Hovädzí kolagén v prášku recenzia

Recenzia na hovädzí kolagén v prášku od Puravia. Má nežiaduce účinky?

Kolagénový trend veru zachytil aj mňa. Ale nie preto, že by som sledovala, ako ma influencerky presviedčajú o účinkoch top prémiových kolagénov. Tento trend sa ku mne dostal až vtedy, keď som ja osobne o užívaní kolagénu začala uvažovať. Vnímam ho naozaj pozitívne, pretože v našom tele má kolagén nezastupiteľnú úlohu. Poskytuje zdravú štruktúru a pevnosť pokožke, kostiam, kĺbom, chrupavkám, šľachám a ďalším tkanivám. Okrem toho vyživuje aj vlasy či nechty. Pre mnohé ženy je preto kolagén akýmsi elixírom krásy. To je trocha prikrášlené, ale rozhodne má vplyv aj na vzhľad istých častí nášho tela. Čo sa týka mojich kostí, pokožky, vlasov či nechtov, žiadny problém som nemala, no užívanie kolagénu som vnímala ako super prevenciu. Navyše (ne)pravidelne cvičím, takže časom mi možno moje kĺby a kosti budú vďačné. 

Publikované: 04.03.2024
Aktualizované: 16.04.2024
Obsah článku:

Na rovinu poviem, netúžila som mať doma žiadny prémiový kolagén len preto, že mu robí reklamu nejaká celebrita. Pre mňa to ani náhodou nie je nejaká rozhodujúca recenzia. Zastávam názor, že mnohé z nich sú predražené viac pre obal a drahú reklamu, ako pre nejaké lepšie účinky. Rozhodla som sa pre Puravia kolagén od výrobcu WoldoHealth. E-shop Puravia dobre poznám a viem, že v ponuke má kvalitné a overené produkty. Navyše, aj na tento kolagén som našla hlavne pozitívne recenzie. Čistý hovädzí kolagén (Collagen Pulver) užívam cez 2 mesiace. Aké účinky a či vôbec nejaké vnímam si prečítajte v mojej recenzii.

Najnovšie porovnanie kolagénov. Pozrite si Rebríček Najlepších Kolagénov na vlasy, nechty, pokožku aj kĺby. Ktorý je najsilnejší a ktorý je iba podvod? Získajte vzorky kolagénov ZADARMO.

Hovädzí kolagén v prášku Collagen Pulver recenzia

Moja skúsenosť po 2 mesiacoch užívania

Značka (pôvodom Nemecko) WoldoHealth, ktorá stojí za výrobou tohto kolagénu je celosvetovo uznávanou a certifikovanou firmou. Venuje sa primárne výrobe produktov a doplnkov stravy na podporu zdravia a krásy. V zložení v zásade ani nie je veľmi čo skúmať, pretože ide o 100 % hydrolyzovaný kolagén. Zaujímavosťou je certifikácia Halal. Zistila som o nej, že je to certifikát, ktorý potvrdzuje, že pri výrobe nebola použitá žiadne riziková surovina alebo prímes. Testovaný bol produkt v Nemecku. Kolagénová zmes pochádza z fariem v Argentíne. Len pre upresnenie, naozaj v zložení okrem kolagénu nie je nič iné (obsiahnuté sú ešte aminokyseliny). Puravia kolagén nie je ani ochutený, čo je trocha škoda.

V jednej dávke (v mojom prípade 10 g) je 10 000 mg kolagénu. To je naozaj dostatočne vysoká dávka. Ani mnohé prémiové kolagény takú vysokú koncentráciu kolagénu nemajú. V teoretickej rovine by mi mal kolagén pomôcť vyživovať môj pohybový aparát, zlepšovať kvalitu pokožky, vlasov či nechtov. Zároveň kolagén prispieva aj k zmierňovaniu bolesti kĺbov. Účinky však nečakajte po týždni užívania.

