Hračky a darčeky pre 3-ročného chlapca

Hračky a darčeky pre 3-ročného chlapca

Pri výbere vhodných hračiek pre 3-ročného chlapca je dôležité nájsť ideálnu rovnováhu medzi zábavou a vzdelávaním. V tomto veku je vhodné dieťaťu zabezpečiť hračky, ktoré nie sú len zdrojom zábavy, ale aj edukácie. My sme realizovali rozsiahly prieskum, aby sme zistili, ktoré hračky sú najobľúbenejšie, najpredávanejšie alebo sú aktuálne trendom. Náš výber darčekov pre 3-ročných chlapcov sa zameriava na hračky, ktoré podporujú rozvoj dôležitých zručností, ale zároveň dieťaťu doprajú želanú zábavu. Sme presvedčení, že naše inšpirácie a tipy rozšíria vaše možnosti pri výbere darčekov, ktoré prinesú radosť a zábavu a budú dieťa rozvíjať po všetkých stránkach. V prípade, že máte inšpiratívny nápad či tip na vhodný darček pre 3-ročného chlapca, zapojte sa do diskusie pod článkom.

Publikované: 10.11.2023
Aktualizované: 30.11.2023

Vianočný darček pre 3-ročného chlapca? 3. narodeniny alebo meniny? Aký darček kúpiť 3-ročnému chlapcovi? Nad týmto hlavolamom si láme hlavu nejeden rodič, starý rodič alebo priatelia, ktorí sa chystajú dieťa v tomto veku obdarovať. Náš výber zahŕňa najpopulárnejšie kategórie hračiek. Zároveň v každej kategórii nájdete niekoľko tipov na konkrétne hračky. Možno práve drevený vláčik, pracovný kufrík s nástrojmi alebo robotická hračka budú pre 3-ročného chlapca ideálnym darčekom. Pozrite sa na ďalšie naše tipy a nechajte sa inšpirovať.

Najpredávanejšie kategórie tento mesiac

Názov Hodnotenie Detail
Drevené vláčiky5*Zobraziť produkt
Dinosaury5*Zobraziť produkt
Robotické hračky5*Zobraziť produkt
Traktory5*Zobraziť produkt
Figúrky a zvieratká5*Zobraziť produkt

Drevené vláčiky

Ako darček ponúkajú drevené vláčiky nielen zábavu a radosť, ale tiež podporujú vývoj zručností, čo je pre 3-ročného chlapca dôležité. Súčasne umožňujú chlapcovi v 3 rokoch rozvíjať svoju predstavivosť a budovať jednoduché príbehy a scénky, čím prispievajú k jeho kognitívnemu a emocionálnemu rastu. U detí stimulujú jemnú motoriku rúk a prstov. Podporujú ich tvorivosť a fantáziu. Dieťa sa pri niektorých vláčikových súpravách môže realizovať pri spájaní koľajníc a rozvíjať tak svoje konštrukčné zručnosti a logické zmýšľanie.

Drevená vláčiková dráha obsahuje 40 dielikov a umožňuje dieťaťu vyskladať železničnú trať v tvare osmičky, vďaka čomu rozvinie svoje konštrukčné schopnosti. Súčasťou je tiež elektrická mašinka (1x AA batéria nie je súčasťou balenia) so spiatočkou. Spojenie vláčika a vagónov je magnetické. Súčasťou sady sú aj doplnky, ako domčeky, stromy, autíčko, postavičky ľudí a dopravné značenia.

Vlaková súprava obsahuje 26 dielov vrátane tunela, postavičiek výpravcu, pasažierov, semaforu a troch častí vláčika. Dieťa môže naplno rozvinúť svoju predstavivosť, pričom trať môže zostaviť viacerými spôsobmi. Vláčiková dráha i súprava vláčikov sú vyrobené z bukového dreva.

Realistická súprava metra s tromi vagónmi je doplnená o nástupište metra aj s pasažiermi. Vláčiková dráha ma oválny tvar. Medzi doplnkami je automat na lístky. Súprava tiež obsahuje mapu metra a dve figúrky. Vláčik metra a vagóny sú spojené magnetmi.

Robotické hračky

Hračky robotické či interaktívne predstavujú pre chlapca v 3 rokoch unikátny zdroj záujmu. Aj preto sú medzi kategóriami robotické hračky také obľúbené a predávané. Takéto hračky vzbudzujú u dieťaťa zvedavosť, záujem o to, ako robotické hračky fungujú, čo dokážu, a to rozvíja ich predstavivosť a kreativitu. Deti môžu hračky ovládať alebo spoznávať funkcie, ktoré majú. Sú darčekom, ktorý je zábavný, ale súčasne poskytne interaktívne podnety, čo u detí následne vyvoláva reakcie a buduje sociálne zručnosti. Deti môžu objavovať, experimentovať a napredovať tak vo svojom kreatívnom raste a zdokonaľovať svoje kognitívne schopnosti.

