Chia Shake recenzia

Chia Shake recenzia a skúsenosti. (NE)Kupuj! Moja skúsenosť

Ako žena, ktorá dlhé roky bojuje s nadváhou, som hľadala rôzne spôsoby, ako schudnúť. Skúsila som viac aj menej úspešné metódy na chudnutie a veru, zažila som si aj jojo efekt. Ale vďaka niektorým som nejaké tie kilá dala dole. Viem, že existuje množstvo diét, ktoré ľudom pomohli schudnúť, iným zasa nepomohli vôbec. Vždy je to o ľuďoch a sebadisciplíne. Nie je to tak dávno, čo som sa na internete dočítala o ketónovej alebo dukanovej diéte. Viem, že veľa ľudí má mnohé diéty zafixované ako neúčinné alebo opisujú jedlá tohto druhu ako nechutné. No a potom je tú tábor mnohých ľudí, ktorí tieto diéty ospevujú a chvália si, ako im tieto diétne jedlá chutia. Kde je teda pravda?

Publikované: 27.02.2024
Aktualizované: 26.06.2024
Obsah článku:

Ja som sa odhodlala, že do svojho jedálnička zaradím jedlá, ktoré sú bežnou súčasťou balíčkových diét. Rozhodla som sa vyskúšať konkrétne produkty Chia Shake – diétny kokteil (banán) a Chia Shake – diétna kaša (jahoda-malina). Ide o typické diétne jedlá v prášku, ktoré sú súčasťou širšieho obsahu Chia Shake diét, napríklad aj tej ketónovej. Na tieto produkty som nedostala žiadne odporúčanie, našla som ich na internete, prečítala si o nich, pozrela recenzie a šla do toho. Mojím cieľom bolo znížiť v jedálničku príjem kalórií a na to sú jedlá s vysokým obsahom bielkovín, minimálnym obsahom sacharidov a tukov ideálne. No a vám chcem sprostredkovať, ako mi tieto dve Chia Shake jedlá chutlili.

Chia Shake recenzia

Čo je to Chia Shake?

Budem len reprodukovať to, čo som sa dočítala. Vo všeobecnosti je Chia Shake česká firma, ktorá sa zaoberá funkčnou výživou a výrobou diétnych produktov. Diétne produkty Chia Shake sú určené na zníženie príjmu kalórií v strave, ale primárne sú vyvíjané za účelom podpory účinného chudnutia pri dodržiavaní diétnych plánov. Ide o zdravú náhradu alebo obohatenie bežnej stravy. Jednotlivé Chia Shake jedlá majú formu prášku. Ich príprava je rýchla a veľmi jednoduchá.

Hlavnou zložkou mnohých jedál sú práve chia semienka, ktoré obsahujú vlákninu, bielkoviny, omega-3 mastné kyseliny a tiež v sebe ukrývajú zdroj vápnika, železa a pôsobia ako antioxidant. Podporujú trávenie, činnosť metabolizmu a zároveň poskytujú bohaté nutričné hodnoty.

Samotná spoločnosť Chia Shake vďaka svojim produktom ponúka zákazníkom možnosť aplikovať rôzne diéty (ketónová, proteínová, atkinsonova, dukanova, low carb, anglická). Na výber sú špeciálne balíčky podľa druhu diét. Každá diéta má aj diétny plán podľa toho, akú má človek nadváhu. Jeho pravidlá je potrebné dodržiavať, aby bolo chudnutie účinné. Vždy prebieha v 3 krokoch, pričom každý krok má určitú dobu trvania.

Čo je to Chia Shake?

Chia Shake diétny kokteil – moja skúsenosť

Na skúšku som si objednala Chia Shake diétny kokteil s príchuťou jahoda-malina. Ovocné príchute mám veľmi rada a jahody obzvlášť. Inak je však na výber omnoho viac príchutí – banán, vanilka, čokoláda, marhuľa, slaný karamel a ďalšie. Toto 300 g balenie obsahuje 10 porcií. Čo sa zloženia týka, kokteil obsahuje srvátkový proteín, vlákninu, omega-3 mastné kyseliny, MCT olej a veľa vitamínov aj minerálov – horčík, železo, vápnik, jód a draslík. Pre mňa bol kokteil najčastejšie moje raňajky alebo desiata. K tomu som si ešte zvykla na raňajky dávať cottage cheese alebo zeleninu. Kokteil vždy dobre zasýtil, čo ma milo prekvapilo.

Príprava kokteilu je maximálne jednoduchá. Do šejkra som si dala 30 g kokteilu (jedna odmerka) a zhruba 250 ml vody. Potom pretrepala a bolo hotovo. Nič zložité. Prášok sa dobre rozpúšťa. Skúsila som aj mlieko namiesto vody, ale to sa mi k sebe vôbec nehodilo. Chuť ako taká mne vyhovovala a bola veľmi svieža. Ideálna na ráno či desiatu. Možno som mala pocit, že je chuť miestami trocha presladená, ale zároveň nebola umelá, čo je s týmito ovocnými chuťami náročné zvládnuť. Pokojne by som ho pila aj častejšie počas dňa.

