské knihy pre 2-ročného chlapca predstavujú vynikajúci darček. Podporujú jeho jazykový vývoj a slovnú zásobu, knihy tiež stimulujú jeho zrakovú schopnosť a koncentráciu. Farby, obrázky a jednoduché príbehy v detských knihách pomáhajú vytvárať silné vizuálne spojenia a rozvíjať schopnosť sústredenia sa. Pravidelné čítanie s malým chlapcom vytvára pozitívny vzťah ku knihám, čítaniu a počúvaniu. Knihy majú pre malé deti pridanú hodnotu, ktorá sa často ukáže až časom. Okrem toho, že knihy naučia, dokážu aj zabaviť a uspať.

Rozširovať slovnú zásobu u dieťaťa môžete aj vďaka tejto knižke, ktorá obsahuje 100 základných slov. Dieťa sa učí všetko pomenovať vďaka fotografiám s popismi. Kniha je ideálna pre deti od 2 rokov.

Samolepková detská knižka, ktorá obsahuje viac ako 40 samolepiek. Obsahuje niekoľko scén, ktoré je potrebné doplniť o vhodné samolepky. Dieťa tak postupne vytvára niekoľko scén a príbehov. Deti si rozvíjajú jemnú motoriku a predstavivosť. Musia si s úlohami poradiť, pričom knižku sprevádzajú krásne ilustrácie.

Naučte dieťa poznávať časti svojho tela. Knižka moje telo znázorňuje jednotlivé časti tela a dieťa sa ich môže naučiť pomenúvať. Ruky, nohy, vlasy, uši, nos, prsty, brucho, krk, oči a tak ďalej. Krásne ilustrácie dieťa zaujmú a budú ho stimulovať k pomenúvaniu častí tela.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre chlapcov

Vaše hodnotenie:
(93.6%)