Robota Viktora je možné ovládať diaľkovým IR ovládačom. Patrí do série robotických hračiek Zigybot 2018. Robot má až 21 rôznych funkcií. Dokáže prehrávať melódie, chodiť, tancovať či rozprávať robotickou rečou. Ovládač je napájaný klasickými 2x AAA (1,5 V) batériami. Nie sú súčasťou balenia. Robot sa dobíja cez USB adaptér, pretože má integrovanú batériu. Výška robota je 27 cm.

Robot disponuje hlasovým záznamníkom. Je schopný opakovať, čo počuje. Dokáže meniť výšku robotického hlasu i rýchlosť. Jeho tvár je podsvietená. Ovládanie sa nachádza priamo na tele robotickej hračky. Ak sú dva roboty vedľa seba, dokážu na seba hovoriť vlastnou robotickou rečou.

Robotická programovateľná hračka v podobe psa menom Wiky. Tento robo-pes dokáže chodiť dopredu, dozadu i zatáčať. Otáča telom i hlavou, žmurká, šteká a reaguje na pohladenie. Má tiež rôzne svetelné efekty. Na jedno nabitie vydrží v akcii až 60 minút. Batériový set je súčasťou balenia. Robot sa dobíja cez USB. Ovládať je možné ho tiež cez diaľkové ovládanie.

Dinosaury

Typická chlapčenská záľuba v pradávnych záhadných živočíchoch. Dinosauria ríša prináša pre malého chlapca priestor na rozvoj jeho fantázie, ale aj oboznámenie sa s týmito tvormi, ktorí kedysi obývali našu planétu. Dinosaurie hračky nielenže rozvíjajú jeho predstavivosť a záľubu v pradávnych tvoroch, ale tiež zvyšujú jeho záujem o prírodu a ďalšie živočíchy. Sú ideálnym prostriedkom na rozšírenie slovnej zásoby a učenie sa nových informácií o pôvode dinosaurov. Dieťa pri hraní s dinosaurami zapája svoju fantáziu, zabáva sa a zároveň je podnecované k tomu, aby nadobúdalo nové poznatky.

Verná replika obávaného predátora T-Rexa má na výšku 28 cm. Tyrannosaurus Rex má pohyblivú čeľusť a je detailne vypracovaný podľa skutočnej predlohy. K figúrke T-Rexa je možné dokúpiť celý rad ďalších dinosaurov od Brachiosaura až po Velociraptora.

Tento chodiaci dinosaurus má na výšku až pol metra. Vďaka napájaniu cez 3x AA batérie mu svietia oči, pohybuje sa vpred a vydáva hrozivý rev. Batérie nie sú súčasťou balenia.

Zbierku figúrok dinosaurov môžete malému chlapcovi rozšíriť aj o Triceratopsa, ktorý je známy svojimi rohmi a štítom na temene. Napriek desivému vzhľadu je to bylinožravec, ktorý patrí k najznámejším dinosaurom. Figúrka je veľmi pekne spracovaná a vyrobená z gumy.

Detské šliapacie traktory

Elektrické autíčka alebo detské šliapacie traktory sú pre 3-ročného chlapca vynikajúcim darčekom. Výhodou šliapacích traktorov je, že dieťa má zaručenú fyzickú aktivitu, ktorá ho baví, pretože má dopravný prostriedok, ktorý ho k aktivite podnecuje. Nielenže podporujú fyzickú aktivitu a vonkajšiu zábavu, ale aj rozvíjajú jeho zručnosti a koordinačné schopnosti. Zvýšiť môžu záujem dieťaťa o poľnohospodársku techniku, s ktorou sa môže oboznamovať. Dieťa môže tento dopravný prostriedok využívať na pohyb, čo mu dáva pocit istej slobody.

Ak malému chlapcovi na dvore chýba poriadny stroj, tento šliapací traktor ako darček bude určite skvelou voľbou. Ako bonus je navyše vybavený vlečkou, ktorú je možné odpojiť. Traktor je vyhotovený v zelenej farbe a vyrobený z odolného plastu. Jeho nosnosť je až 30 kg. Malého farmára poteší aj klaksón na volante.

Detský šliapací traktor s vozíkom je vyrobený z odolného ABS plastu a jeho nosnosť je až 50 kg. Na vlečke je možné nosiť ľubovoľný náklad. Vozík je možné odpojiť. Traktor má kvalitné kolesá s veľkým priemerom, čo uľahčuje prejazd v teréne.