Ja som síce žiadne problémy, ktoré by mal kolagén vyslovene riešiť nemala, no napriek tomu som očakávala, že by som nejaké účinky mohla vnímať. A tak sa aj stalo. V priebehu mesiaca som začala pozorovať, že moja pokožka je omnoho pevnejšia. Ale nielen na tvári. Takisto v okolí stehien, kde mám celulitídu, som mala kožu omnoho napnutejšiu. Nevravím, že mi celulitída zmizla, ale po mesiaci a pol som si všimla, že jej je menej. Takisto som vnímala, že mám vlasy pevnejšie a tuhšie. Najskôr som podozrievala nový šampón, ale v tom to rozhodne nebolo. Iné účinky som po približne 2 mesiacoch užívania ešte nezaznamenala.

Hovädzí kolagén v prášku Collagen Pulver zloženie

Dávkovanie a užívanie

Moja dávka bola 10 g denne (odporúča sa 10 až 20 g). To je jedna odmerka, ktorá je aj súčasťou balenia. Týmto tempom mi balenie (500 g) vydržalo na 50 dní. WoldoHealth kolagén má skvelú rozpustnosť. Priznám sa, čakala som nepríjemný pach alebo pachuť hovädzieho kolagénu. No nič také, chuť je úplne neutrálna a necítiť ani žiadny zápach. Ak v ústach podržíte kolagén dlhšie, možno nejakú tú pachuť cítiť, ale nemyslím, že je to niečo, čo by sa nedalo vypiť. To považujem za naozaj skvelú vlastnosť. Hoci, ochutenie by som neodmietla. Ale vyriešila som to tak, že som si ho dávala rozpustiť do džúsu alebo do ochutenej minerálky.

Hovädzí kolagén v prášku Collagen Pulver nutričné hodnoty

Hovädzí kolagén v prášku Collagen Pulver

Cena – dostupný pre každého

Jedným z faktorov, ktorý u mňa rozhodoval, bola aj cena. Nechcela som dávať 50 či 60 eur za „super“ kolagény na mesiac. Kolagén WoldoHealth z e-shopu Puravia ma vyšiel na 30,42 eura. Kúpila som si balenia rovno dve, pretože tak mám dávku na vyše 3 mesiace za 60,84 eura. Ak porovnám cenovo tento kolagén napríklad s Inca Collagen (54 eur na mesiac) alebo Oslo Skin Lab (62,40 eur na mesiac), stále je tento kolagén výhodnejší. Aj v porovnaní s KolagenDrink Collagen je tento produkt cenovo dostupnejší. V konkurencii sa tak určite nestratí. Ani z hľadiska ceny, ani účinkov.

Hovädzí kolagén v prášku Collagen Pulver aminokyseliny

Moje hodnotenie

Hodnotenie bude subjektívne, ale tak to už býva. Myslím, že Puravia kolagén (WoldoHealth) je v porovnaní s konkurenčnými kolagénmi trocha nedocenený. Voči drahším kolagénom je to veľmi dobrá alternatíva. Nemá možno také luxusné balenie ani nie je v samostatných vrecúškach či krabičkách. Naproti tomu však je lacnejší a minimálne rovnako účinný. Ja som pocítila, že mám lepšiu kvalitu pokožky a takisto aj pevnejšie vlasy. Hovädzí kolagén nijak výrazne necítiť. Neutrálna chuť, žiadna výrazná pachuť a dobré rozpúšťanie. Má skvelé recenzie a osvedčil sa už viacerým zákazníkom. Obsahuje čistý hovädzí kolagén z kvalitných a certifikovaných surovín. Nemám dôvod ho neodporučiť. Čo vy? Vyskúšali ste už nejaký kvalitný kolagén? Budem rada za vaše názory a recenzie aj v prípade, že ide o menej známe kolagénové doplnky. Pod článkom môžete pridať v komentári vašu skúsenosť.


Komentáre
Miro 08.Mar.2024
V kolagénoch sa veľmi nevyznám, tento mi odporučil kolega, keď ma bolelo koleno a chválim. Beriem pravidelne už niekoľko mesiacov a bolesť je preč, len dúfam, že keď s užívaním prestanem, tak sa nevráti. Neviete, či to má dlhodobý účinok?

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(93%)