Chia Shake diétny kokteil

Chia Shake diétna kaša – moja skúsenosť

Pri objednávaní som si zvolila kašu s banánovou príchuťou. Diétnu kašu som mávala na raňajky, večere alebo aj ako olovrant. Podľa chuti. Niekedy som to striedala s kokteilom. Banánovú kašu som si robila vždy s mliekom. Opäť obsahuje srvátkový proteín, omega-3 mastné kyseliny, veľa vlákniny a ostatné vitamíny a minerály obsiahnuté v chia semienkach. Balenie malo tiež 300 g, čo je 10 porcií.

Ja som si kašu robila spôsobom, že som si dala odmerku kaše (30 g) do misky a následne do misky dala mierne teplé mlieko (približne 3 dcl). To som spolu premiešala a bolo hotovo. S mliekom bola kaša pomerne hustá. Chuť naozaj pripomínala banány, nič presladené, skôr svieže. Kaša mi chutila, ale jahoda-malina kokteil ma zaujal o niečo viac. Musím však povedať, že kaša je veľmi sýta a rozhodne zasýti dostatočne.

Chia Shake diétna kaša

Cena

Dohromady som si objednala 20 porcií Chia Shake diétnych jedál10 porcií Chia Shake – diétny kokteil (jahoda-maliny) za 19,90 eura 10 porcií Chia Shake – diétna kaša (banán) za 18,50 eura. Viem ,že mnoho ľudí porovnáva Chia Shake napríklad s KetoMix diétou (recenzia TU). KetoMix proteínová kaša stojí napríklad 19,04 eura. To je tiež cena za 10 procií. Ceny sú tak v porovnaní s Chia Shake veľmi podobné. Na výber však má Chia Shake aj mnohé iné diétne jedlá. Do budúcna by som rada vyskúšala Chia Shake – diétnu polievku alebo Chia Shake – diétnu omeletu. (02/2024)

Chia Shake šejker

Moje hodnotenie

Ja som žiadnu stabilnú diétu podľa Chia Shake nedodržiavala. Primárne som chcela do stravy zaradiť len nejaké ich jedlá. Jednak, aby som vedela, ako chutia a zároveň zistila, ako na ne bude reagovať moje telo. A druhá vec, aby som znížila príjem kalórií a pomohla si v mojej vlastnej strave. Prečítala som si rôzne skúsenosti s Chia Shake, hlavne žien. Pred kúpou som si čítala recenzie nielen na stránke Chiashake.sk, ale aj na rôznych fórach. Viacero diskutujúcich si chuť jedál vcelku pochvaľovalo a dokonca si niektoré objednali rovno samotné diétne balíčky a spätne doplnili, že schudli toľko a toľko kilogramov. Na druhej strane boli aj názory, že je to predražené, nekvalitné a nechutí to dobre.

Ja za seba poviem, že kaša aj kokteil mi chutili a zdajú sa mi to nutrične bohaté jedlá. V zložení mi nič neprekážalo. Vždy som sa po ich vypití – zjedení cítila sýta. Chuť ma ani v jednom prípade neodrádzala. Dohromady som mala 20 porcií jedál, takže mi vydržali na 10 dní (2 jedlá Chia Shake za deň). Neviem, či by som zvládla jesť každý deň len práškové jedlá, ako si začiatok diéty vyžaduje, ale možno je to len o tom odhodlaní. Každopádne ochutnané diétne jedlá hodnotím pozitívne a určite ich ešte do svojho jedálnička zaradím. Cena je porovnateľná s konkurenciou. Aké sú vaše skúsenosti? Skúsili ste Chia Shake diétu alebo niečo podobné? Budeme rada za vaše názory. Stačí, ak napíšete dole pod článok komentár.


Komentáre
Peťuš 29.Feb.2024
Láka ma vyskúšať celý balíček od ChiaShake lebo, čo som zatiaľ ochutnala mi chutilo. Mala som od nich balíček na týždeň. Vyhrala som ho v tombole na plese :D. Koktejl slaný karamel chutil super a aj zeleinová polievka za mňa fajn. Celkom mi to prišlo že by som to aj zvládla ak ide o chute ale ešte objednám na skúšku kaše a uvidím či do toho pôjdem naplno.

Odpovedať

Máša 08.Mar.2024
Skúsila som balík na dva týždne a ten počet jedál je vyhovujúci. Prekvapila ma chuť. Zjem všetko, takže sladké aj slané má oslovili. Najviac mi asi chutil kokteil, samozrejme čokoládový :) ale ani pudingy, omeleta a polievky neboli zlé. Kašu ešte odskúšanú nemám, ale chystám sa na to. Podľa obrázkov vyzerá hustá a chutná.

Odpovedať

Ľudka 03.May.2024
Vyskúšala som pár produktov tejto značky, na celú diétu si netrúfam, ale súhlasím, niektoré sú celkom chutné a dokážu zasýtiť.

Odpovedať

Pridať komentár

 

Ďalšie články z kategórie Recenzie a testy

Vaše hodnotenie:
(90.4%)