Detailne prepracovaný a extrémne odolný detský šliapací traktor. Vyrobený je z odolného materiálu (plast), pretože testovaný bol na nosnosť až 100 kg. Traktor je vybavený vlečkou, v ktorej môže malý farmár nosiť potrebný materiál. Dieťa si môže nastaviť posed vďaka posuvnému sedadlu.

Hry na profesie

Hry na povolania sú u detí už aj v tomto veku veľmi populárne. Malý chlapec v rozprávke vidí automechanika alebo vidí, ako ocino so svojím kufríkom s náradím opravuje niečo v domácnosti. Hry sa na rôzne profesie hrávajú veľmi radi. Tieto hračky rozvíjajú jeho predstavivosť, kreativitu a sociálne interakcie prostredníctvom rôznych profesijných rolí, v ktorých sa ocitá – lekár, kuchár, stavbár, inštalatér a podobne. Tieto hry na profesie sú nástrojom na rozvoj jeho jemných motorických zručností a kognitívnych schopností, keďže deti manipulujú s rôznymi predmetmi a imitujú činnosti dospelých. Taktiež podporujú vedomostný rozvoj a učenie sa nových pojmov a postupov. Hry na povolania podporujú rozvoj znalostí, zručností a fantázie, čo je pre dieťa v tomto veku dôležité. Tieto hry umožňujú deťom experimentovať s rôznymi rolami, ktoré si skúšajú.

Drevený pracovný pult, resp. ponk, ako sa odborne takémuto pracovnému stolu hovorí, obsahuje kompletné náradie vyrobené z dreva. Drevený pult obsahuje náradie, ako kladivo, skrutky, kľúče, pílku, skrutkovač či zverák. Celkovo obsahuje až 44 dielov. Výška pracovného stola je 86 cm, pracovná plocha je vo výške 55 cm.

Malému mechanikovi zaručene urobíte radosť touto prepracovanou súpravou so 61 dielmi. Ide o kapotu auta, v ktorej sa nachádza motor, pričom dieťa môže motor rozoberať, opravovať a skúšať rôzne svetelné a zvukové efekty. Celá kapota je na kolieskach, vďaka čomu s ňou môže chlapec jednoducho manipulovať. Hračka perfektná na rozvoj logického myslenia a trpezlivosť. Baterky nie sú súčasťou balenia.

Praktická sada náradia sa nachádza v prenosnom boxe. Obsahuje skrutkovač, francúzsky kľúč a kladivo. Box obsahuje otvory na skrutky a matice, ktoré môže malý kutil povoľovať a uťahovať. Hranie si vyžaduje jemnú motoriku, koncentráciu a kreativitu.

Elektrické autíčka

Hitom posledných rokov sa stali elektrické autíčka. Ako v reálnom, tak i v detskom svete. Elektrické autíčko je pre 3-ročného chlapca perfektný spôsob, ako ho zaujať. Takýto darček predstavuje zdroj zábavy, dieťaťu prináša radosť z hry a zároveň mu umožňuje zapojiť svoju predstavivosť a fantáziu. Hra s týmito autíčkami podnecuje kreativitu a predstavivosť, keď dieťa vytvára vlastné príbehy a scénky. Zároveň sa dieťa učí vnímať priestor, prekážky a spoznávať určité limity, kadiaľ sa dá prejsť a kadiaľ cesta nevedie. Spolu s ostatnými deťmi sa môžu s autíčkami na elektrický pohon hrať a vytvára sa tak sociálna interakcia.

Poriadnu techniku môže malý hospodár využiť naplno. Na jedno nabitie zvládne traktor až 90 minút jazdy. Maximálne dosiahne rýchlosť až 7 km/h. Nosnosť traktora je až 30 kg. Detský elektrický traktor má tiež viaceré svetelné efekty. Zadné kolesá sú odpružené, vďaka čomu je jazda pohodlnejšia. Podporuje tiež prehrávanie hudby cez USB port.

Elektrické autíčko funguje aj na diaľkové ovládanie. Reaguje na zošliapnutie pedála a pohyby volantu. Rozjazd je plynulý. Maximálna nosnosť je 30 kg. Vozidlo je nabíjateľné. Na jedno nabitie vydrží jazdiť až 90 minút. Elektromotor má výkon 50 W. Dvere vozidla sú otvárateľné. Maximálna rýchlosť autíčka je 5 km/h. Vozidlo má zabudované rádio na USB, nechýba ani LED osvetlenie a zvukové efekty.

