Floraliv fľaštičky – recenzia probiotík

Floraliv fľaštičky Recenzia. Prečo (NE)kúpiť? Vyhodené peniaze?

So slabou imunitou sa potýkam už od detstva. Najcitelnejšie je to v prechodných obdobiach – chorá bývam minimálne dvakrát do roka. Preto sa vždy s nástupom chladnejšieho počasia snažím imunitu posilniť rôznymi spôsobmi, probiotiká sú jedným z nich. Floraliv probiotiká pre deti a dospelých som skúšala užívať skoro 2 týždne. Zmes probiotík a vitamínov v ampulkách má podporiť imunitu a dodať telu optimálnu dávku vitamínov. Je to skutočne tak?

Publikované: 07.03.2024
Aktualizované: 11.03.2024
Obsah článku:

Probiotiká sú pri budovaní imunity veľmi nápomocné. Zdravé trávenie, resp. zdravá črevná mikroflóra a imunita spolu úzko súvisia. Samozrejme, ide o známe informácie, ale opakovanie je matkou múdrosti. Priznám sa, že sama na to často zabúdam a po probiotikách siahnem až vtedy, keď nastane problém. Tak to bolo aj v tomto prípade. Floraliv mi odporučila kolegyňa, ktorá vedela, že rada skúšam rôzne výživové doplnky a už mám nejaké skúsenosti s probiotikami. Chválila užívanie i chuť výrobku, tak som sa ho rozhodla vyskúšať.

Floraliv fľaštičky recenzia

Moja skúsenosť po 2 baleniach

Floraliv fľaštičky obsahujú 3 kmene živých črevných baktérií, 6 vitamínov skupiny B a zinok. Vitamín B1 (0,42 mg v 1 fľaštičke), B2 (0,48 mg/fľaštička), B3 (5,4 mg/fľaštička), B5 (1,8 mg mg/fľaštička), B6 (0,6 mg/fľaštička) a B12 (0,30 mcg mg/fľaštička), v jednej dávke sa nachádza aj 2 mg zinku. Zo živých baktérií sa v probiotikách nachádzajú Bifidobacterium (BB-12), Lactobacillus acidophilus (LA-5m) a Lactobacillus paracasei (L. casei 431). Internet mi prezradil, že baktérie mliečneho kvasenia (laktobacily) menia laktózu na kyselinu mliečnu, čím v črevách vytvárajú kyslé prostredie, ktoré je nepriateľské pre patogénne baktérie. Bifidobaktérie sú často kombinované s laktobacilmi, vzájomne sa totiž ich účinok dopĺňa. Ako som sa dočítala na obale, kmene baktérií sú gastrorezistentné, teda odolávajú žalúdočným šťavám a veľké množstvo sa tak dostane tam, kam má – do čreva. Stará sa o to bakteriálny kmeň Bacillus coagulans BC513, ktorý podporuje prechod tráviacim traktom a zabezpečuje vysoký počet baktérií v čreve. V 1 fľaštičke sa nachádza až 0,5 miliardy živých baktérií.

Tieto probiotiká som začala užívať už keď som bola chorá, našťastie, išlo len o prechladnutie. Napriek tomu choroba prebehla rýchlejšie, zvyčajne trvá do dvoch týždňov, teraz som sa fit cítila už po jednom týždni. Vitamíny B, rovnako ako bakteriálne kmene, sú na posilnenie imunity dobrou voľbou, aspoň u mňa to zafungovalo. Hoci Floraliv obsahuje len 3 probiotické kmene, v kombinácii s vitamínmi má skutočne účinok. Posilnenie imunity týmto spôsobom teda odporúčam. Výživový doplnok je vhodný ako prevencia, ale účinný je aj už pri prebiehajúcej chorobe.

Floraliv fľaštičky zloženie

Floraliv fľaštičky denná dávka

Ako užívať Floraliv?

Vzhľadom na to, že som ampulky začala užívať počas choroby, držala som sa odporúčaného zvýšeného dávkovania, a teda 2 fľaštičiek denne, po 3 dňoch som prešla na užívanie 1 fľaštičky denne. V prvom prípade som tak denne užívala až 1 miliardu živých baktérií, potom sa dávka znížila na 0,5 miliardy. Fľaštičky obsahujú práškovú a tekutú zložku, ktoré treba najprv premiešať, aby vznikla suspenzia, a následne vypiť. Spôsob používania je popísaný na krabičke, takže sa nedá pomýliť. Vyhovovalo mi, že nie je nutné probiotiká uskladňovať v chladničke. Často totiž potom na užívanie zabúdam, keď doplnok nemám na očiach.

Floraliv fľaštičky užívanie

Floraliv fľaštičky spôsob používania

Cena by mohla byť nižšia

Floraliv fľaštičky v čase písania recenzie stáli 8,69 eura, čo, popravde, nie je málo, keďže ide pri odporúčanom dávkovaní (ako prevencia) o dávku na 1 týždeň. Avšak plusom tohto výrobku je práve to, že ide o fľaštičkovú formu, teda tekutinu. Doteraz som mala skúsenosti len s kapsulami, dokonca aj tieto probiotiká sú dostupné v kapsulovej forme, preto neviem celkom zhodnotiť, či je to za tekuté probiotiká veľa alebo málo. Samozrejme, v porovnaní s kapsulami ide o drahšiu možnosť, najmä ak ich chcete užívať dlhodobo. Pre porovnanie ProBio 24 (60 kapsúl, ktoré vydržia 20 až 60 dní) stojí 14,49 eura a za Swiss NatureVia Laktobacily na imunitu (120 kapsúl na 60 až 120 dní) zaplatíte cca 25 eur. (03/2024)

Floraliv fľaštičky dávkovanie

Moje hodnotenie

Nemá nežiaduce účinky, užívať ho možno dlhodobo a je vhodný aj pre deti, to sú niektoré z plusov tohto výrobku. Floraliv na imunitu zaberá, pomohol mi prekonať chorobu rýchlejšie, preto ho nepovažujem za zlý výrobok. Žiaľ, cena je vyššia, takže dlhodobé užívanie môže vyjsť pekne draho, ale ako prvú pomoc ho odporúčam vyskúšať. Vyhovuje mi zloženie, nejde len o probiotiká, ale kombináciu živých kultúr, 6 vitamínov B a zinku, a aj chuť. Floraliv obsahuje fruktózu a čerešňovú arómu, preto chutí sladko a cítiť závan ovocia. Vyskúšali ste už tento produkt? Vyhovujú vám tekuté probiotiká viac ako kapsuly? O svoje skúsenosti sa môžete podeliť v komentároch.


Komentáre
Sisa 30.Apr.2024
chutí dobre a pomáha, pre mňa prvá pomoc pri problémoch s trávením, stačí brať týždeň a všetko sa pekne napraví

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(94.2%)