Existujú triky na vyvolanie pôrodu?

Existujú triky na vyvolanie pôrodu?

Publikované: 04.09.2023
Aktualizované: 04.09.2023

Ženy sa často pýtajú na to, čo môžu urobiť pre vyvolanie pôrodu ony samotné. Je však potrebné brať na vedomie, že najlepší pôrod je ten, ktorý je prirodzený. Keď sa dieťa začne pýtať na svet, telo to dá žene patrične najavo. Samozrejme, sú prípady, keď je nevyhnutné pristúpiť ku krokom, ktoré pôrod urýchlia, resp. sa postarajú o jeho vyvolanie. Pôrod je možné vyvolať prirodzene alebo umelým spôsobom. K umelému vyvolaniu pôrodu sa pristupuje vtedy, ak si to vyžaduje zdravie ženy a plodu alebo je tehotenstvo prenášané, teda je po 42. týždni (potermínová gravidita). O takomto postupe rozhoduje vždy lekár. Niekedy je nevyhnutné pristúpiť k akútnemu vyvolaniu pôrodu. Ak však máte tú možnosť, môžete sa pokúsiť vyvolať pôrod prirodzene a možno vám zaberie niektorý z nasledujúcich trikov.

Aké triky na vyvolanie pôrodu môžete skúsiť doma? Existujú triky, ktoré súvisia s pohybom, jedlom, relaxom či ďalšími aktivitami. Samozrejme, ani jeden z prirodzených spôsobov vyvolania pôrodu nie je garanciou úspechu, preto nemožno vyvodiť záver, ktorý by bol tým najlepším. Viacero žien odporúča napríklad teplý kúpeľ. Teplá voda v tehotenstve môže stimulovať maternicu a vyvolať kontrakcie. Jedným z najčastejšie spomínaných spôsobov prirodzeného vyvolania pôrodu je pohyb. Chôdza, kolísavý tanec či pohupavanie sa na fitlopte môžu pôrod urýchliť. Ak vás baví upratovanie, mnoho dnes mamičiek konštatuje, že práve pri upratovaní ich pôrod zastihol.

Na prekvapenie mnohých, pomôcť môže masáž bradaviek. Ich stimulovaním sa vyplavuje oxytocín, ktorý spúšťa kontrakčnú činnosť. V neposlednom rade je jedným z možných spôsobov, ako vyvolať pôrod, sex. Tento intímny trik môže pohybmi podporiť kontrakcie a mužský ejakulát zároveň môže prirodzene vyvolať pôrod. Pozitívny účinok má tiež ženský orgazmus.

Nápomocný môže byť aj jedálniček. Skúsiť môžete pikantné jedlo, nápoj so škoricou, malinový čaj alebo koktejl z klinčekov, zázvoru a škorice. Povzbudiť svaly maternice môže ricínový olej. Údajne môže byť spúšťačom pôrodu aj bránicový smiech. Dobrá komédia a záchvaty smiechu teda môžu maternicu a kontrakcie účinne naštartovať a vyvolať pôrod. Menej odporúčaný je klystír, no prečistenie čriev môže byť takisto spôsob, ako pomôcť k sťahom maternice.

Ak už žiadny babský recept nepomáha, potrebné je pristúpiť k umelému vyvolaniu pôrodu, o čom rozhodne lekár. Využiť je možné tabletku na vyvolanie pôrodu, balónik, Hamiltonov hmat či prepichnutie blany na spustenie plodovej vody.

Existujú triky na vyvolanie pôrodu? skúsenosti Modrykonik
Zdroj: Modrykonik.sk


Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Tehotenská poradňa

Vaše hodnotenie:
(90.8%)