Vozidlo pre deti s elektrickým pohonom dosahuje maximálnu rýchlosť 7 km/h. Maximálne zaťaženie je 30 kg. Výhodou autíčka je, že má pohon 4x4, takže zvládne aj kopcovitý terén či mokrú trávu. Podporuje USB aj Bluetooth konektivitu na prehrávanie hudby. Nechýbajú zvukové efekty, QLED osvetlenie a autentický vzhľad skutočného Jeepu.

Magnetické stavebnice

Stavebnice s magnetom sú pre 3-ročné deti veľmi zaujímavou hračkou. Dôvodom je, že sa magnetické diely stavebnica navzájom priťahujú, čo u detí pri skladaní vzbudzuje záujem. Zároveň však stavebnice zlepšujú motorickú činnosť rúk, no takisto dieťa rozvíja svoju kreativitu a predstavivosť. Jednotlivé časti magnetickej stavebnice je potrebné umiestňovať tak, aby po spojení tvorili celok. Dieťa sa nevedome učí vnímať magnetickú príťažlivosť a podvedome chápe odpudivé a príťažlivé sily. Kúpiť magnetickú stavebnicu pre 3-ročného chlapca ako darček je teda investíciou do jeho zábavy i kognitívneho vývoja.

Sada magnetickej stavebnice obsahuje 71 dielov. Stavebnica umožňuje zostaviť rôzne preliezky, ktoré môže dieťa poznať z detského ihriska alebo môže dieťa stavať kolotoče ako v lunaparku. 3D stavebnica u dieťaťa podporuje jeho kreativitu. Dieťa sa bude baviť hlavne na tom, že jednotlivé kocky držia za pomoci magnetov. Stavbu to tak výrazne uľahčuje, pretože magnety vytvárajú pevnú konštrukciu.

Nový domček, auto či detské ihrisko? So 40 kusmi magnetických tehličiek to nebude problém. V balení sa nachádza 12 trojuholníkových kvádrov, 18 štvorcových kvádrov s priemerom 6,5 cm, 6 štvorcových kvádrov s priemerom 4,4 cm, 2 šesťuholníkové kvádre a 2 páry kruhov. Dieťa sa môže premeniť na malého architekta a vybudovať jedinečné stavby. Kocky podnecujú predstavivosť a podporujú tvorivé myslenie, v neposlednom rade trénujú manuálne zručnosti.

Zábavu si dieťa môže užiť aj pri zostavovaní vozidiel za pomoci príťažlivej sily magnetickej stavebnice. Dieťa si bude trénovať svoju koncentráciu, predstavivosť a trpezlivosť. Zostrojiť môže niekoľko vozidiel – hasičské auto, odťahovku, pick-up alebo buldozér. Sada obsahuje 18 dielikov a 8 párov kolies.

Náučné knihy pre deti od 3 rokov

Táto fáza vývinu je kritická pre rozvoj slovnej zásoby a porozumenie základným konceptom. Čítanie s 3-ročným chlapcom nielenže poskytuje kvalitný čas strávený s rodinou, ale rozvíja tiež jeho schopnosť koncentrácie a pozornosti. Ilustrované príbehy pomáhajú rozvíjať jeho vizuálne vnímanie a rozpoznávanie obrazov, čím podporujú celkový kognitívny rozvoj. Knihy s jednoduchým príbehom mu môžu pomôcť pochopiť rôzne emócie a sociálne situácie. Knihy pre 3-ročného chlapca predstavujú výborný darček, ktorý nielenže podporuje rozvoj jeho jazykových schopností, ale tiež stimuluje jeho predstavivosť a záujem o svet okolo neho.

Kniha je plná Kubkových dobrodružstiev a jej cieľom je rozširovať slovnú zásobu malého „čitateľa“. Cieľom je používanie nových slov a skladanie viet. Každodenným čítaním knihy sa zdokonaľujú jazykové schopnosti. Kniha je aj pre deti, ktoré sa učia skladať dlhšie vety.

Ďalšie Kubkove dobrodružstvá sú zamerané na deti, ktoré už vedia rozprávať, pretože v knižke sa nachádzajú vety a súvetia, ktoré opisujú rôzne príbehy. Dieťa nabádajú k opisom a pýtaniu sa. Nechýbajú ani štandardné otázky, ktoré majú za cieľ rozprúdiť rozhovor.

Krásne ilustrované obrázkové leporelo je doslova zájazdom po Slovensku. Dieťa objaví kvety, ktoré u nás rastú, zvieratká, ktoré u nás žijú, spoznajú lesy, rybníky, dediny i mestá a oboznámia sa s ochranou prírody. Leporelo im prezradí, čo rastie na našich poliach aj to, ako funguje výroba automobilov. Dozvedia sa niečo o našich tradíciách a zaujmú ich aj povesti.


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Hračky a darčeky pre chlapcov

Vaše hodnotenie:
(93.2%)